49

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

המדריך המלא לתכנון והקמת גינות בארץ

במאמר מרכזי זה נביא תיאור כללי של הנושאים שיש לחשוב עליהם בתכנון והקמת גינות בארץ

גינות בישראל

לא לחינם מתוארת ישראל במקרא כ"ארץ זבת חלב ודבש", ארצנו מבורכת באדמה פורייה ובאקלים נוח המספק די מים והרבה אור שמש, שילוב המאפשר טיפוח שלל מיני צמחים, כאלה הנותנים פרי ואחרים לצל ולנוי.
ישראל שוכנת בצומת בין אסיה, אפריקה ואירופה, מיקום אסטרטגי זה תורם אף הוא לשפע הבוטני שכולנו נהנים ממנו. אין פלא שתחום הגינון כה מפותח במחוזותינו, לא רק בעלי בתים צמודי קרקע בוחרים להשקיע בעיצוב, הקמה ותחזוקת גינה נאה, ישנן גינות גם על מרפסות, על גגות, גינות של בתים משותפים, גנים ציבוריים, גינות בבתי עסק ועוד.

רבבות בעלי מקצוע עוסקים בעיצוב, הקמה, פיתוח ואחזקת גינות. אדריכלי נוף, גננים, משתלות, בתי מסחר למוצרים שונים כגון אבני מדרך ומסלעות, תאורת גן, בריכות נוי, דשא (טבעי ומלאכותי) וכך, לעיתים, מרוב עצים קשה לראות את היער. במאמר מרכזי זה נביא תיאור כללי של תחום הגינון בארץ, ניגע באספקטים שונים כדי לעשות בהם סדר ולספק בסיס ממנו קל יהיה להמשיך לחקור ולרדת לעומקם של דברים הרלוונטיים לכם.

שלל סוגי גינות

כשמזכירים גינה הנטייה שלנו היא לדמיין חצר מטופחת של בית פרטי, שטח לא גדול בו נטועים כמה עצים, משולבים אלמנטים דקורטיביים כגון תאורה נעימה, שבילים, אולי גם דק, פרגולה, בריכת דגים עם מפל קטן וכד'. גינות שכאלה הן אכן נפוצות מאוד ועשויות להיות מעוצבות בשלל סגנונות (טרופי, מודרני, יפני, ים תיכוני ועוד) אולם ישנן גם גינות אחרות כגון גינות גג, גינה של בית משותף, גינה במרפסת, גינה של דירת גן או של בית עסק.

מי שעושים צעדיהם הראשונים בתחום הגינות, למשל מי שרכשו דירת גן ומעוניינים להשקיע בגינה הקטנה שלהם כך שתהווה מקור גאווה והנאה לבני המשפחה, חשוב שיתנו דעתם לתפקיד שהגינה בה מדובר אמורה למלא.
גננים מקצועיים, כמו גם אדריכלי נוף, הם בעלי מקצוע היודעים להעביר תהליך תכנון גינה ולדלות את המידע הנחוץ מבעלי הגינה ויחד עימם לערוך תוכנית להקמת גינה שתשרת אותם נאמנה. בהמשך נדגיש את חשיבות הקמת גינה לפי תכנון שנערך בקפידה ונפרט עוד אודות הדרך להבטיח שזהו המצב גם בכל הקשור לגינה הפרטית שלנו.

מאפייני גינות שונות

מכיוון שישנן גינות השונות כל כך זו מזו מעניין לבחון תכונות אופייניות לכל סוג וסוג:

