42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

עיצוב תאורת גינה

במאמר יוצגו שיטות תאורת גינה וכיצד לתכנן תאורה לגינה

תכנון, עיצוב והקמה של תאורת גינה

בין האלמנטים המשפיעים ביותר על הנראות של הגינה שלכם, בין אם מדובר בבית פרטי, דירת גן או אפילו במרפסת או על הגג - עיצוב תאורת גינה צריך לבוא במקום גבוה בסדרי העדיפויות שלכם. בניגוד לימים עברו, בהם מנורה פלואורסנטית או נורת ליבון רגילה מעל לאזור הישיבה היו כל מה שאפשר היה להציע - היום, שפע של נורות לד חסכוניות, לעיתים אף סולאריות, בצבעים שונים, משמשים לא רק על מנת להאיר את הגינה בזמן הישיבה בה, אלא גם על מנת ליצור דרמאטיות, להדגיש אלמנטים מעוצבים, ולהכניס עוד המון צבע לגינה - בעיקר לאחר רדת החשיכה.
כיצד מתכננים, מעצבים, ומשתמשים בתאורת גינה על מנת להפוך את הגינה רומנטית יותר, טבעית יותר, פראית יותר וכדומה - במאמר שלפניכם, שלא רק מביא את כל הידע, אלא גם המלצות ממומחים מובילים בתחום עיצוב ופיתוח גינות.

מוטיב התאורה - הדגשה והסתרה של אלמנטים מעוצבים בגינה

תחום עיצוב הגינות בישראל עבר שינוי משמעותי בעשור האחרון, וסגנונות העיצוב והפיתוח של הגינות הפכו בין לאומיים, מתוחכמים, ומחוכמים יותר - עניין שדורש ממעצב הגינות ידע והיכרות עם הרבה יותר תחומים, אפשרויות, ואלמנטים אשר משפיעים על העיצוב. גופי התאורה משולבים כיום בכל סגנון עיצוב, ומהווים היבט פונקציונאלי ואסתטי בעיצוב הגינה. באמצעות עיצוב תאורה לגינה נכון, ניתן להוסיף עומק לניראות הגינה, לתמוך בעיצוב ולהדגיש אלמנטים - כמו גם, לאפשר שימוש נעים בגינה בשעות החשיכה.
האור המלאכותי משמש עבור הארה של פינות מסוימות דרך משחקים של מוקדי אור והצללה המעניקים אווירה ייחודית לגינה. תאורה מתאימה תדגיש אלמנטים, עצים או שיחים מטפסים, מסלעות, פינות ישיבה וכ"ו ובמקביל, תטשטש אלמנטים אחרים כמו שתילים שטרם צמחו במלוא יופיים, פינת המשחקים של הילדים, ועוד.

התפקידים השונים של תאורת הגן בעיצובים השונים

עיצובי גינה שונים נפוצים היום בארץ, בכולם תכנון נכון של תאורת הגן מוסיף הרבה לגינה. הנה כמה מהתפקידים המשמעותיים של תאורת הגן בעיצובים השונים, ,לדוגמה:

  • גינה בעיצוב טרופי - הגינה המעוצבת בסגנון טרופי היא גינה דמויית ג'ונגל סבוך, עם דקלים ושרכים היוצרים מראה שופע. שימוש בתאורה חמה וצבעונית, כמו נורות לד ירוקות וצהובות, תדגיש את אלמנטי המים, את הצמחייה מלמטה (מה שיעניק מראה פראי, מסתורי ויעצים את הדרמה בעיצוב), ותיצור משחקים מלאי מסתורין של אור וצל - ממש כמו בג'ונגל
  • גינה בעיצוב יפני - הגינה היפנית היא גינה הרמונית ומאוזנת. תאורת גינה אופיינית לגינות כאלה היא בדרך כלל נטולת צבע או בצבעים עדינים מאוד, בצורה מאוזנת שמוסיפה לבהירות ולאיזון בעיצוב הכללי. התאורה משמשת גם על מנת לאפשר את ההתבוננות הזן-מדיטטיבית בכל אלמנט, בשעות האור או החושך
  • עיצוב הגינה האנגלי או הים תיכוני - לא פעם, עיצובים אלה משווים לגינה מראה רך מאוד, רומנטי, עם פינות התבודדות שקטות, שיחי ורדים צבעוניים ואזורים משורגי מטפסים וחבויים מעין. תאורת הגן אשר תשלים את העיצוב תהיה רכה, צבעונית או לבנה, ותדגיש את הרכות והזרימה שבעיצוב

