57

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

במאמר יוצגו טיפים לתכנון מראש של תחזוקה קלה לגינה

תכנון גינות לקראת תחזוקה נוחה

ההשקעה הראשונית בגינה כוללת הקמת תשתיות של חשמל ומים, תכנון הגינה על האלמנטים הקבועים שבה (כמו חיפויים, דקים, בריכות נוי או בריכת שחיה, פרגולות, וכולי), וכמובן - הצמחייה, כולל העצים, השיחים, הדשא, וכדומה. לא פעם זה ניראה כאילו אין גבול לכמות ההשקעה האפשרית בגינה. אפשר להמשיך ולהשקיע בעצים ייחודיים או מבוגרים, בעוד ועוד אלמנטים וקישוטים ובצמחים עונתיים שדורשים שתילה מחודשת בכל תקופה. לעיתים, תכנית גינה מרהיבה הופכת להיות אבן ריחיים על צווארם של בעלי הבית, עם תחזוקה בלתי פוסקת, צמחים שלא שורדים או לא מתפתחים היטב, או להיפך - צמחים שמשגשגים יתר על המידה והופכים בלתי אפשריים במאפייני הגינה הנוכחית. שלב פיתוח התכנית עבור הגינה שלכם, בין אם מדובר בגינה בבית פרטי, גינה של דירת גן או אפילו גינה במרפסת - מחייב גם התייחסות לגינה שלכם בשנים הבאות. איך יתפתחו וייראו הצמחים? כמה תחזוקה תתבקשו לאפשר לגינה על מנת שתשמור על המראה הנהדר שלה? יצאנו ושאלנו ארבעה ממעצבי ומפתחי הגינות המובילים, וחזרנו עם תשובות. כל מה שחשוב לדעת על מנת לתכנן מראש גינה קלה לתחזוקה - לפניכם.

טיפ ראשון - העדיפו צמחיה שמתאימה לסביבה

בטיולים שלנו במשתלות לקראת בחירת הצמחייה לגינה שלנו, אנחנו רואים צמחים, שיחים ועצים שכמעט בלתי אפשרי להתאפק מלרכוש אותם ולהביא אותם הביתה. בשלב הזה, של בחירת הצמחייה, חשוב להבין - מה המשמעות התחזוקתית של הצמחים שאתם בוחרים? שאלנו את אופיר שטלצר, העוסק בטיפוח ונוף, עיצוב, תכנון ואחזקה של גינות - וקיבלנו טיפ משמעותי לבחירת הצמחייה. "בישראל צמחייה מקומית מרהיבה. שיחים, מרוותיים, עשבוניים, עצים יפהפיים, ומינים רבים של צמחים שירגישו נהדר בגינה שלכם. אני ממליץ לבסס את בחירת הצמחייה על סוגי צמחים שיהיה להם קל להיקלט ולשגשג בגינה שלכם. על מנת להבין מהו המבחר של הצמחים שירגישו ממש טוב בגינה שלכם - מומלץ לערב איש מקצוע בשלב התכנון של הצמחייה, על מנת לבדוק -

  • מה סוג האדמה בגינה ומה איכותה? ייתכן שמומלץ לדשן, לטחח, להעשיר, או לשפר את איכות האדמה, טרם השתילה, וייתכן שאדמה מסוג זה שיש אצלכם בגינה - תתאים יותר לצמחים מסוג מסויים ופחות לצמחים אחרים
  • מה תנאי האור והחשיפה לשמש במיקומים השונים בגינה? בשלב תכנון הגינה, נתחשב בכמות שעות השמש הישירה ובשעות האור בכל אזור בגינה, לניצול אופטימאלי של אזורי השתילה
  • מהי הצמחייה האופיינית באופן טבעי באזור הבית שלכם? אזורים בעלי רמת מליחות גבוהה באוויר, אזורים מדבריים בעלי אוויר יבש יחסית, או אזורים גבוהים וקרים - כל אלה ישפיעו על יכולת הקליטה של הצמחייה שתבחרו. על כן, חשוב לבחון אילו סוגים של צמחים משגשגים באזורים פתוחים בסביבת הגינה שלכם, על מנת להבין - מהן משפחות של צמחים שישגשגו בגינה שלכם


"בבחירת הצמחים לגינה", אומר שטלצר, "חשוב להתחשב בצמחייה המקומית, הטבעית לאזור. ניתן לבסס את הצמחייה בגינה על הצמחייה המקומית ולשלב עצים, שיחים ועשבוניים נוספים לפי הטעם. ככל שאחוז הצמחים הטבעיים לאזור בגינה עולה - כך עולה הסיכוי לקליטה ושגשוג של כל צמחי הגינה". ניתן לשלב צמחייה מקומית בכל סגנון עיצוב של הגינה, על מנת להתאים את סגנון העיצוב למאפייני המקום ולהקטין משמעותית את הצורך בתחזוקה ובשתילה מחדש לאורך השנים.

