28

ספקי שירות בתחום הדברות

הכל על הכנת הבית להדברה והנחיות לאחר ריסוס

כל מה שרציתם לדעת על איך מכינים את הדירה או הבית לריסוס ועל מה חשוב להקפיד אחרי שהמדבירים מסיימים את עבודתם.

איך להכין את הבית להדברה והנחיות לאחר הריסוס

כדור הארץ הוא גם הבית של מיליוני סוגי חרקים. כל עוד הם לא מגיעים לבתים שלנו, הם לא מפריעים לנו - אבל נוכחות של ג'וקים, נמלים, פשפשים, פרעושים, טרמיטים ושאר מזיקים בתוך מרחבי המגורים שלנו היא כבר בעיה של ממש. הפתרון הוא הדברה מקצועית, וכדאי לדעת איך מכינים את הדירה לריסוס ועל מה חשוב להקפיד אחרי שהמדבירים מסיימים את עבודתם.

הנחיות לקראת ריסוס בית

הפעולה הבסיסית ביותר של חברות ההדברה היא ריסוס. עוד לפני שאנשי המקצוע מגיעים אליכם חשוב להכין את השטח - כך שההדברה תתבצע ביעילות ותוביל לתוצאות הרצויות. בפרט יש להקפיד על 4 הכללים הבאים:

1. גישה חופשית לכל מקום - על-מנת שאפשר יהיה לרסס את כל הפינות בבית, כולל אלה הנסתרות (והאהובות במיוחד על חלק מהחרקים), חשוב לפנות אותן. במיוחד רצוי לוודא שהזזתם את הספות, המיטות, השידות ושאר הרהיטים למרחק של לפחות 20-30 ס"מ מהקירות.

2. לא להשאיר במטבח ובאמבטיה פריטים חשובים חשופים - קודם כל רצוי לעבור על המטבח ולדאוג שאף מזון לא יהיה חשוף לחומרי ההדברה, שעלולים להזיק לו. גם את כלי האוכל חובה להסתיר, ובאופן כללי כדאי שמשטח העבודה יהיה נקי לגמרי מכל החפצים שיש עליו בדרך כלל. אם מתבצעת הדברה בתוך הארונות (למשל במקרה של הדברת נמלים אם הן הגיעו גם אל תוך הארונות) תצטרכו לפנות אותם. את הארון שמתחת לכיור כמעט תמיד יש צורך לפנות משום שהחרקים נמשכים אליו. באופן דומה יש לדאוג למקום אחסון לכל הפריטים הרגישים בחדר הרחצה - מברשות השיניים, המגבות, הכביסה וכו'.

3. להזיז את כל הפריטים של הילדים ו/או חיות המחמד - באופן טבעי אף אחד לא רוצה שאריות של חומרי הדברה על הצעצועים של הילדים, בקערת המזון של הכלב או במתקן המים של החתול. בהתאם גם את כל אלה חשוב לאחסן במקום שבו הם לא ייחשפו לריסוס.

הנחיות לקראת הדברת פרעושים, פשפשים וקרציות

פרעושים, פשפשים וגם קרציות מחייבים פעולה מורכבת במיוחד ולא רק ריסוס. הסיבות לכך הן הפיזור של חרקים מזיקים אלה, המקומות שבהם הם מסתתרים וגם העובדה שיש להם מספר גלגולי חיים כולל ביצים, זחלים (אצל הפרעושים) ונימפות (אצל פשפשי המיטה).
בנוסף לעבודה הרבה יותר של חברת הדברה - הטיפול כולל גם ריסוס וגם שימוש בקיטור, וזאת לאחר ניטור יסודי של כל החללים בבית כדי לוודא שאף פשפש, פרעוש או קרציה לא יצליחו להתחמק ולשרוד - גם לכם יש תפקיד חשוב במשימה.
פעולה הכרחית אחת לפני הגעת המדבירים היא ניקיון יסודי מאוד בבית, כולל שאיבה קפדנית ולאחר מכן שטיפה. פעולה הכרחית שנייה היא כביסה של כל הבגדים והמצעים שעלולים להיות נגועים בחרקים או בביצים שלהם. הכביסה היא בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות כדי שתהיה אפקטיבית. אמנם מדובר במלאכה תובענית, אבל כך הרווח שלכם כפול: גם בית נקי מפרעושים ופשפשים וגם בית נקי ומבריק.