גינות בבתים פרטיים- בעבר נבנו בתים פרטיים בארץ על מגרשים בגודל של חצי דונם (500 מטרים רבועים) כיום מחולקים לעיתים שטחי בנייה של בתים צמודי קרקע למגרשים בגודל 300 מ"ר, 250 מ"ר ואף למטה מכך. עיצוב והקמת גינה לבית פרטי הם מאתגרים מפני שיש לאזן בין מספר אינטרסים, ניצול השטח, מראה נעים, תנועה חופשית, שילוב צמחי נוי עם עצים ושיחים נותני פרי, תכנון המבטיח תחזוקה קלה, שילוב נכון של אלמנטים דקורטיביים והכול תוך שמירה על מסגרת תקציב. חשוב מאוד להבין את צרכי דיירי הבית ואופי השימוש שיעשו בגינתם, האם ירצו להציב בה טרמפולינה ו/או בריכת שחייה קטנה, האם ישוטט בגינה כלב (או אולי יותר מאחד), עד כמה הם מעוניינים בעצים נותני פרי, האם יוצב בגינה מטבח חוץ או פינת גריל, מה לגבי מחסן, פרגולה, דק וכד'.
חשוב גם לתת את הדעת לעניין הטיפול בגינה, האם בעלי הבית יתחזקו אותה בעצמם או שיעזרו בגנן? עד כמה חשוב שתהיה זו גינה הדורשת מעט תחזוקה?

דירות גן- השם עצמו מעיד על חשיבות גינות השייכת לדירות גן, הרי זהו למעשה מה שמייחד דירות כאלה והופך אותן לנחשקות יותר (ויקרות יותר) מדירות אחרות באותו בניין. באופן כללי מאפייניה של גינת דירת גן דומים לאלה של גינת בית פרטי בעל חצר קטנה. עם זאת כשמדובר בדירת גן יש לתת את הדעת גם לאתגר הענקת פרטיות מן השכנים שממעל ומהצדדים, ניצול מיטבי של השטח, מעבר נעים מפנים הדירה אל הגינה כך ששתיהן תהיינה, עד כמה שניתן, ממש מחוברות יחדיו.

גינות בבתים משותפים- בבתים משותפים הגינה צריכה לשרת מגוון רחב של צרכים. השאיפה היא להותיר מקום לילדים לשחק ובה בעת לעצב גינה שתחמיא לבניין כך שנעים יהיה להיכנס ולצאת ממנו. לא פעם גודל הגינה בא על חשבון שטח מקום החנייה. באופן טבעי, עצי פרי פחות מתאימים לגינות בבתים משותפים ויש ליזכור שהטיפול בגינה יימסר וודאי לגנן המגיע מדי פעם (להבדיל מגינות פרטיות שבעליהם עוברים בהן כמעט מדי יום ויכולים לבצע מלאכות תחזוקה תכופות בהיקף קטן).

גינות במרפסות- מאז ומתמיד היו מי שבחרו לגדל צמחים בעציצים ואדניות במרפסת דירתם. כיום תחום הגינון במרפסת מתפתח, יותר ויותר בעלי דירות מבינים את הפוטנציאל הגלום בהקמת גינה של ממש, אם כי בזעיר אנפין, במרפסת. בעת תכנון גינה תמיד חשוב לבחור צמחים המתאימים לתנאים להם יזכו במקום המיועד להם, ככל שהדבר נוגע לגינות במרפסת עניין זה הוא מאתגר שבעתיים, חשוב מאוד לקחת בחשבון נושאים כגון כמות וכיוון אור השמש במרפסת, המשקל שניתן להעמיס, כיצד תבוצע ההשקיה, כיצד צפויים להתפתח הצמחים שבוחרים, האםם ייתכן שנרצה להעביר את הצמחים בעתיד (אם מדובר בדירה שכורה למשל) ועוד.

סגנונות עיצוב

כר הפעולה בעיצוב גינה הוא רחב וישנם מגוון של רעיונות לעיצוב גינה. ישנם אינספור צמחים העשויים להתאים, שלל אלמנטים דקורטיביים שניתן לשלב, בחירות רבות הקשורות לפרטים כגון שבילים, אבני מדרך, אבני סף, בנייה בעץ (שבילים, דק, פרגולה, בית עץ, גדר עץ), תאורת גן, בריכת נוי (עם/בלי דגים, מפל קטן או מזרקה) ועוד. לעיתים, כדי להתמקד, ניתן לבחור תחילה סגנון מסוים אשר יכתיב את המראה הכללי של הגינה. ניתן לסווג גינות בארץ למספר סגנונות עיקריים:

גינה ים תיכונית- מסוג הגינות שרואים באזורים כפריים של ארצות המזרח התיכון כגון יוון, תורכיה ובישובים וותיקים בארץ. בגינות המעוצבות בסגנון ים תיכוני ישתלו צמחים הגדלים במקור באזורנו כך שהם מתאימים מאוד לאקלים ואין צורך לספק צרכיהם באופן מלאכותי.

