42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

במאמר יפורט כיצד לתכנן נכון סוגי צמחים ופרחים לגינה

מה לשתול איפה? תכנון נכון של צמחים בגינה

תכנון גינת החלומות שלכם ועיצובה, כרוכים בהתאמה של סוגי פרחים לגינה - על פי החשיפה של אזורי הגינה השונים לשמש, ההתאמה של סוגי צמחייה שונים למאפייני מזג האוויר בגינה שלכם - ועל פי העיצוב שלכם והרצונות שלכם בנוגע לסוג הצמחים שיישתלו בגינה. חשוב שתדעו - כמעט בכל עיצוב, לכל חלום, עם כל בחירה תכנונית - ניתן להתאים צמחים לגינה שישגשגו וייצרו את המראה שאתם רוצים. כל מה שנדרש הוא איש מקצוע שמכיר את הצמחייה מתאימה לכל סוג של גינה ולאקלים הארץ ישראלי - וקצת "חשיבה מחוץ לקופסה". כיצד מתאימים את סוג הצמחייה, מחלקים את הצמחייה בגינה לאזורים בעלי קווים עיצוביים או מאפיינים משותפים, ומשיגים את המראה המנצח עבור הגינה שלכם? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

על הגינה שלכם והאקלים הארץ ישראלי

האקלים הים תיכוני המאפיין את מדינת ישראל, הוא בעל לחות גבוהה, חום ומשקעים מועטים. גם הצמחים מושפעים מתנאי הסביבה, לכן יש חשיבות רבה בהכרות עם האופי והצרכים של הצמח אותו נרצה לשתול בגינה וזאת במטרה ליצור בעבורו את תנאי ההתפתחות האידיאליים.
בתכנון מושלם של הפרחים בגינה, נרצה בדרך כלל לשלב צמחייה מקומית, שתתאים בדיוק לסוג האקלים בגינה שלכם ותשגשג בגינה. הבחירה בצמחייה שמתאימה בדיוק לגינה שלכם, על כמות האור והשמש שבה, על מאפייני האוויר, הלחות, וסוג האדמה - תסייע לקבלת מראה סופי של גינה מטופחת בעלת צמחייה משגשגת - כמו גם להוזלת העלויות בתחזוקת הגינה ולהתייעלות בשעות התחזוקה הנדרשות. שילוב של צמחייה מקומית עם צמחים אקזוטיים, שישוו מראה ייחודי לגינה שלכם, הוא בדרך כלל המתכון לקבלת מראה שיתאים בדיוק לרצונותיכם, בעיצוב ובפיתוח הגינה שלכם.

אילו צמחים יתאימו לגינה שלכם?

בבואנו תכנן את שילוב הצמחייה בגינה, עלינו להתחשב בשני משתנים עיקריים כאשר הראשון הוא מספר שעות השמש שיש לנו בגינה והשני הוא מיקומה הגיאוגרפי.

סוגי צמחים והאור בגינה שלכם

נהוג לחלק את הצמחים לגינה לשלושה סוגים עיקריים, הנבדלים במידת השמש הנדרשת לקיומם:

  • צמחיה הדורשת שמש מלאה - מתייחסת לרוב הצמחים בעלי הפרחים המניבים פירות. לשם התפתחות תקינה, מחפשים צמחים אלה שמש מלאה בכל עונות השנה (כלומר - לפחות ארבע שעות של אור שמש ביום). בתוך משפחה זאת קיימים צמחים פגיעים לקור שפיתחו התאמה לאקלים חם בלבד, לצד צמחים המתאימים לאקלים קר ופגיעים לשרב קיצוני (למרות הפרדוקס גם באקלים קר קיימת השפעה של שמש מלאה)
  • צמחיית "חצי" צל או שמש חלקית - צמחים אלה דורשים הרבה אור, אך יגיבו פחות טוב לחום לוהט וקופח. לעומת זאת הצמחים מעדיפי הצל יתפתחו היטב כאשר ימוקמו מאחורי מסתור של שיחים או קירות או כל מקום שיעניק להם מחסה מפני קרינת שמש ישירה שפוגמת בגדילתם. צמחים אלה בדרך כלל ישגשגו בתנאי תאורה טובים גם בלי שמש מלאה, או עם עד שעתיים של אור שמש ישירה ביום
  • צמחייה שמתאימה לתנאי צל מלא, או לגידול בבית - מעצבים מקצועיים של גינות ידעו להציע צמחים כמו שרכים, פיקוסים, סיגליות, שיפלרות, ואחרים - אשר ישגשגו גם בתנאי צל או ללא אור שמש ישיר

סוגי הצמחים ותדירות ההשקיה

כל צמח הוא בעל מאפיינים ייחודיים לו מבחינת תדירות ההשקיה וכמות המים הנדרשת לשם שגשוגו. במרבית המקרים, ניתן להכיל את כל הצמחייה בגינה פרט לדשא, עונתיים וצמחים קטנים במיוחד, על אותו קו השקייה תוך שימוש בכמויות שונות של טפטפות על מנת לאפשר לכל צמח לקבל את ההשקייה האופטימאלית לו. הדשא וצמחים קטנים בדרך כלל נדרשים לתכנית השקייה משל עצמם. ההשקייה מתוכננת על פי שני משתנים - תכיפות ההשקייה ואורך כל השקייה. בעוד הדשא מעדיף השקיות קצרות ומרובות (כל יום עד עשרים דקות, משתנה על פי העונה והטמפרטורה), עצים ושיחים מעדיפים השקייה מספר פעמים בשבוע (בדרך כלל פעמיים או שלוש), בכמויות מים גדולות אשר יחדרו עד לעומק השורשים.

