29

ספקי שירות בתחום הדברות

הדברה עצמאית או מקצועית?

במאמר יוסבר מהי הדברה, מתי ניתן לבצע הדברה באופן עצמאי, ומתי יש להזמין שירותי הדברה.

הדברה עצמאית או מקצועית?

הדברה, היא פעולה למיגור מזיקים או מניעת מפגעי מזיקים. הביטוי הדברה מציין בעצם מצב של הפחתת אוכלוסיה של מזיקים. פעולות הדברה ומניעה נגד מזיקים הן מורכבות ומשתנות לרוב על פי סוגי מזיקים , ומטרתן לצמצם את האינטראקציה בין מזיקים לבני אדם ובעלי חיים. הדברה יכולה להשמיד ולהרוג מזיקים, למנוע נקודת מפגש בינם לבין האדם או לחסל את אזורי המחיה ומקורות המזון שלהם.

מתי יש לבצע הדברה?

בדרך כלל מטרת ההדברה, הנעשית על פי רוב באמצעות ריסוס, הנה לקטול חרקים זוחלים כגון תיקנים, נמלים, עכבישים, דגי כסף ועוד. אין ספק, כי אף אחד מאיתנו לא אוהב להיתקל במזיקים אלו בביתו. בדרך כלל יימצא רק סוג אחד של מזיקים בבית מסוים. חשוב להבין זאת כדי להתאים סוג ריסוס עבור סוגי מזיקים שקיימים בביתכם.נזק של מזיקים יכול להתבטא בצורות שונות כגון: עקיצות, אלרגיות, הדבקה במחלות מסוכנות וטפילים, תחושות פחד וגועל ממראה של מזיקים, כרסום ופגיעה בחוטי חשמל וטלפון, זיהום מוצרי מזון, חירור בגדים, איכול רהיטים העשויים מעץ ומשטחי בידוד וכיוצ"ב.

חומרי הדברה ידידותיים מבעבר

בעבר הדברה כללה הרג של מזיקים באמצעות רעלים שונים בלבד, אולם ההשלכות של השימוש הנרחב ברעלים בעת הדברה נתגלו כהרסניות לסביבה, פגעו במארג המזון בטבע, זיהמו מקורות מים והביאו לפגיעה אקולוגית. כיום הדברה עושה שימוש ברעלים רק כמוצא אחרון. הדברה פועלת ראשית בהגדרה מדויקת ואפיון של מזיק, ורק לאחר מכן ננקטים צעדי מנע להתפשטות מזיקים מסוג זה.
כאמור, רק כמוצא אחרון יתבצע שימוש ברעל.
גם סוג הרעלים לשימוש בעת הדברה השתנה. בעבר השתמשו לשם הדברת מזיקים בחומרים כגון: זרחנים אורגניים וקרבמטים, ואילו כיום נאסר השימוש בחומרים אלו בעת הדברה ביתית. במהלך הדברה בבתים משתמשים כיום בחומרים ממשפחת הפריטרואידים וחומרים מיקרו קפסולרים אחרים, שהם בעלי רמת סיכון נמוכה יותר לאדם ולסביבה.

הדברה עצמית

העיסוק במזיקים הוא באמת לא נעים, אך רגע לפני שממהרים להתקשר עם מדביר או חברת הדברה , כדאי לבדוק ולראות האם לנו בביתנו יש אפשרות לבצע הדברה עצמית ללא עזרת מדביר מקצועי .

הכנות ראשונות

 • זיהוי סוג המזיק שחדר לבית.
 • איתור מקום הקן (במידה ומדובר במזיקים כמו נמלים).
 • רכישת מוצר ריסוס בחנות, המותאם לסוג המזיק שחדר לבית.
 • הרחקת ילדים קטנים, נשים בהיריון ובעלי חיים, מהאזורים הצפויים לריסוס .
 • הרחקת רהיטים וחפצים כ-10 ס"מ מקירות הבית.
 • ביצוע פעולת הריסוס באזורי הקינון וברחבי הבית כולו.