גינה אנגלית- תחום הגינון באנגליה היה מאז ומתמיד מפותח מאוד. גינות אנגליות הן נעימות למראה, פרחוניות ולעיתים כוללות גם ערוגות ירק. יש הסבורים שגינות בסגנון אנגלי דורשות טיפול רב אולם תוך בחירה נכונה של הצמחים והקמה של מערכת השקיה ודישון מתאימה ניתן לצמצם מאוד את היקף הטיפול השוטף הדרוש.

גינה טרופית- האקלים הטרופי הוא ידידותי במיוחד לשלל סוגי צמחי נוי ופרי. צמחים רבים מעין אלה מתאימים לגידול גם בארץ ובלבד שמספקים להם די מים בעונה השחונה. בגינה טרופית נמצא לעיתים עצים אקזוטיים ממש, מהם כאלה הנותנים פירות מיוחדים וטעימים כגון קרמבולה, מנגוסטין, ליצ'י, מנגו (נפוץ בארץ אך נחשב גם הוא לפרי טרופי) ועוד.

גינה יפנית- עיצוב יפני הוא מאופק ומוקפד. בגינות יפניות נעשה שימוש באבנים נאות, אלמנטים של מים (לא רק בריכות ומפלים אלא לעיתים גם מים זורמים לאורך מעין אפיק מעוצב), מבנים קטנים (למשל כאלה דמויי פגודה) ותאורה ייחודית.

גינה מודרנית- גינה בסגנון מודרני היא למעשה חופשית ממגבלות עיצוב כאלה או אחרות. קווים אופייניים לגינה מודרנית הם עתידניים משהו, הדגש הוא על אסטטיקה כמו גם יעילות, תכנון חכם המתבטא בגינה נאה ושימושית, כזו שקל יחסית לתחזק והיא נותנת מענה טוב לצרכי בעליה.

יהיה סגנון העיצוב העדיף עלינו אשר יהיה חשוב ליזכור כי תהיינה מגבלות שנצטרך לקחת בחשבון. ישראל היא מדינה בה אזורי אקלים שונים, כך יוצא שבגינה בסגנון יפני (למשל) בירושלים עשויים להיות מוצבים צמחים שונים לחלוטין מאלה שבגינה יפנית באזור מרכז הארץ.

שלבים בתכנון הגינה

תכנון מוצלח הוא הבסיס להקמת גינה שתענה על כל ציפיותינו. מומלץ לבצע את מלאכת התכנון תוך היוועצות עם בעלי מקצוע. ניתן גם לבחור גנן או אדריכל נוף שאנו סומכים עליהם ושיש לנו עימם שפה משותפת ולאפשר להם לתכנן את הגינה שלנו תוך שאנו מעורבים בתהליך בתור מי שהעדפותיהם הן הקובעות. ניתן גם לקרוא ספרות וחומר המצוי ברשת האינטרנט כדי לקבל החלטות מושכלות יותר.
ישנם מספר נושאים המהווים חלק בלתי נפרד מתכנון גינה:

  • חלוקת השטח, הקצאת מקומות המיועדים לסוגי צמחים שונים (שיחים, עצי פרי, עצי נוי, מדשאה, צמחים פורחים, גדר חיה), כמו גם לאלמנטים אחרים שאנו מעוניינים בהם כגון פרגולה, דק, מסלעה או בריכת נוי. אם מקצים אזור פתוח למדשאה יש להחליט אם תכוסה בדשא טבעי או סינטטי.
  • בחירת הצמחים בהתאם למקום המיועד להם. מומלץ להבין אלו צמחים באים בחשבון עבור אזורים שונים בגינה. כך למשל חשוב מאוד לוודא שהצמח יקבל די אור שמש ושיהיה לו די מקום להתפתח ולגדול.
  • תכנון שבילים, דק, פרגולה, בריכת נוי (עם או בלי דגים, מפל ומזרקה).
  • תאורת גן. תכנון תאורת גינה כך שתספק די אור ליהנות משהיה בגינה בלילה מחד ותתרום לאווירה והעיצוב הכללי מאידך.
  • מערכת השקיה ודישון. מערכת השקיה הפרוסה נכון תאפשר אחזקה שוטפת קלה של הגינה.