ניתן לשלב בתכנון הצמחייה בגינה צמחים שפיתחו במהלך השנים עמידות והתאמה לתנאי אקלים קיצוניים, לכן הם עמידים ליובש וצריכת המים שלהם מועטה. לכן רצוי לשתול אותם באזור בגינה בו ההשקיה מועטה. את הצמחים הדורשים מידת השקיה בינונית רצוי למקם באזור משותף שיאפשר השקיה מרוכזת ובו-זמנית של כולם. הצמחייה הטרופית וכן הצמחים הדורשים השקיה מרובה ימוקמו אף הם באזור משותף שיאפשר אופן השקיה דומה ומרוכז.

מרחב מחייה

בכדי לאפשר לכל צמח לגדול למימדיו האופטימאליים יש לבצע שתילה במרווחים מתאימים שיעניקו לו מרווח גידול ראוי אשר יאפשר לו להעמיק את שורשיו ויתרום לצמיחת עלווה ירוקה ורעננה. הריווח בין השתילים נקבע מחד על מנת להשאיר לכל צמח מספיק מקום לגדול, ומאידך על מנת לקבל את אותו מראה צפוף ועשיר של צמחייה - בפרט כאשר הצמחים מגיעים לגודלם הסופי, אבל אם אפשר - כבר קודם. זאת, במיוחד אם המטרה היא ליצור רצף צמחיה, הצללה או גדר חיה.

יש להימנע משתילה או נטיעה בסמוך לצינורות מים או ביוב שכן השורשים עלולים ליצור מפגע ולחבל בפעילותם התקינה.

לתבל את הגינה

מי שחשקה נפשו בערוגת תבלינים ריחנית וטעימה יידרש למקם את צמחי התבלין באזור בגינה החשוף לשמש ישירה גם בעונת החורף. כמו כן עליכם לזכור כי צמחי תבלין בעלי גבעולים רכים כמו שמיר, פטרוזיליה, כוסברה, בזיליקום ועוד, הינם צמחים הזקוקים לכמות מים רבה יותר מאשר צמחי תבלין בעלי גבעולים קשים ומעוצים יותר כדוגמת מרווה, טימין, רוזמרין ועוד.
רובם המכריע של צמחי התבלין מפרישים שמנים אתרים וארומטיים הגורמים להרחקת מזיקים, לכן כדאי למקם אותם בסמוך לעצי פרי וירקות או בקרבת צמחים רגישים למזיקים. צעד זה יעניק להם הגנה טבעית ויחזק את עמידותם.

42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גורי עבודות גינון
גורי עבודות גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מנהל עיריית
יקנעם ואנו עובדים עם חמודי בשיתוף פעולה כבר הרבה שנים, הוא מבצע אצלנו תחזוקת גינה באופן קבוע והגעתי אליו בזמנו דרך מכרז. חמודי בחור רציני, אמין ומקצועי!

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

גיא ברלב גיזום עצים
גיא ברלב גיזום עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

כבר שנים שאני
מכירה את גיא ומזמינה את שירותיו תמיד, אני מרוצה מכל ההתנהלות המדהימה איתו. הוא מבצע עבורי גיזום של צמחיה בגינה וכריתת עצים, בפעם הראשונה הוא הגיע בשעה שקבענו בכדי לכרות עץ גבוהה מאוד בגינתי, הגיע עם כל הציוד הנדרש ובעזרת מנוף וכלים מיוחדים ביצע כריתה מקצועית.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

עומרי מומחה לגיזום עצים
עומרי מומחה לגיזום עצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

ביצעתי השוואת מחירים
עם בעלי מקצוע לגבי גיזום עץ של 18 מטר בסנפלינג בחצר הבניין ועומרי נתן לי את ההצעה הזולה ביותר אז סגרתי איתו. אין בעלי מקצוע כמו עומרי בארץ!

שירותי גינון ופיתוח
שירותי גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 68

חוות דעת

ביצע אצלנו לפני
כשבוע עבודת התקנה של דשא רגיל בחצר הקדמית של הבית (דירת קרקע בבניין משותף בראשל"צ. החצר בגודל 30 מ"ר). עבודה יסודית, ברמה גבוהה.

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

דניאל גיזום וכריתת עצים
דניאל גיזום וכריתת עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

בהחלט מרוצה מהכל,
עמידה בזמנים, מחיר סביר, מקצועית ולא פחות חשוב, דניאל מקפיד להשאיר אחריו סביבת עבודה נקייה ומסודרת - מומלץ בחום. דניאל הגיע אלינו לבצע ניקוי דקלים גבוהים, הוא ביצע את העבודה באמצעות ציוד מקצועי, סנפלינג, עשה הכל באופן בטיחותי, רואים שהוא יודע ומכיר את העבודה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

צמחי שרכים המתאימים לתנאי גידול בצל מלא או לגידול בבית

לכל סוג צמח נתאים את תדירות ההשקיה וכמות המים הנדרשת לו

שתילת הצמחים במרווחים יסייעו לגידול ראוי של הצמח ופריחתו הירוקה

את ערוגת התבלינים שבגינה נמקם באזור החשוף לשמש בכל עונות השנה

כתבות ומאמרים

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

איך תדעו איזה ריהוט גן הכי מתאים לחלל החוץ שלכם, פשוט, תעזרו במאמר הבא >>

קרא עוד
שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

מומחי הגינון של טוב תודה ממליצים על טיפולי תחזוקה במסגרת הכנת הגינה לקיץ

קרא עוד
כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

במאמר הבא יפורט על כל מה שרציתם וחשוב לדעת על גיזום וכריתת עצים

קרא עוד