התמודדות עם מזיקים שונים:

 • תיקנים- לפני תחילת הקיץ יש להניח רשת על פתחי ניקוז, לאטום סדקים וחריצים בקירות ולהקפיד על פינוי תדיר של האשפה מהבית. הדברה עצמית של תיקנים בחומרי ריסוס לא תמיד יעילה, כי חומרי הדברה ביתיים פעילים לזמן קצר יחסית, ומשך בקיעת ביצי התיקנים נמשך כיומיים.
 • עכברים, חולדות ומכרסמים אחרים- יש לחסום דרכי גישה למכרסמים בבית, חורים וחריצים בקירות. אם בכל זאת חודרים מכרסמים, עדיף להימנע משימוש ברעל כאמצעי הדברה . הרעל מזיק גם לחיות אחרות וגם לבני אדם. מומלץ להשתמש במלכודות דבק, שהן אפקטיביות בעיקר נגד עכברים. לעומת זאת, חולדות מזהות מלכודות כאלה בקלות, ועבורן יש לרכוש מלכודות מיוחדות.
 • פרעושים- כדי להיפטר מנוכחות פרעושים בבית, יש לטפל בעקביות בניקוי חיות המחמד בבית. ברוב המקרים הן המקור לכניסת פרעושים לבית, בעיקר בחודשי הקיץ.
 • תולעי עץ- ניתן לרסס את הרהיט הנגוע בתולעי עץ ע"י תכשיר מיוחד של הדברת תולעי עץ. כמו כן, ניתן לשפשף את הרהיט עם בצל, אשר שגורם לתולעים לצאת מהעץ.
 • נמלים- יש להשתדל לאתר את מקור קן הנמלים, ואז להשתמש בחומרי ריסוס נגד נמלים לשימוש עצמי.
 • עש- יש להניח כדורי נפטלין ועלי גפן בתוך ארונות הבגדים.
 • יתושים וזבובים- ניתן למנוע התופעה ע"י הקפדה על פינוי אשפה והימנעות ממצב של היקוות מים עומדים. כמו כן, מומלץ להשתמש במלכודות זבובים, נורות אולטרה סגולות וחומרים דוחי יתושים לבית או לגוף.
 • פשפשים- יש להקפיד הקפדה על ניקיון והיגיינה ברחבי הבית. הניחו הפריטים הנגועים בפשפשים לשהייה בשמש. כמו כן, ניתן להשתמש בתכשירי הדברה ביתיים כנגד פשפשים.

הדברה מקצועית

קיימים מקרים רבים בהם אין לנו את היכולת המקצועית להתגבר ולמגר מזיקים שונים מביתנו. לשם כך, יש לפנות אל מדביר מקצועי שיבוא לביתנו, יבדוק ויאבחן את המצב, ואחר כך יחליט באילו אמצעים לבצע הדברה נגד אותם מזיקים .

מקרים בהם כדאי להזמין מדביר מקצועי

 • הדברה של תיקנים- כפי שאמרנו, חומרי הריסוס הביתיים לא מספיקים כדי למגר תיקנים בשל אורך חייהם הקצר של התכשירים. מדביר מוסמך ירסס באופן נרחב משטחים ומקומות מסתור אפשריים, וישלב הדברה בפנים הבית ובבורות הביוב.
 • הדברה של מיני מכרסמים- מדביר מוסמך יסייע באיטום דרכי גישה ובלכידת המכרסמים. לעיתים נדרש טיפול יסודי, הכולל מעקב עד לפתרון הבעיה, ולכן רק מדביר מקצועי יוכל לפתור את הבעיה.
 • הדברה של תולעי עץ- כשהריהוט מורכב מעץ לא אחיד ובעל חריצים, לעיתים צריך להזמין מדביר מקצועי כדי שיזריק בחריצים חומר הדברה . ההדברה המוצלחת ביותר במקרה של תולעי עץ היא איוד, שנעשה ע"י מדביר מקצועי בלבד עם היתר לביצוע פעולת איוד.
 • הדברה של נמלים- קשה מאוד למגר בהדברה עצמית נמלים, כיוון שלא פשוט לגלות את הקן שלהן. מדביר מוסמך ירסס ויטמין פתיונות ורעלים שיגרמו לחיסול הקן.
 • הדברה של דבורים: לא ניתן להדביר עצמאית. מדביר מוסמך ישתמש בריסוס מתאים וימגר התופעה.
 • הדברה של עש- אם לא הצלחתם להיפטר מהעש ע"י הדברה עצמית , הזמינו מדביר מוסמך, שירסס בארונות הבגדים וארונות המטבח לאחר שרוקנו, או ישתמש באבוקות עשן בשילוב ריסוס, כדי להימנע מפינוי מוחלט של הארונות.
 • הדברה של פשפשים- אם לא הצלחתם למגר את הפשפשים בכוחות עצמכם, יש לפנות אל מדביר מוסמך שירסס את המיטות ואת האזורים הנגועים

