29

ספקי שירות בתחום הדברות

כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

במאמר יוסבר מהם דוקרני יונים, מהי האפקטיביות שלהם בהרחקת יונים, ואילו סוגי דוקרנים קיימים בשוק?

כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

אחת השיטות המקובלות היום בשוק להרחקת יונים היא שימוש בדוקרני יונים. דוקרני יונים – כשמם כן הם, אלו הם דוקרנים, עשויים בד"כ מסוג של מתכת כלשהי (ברזל, נירוסטה, פולי-קרבונט) או מפלסטיק (בהמשך נעמוד על סוגיהם השונים של הדוקרנים הקיימים היום בשוק), אשר נהוג להתקינן על אדני חלונות, מעקות, שלטים, פרגולות, מסתורי כביסה, גגות, ובעצם בכל מקום קינון אפשרי, שליונים יש גישה אליו.
דוקרני היונים, היות והם קוצניים, בעצם יוצרים מחסום פיזי, המונע מהיונים לנחות או להגיע, אל קצה האזור עליו הם מותקנים, ובכך למעשה יוצר סביבה עוינת ליונים, ומביא לגירושם בסופו של דבר.

יתרונות

1. הם אינם בולטים לעין. כלומר, כאשר מתקינים אותם, קשה מאד להבחין בקיומם, גם במרחק של מטרים ספורים, ולכן הם אינם פוגעים במראהו האסתטי של המבנה עליו הם מוצבים.
2. הם אינם מזיקים ליונים. הדוקרנים בנויים בצורה כזאת שמבטיחה כי קצותיהם החדים לא יפצעו את רגלי היונים ולא יחתכו אותן. למעשה, מה שקורה בפועל הוא שאותם דוקרנים, לאחר שהם מותקנים, יוצרים עבור היונה משטח לא יציב לנחיתה, מה שבסופו של דבר מביא לגירושה.
3. הדוקרנים, יחסית, מאד פשוטים להתקנה. על מנת להתקין אותם, אין בהכרח צורך לקרוא לבעל מקצוע באופן מיוחד. פשוט רוכשים אותם בחנות מתאימה, המשווקת מוצרים להרחקת יונים, או באחת הרשתות הגדולות של "עשה זאת בעצמך".

יתרונות וחסרונות של הסוגים השונים

קיימים כיום בשוק, מספר סוגים עיקריים של דוקרנים להרחקת יונים. נעמוד כעת, על הסוגים השונים, ונסביר מהם יתרונותיהם וחסרונותיהם של כל אחד מהסוגים.

דוקרנים לבנים עשויים פלסטיק

הסוג הנמכר ברוב רשתות השיווק. סוג זה אינו כל-כך מומלץ משום שהוא אינו מספיק אפקטיבי וליונה יש אפשרות לנחות עליו מבלי להיפצע. בנוסף, דוקרנים אלו גם לא ממש עמידים לתנאי מזג האוויר, ועם הזמן נוטים להתייבש מהשמש ולאבד מיעילותם.

דוקרני פח

סוג נוסף, שכבר לא נעשה בו היום יותר שימוש. בעבר היו נוהגים להתקין סוג זה של דוקרנים, ברוב המבנים, בכדי לגרש את היונים, אולם כיום, הם כבר לא ממש אפקטיביים, משום שהיונים נהיו כבדות יותר, ועמידות גם אליו.

דוקרנים עשויים ברזל

עוד סוג של דוקרנים להרחקת יונים, אשר נעשה בו שימוש (אם כי כבר פחות). יש הטוענים כי גם סוג זה הוא כבר נחשב היום כפחות אפקטיבי, הן משום שהברזל נוטה להחליד עם הזמן, ולהיפגע מהשמש, והן משום שגם על דוקרנים אלו, היונים מצליחות לנחות.

דוקרנים עשויים נירוסטה

הסוג הפופולארי ביותר היום בשוק. יתרונם של דוקרנים אלו, הוא גם בכך שהם עשויים ממתכת מאד עמידה, אשר עומדת בכבוד בפגעי מזג האוויר, גם בכך שהם קלים להתקנה, ומתאימים למגוון רחב של משטחים, והכי חשוב – בכך, שהם עושים את מלאכתם נאמנה, ומצליחים להביא להרחקת יונים בצורה מוחלטת.