שהות מחוץ לבית

דגש חשוב במיוחד לקראת ריסוס הבית הוא מציאת פתרון לשעות הראשונות אחרי ההדברה - פרק זמן שבו אסור לשהות בחללים המרוססים.
ברוב המקרים אחרי הדברה נגד נמלים או הדברת ג'וקים תוכלו לחזור לדירה לאחר שעה-שעתיים. מי שאוהב לקחת מקדם ביטחון כדי להימנע מספק ולדעת בוודאות שהוא לא נחשף לחומרים שעלולים גם להזיק יחכה שעה נוספת - ויחזור הביתה אחרי שעתיים או שלוש.
אחרי הדברת פרעושים או פשפשים בדרך כלל נדרשת המתנה מעט ממושכת יותר - של 4-5 שעות. בכל מקרה פרק הזמן הספציפי משתנה גם בהתאם לחומר הספציפי שנועד לפגוע בחרקים. בהקשר זה כדאי לדעת שכיום ישנם חומרים אורגניים מתקדמים שהם גם אפקטיביים להפליא וגם ידידותיים לבני האדם ולסביבה. כמו כן ישנן שיטות הדברה בלי ריסוס וגם הן חוסכות את הצורך לצאת מהבית.
שימו לב: לאוכלוסיות רגישות - פעוטות, קשישים וקשישות, בעלי מחלות של דרכי הנשימה, נשים בהריון ועוד - יש הנחיות ספציפיות. מומלץ בחום לבדוק מראש מהו החומר הספציפי שבו נעשה שימוש ולהתייעץ גם עם רופא מנוסה.

שמירה על חיות המחמד

כשמזמינים שירותי הדברה לבית שיש בו חיות מחמד, חשוב במיוחד לנקוט במספר צעדים כדי להגן עליהן. כדאי לשאול את נציגי החברה שנבחרה לביצוע המשימה מהו החומר שבו הם משתמשים ולהתייעץ עם וטרינר מיומן לגבי מידת הבטיחות שלו. בנוסף, בימים הראשונים חשוב להיות עם יד על הדופק ולעקוב אחרי ההתנהגות של הכלב או החתולה - כל התנהלות חריגה, כולל משיכה לפינות הבית, ליקוק הרצפה וכמובן תסמינים פיזיים חריגים מחייבים פנייה מיידית לווטרינר.

אוורור

לפני הגעת המדבירים כדאי לאוורר היטב את הבית. תוך כדי ביצוע הדברת מזיקים מסוגים שונים ייתכן צורך לסגור את החלונות, אבל לא תמיד - בכל מקרה אנשי המקצוע שמבצעים את העבודה ידאגו לכך, במידת הצורך.
לאחר השלמת הריסוס, חשוב לאוורר את הבית. אין צורך לחשוש שחומרי ההדברה יתפוגגו משום שהם נשארים על המשטחים השונים והרצפות וכך פוגעים בחרקים. האוורור מונע שאיפה בטעות של אדים של כימיקלים ופגיעה מיותרת בדרכי הנשימה, כאב ראש וגם שיבוש של תפקוד מערכת העצבים. רוב ההדברות מבוצעות באביב ובקיץ, כך שאין בעיה לפתוח את החלונות למספר שעות ולאוורר את הבית.