כללי בטיחות בהדברה:

הדברה של מזיקים – משמעותה: הכנסת חומרים רעילים לביתכם. משום כך, יש לנקוט באמצעי זהירות ובטיחות בעת הדברת מזיקים בדירה:

 • יש לברר את משך הזמן שצריך להיעדר מהדירה שבה מתבצע תהליך הדברה .
 • אין להיות בקרבת המדביר כשהוא מכין חומרי הדברה או פורק ציוד הדברה מהרכב.
 • אין להתלוות למדביר במהלך פעולת הדברה .
 • יש לברר איך נראה חומר ההדברה שבו משתמש המדביר.
 • קבלו הנחיות ברורות מהמדביר מהן הפעולות שיש לבצע בסיום תהליך הדברה לצורכי בטיחות.
 • קבלו הנחיות ספציפיות לבטיחות ילדים בהקשר לפעולת ההדברה בדירה.
 • קבלו הנחיות ספציפיות לבטיחות חיות מחמד בהקשר לפעולת ההדברה בדירה.
 • יש לקבל מהמדביר מסמך אישור ביצוע העבודה. במסמך יצוין סוג הרעל, ריכוזו, אצוות הייצור של התכשיר ופרטי יצירת קשר עם המדביר. מסמך זה חשוב מאוד במקרה של הרעלה או חשד להרעלה.
 • במקרה של הדברת מזיקים מסוג מכרסמים, יש לדרוש רשימת המקומות בהם פוזר הרעל.

יש לשכור שירותי מדביר מוסמך בלבד לצורך הדברת מזיקים בדירה. בררו אם למדביר יש רישיון הדברה בתוקף.

29

ספקי שירות בתחום הדברות

מצא בעל מקצוע

מדבירים מומלצים תל אביב

BRC יעוץ מניעה והדברה
BRC יעוץ מניעה והדברה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

שמי אלברט, בבעלותי
מפעל לייצור מתכות "פרסונה" שנמצא באזור התעשייה כפר אורית שבצפון. אני לקוח ותיק (מעל חמש שנים) של חברת בי.אר.סי הדברות בבעלותו של יוסי צרפתי, ואני רוצה להמליץ עליהם בחום.

כתר הדברות
כתר הדברות

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 11

חוות דעת

את יניב המדביר
הזמנתי לצורך הדברה נגד נמלים במשרדים, השירות שקיבלתי היה מצויין ואני אשמח להמליץ עליו לכל מי שמחפש מדביר איכותי!

פלא הדברות
פלא הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

הייתי מאוד מאוד
מאוד מרוצה משחר, מדובר במדביר איכותי, איש מקסים, העברתי את המספר שלו הלאה לחברה שלי, הלוואי שירבו בעלי מקצוע כמוהו! כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות ריסוס בבית נגד מקקים, אך משום מה דחיתי את זה, עד שהחלטתי לערוך חיפוש באינטרנט אחר בעלי מקצוע בתחום.

תמר הדברות
תמר הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

שוחחתי עם אביתר
דרך אתר "מדרג" לגבי הדברת חולדות בדירה והוא נתן לי הצעת מחיר שתאמה לתקציב שלי וגם היה זמין עבורי בדיוק במועד שביקשתי. אביתר נתן לי שירות מדהים!

