42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

במאמר יפורטו השיקולים והדגשים לתכנון גינות בבתים משותפים

גינות בבתים משותפים

בסגנון הבנייה הרוויה הנהוג כיום, בנייני דירות משותפים הם בדרך כלל בעלי שטח לא גדול מסביבם, המיועד להיות גינה ביתית משותפת. עם קצת מחשבה יצירתית והרבה מקצועיות - את אותה הגינה ניתן להפוך לפינת חמד שלא רק תאפשר לילדי הבניין מקום נעים לשחק בו ביחד (ממש כמו פעם, לפני 40 שנה, כשעוד היינו יורדים למטה לשחק עם ילדי הבניין) - אלא תעלה את ערך הדירות, ולא פחות חשוב - תגרום לחיוך שלכם להיות קצת יותר רחב, כשאתם חוזרים הביתה, אל מבצר המבטחים שלכם, בסופו של יום קשה.
הגינה של בית משותף יכולה בהחלט לשמש את אותו אי ירוק, שליו, ונינוח הממתין לכל אחד מהדיירים בכניסה ומסביב לבניין. כך מתכננים אותה נכון.

גינות בבתים משותפים - פינות חלומיות עבור כמות גדולה של משפחות

בדיוק כפי שבגינון עבור בתים פרטיים חשוב להבין את צרכי בעלי הגינה בטרם מתחילים לתכנן אותה - כך גם עיצוב גינה ביתית ופיתוחה עבור בית דירות. עם תחילת תהליך התכנון של הגינה, חשוב להבין לאילו צרכים מייעדים דיירי הבניין את הגינה:

· האם הגינה היא חזיתית, ותשמש בעיקר לנוי?
· האם הגינה מיועדת עבור ילדים ומשפחות, וצריכה להכיל אזורי משחק או בילוי?
· האם הגינה מיועדת עבור מספר שכבות גילים, ובאופן האופטימאלי תאפשר גם לילדים, גם לנערים ונערות, וגם למבוגרים פינות המותאמות להם לבילוי בה?

לאחר שהבנו מהם הצרכים, הכוונות והחלומות עבור הגינה - חשוב להכיר לעומק את מאפייני הגינה, כמו:

· אזורי השמש והצל של הגינה
· סוג האדמה ואיכותה בגינה
· מידות הגינה באזורים השונים

חשוב בשלב זה גם לבחון את תשתיות הגינה - השרוולים המאפשרים תכנון והקמה של מערכת השקיה שתתאים בתכנון לכל פינה על הצרכים הייחודיים שלה מבחינת השקיה ודישון, ונקודות החשמל שיאפשרו הן חיבור מחשבי ההשקיה והן משחק בתאורה שתוסיף הרבה עניין לעיצוב הגינה, לאחר שעות החשיכה.

תכנית הגינה - חשוב שתיעשה בידי בעל מקצוע

חנוך כהן, מעצב ומתכנן גינות מ"שירותי גינון ופיתוח", מספר לנו כי אף על פי שכשהדיירים מדמיינים את פיתוח הגינה בבניין המשותף - הם מדמיינים, קרוב לוודאי, את הצמחים, המדשאות, השיחים והפינות הפורחות בגינה - שלב שתילת הצמחייה הוא השלב האחרון בעיצוב ופיתוח הגינה - לאחר תכנון נאות, השקעה מתאימה בתשתיות (אשר יאפשרו לגינה להתפתח, יעניקו את העמידות הנדרשת ותנאי המחייה המתאימים לכל צמח, ויאפשרו מקסימום הנאה מהגינה במינימום תחזוקה לאורך השנים שיבואו), והכנה מתאימה לקרקע - יגיע שלב עיצוב הגינה עצמו. בשלב זה, בדרך כלל ימוקמו ראשית האלמנטים הגדולים שעצבו עבור הגינה, ייפרסו השבילים והאזורים המחופים, יונחו המסלעות, אלמנטי המים ופינות הצל - ורק לאחר מכן נתחיל בשתילת הצמחים, כאשר גם בתהליך השתילה, במרבית המקרים נתחיל באלמנטים הגדולים, העצים והשיחים - ורק לאחר מכן נעבור לשתילה מעוצבת. מדוייקת ואסתטית, של הפינות בהן צמחים קטנים, עונתיים, גינת ירק, וכדומה.