שטיפת הבית

החומרים שנועדו למנוע נוכחות של אורחים לא רצויים אצלכם בבית נמצאים כאמור על הרצפה וגם על משטחים נוספים (בחדר הרחצה, במטבח וכו'). בהתאם יש להימנע משטיפת הרצפה - בחלק מהמקרים תתבקשו להמתין 24 שעות ובמקרים אחרים גם 3-4 יממות. יחד עם זאת אם יש בבית חיות מחמד או תינוקות, וגם נשים הרות או אנשים מבוגרים מאוד, תוכלו להקדים את השטיפה - אבל להקפיד לא להשתמש באקונומיקה, לא לשפשף חזק מדי את רצפה ולוותר במידת האפשר על שטיפה של אזורי הפאנלים.
כלל נוסף, חשוב במיוחד: להזמין חברה בעלת ניסיון ורישיון של המשרד להגנת הסביבה. כך כבר לאחר מספר ימים ניתן יהיה לחזור לשגרה מלאה, בראש שקט באמת - גם בזכות הריסוס הבטוח וגם בזכות היעלמות החרקים המציקים והמזיקים.
בהצלחה!
כותב המאמר: ערן קיוותי מדביר מוסמך ובעלים של חברת הדברה בטוחה: https://adbarabetuha.co.il

28

ספקי שירות בתחום הדברות

מצא בעל מקצוע

מדבירים מומלצים תל אביב

קליין הדברות
קליין הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 59

חוות דעת

לפני מספר שבועות
- עברתי אני ביחד עם בנותיי, לדירה חדשה ברמת-גן (דירה שאותה אני שוכרת). טרם הכניסה, הבחנתי שיש בדירה בעיה רצינית של מקקים. כנראה שהדייר הקודם, לא ממש הקפיד לשמור על תנאי ניקיון והיגיינה, והדירה פשוט שרצה מקקים בכל מקום.

יצחק המדביר
יצחק המדביר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

מדביר קבוע אצלנו
כבר המון המון שנים!! באמת שהוא על הכיפאק, ואין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. הוא מאד יסודי.

BRC יעוץ מניעה והדברה
BRC יעוץ מניעה והדברה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

שמי אלברט, בבעלותי
מפעל לייצור מתכות "פרסונה" שנמצא באזור התעשייה כפר אורית שבצפון. אני לקוח ותיק (מעל חמש שנים) של חברת בי.אר.סי הדברות בבעלותו של יוסי צרפתי, ואני רוצה להמליץ עליהם בחום.

אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים
אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

אורנה מפורסמת כמדבירה
איכותית באזור מגוריי, זה כבר מס'' שנים שהיא מדבירה מס'' דירות שלנו בקיבוץ. מדובר בהדברה נגד ג''וקים, נמלים ושאר מזיקי הקיץ.

הדברות נטו
הדברות נטו

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 25

חוות דעת

הזמנתי הדברת נמלים
ג'וקים ועש מחברת "הדברות נטו", הגיע מדביר חביב בשם ניסים, עבד בסבלנות והיה מאוד אדיב, אני מרוצה מהשירות וכמובן שממליצה בחום.

איא הדברות  הדברה ירוקה
א.י.א. הדברות - הדברה ירוקה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אבי כהן מחברת
"א.י.א הדברות-הדברה ירוקה" בעל-מקצוע אמין וישר השירות שלו היה יעיל ובהחלט ממליצה עליו בחום! לפני כמה שבועות, עברתי לגור בישוב עמינדב במה שהיה לפני כן לול תרנגולות והוסב לדירות מגורים.

אברהם המדביר
אברהם המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

לאחרונה שמנו לב
שיש מישהו שאוכל לנו את האוכל בבית ולא הצלחנו להבין במה מדובר וכמובן חיפשנו חברת הדברה שתתן שירות שיאתר את הבעיה.

כתר הדברות
כתר הדברות

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 11

חוות דעת

את יניב המדביר
הזמנתי לצורך הדברה נגד נמלים במשרדים, השירות שקיבלתי היה מצויין ואני אשמח להמליץ עליו לכל מי שמחפש מדביר איכותי!

פלא הדברות
פלא הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

הייתי מאוד מאוד
מאוד מרוצה משחר, מדובר במדביר איכותי, איש מקסים, העברתי את המספר שלו הלאה לחברה שלי, הלוואי שירבו בעלי מקצוע כמוהו! כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות ריסוס בבית נגד מקקים, אך משום מה דחיתי את זה, עד שהחלטתי לערוך חיפוש באינטרנט אחר בעלי מקצוע בתחום.

ירון המדביר
ירון המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

כל שנה אני
עושה הדברה בכל הבית שלי כולל בגינה ובמרתף, בהתחלה אבא של ירון היה מדביר קבוע את ביתי במשך עשרות שנים ועכשיו ירון מחליף אותו.