ירון המדביר
ירון המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

כל שנה אני
עושה הדברה בכל הבית שלי כולל בגינה ובמרתף, בהתחלה אבא של ירון היה מדביר קבוע את ביתי במשך עשרות שנים ועכשיו ירון מחליף אותו.

ברית פתרונות הדברה
ברית פתרונות הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מההתנהלות של יניב, הוא היה מאוד יסודי, פייר במחיר, ממש בסדר, מדובר במתחם מסוים ובסוף השטח היה גדול משחשבנו ויניב הלך לקראתי במחיר. בינתיים ההדברה עובדת מעולה - הכל מושלם, ממליצה בחום!

קליין הדברות
קליין הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 61

חוות דעת

לפני מספר שבועות
- עברתי אני ביחד עם בנותיי, לדירה חדשה ברמת-גן (דירה שאותה אני שוכרת). טרם הכניסה, הבחנתי שיש בדירה בעיה רצינית של מקקים. כנראה שהדייר הקודם, לא ממש הקפיד לשמור על תנאי ניקיון והיגיינה, והדירה פשוט שרצה מקקים בכל מקום.

יצחק המדביר
יצחק המדביר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

מדביר קבוע אצלנו
כבר המון המון שנים!! באמת שהוא על הכיפאק, ואין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. הוא מאד יסודי.

הדברות נטו
הדברות נטו

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 27

חוות דעת

הזמנתי הדברת נמלים
ג'וקים ועש מחברת "הדברות נטו", הגיע מדביר חביב בשם ניסים, עבד בסבלנות והיה מאוד אדיב, אני מרוצה מהשירות וכמובן שממליצה בחום.

אברהם המדביר
אברהם המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

לאחרונה שמנו לב
שיש מישהו שאוכל לנו את האוכל בבית ולא הצלחנו להבין במה מדובר וכמובן חיפשנו חברת הדברה שתתן שירות שיאתר את הבעיה.

ארדיטי הדברות
ארדיטי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

שי ארדיטי הוא
המדביר הכי טוב שיש, מלבד היותו בעל מקצוע אמין, הוא אדם מקסים שנותן שירות מכל הלב. פניתי אליו לגבי הדברת מזיקים בביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עם כל החומרים הנדרשים להדברה, הדביר את כל הבית ולא דילג על שום מקום, כל ההתנהלות איתו מההתחלה ועד הסוף הייתה מצוינת.

כח ספידי הדברות
כח ספידי הדברות

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 42

חוות דעת

ביצע אצלי הדברה
נגד תיקנים ונמלים לפני כמה שבועות, ולמרות שעדיין אני לא יודע מה רמת היעילות (כי עדיין לא עבר מספיק זמן) - אני מאמין שעשה עבודה טובה...

אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים
אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

אורנה מפורסמת כמדבירה
איכותית באזור מגוריי, זה כבר מס'' שנים שהיא מדבירה מס'' דירות שלנו בקיבוץ. מדובר בהדברה נגד ג''וקים, נמלים ושאר מזיקי הקיץ.

איא הדברות הדברה ירוקה
א.י.א. הדברות - הדברה ירוקה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אבי כהן מחברת
"א.י.א הדברות-הדברה ירוקה" בעל-מקצוע אמין וישר השירות שלו היה יעיל ובהחלט ממליצה עליו בחום! לפני כמה שבועות, עברתי לגור בישוב עמינדב במה שהיה לפני כן לול תרנגולות והוסב לדירות מגורים.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

ציוס המדביר
ציוס המדביר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 10

חוות דעת

בזמן האחרון גילינו
כי יש לנו בעיה של תיקנים ונמלים, ממש מכה, והבנו שחייבים לבצע ריסוס מקצועי מכיוון שכל הריסוסים וחומרי ההדברה הביתיים לא עזרו למנוע את הופעתם של אותם מזיקים.

הבית הירוק הדברות
הבית הירוק הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

במשך זמן רב
סבלנו בבית מחרקים ומקקים. אנחנו גרים בדירה קטנטונת והמצב היה בלתי ניסבל לחלוטין. העגתי אל הבית הירוק הדברות דרך פרסום.