פיתוח תורת הגינה ותכנון מראש - מיפוי הגינה וצרכי המשפחה

אין להקל ראש בתכנון מוקדם של הגינה, בפרט על מיקום התאורה שתהיה בה. בכדי לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר, מומלץ לערוך מיפוי של הגינה תוך התמקדות בדרישות הפונקציונליות לצד הדרישות העיצוביות. הדרישות הפונקציונליות כוללות את התאורה הנקודתית הפועלת לזמן קצר כדוגמת התאורה באזור החניה, לאורך השבילים ובכניסה לבית. הדרישות העיצוביות לעומת זאת, יותר יצירתיות ומאפשרות לכן להכניס מעט "אקשן" ואווירה לגינה באמצאות התאורה.
בשלב הבא תדרשו להחליט על דרכי ההפעלה של התאורה תוך התמקדות באופן הפעלת מתגי התאורה (תוכלו לבחור בין שיטת הדלקה ידנית לאוטומטית או שיטה משולבת), מספר המתגים, מיקומם ועוד. מבחינת שיטות ההארה, ההמלצה הרווחת בקרב אנשי מקצוע היא שימוש בגופי תאורה של 12 וולט - במתח נמוך, המספקת בטיחות מירבית ללא סכנת התחשמלות, כך שבמידה וילדיכם נגעו באובייקט תאורה בידיים רטובות לאחר משחק בצינור המים או השתכשכות בבריכה המתנפחת שבגינה, הוא יהיה בטוח מפציעה.
יתרון נוסף ובולט של תאורה במתח נמוך הוא היותה חסכונית ופשוטה להרכבה, ובניגוד לתאורה במתח גבוה הדורשת הרכבה של איש מקצוע מוסמך, הרי שאת התאורה במתח נמוך תוכלו להרכיב בעצמכם. מי שאוהב את הסביבה, יכול לפנות לפתרון אקולוגי יותר בצורת תאורה סולארית הפועלת באמצעות אנרגיית השמש שנאגרת בקולטנים מיוחדים שממירים אותה לאנרגיה חשמלית בצורה ירוקה ונקיה.
לעיתים קרובות נמליץ על שילוב תאורה צבעונית בתאורת הגינה - זו, יכולה לחולל פלאים, לתרום לאווירה ולשדרג את מראה הגינה. כמו כן, במטרה להדגיש אובייקט או פינה מסוימת, תוכלו להשתמש בשרשראות לדים (חלקן אף עובדות בשיטה הסולארית) שיעניקו מימד מרתק יותר לנראות הכללית של הגינה הלילית.
למעוניינים במראה מיוחד, ניתן להשתמש בתאורה נסתרת במסגרתה מסליקים את גוף התאורה במסלעה, בכדי חרס וכ"ו והתוצאה מרהיבה ומקורית.

42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גורי עבודות גינון
גורי עבודות גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מנהל עיריית
יקנעם ואנו עובדים עם חמודי בשיתוף פעולה כבר הרבה שנים, הוא מבצע אצלנו תחזוקת גינה באופן קבוע והגעתי אליו בזמנו דרך מכרז. חמודי בחור רציני, אמין ומקצועי!

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

חיים בגן
חיים בגן

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

חיים הגנן בחור
מקסים, אדיב ושירותי ומגיעות לו רק מילים חמות על העבודה הטובה שהוא מבצע, היחס החם והמחיר ההוגן. יש לי גינה פרטית וחיים אחראי על תחזוקתה השוטפת כבר מס' חודשים, הוא היה אצלנו מס' פעמים ועד כה אין לי אפילו חצי תלונה על השירות שלו.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

רן הגנן
רן הגנן

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 25

חוות דעת

לפני כחודש, ביצע
אצלי עבודת שיפוץ כללית ומקיפה בגינה. הגינה הייתה מוזנחת ובמצב תחזוקתי ממש ממש גרוע. רן עשה עבודה מאד יפה ומאד מקצועית - באמת שלהוריד בפניו את הכובע!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

4colors garden
4colors garden

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

הגעתי ליאיר מפה
לאוזן וראיתי המון המלצות עליו בפייסבוק, ביצעתי סקר שוק אבל כבר בהתחלה התחברתי אליו וסיכמנו שהוא יבצע עבורי תכנון והקמת גינה ולאחר מכן, גם תחזוקה קבועה של פעם בחודש. יאיר בחור נחמד ומיד הבין את הראש שלי!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

תאורת גן המאירה שביל כניסה לבית פרטי

תאורת גן בגינה ים-תיכונית המשווה לגינה מראה רך ורומנטי

תאורה במתח נמוך הינה חסכונית, פשוטה להרכבה וניתנת להרכבה עצמית ואילו תאורה במתח גבוה דורשת הרכבה של איש מקצוע מוסמך

כתבות ומאמרים

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

במאמר יפורטו שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם

קרא עוד
מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

במאמר יוצגו טיפים ודגשים לתכנון נכון של מערכת השקיה לגינה

קרא עוד
אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

במאמר יוצגו טיפים לתכנון מראש של תחזוקה קלה לגינה

קרא עוד
גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

במאמר יפורטו השיקולים והדגשים לתכנון גינות בבתים משותפים

קרא עוד
כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

במאמר יוסבר מהי חשיבותה של מערכת ניקוז לגינה, וכיצד יש לתכנן אותה.

קרא עוד