טיפ שני - קחו בחשבון את מאפייני הצמחים

מספר לנו מתכנן ומפתח הגינות שרגא בכר, מ"גן העדן הקסום" - "לא תמיד אנשים יודעים מהי ההשפעה של צמחים בטווח הארוך על שאר הגינה, על האלמנטים הקרובים לצמחים האלה, ועל המראה הכללי של הגינה. לדוגמה שיחי ועצי השיפלרה, המתאימים כל כך לעיצוב גינה טרופי, דורשים תחזוקה מרובה מפני שהם נוטים להידבק בכנימות אשר גורמות להשחרה של העלים. אותן כנימות עשויות להדביק צמחים אחרים באזור ולהצריך טיפול מקיף נגד כנימות בגינה - לעיתים אין מנוס ויש לעקור חלק מהצמחייה ולשתול מחדש. פיקוסים שונים הם בעלי שורשים חזקים מאוד, אשר עשויים להרים אלמנטים שבקרבתם ולהזיק להם." כשבוחרים את הצמחייה - חשוב להכיר את אופן הצמיחה שלה, המאפיינים והתנאים של כל צמח לשגשוג אופטימאלי, לכן חשוב לתכנן את הגינה לפרטיה מבעוד מועד.

טיפ שלישי - לגינה בעלת מראה מרשים וזולה מאוד לתחזוקה - שלבו אלמנטים מתאימים

מתי ליצ'י, מפתח ומעצב גינות מ"שקד עיצוב ופיתוח גינות", מספר לנו על אלמנטים שמשפיעים משמעותית על הקלה והוזלה של התחזוקה בגינה. "עצים וצמחים קלים לתחזוקה, כמו עצי הדר, לצד אלמנטים כמו בריכות ואלמנטי מים, דקים, ואפילו דשא סינטטי במקום מרבדי דשא צומחים הדורשים שמש ישירה מרובה והשקיה מדוקדקת - לעיתים באמצעות קו השקיה נוסף - יוזילו משמעותית את התחזוקה בגינה ויאפשרו עיצוב יפהפה, על פי כל סגנון עיצוב שייבחר, ועמידות גבוהה של הגינה לאורך שנים רבות". ליצ'י מספר לנו, שבשימוש באלמנטים מותאמים, איכותיים, ומעוצבים - הגינה תשמור על המראה המעוצב שלה, תתפתח ותשתבח עם השנים ביחד עם הצמחייה שתשתנה ותתפתח, תתאים לבעליה על הצרכים המשתנים שלהם עם השנים שחולפות - ותהווה מקור של אושר ושלווה, עם מינימום תחזוקה יקרה או צמחים שיש להחליף.

57

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

חיים בגן
חיים בגן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

חיים הגנן בחור
מקסים, אדיב ושירותי ומגיעות לו רק מילים חמות על העבודה הטובה שהוא מבצע, היחס החם והמחיר ההוגן. יש לי גינה פרטית וחיים אחראי על תחזוקתה השוטפת כבר מס' חודשים, הוא היה אצלנו מס' פעמים ועד כה אין לי אפילו חצי תלונה על השירות שלו.

אוראל בגינה
אוראל בגינה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

אוראל הגנן ביצע
עבורי הקמת גינה בדירת גן בה אני גרה ואני מאוד מרוצה מהשירות האיכותי, הזמינות, האמינות והתוצאה הסופית הנהדרת! מדובר בגינה מוזנחת מאוד שבמשך שבועיים אוראל פשוט שינה את פניה לחלוטין!

שלומי אומנות הגינון
שלומי אומנות הגינון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 18

חוות דעת

שלומי מתחזק כבר
חמש-עשרה שנה על בסיס קבוע את הגינה שלנו בירושלים. בזכותו הגינה שלנו מטופחת, נקייה ונראית רעננה! מדובר בגינה של ארבע-מאות מ"ר, בגינה יש צמחים שנתיים ורב שנתיים, עצי פרי, כדים ובהם השתילים, טוף ומסביב גדר חיה.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

רן הגנן
רן הגנן

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 20

חוות דעת

לפני כחודש, ביצע
אצלי עבודת שיפוץ כללית ומקיפה בגינה. הגינה הייתה מוזנחת ובמצב תחזוקתי ממש ממש גרוע. רן עשה עבודה מאד יפה ומאד מקצועית - באמת שלהוריד בפניו את הכובע!

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

4colors garden
4colors garden

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

הגעתי ליאיר מפה
לאוזן וראיתי המון המלצות עליו בפייסבוק, ביצעתי סקר שוק אבל כבר בהתחלה התחברתי אליו וסיכמנו שהוא יבצע עבורי תכנון והקמת גינה ולאחר מכן, גם תחזוקה קבועה של פעם בחודש. יאיר בחור נחמד ומיד הבין את הראש שלי!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 49

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 26

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

אקספרס עבודות גינון
אקספרס עבודות גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

אני מכירה את
חברת "אקספרס גינון" בניהולו של חמודי כבר המון שנים! בעבר אבא שלו היה מנקה את הבניין בו אני גרה באופן שוטף ומתחזק את הגינה וכיום חמודי ממשיך אותו, לאחרונה הזמנתי אותו שוב לתכנון והקמת גינה פרטית.