תמר הדברות
תמר הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

שוחחתי עם אביתר
דרך אתר "מדרג" לגבי הדברת חולדות בדירה והוא נתן לי הצעת מחיר שתאמה לתקציב שלי וגם היה זמין עבורי בדיוק במועד שביקשתי. אביתר נתן לי שירות מדהים!

כח ספידי הדברות
כח ספידי הדברות

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 42

חוות דעת

ביצע אצלי הדברה
נגד תיקנים ונמלים לפני כמה שבועות, ולמרות שעדיין אני לא יודע מה רמת היעילות (כי עדיין לא עבר מספיק זמן) - אני מאמין שעשה עבודה טובה...

ברית פתרונות הדברה
ברית פתרונות הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מההתנהלות של יניב, הוא היה מאוד יסודי, פייר במחיר, ממש בסדר, מדובר במתחם מסוים ובסוף השטח היה גדול משחשבנו ויניב הלך לקראתי במחיר. בינתיים ההדברה עובדת מעולה - הכל מושלם, ממליצה בחום!

ארדיטי הדברות
ארדיטי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

שי ארדיטי הוא
המדביר הכי טוב שיש, מלבד היותו בעל מקצוע אמין, הוא אדם מקסים שנותן שירות מכל הלב. פניתי אליו לגבי הדברת מזיקים בביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עם כל החומרים הנדרשים להדברה, הדביר את כל הבית ולא דילג על שום מקום, כל ההתנהלות איתו מההתחלה ועד הסוף הייתה מצוינת.

פסגת הפוליש ניקיון הדברה
פסגת הפוליש ניקיון הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 9

חוות דעת

מרוצה מאוד, הם
הגיעו בזמן, הצוות היה מקצועי, שמואל נתן עבודה רצינית מכל הלב, עבר איתי על הכל, מבחינתי היה עשר ואני ממליץ בחום למי שמחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה, שמואל "פסגת הפוליש" הוא הכתובת.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

אמאלה גוק ודר עכבר
אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני עובד עם
קובי מחברת "אמאלה גוק ודר עכבר" קרוב לשש שנים ולא רואה סיבה להחליף אותו באחר - חברת הדברות מקצועית ואמינה!!! מדובר בשירותי הדברה במחלקת "הגנת הסביבה" בעיר אריאל, אני אחראי המחלקה ואלי מגיעות כל פניות הציבור בנוגע למזיקים.

אדווה המדבירה
אדווה המדבירה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

הבית הירוק הדברות
הבית הירוק הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

במשך זמן רב
סבלנו בבית מחרקים ומקקים. אנחנו גרים בדירה קטנטונת והמצב היה בלתי ניסבל לחלוטין. העגתי אל הבית הירוק הדברות דרך פרסום.

דדי הדברות
דדי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

עמידה בזמנים שרות
מעולה מקצועיות אחריות בכתב יחס מדהים מודה בחום לדדי הדברות על הטיפול המהיר בבעיה

ציוס המדביר
ציוס המדביר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 10

חוות דעת

בזמן האחרון גילינו
כי יש לנו בעיה של תיקנים ונמלים, ממש מכה, והבנו שחייבים לבצע ריסוס מקצועי מכיוון שכל הריסוסים וחומרי ההדברה הביתיים לא עזרו למנוע את הופעתם של אותם מזיקים.

עידן הדברות
עידן הדברות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אור שאול הדברה ירוקה
אור שאול הדברה ירוקה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ביוטופ הדברות
ביוטופ הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אחרי אינספור בירורים
והצעות מחיר לגבי הדברת מזיקים בדירתי בחרתי בהצעתו של דודו שהייתה הכי רלוונטית עבורי. הוא הגיע בשעה שקבענו עם כל הציוד הנדרש להדברה, הדביר את כל הדירה ולא דילג על שום מקום, ביצע עבודה מקצועית ודאג לכסות את הרהיטים הכבדים בדירה, לאחר שסיים הסביר על אופן הניקיון אחרי ההדברה.