תחזוקת גינות

עבור רבים הטיפול בגינה הופך תחביב של ממש, אחרים מעדיפים להתעסק עם הגינה כמה שפחות, להעסיק גנן או להסתפק בגינה שדורשת מעט תחזוקה. תכנון נכון של הגינה יבטיח שהיקף התחזוקה הנדרש יתאים לבעליה.
באופן כללי בגינה בה מערכת השקיה חכמה, התחזוקה השוטפת של הגינה תסתכם בשמירה על הניקיון, גיזום, כיוון מערכת ההשקיה בתקופות חילופי עונות וטיפול נקודתי בבעיות (ריסוס כנגד כנימות למשל). ישנם גם טיפולים תקופתיים מומלצים, מהם כאלה אשר נועדו למנוע התפשטות טפילים או מחלות.

בין אם בוחרים למסור את רוב מלאכת התחזוקה לגנן או שמבצעים אותה בעצמנו מומלץ לכל בעל גינה לפקוח עין, להכיר את הצמחים השונים ולזהות סימני מצוקה. בין אם מדובר בגינה גדולה ופתוחה סביב בית במושב, גינה קטנה של בית פרטי בעיר, גינת מרפסת בדירה, גינת גג של פנטהאוס, גינה פינתית של דירת גן או כל גינה אחרת, גינה מוצלחת היא מערך שלם ולא אוסף של צמחים, הדרך להשיג ולשמור על גינה שכזו היא מאתגרת אולם רצופת הנאה וסיפוק.

49

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

מועאז גינון
מועאז גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

שלומי אומנות הגינון
שלומי אומנות הגינון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 18

חוות דעת

שלומי מתחזק כבר
חמש-עשרה שנה על בסיס קבוע את הגינה שלנו בירושלים. בזכותו הגינה שלנו מטופחת, נקייה ונראית רעננה! מדובר בגינה של ארבע-מאות מ"ר, בגינה יש צמחים שנתיים ורב שנתיים, עצי פרי, כדים ובהם השתילים, טוף ומסביב גדר חיה.

חיים בגן
חיים בגן

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

חיים הגנן בחור
מקסים, אדיב ושירותי ומגיעות לו רק מילים חמות על העבודה הטובה שהוא מבצע, היחס החם והמחיר ההוגן. יש לי גינה פרטית וחיים אחראי על תחזוקתה השוטפת כבר מס' חודשים, הוא היה אצלנו מס' פעמים ועד כה אין לי אפילו חצי תלונה על השירות שלו.

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

גיא ברלב גיזום עצים
גיא ברלב גיזום עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

כבר שנים שאני
מכירה את גיא ומזמינה את שירותיו תמיד, אני מרוצה מכל ההתנהלות המדהימה איתו. הוא מבצע עבורי גיזום של צמחיה בגינה וכריתת עצים, בפעם הראשונה הוא הגיע בשעה שקבענו בכדי לכרות עץ גבוהה מאוד בגינתי, הגיע עם כל הציוד הנדרש ובעזרת מנוף וכלים מיוחדים ביצע כריתה מקצועית.

ארבע עונות
ארבע עונות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 21

חוות דעת

שלום וברכה! רצינו
לעשות גדר מעץ אצלנו בבית ועשיתי חיפוש באינטרנט, התקשרתי לכל מיני בעלי מקצוע, בסוף מצאתי את דודי מחברת "ארבע עונות", דיברנו בטלפון ועל ההתחלה הוא נשמע לי בסדר, שידר אמינות ומקצועיות.