גינות הגולן
גינות הגולן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

פלתיאל מתחזק עבורי
את הגינה מזה שנים רבות, אבא שלו בזמנו היה הגנן שלנו והחלטנו להמשיך את המסורת גם עם בנו. בזכות שמעון הגינה שלי תמיד נראית נקייה ויפה!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

קובי הגנן
קובי הגנן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

על קובי הגנן
יש לי רק דברים טובים להגיד - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אדיב וישר ואני ממליץ עליו בחום. קובי ביצע עבורי הקמת גינה פרטית בגודל 30 מ"ר ומאז ועד היום הוא מגיע עם הצוות פעם בשבועיים לתחזוקה שוטפת.

אגפנטוס בהנהלת חיים הגנן
אגפנטוס בהנהלת חיים הגנן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

גינות גן עדן
גינות גן עדן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

משה בעל מקצוע
מצוין, מעבר לעבודה המקצועית הוא גם נורא נחמד, כיף לעבוד מולו, הוא בקיא מאוד בכל נושא הגינון, יודע איפה ומתי להחליף צמחייה, יודע לשמר ולהבריא עצים שחלו, יודע להתאים פרחים לעונה, בקיצור ממש מקצועי ומבין עניין.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ברק לגן
ברק לגן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 15

חוות דעת

ברק הוא פשוט
גנן מעולה!!! כבר שנים רבות אני מתגוררת בבתי קרקע באזור השרון. מי שמתגורר באזור השרון יודע כי באיזור זה יש לא מעט בעלי מקצוע בתחום אך עוד לא פגשתי איש מקצוע בתחום הגינון כמו ברק מ"ברק לגן".

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

מושג ירוק
מושג ירוק

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 2

חוות דעת

אל נחום מחברת
"מושג ירוק" פניתי לצורך הקמת גינה פרטית, ההורים שלו המליצו לי עליו והחלטתי לפנות אליו לאור המילים החמות ואני שמח על כך. מדובר בבעל מקצוע נחמד, אמין, מגיע בזמן ועומד בלוחות הזמנים שמגדיר מראש.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

תשובה לגינה
תשובה לגינה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

בפעם הראשונה שהזמנתי
את שגיא, זה היה לפני ערב חג וחיפשתי מישהו שיסכים להגיע בהתראה קצרה לעשות סדר בגינה שלנו.

ווהבה גינון
ווהבה גינון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

בחיים לא ראיתי
גנן כל כך מוכשר ומקצועי כמו רוני ואני שמחה להמליץ עליו בחום!!! הוא ביצע עבורי הקמת גינה בביתי החדש, הקים גינה מאפס, שתל צמחיה צבעונית, נטע עצים ננסים, ביצע התקנת מערכת השקיה ממוחשבת, עיצב שבילים בטוף וחלוקי נחל ולבסוף התקין דשא סינטטי, אלוף אין מילה אחרת, השירות שלו מדהים.

מתי נברו שירותי גינון
מתי נברו שירותי גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

מתי הוא הגנן
שלי למעלה מעשר שנים ואני לא מוותר עליו ולא מחליף אותו באף גנן אחר! בזמנו קניתי בית פרטי עם גינה וחיפשתי גנן שיבצע עבודות תחזוקה שוטפות, קבלתי מחבר שלי המלצה חמה על מתי נברו והחלטתי לנסות את שירותיו.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון התאומים
גינון התאומים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 29

חוות דעת

אחרי ניסיון רב
עם גננים שונים אני רוצה לומר שרועי הוא גנן יחיד במינו, קשה מאוד למצוא היום בתחום הזה בחור כמוהו, עם הידע שלו, המומחיות שלו, האיכפתיות שלו, המחויבות האישית שלו ממש כאילו מדובר בגינה שלו עצמו, הוא בחור פשוט נשמה!

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינוןsertal
גינון"sertal"

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה פרטית המתוחזקת באופן שוטף על-ידי גנן מקצועי תוך שימת דגש על שתילת פרחים וצמחיה מתאימים

עיצוב גינות ומדשאות באמצעות שימוש שוטף במכסחת דשא

אלמנטי מים כמו בריכת נוי ומזרקות מים יוזילו משמעותית את עלויות התחזוקה ויאפשרו עיצוב יפהפה

כתבות ומאמרים

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

במאמר יפורטו שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם

קרא עוד
מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

במאמר יוצגו טיפים ודגשים לתכנון נכון של מערכת השקיה לגינה

קרא עוד
עיצוב תאורת גינה

עיצוב תאורת גינה

במאמר יוצגו שיטות תאורת גינה וכיצד לתכנן תאורה לגינה

קרא עוד
גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

במאמר יפורטו השיקולים והדגשים לתכנון גינות בבתים משותפים

קרא עוד
כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

במאמר יוסבר מהי חשיבותה של מערכת ניקוז לגינה, וכיצד יש לתכנן אותה.

קרא עוד