אבי הדברות והרחקת יונים
אבי הדברות והרחקת יונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מאבי, הוא עשה אצלי עבודה טובה וכבר יצא לי להמליץ עליו למספר חברות - מומלץ בחום! אני גרה בבניין דירות בחולון והייתה לי בעיה דיי גדולה של קינון וצואת יונים באדני החלונות ובחבל הכביסה.

אי הדברות
א.י. הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
אסף בחור נהדר ומקסים, ההדברה מקצועית, הוא אחראי מאוד, מידע את הלקוחות שלו בטיפול ואם יש בעיה הוא פה! מהיום בכל הנוגע להדברה אני לא לוקחת אף אחד אחר מזמינה רק אותו! מומלץ בחום!

טל הדברות
טל הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

שלמה ביצע אצלנו
עבודת הדברה ממש מקצועית, הריסוס היה מאוד מועיל ומיגר את התופעה והמחיר ששילמנו בהחלט שווה ומשתלם מאחר ולא הצטרכנו להתעסק עד עכשיו עם הדברה נוספת - באמת בוצעה הדברה מעולה!

אש הדברות
אש הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

שירות אמין חבר'ה
מדהימים באמת, משהו מיוחד! מומלץ בחום! מהרגע שאיתמר עושה לי הדברה אני יודעת שיש לי שקט מוחלט!

הדברות השפלה
הדברות השפלה

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

היינו בהחלט מרוצים,
אריק עשה לנו הדברה נגד ג'וקים ונמלים בבית פרטי. הגישה שלו הייתה חיובית, הסברה ללקוח כמו שצריך, ביצע את העבודה לשביעות רצוננו, עבר על כל פתחי הביוב, ריסס בפנים ומחוץ לבית כולל בחצר, היה יסודי מאוד וכאשר ונצטרך הדברה שוב, הוא יהיה הראשון שנתקשר אליו.

כתבות ומאמרים

הדברת טרמיטים - שיטות הדברה נפוצות, עלויות וטיפים

הדברת טרמיטים - שיטות הדברה נפוצות, עלויות וטיפים

בניגוד למזיקים אחרים כמו תיקנים, טרמיטים יכולים ממש לגרום לנזקים בריהוט עץ, במשקופים של דלתות, בדלתות עץ ועוד.במאמר הבא נבין כיצד מבצעים הדברת טרמיטים בצורה נכונה.

קרא עוד
הדברה – כל מה שאתם צריכים לדעת לפני הזמנת מדביר

הדברה – כל מה שאתם צריכים לדעת לפני הזמנת מדביר

קרא עוד
כיצד נבצע הדברה בטוחה ומקצועית? מה חומרי הדברה מומלצים

כיצד נבצע הדברה בטוחה ומקצועית? מה חומרי הדברה מומלצים

במאמר נלמד על שיטות ההדברה החדשות המומלצות והבטיחותיות ביותר בהן משתמשים המדבירים המקצועיים.

קרא עוד
הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

במאמר יוסבר מהם פרעושים איך מבוצעת הדברה נגדם ועל מה להקפיד כדי שההדברה תהיה אפקטיבית והם לא יחזרו.

קרא עוד
חומרי הדברה

חומרי הדברה

במאמר יוסבר על חומרי הדברה: ממה הם מורכבים, כיצד התפתחו במהלך השנים ובאילו סוגים של חומרי הדברה נעשה היום שימוש.

קרא עוד
8 כללים שיש לדעת לפני ביצוע הדברה

8 כללים שיש לדעת לפני ביצוע הדברה

במאמר יוסבר מתי להזמין מדביר מקצועי הביתה, ואיך מומלץ לפעול לפני ביצוע ההדברה ואחריה כדי להגביר את האפקטיביות שלה.

קרא עוד
כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

במאמר יוסבר מהם דוקרני יונים, מהי האפקטיביות שלהם בהרחקת יונים, ואילו סוגי דוקרנים קיימים בשוק?

קרא עוד
הדברה ביולוגית

הדברה ביולוגית

במאמר יוסבר מהי הדברה ביולוגית, אילו שיטות של הדברה מסוג זה קיימות, והיכן משתמשים בהן.

קרא עוד