השקיעו בתשתיות

בשלב הפיתוח של הגינה, עוד טרם השתילה אך לאחר שהוחלט אילו צמחים נשתול היכן - חשוב להשקיע בפיתוח התשתיות לגינה, כך שיהיו יעילות ויאפשרו שגשוג של הצמים שיישתלו. התשתיות נחלקות לשתיים:

· תכנון מערכת השקיה ודישון - מערכת השקיה מתאימה תאפשר שגשוג של הצמחיה ביחד עם יעילות ואי בזבוז של מים. קווי ההשקיה יספקו לכל סוג של צמחיה את כמות המים הנדרשת לה על פי מאפייניה, תוך יעילות ושמירה על חסכנות, והימנעות מהשקיה עודפת שתגדיל את ההוצאות על הגינה ותפגום באיכות החיים של הצמחייה. ייתכן שיידרש יותר מראש השקיה אחד, ויהיה נבון יותר מבחינת מאמצי התחזוקה של הגינה להשקיע בשתי מערכות השקיה שיתאימו לשני סוגים שונים של צמחיה (למשל - השקיה בנפרד לדשא, והשקיה בנפרד לעצים ולאלמנטים הדורשים השקיות מעטות וארוכות לאורך השבוע)

· תכנון יעיל של קווי החשמל - אלמנטים רבים בתכנון הגינה בבתים משותפים נדרשים לחשמל, למשל - אלמנטי מים ומזרקות, מחשבי ההשקייה, וכמובן - גופי תאורה שמוסיפים המון חן לעיצוב הגינה לאחר רדת החשכה. אנחנו ממליצים להשקיע בתכנון מתאים של נקודות חשמל שיאפשרו עיצוב מושלם וזמינות גבוהה של נקודות חשמל לגינה

מחשבה לעתיד היא המפתח לתכנון מוצלח של גינות בבתים משותפים

תהליך התכנון, הפיתוח, והעיצוב של הגינה בבניין המשותף עשוי להביא לתוצאות משביעות רצון מייד לאחר שתילת הצמחים, אולם חשוב להבין, שכמו בעיצוב חדרי הבית - גם בעיצוב של הגינה, ניתן להשקיע בתחזוקה ובשיפורים של הגינה כמעט ללא סוף. על מנת ליצור גינה מעוצבת שלא תידרש לתחזוקה רבה ויקרה, בה הצמחים מתאימים ומשגשגים, והעיצוב נשמר גם לאחר שנים - כאשר כל צמחיית הגינה בבניין המשותף התפתחה, גדלה ושינתה את צורתה - חשוב לעצב את הגינה בבניין המשותף ולתכנן את השתילה באמצעות איש מקצוע מנוסה. מתכנני גינות אשר ידעו להתאים את הצמחייה הנשתלת למאפייני הגינה והאזור בצורה מושלמת, יידעו להעריך כיצד ייראה כל צמח בעוד שנתיים, שלוש, ואף יותר, וישתלו גינה לאחר שבוצע תהליך של פיתוח תשתיות שמתאימות לצמחיה שנשתלה - יבטיחו תחזוקה מועטה, והנאה מירבית מן הגינה שתשקיעו בפיתוח שלה בבניין המשותף.

42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

חיים בגן
חיים בגן

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

חיים הגנן בחור
מקסים, אדיב ושירותי ומגיעות לו רק מילים חמות על העבודה הטובה שהוא מבצע, היחס החם והמחיר ההוגן. יש לי גינה פרטית וחיים אחראי על תחזוקתה השוטפת כבר מס' חודשים, הוא היה אצלנו מס' פעמים ועד כה אין לי אפילו חצי תלונה על השירות שלו.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

רן הגנן
רן הגנן

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 25

חוות דעת

לפני כחודש, ביצע
אצלי עבודת שיפוץ כללית ומקיפה בגינה. הגינה הייתה מוזנחת ובמצב תחזוקתי ממש ממש גרוע. רן עשה עבודה מאד יפה ומאד מקצועית - באמת שלהוריד בפניו את הכובע!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

4colors garden
4colors garden

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

הגעתי ליאיר מפה
לאוזן וראיתי המון המלצות עליו בפייסבוק, ביצעתי סקר שוק אבל כבר בהתחלה התחברתי אליו וסיכמנו שהוא יבצע עבורי תכנון והקמת גינה ולאחר מכן, גם תחזוקה קבועה של פעם בחודש. יאיר בחור נחמד ומיד הבין את הראש שלי!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה יפהפייה פורחת בגינת בניין משותף בעיר

כניסה לבניין מעוצבת עם צמחייה וריהוט גן נוח

אילוסטרציית תכנון גינה באזור דיור משותף

כתבות ומאמרים

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

במאמר יפורטו שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם

קרא עוד
מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

במאמר יוצגו טיפים ודגשים לתכנון נכון של מערכת השקיה לגינה

קרא עוד
עיצוב תאורת גינה

עיצוב תאורת גינה

במאמר יוצגו שיטות תאורת גינה וכיצד לתכנן תאורה לגינה

קרא עוד
אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

במאמר יוצגו טיפים לתכנון מראש של תחזוקה קלה לגינה

קרא עוד
כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

במאמר יוסבר מהי חשיבותה של מערכת ניקוז לגינה, וכיצד יש לתכנן אותה.

קרא עוד