דדי הדברות
דדי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

עמידה בזמנים שרות
מעולה מקצועיות אחריות בכתב יחס מדהים מודה בחום לדדי הדברות על הטיפול המהיר בבעיה

אור שאול הדברה ירוקה
אור שאול הדברה ירוקה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ביוטופ הדברות
ביוטופ הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אחרי אינספור בירורים
והצעות מחיר לגבי הדברת מזיקים בדירתי בחרתי בהצעתו של דודו שהייתה הכי רלוונטית עבורי. הוא הגיע בשעה שקבענו עם כל הציוד הנדרש להדברה, הדביר את כל הדירה ולא דילג על שום מקום, ביצע עבודה מקצועית ודאג לכסות את הרהיטים הכבדים בדירה, לאחר שסיים הסביר על אופן הניקיון אחרי ההדברה.

אבי הדברות והרחקת יונים
אבי הדברות והרחקת יונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מאבי, הוא עשה אצלי עבודה טובה וכבר יצא לי להמליץ עליו למספר חברות - מומלץ בחום! אני גרה בבניין דירות בחולון והייתה לי בעיה דיי גדולה של קינון וצואת יונים באדני החלונות ובחבל הכביסה.

אדווה המדבירה
אדווה המדבירה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עידן הדברות
עידן הדברות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אמאלה גוק ודר עכבר
אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני עובד עם
קובי מחברת "אמאלה גוק ודר עכבר" קרוב לשש שנים ולא רואה סיבה להחליף אותו באחר - חברת הדברות מקצועית ואמינה!!! מדובר בשירותי הדברה במחלקת "הגנת הסביבה" בעיר אריאל, אני אחראי המחלקה ואלי מגיעות כל פניות הציבור בנוגע למזיקים.

אי הדברות
א.י. הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
אסף בחור נהדר ומקסים, ההדברה מקצועית, הוא אחראי מאוד, מידע את הלקוחות שלו בטיפול ואם יש בעיה הוא פה! מהיום בכל הנוגע להדברה אני לא לוקחת אף אחד אחר מזמינה רק אותו! מומלץ בחום!

טל הדברות
טל הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

שלמה ביצע אצלנו
עבודת הדברה ממש מקצועית, הריסוס היה מאוד מועיל ומיגר את התופעה והמחיר ששילמנו בהחלט שווה ומשתלם מאחר ולא הצטרכנו להתעסק עד עכשיו עם הדברה נוספת - באמת בוצעה הדברה מעולה!

אש הדברות
אש הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

שירות אמין חבר'ה
מדהימים באמת, משהו מיוחד! מומלץ בחום! מהרגע שאיתמר עושה לי הדברה אני יודעת שיש לי שקט מוחלט!

הדברות השפלה
הדברות השפלה

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

היינו בהחלט מרוצים,
אריק עשה לנו הדברה נגד ג'וקים ונמלים בבית פרטי. הגישה שלו הייתה חיובית, הסברה ללקוח כמו שצריך, ביצע את העבודה לשביעות רצוננו, עבר על כל פתחי הביוב, ריסס בפנים ומחוץ לבית כולל בחצר, היה יסודי מאוד וכאשר ונצטרך הדברה שוב, הוא יהיה הראשון שנתקשר אליו.

כתבות ומאמרים

הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

במאמר יוסבר מהם פרעושים איך מבוצעת הדברה נגדם ועל מה להקפיד כדי שההדברה תהיה אפקטיבית והם לא יחזרו.

קרא עוד
הדברת נמלים

הדברת נמלים

במאמר יוסבר כיצד נזהה בעיה של נמלים, איך ניתן לטפל בבעיה בעצמנו, ומתי מומלץ לפנות למדביר מקצועי שיטפל בבעיה.

קרא עוד
המדריך המלא לבחירת מדביר מקצועי

המדריך המלא לבחירת מדביר מקצועי

במאמר יוסבר כיצד לבחור מדביר מקצועי לשירותי הדברה והדברת מזיקים.

קרא עוד