רן הגנן
רן הגנן

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 25

חוות דעת

לפני כחודש, ביצע
אצלי עבודת שיפוץ כללית ומקיפה בגינה. הגינה הייתה מוזנחת ובמצב תחזוקתי ממש ממש גרוע. רן עשה עבודה מאד יפה ומאד מקצועית - באמת שלהוריד בפניו את הכובע!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

שדמה גינון ופיתוח לא מבצע אחזקות
שדמה גינון ופיתוח (לא מבצע אחזקות)

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

אנחנו מאוד מרוצים
משי "שדמה גינון ופיתוח", מדובר בגנן מקצועי, אחד שיודע את העבודה ועושה אותה על הצד הטוב ביותר - ממליץ בחום! מדובר בעבודת תחזוקה שוטפת של גינה בבניין מגורים ששטחה דונם וחצי - גינה ענקית שיש בה הכל מהכל, שי מגיע אלינו שלוש פעמים בחודש ומבצע עבודות תחזוקה ושימור.

4colors garden
4colors garden

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

הגעתי ליאיר מפה
לאוזן וראיתי המון המלצות עליו בפייסבוק, ביצעתי סקר שוק אבל כבר בהתחלה התחברתי אליו וסיכמנו שהוא יבצע עבורי תכנון והקמת גינה ולאחר מכן, גם תחזוקה קבועה של פעם בחודש. יאיר בחור נחמד ומיד הבין את הראש שלי!

מס גינון  לא מבצע אחזקות
מ.ס. גינון ( לא מבצע אחזקות)

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני ועד בית
והגעתי למוראד דרך המלצות בפייסבוק ועל הדרך גם ביצעתי השוואת מחירים עם בעלי מקצוע נוספים לגבי תכנון והקמת גינה בבניין והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה לכן, בחרתי בו. אני מוריד את הכובע בפני מוראד!

ירוק תכנון והקמת גינות
ירוק תכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהעבודה של שמעון מ"ירוק תכנון והקמת גינות", מדובר בבחור מקסים וטוב ונעים לעבוד איתו. הוא ביצע עבורי התקנת דשא סינטטי בחלק גדול מהגינה כולל התקנת קו צנרת למים ושתילת פרחים וצמחייה, מדובר בעבודה לא קטנה שהוא ביצע על הצד הטוב ביותר, מעל ומעבר למה שציפיתי.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

דניאל גיזום וכריתת עצים
דניאל גיזום וכריתת עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

בהחלט מרוצה מהכל,
עמידה בזמנים, מחיר סביר, מקצועית ולא פחות חשוב, דניאל מקפיד להשאיר אחריו סביבת עבודה נקייה ומסודרת - מומלץ בחום. דניאל הגיע אלינו לבצע ניקוי דקלים גבוהים, הוא ביצע את העבודה באמצעות ציוד מקצועי, סנפלינג, עשה הכל באופן בטיחותי, רואים שהוא יודע ומכיר את העבודה.

עומרי מומחה לגיזום עצים
עומרי מומחה לגיזום עצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

ביצעתי השוואת מחירים
עם בעלי מקצוע לגבי גיזום עץ של 18 מטר בסנפלינג בחצר הבניין ועומרי נתן לי את ההצעה הזולה ביותר אז סגרתי איתו. אין בעלי מקצוע כמו עומרי בארץ!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גינות הגולן
גינות הגולן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

פלתיאל מתחזק עבורי
את הגינה מזה שנים רבות, אבא שלו בזמנו היה הגנן שלנו והחלטנו להמשיך את המסורת גם עם בנו. בזכות שמעון הגינה שלי תמיד נראית נקייה ויפה!

שירותי גינון ופיתוח
שירותי גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 67

חוות דעת

ביצע אצלנו לפני
כשבוע עבודת התקנה של דשא רגיל בחצר הקדמית של הבית (דירת קרקע בבניין משותף בראשל"צ. החצר בגודל 30 מ"ר). עבודה יסודית, ברמה גבוהה.