גם דוקרני הנירוסטה, מתחלקים לשלושה דגמים עיקריים:
1. דגם N – דוקרנים העשויים בסיס "פולי-קרבונט", בתוסף הגנה UV2. שורות הדוקרנים ניצבות בשיפוע, הם אינם מתכלים, ומתאימים להתקנה על משטחים צרים ועל קצות מרזבים. מידות: 50X6X11. מחיר מומלץ לצרכן: 39 ש"ח ליחידה.
2. דגם W – דוקרנים העשויים בסיס "פולי-קרבונט" בתוסף הגנה UV4. הדוקרנים אינם מתכלים, ומתאימים להתקנה על משטחים רחבים.מידות: 50X15.5X11. מחיר לצרכן: 49 ש"ח ליחידה.
3. דגם Z – דוקרנים העשויים בסיס "פולי-קרבונט", בתוסף הגנה UV3. שורות הדוקרנים ניצבות בשיפוע. הדוקרנים אינם מתכלים, ומותאמים להתקנה על משטחים צרים ועל קצות מרזבים. מידות: 50X10X1. מחיר מומלץ לצרכן: 45 ש"ח ליחידה.

לסיכום

דוקרני יונים, מהווים כיום פתרון מוצלח, למי שמבקש להרחיק קינון של יונים ממבנהו. הדוקרנים החדישים, המצויים היום בשוק הם עמידים, לא מתכלים, והכי חשוב מצליחים לבצע את הפעולה של הרחקת היונים. על מנת להתקין דוקרנים, ניתן לקרוא לשם כך לאיש מקצוע (יש כיום המון בעלי מקצוע שממתמחים בתחום...), או שניתן גם להתקינם באופן עצמאי. מה שכן, בבואנו להתקין דוקרני יונים, חשוב שנוודא כי הדוקרנים הם מתוצרת איכותית, ובעלי תו תקן "סי-אי" (שבעצם מעיד על כך שהדוקרנים עברו בדיקה קפדנית ומחמירה ע"י מכון התקנים הישראלי) – כך גם נוכל להבטיח שהדוקרנים לא רק יעשו את עבודתם ביעילות, אלא גם יחזיקו מעמד לאורך שנים.

29

ספקי שירות בתחום הדברות

מצא בעל מקצוע

מדבירים מומלצים תל אביב

BRC יעוץ מניעה והדברה
BRC יעוץ מניעה והדברה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

שמי אלברט, בבעלותי
מפעל לייצור מתכות "פרסונה" שנמצא באזור התעשייה כפר אורית שבצפון. אני לקוח ותיק (מעל חמש שנים) של חברת בי.אר.סי הדברות בבעלותו של יוסי צרפתי, ואני רוצה להמליץ עליהם בחום.

פלא הדברות
פלא הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

הייתי מאוד מאוד
מאוד מרוצה משחר, מדובר במדביר איכותי, איש מקסים, העברתי את המספר שלו הלאה לחברה שלי, הלוואי שירבו בעלי מקצוע כמוהו! כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות ריסוס בבית נגד מקקים, אך משום מה דחיתי את זה, עד שהחלטתי לערוך חיפוש באינטרנט אחר בעלי מקצוע בתחום.

ברית פתרונות הדברה
ברית פתרונות הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מההתנהלות של יניב, הוא היה מאוד יסודי, פייר במחיר, ממש בסדר, מדובר במתחם מסוים ובסוף השטח היה גדול משחשבנו ויניב הלך לקראתי במחיר. בינתיים ההדברה עובדת מעולה - הכל מושלם, ממליצה בחום!

יצחק המדביר
יצחק המדביר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

מדביר קבוע אצלנו
כבר המון המון שנים!! באמת שהוא על הכיפאק, ואין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. הוא מאד יסודי.

הדברות נטו
הדברות נטו

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 27

חוות דעת

הזמנתי הדברת נמלים
ג'וקים ועש מחברת "הדברות נטו", הגיע מדביר חביב בשם ניסים, עבד בסבלנות והיה מאוד אדיב, אני מרוצה מהשירות וכמובן שממליצה בחום.

אברהם המדביר
אברהם המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

לאחרונה שמנו לב
שיש מישהו שאוכל לנו את האוכל בבית ולא הצלחנו להבין במה מדובר וכמובן חיפשנו חברת הדברה שתתן שירות שיאתר את הבעיה.

כח ספידי הדברות
כח ספידי הדברות

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 42

חוות דעת

ביצע אצלי הדברה
נגד תיקנים ונמלים לפני כמה שבועות, ולמרות שעדיין אני לא יודע מה רמת היעילות (כי עדיין לא עבר מספיק זמן) - אני מאמין שעשה עבודה טובה...

אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים
אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

אורנה מפורסמת כמדבירה
איכותית באזור מגוריי, זה כבר מס'' שנים שהיא מדבירה מס'' דירות שלנו בקיבוץ. מדובר בהדברה נגד ג''וקים, נמלים ושאר מזיקי הקיץ.

איא הדברות  הדברה ירוקה
א.י.א. הדברות - הדברה ירוקה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אבי כהן מחברת
"א.י.א הדברות-הדברה ירוקה" בעל-מקצוע אמין וישר השירות שלו היה יעיל ובהחלט ממליצה עליו בחום! לפני כמה שבועות, עברתי לגור בישוב עמינדב במה שהיה לפני כן לול תרנגולות והוסב לדירות מגורים.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

ציוס המדביר
ציוס המדביר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 10

חוות דעת

בזמן האחרון גילינו
כי יש לנו בעיה של תיקנים ונמלים, ממש מכה, והבנו שחייבים לבצע ריסוס מקצועי מכיוון שכל הריסוסים וחומרי ההדברה הביתיים לא עזרו למנוע את הופעתם של אותם מזיקים.

הבית הירוק הדברות
הבית הירוק הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

במשך זמן רב
סבלנו בבית מחרקים ומקקים. אנחנו גרים בדירה קטנטונת והמצב היה בלתי ניסבל לחלוטין. העגתי אל הבית הירוק הדברות דרך פרסום.

דדי הדברות
דדי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

עמידה בזמנים שרות
מעולה מקצועיות אחריות בכתב יחס מדהים מודה בחום לדדי הדברות על הטיפול המהיר בבעיה

אור שאול הדברה ירוקה
אור שאול הדברה ירוקה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ביוטופ הדברות
ביוטופ הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אחרי אינספור בירורים
והצעות מחיר לגבי הדברת מזיקים בדירתי בחרתי בהצעתו של דודו שהייתה הכי רלוונטית עבורי. הוא הגיע בשעה שקבענו עם כל הציוד הנדרש להדברה, הדביר את כל הדירה ולא דילג על שום מקום, ביצע עבודה מקצועית ודאג לכסות את הרהיטים הכבדים בדירה, לאחר שסיים הסביר על אופן הניקיון אחרי ההדברה.

אבי הדברות והרחקת יונים
אבי הדברות והרחקת יונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מאבי, הוא עשה אצלי עבודה טובה וכבר יצא לי להמליץ עליו למספר חברות - מומלץ בחום! אני גרה בבניין דירות בחולון והייתה לי בעיה דיי גדולה של קינון וצואת יונים באדני החלונות ובחבל הכביסה.

אדווה המדבירה
אדווה המדבירה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עידן הדברות
עידן הדברות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אמאלה גוק ודר עכבר
אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני עובד עם
קובי מחברת "אמאלה גוק ודר עכבר" קרוב לשש שנים ולא רואה סיבה להחליף אותו באחר - חברת הדברות מקצועית ואמינה!!! מדובר בשירותי הדברה במחלקת "הגנת הסביבה" בעיר אריאל, אני אחראי המחלקה ואלי מגיעות כל פניות הציבור בנוגע למזיקים.

אי הדברות
א.י. הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
אסף בחור נהדר ומקסים, ההדברה מקצועית, הוא אחראי מאוד, מידע את הלקוחות שלו בטיפול ואם יש בעיה הוא פה! מהיום בכל הנוגע להדברה אני לא לוקחת אף אחד אחר מזמינה רק אותו! מומלץ בחום!

טל הדברות
טל הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

שלמה ביצע אצלנו
עבודת הדברה ממש מקצועית, הריסוס היה מאוד מועיל ומיגר את התופעה והמחיר ששילמנו בהחלט שווה ומשתלם מאחר ולא הצטרכנו להתעסק עד עכשיו עם הדברה נוספת - באמת בוצעה הדברה מעולה!

הדברות השפלה
הדברות השפלה

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

היינו בהחלט מרוצים,
אריק עשה לנו הדברה נגד ג'וקים ונמלים בבית פרטי. הגישה שלו הייתה חיובית, הסברה ללקוח כמו שצריך, ביצע את העבודה לשביעות רצוננו, עבר על כל פתחי הביוב, ריסס בפנים ומחוץ לבית כולל בחצר, היה יסודי מאוד וכאשר ונצטרך הדברה שוב, הוא יהיה הראשון שנתקשר אליו.

כתבות ומאמרים

הרחקת יונים

הרחקת יונים

במאמר יוסבר באיזה מקומות נפוצה הבעיה של קינון יונים ומהם השיטות השונות להרחקת יונים

קרא עוד