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

איגלוגארדן  גינות מעוצבות ברגע
איגלו-גארדן - גינות מעוצבות ברגע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ראיתי עבודות של
"איגלו גרדן" והתרשמתי שהם ברמה מאוד גבוהה! לכן בסופו של יום, הם תכננו והקימו עבורי את הגינה במרפסת ביתי. "איגלו גרדן" עמדו בכל ההבטחות שלהם!

אדר עיצוב וביצוע גנים
אדר עיצוב וביצוע גנים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!!
בשירות כזה מצויין לא נתקלתי כבר הרבה זמן! אני מאוד מרוצה וממליצה על רמי הגנן בחום!

עניין סביבתי גינון חי
עניין סביבתי גינון חי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ל"עניין סביבתי"
דרך המלצות רבות של חברים, אורן והצוות שלו הגיעו אלי לביקור ראשוני לצורך תכנון והקמת גינה.

ערבות עיצוב גינות
ערבות עיצוב גינות

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

עם אסף מחברת
"ערבות עיצוב גינות" אנחנו עובדים כבר 3 שנים וזה אומר הכל! בעל מקצוע מצויין ובחור מקסים ואנחנו ממליצים בחום. בתחילה הוא ביצע עבורנו הקמת גינה פרטית, מדובר בגינה קטנה אך אסף הפך אותה למיוחדת מאוד.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

אדיתכנון ועיצוב גינות
אדי-תכנון ועיצוב גינות

לפרטי העסק

10

voice-icon 1

חוות דעת

אדי הגנן הוא
בחור על-הכיפאק, יש לו טעם טוב והוא מבצע עבודה מעולה! יש לי גינה פרטית די גדולה, היא היתה מוזנחת מאוד ולא יפה ופניתי לאדי כדי שישדרג אותה ויעשה את הגינה יפייפיה. הוא עשה הכל מ-א' עד ת'!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

דיאגרמה של עבודות הקמה ואחזקת גינות

אילוסטרציה של כלי עבודה וציוד להקמת גינה

הזורעים בדמעה ברינה יקצורו

בגינה טרופית נפוצים עצים אקזוטיים המניבים פירות מיוחדים כמו ליצ'י, מנגו, קרמבולה וכו'..

גינה מודרנית מתאפיינת באסתטיקה ויעילות עם דגש על תכנון חכם שקל לתחזק

גנן מקצועי משתמש במכסחת-דשא בעת טיפול חודשי בגינה

כתבות ומאמרים

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

איך תדעו איזה ריהוט גן הכי מתאים לחלל החוץ שלכם, פשוט, תעזרו במאמר הבא >>

קרא עוד
שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

מומחי הגינון של טוב תודה ממליצים על טיפולי תחזוקה במסגרת הכנת הגינה לקיץ

קרא עוד
קירות ירוקים, הדרך להכניס קצת ירוק הביתה

קירות ירוקים, הדרך להכניס קצת ירוק הביתה

במאמר תוצג שיטה ייחודית של גידול צמחייה מתאימה באופן אנכי מעל קיר בבית

קרא עוד
מזרקות לגינה - הכנת מפל מים לגינה בשיטת עשה זאת בעצמך

מזרקות לגינה - הכנת מפל מים לגינה בשיטת עשה זאת בעצמך

במאמר יוסבר איך להכין מזרקות מים לגינה בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

במאמר יפורט כיצד לתכנן נכון סוגי צמחים ופרחים לגינה

קרא עוד
3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

במאמר יפורטו שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם

קרא עוד
רעיונות לעיצוב גינה מודרנית

רעיונות לעיצוב גינה מודרנית

במאמר יתוארו העקרונות הבסיסיים בעיצוב גינה בסגנון מודרני

קרא עוד
עיצוב גינות גג - טיפים ועצות להקמת גינת גג מושלמת

עיצוב גינות גג - טיפים ועצות להקמת גינת גג מושלמת

הירוק החדש - טיפים ודגשים להקמה ועיצוב גינות גג

קרא עוד