34

ספקי שירות בתחום בניית דק

רוצים דק? כל מה שצריך לדעת בניית דקים מעץ

מתכננים בניית דק? לפניכם מדריך מקיף, כל המידע והטיפים לבניית דק שיהיה מושלם עבורכם.

רוצים דק? כל מה שצריך לדעת, כדי לבחור נכון

דק לגינה או למרפסת הוא תוספת יפהפייה ושימושית בבית. הוא מתאים מאוד לאקלים בארץ ולאופי הישראלי, הוא מוסיף תחושת עץ טבעית בכל מרחב, ומהווה מצע נעים, בטוח וכיפי לכל צורך – החל מפינת פיקניק ואירוח מדליקה ועד אזור משחק מוגן לילדים.
אנחנו, הישראלים, אוהבים לרצף את הגינה או המרפסת בדק - ניתן להציב עליו ריהוט גן או דווקא לנצל אותו כרחבה פתוחה, אפשר להשאיר אותו חשוף או להקים סביבו פרגולה, שתגן מהשמש או מהגשם ותאפשר ליהנות ממנו בקיץ ובחורף. לדקים יש נוכחות מרשימה, אפילו דק קטן יחסית משפיע מאוד על המראה והאווירה סביב - ולכן חשוב לתכנן את הדק שלכם כך שישתלב היטב בעיצוב הכללי - מסביב לבריכה, בגינה או במרפסת. יש כמובן גם היבטים מעשיים לבניית דק – למשל, הבחירה בחומר שממנו יורכב הדק שלכם, והאם תלכו על דק איפאה (עץ נפוץ לדקים בישראל), דק אורן, או בכלל דק סינטטי. אנחנו בוחרים את סוג החומר לבניית דק – על מנת להבטיח שהדק יהיה יציב ויאריך ימים, ייראה טוב גם שנים לאחר בנייתו, ויידרש לתחזוקה מינימאלית.

אם אתם מתכננים בניית דק – בחצר, במרפסת או מסביב לבריכה – תמצאו לפניכם מדריך מקיף, שיש בו את כל המידע, הטיפים, והאפשרויות לבניית דק שיהיה מושלם עבורכם.

בניית דק מעץ טבעי – אילו סוגי עץ המשמשים לבניית דקים תוכלו לבחור?

בישראל, מי שבונה דקים באופן מקצועי ומחומרים טבעיים, בדרך כלל משתמש בעץ משני סוגים נפוצים שמתאימים במיוחד לדקים בארץ: דק איפאה או דק אורן. עוד סוגי עצים לדקים שהם פחות פופולאריים, בעיקר בשל התאמה לא מושלמת למזג האוויר הישראלי או מחירים גבוהים לדק למטר - עץ טיק, קומארו, אירוקו, סידר, טייגרווד ואחרים.
כאמור, דקים מאורן ודקים מאיפאה הם הנפוצים ביותר, לכן נתמקד בשני סוגי עץ אלה ונספר על האחרים בקצרה בלבד.

דק מעץ אורן
עץ אורן הוא עץ בו נעשה שימוש נרחב בארץ למטרות שונות ומגוונות, כך למשל בנגרות בניין, ריהוט, הקמת פרגולות, מדרגות, גדרות, בתי עץ, דקים לחצרות ולמרפסות ועוד. עץ אורן עשוי בהחלט להיות בחירה מצויינת עבור הדק שלכם, הוא גדל באופן טבעי באזורנו ולכן הוא בעל תכונות המתאימות למזג האוויר בארץ. חשוב להדגיש שעץ אורן הנמכר בישראל מקורו באירופה שם מתחזקים יערות לשימוש תעשייתי, וכריתת העצים בהם מבוקרת. עץ אורן נחשב רך יחסית ולכן הוא נוח לעבודה ונעים למגע. מכיוון שמדובר בעץ רך הוא נוטה להישחק, דורש גימור בצביעה או שימון ועשוי להזדקק לתחזוקה קבועה ולחידוש הדק מידי כמה שנים.
דק עשוי עץ אורן הוא בעל מראה מרשים, צבעו הטבעי בהיר ולכן הוא מעניק חופש בחירה מבחינת עיצוב וצביעה בצבעי עץ, ניתן להוסיף לו גוונים באמצעות צביעת הדק בלכה מגוונת – ההיצע והגוונים נרחבים.

דק מעץ איפאה
עץ איפאה שייך למשפחת העצים הקשים, מדובר בעץ טרופי המיובא לארץ בעיקר מברזיל וארצות מרכז אמריקה. צפיפות הסיבים הגבוהה מעניקה לאיפאה עמידות טובה מפני שחיקה, פגעי מזג אוויר ומזיקים. צבעו הטבעי של עץ איפאה נע בין ירוק זית לחום כהה, ניתן לשמן אותו בשמן דק ולהדגיש את יופיו הטבעי. מחירו של דק עץ איפאה גבוה משל עץ אורן ולכן דק מעץ זה יהיה יקר יחסית.

דק מעץ טיק
עץ טיק מתאים למי שמעוניינים בדק עמיד במיוחד ובעל מראה יוקרתי. לטיק תכולת שמן טבעי גבוהה המקנה לו חוסן רב מפני מזיקים, ריקבון, היווצרות סדקים, קרינת שמש ופגעי מזג אוויר. עץ טיק נחשב יקר ולכן בחירה בו מתאימה למי שמוכנים לשלם מחיר גבוה בתמורה לדק מהודר במיוחד.

סוגי עץ נוספים מהם נבנים דקים בארץ הם עצים קשים כגון קומארו בעל גוון חום צהבהב, אירוקו שצבעו הטבעי נע בין צהבהב לחום כהה וסידר האדמדם. עצים כאלה הם בעלי מראה ייחודי ועשויים להתאים למי שמעוניינים לשמור על סגנון עיצוב מסויים.

אולי מתאים לכם דווקא דק סינטטי?

מזה למעלה מעשור שעץ אינו חומר הגלם היחיד ממנו נבנים דקים. חברות שונות, באירופה, ארה"ב והמזרח הרחוק (כולל סין), משווקות בשנים האחרונות לוחות סינטטיים, המיועדים להקמת דקים ועשויים מחומר שפותח במיוחד לצורך זה. דקים סינטטיים התפתחו מאוד בשנים האחרונות, איכותם השתפרה, היצע הלוחות גדל, ואנשי המקצוע המקימים דקים סינטטיים – צברו ניסיון.
יתרונותיו המרכזיים של דק סינטטי נובעים מכך שהוא עשוי חומר מתקדם, עמיד מאוד ונוח לשימוש (אפילו ללא תחזוקה, ובוודאי ללא צורך בחידוש הדק) החומר – בדרך כלל תערובת של פולימרים עם או בלי רכיבי עץ - תוכנן בקפידה כדי שיהיה אידיאלי לשמש לבניית דקים ועמיד במיוחד.
פני השטח של לוחות דק סינטטיים ניחנים ברמת קושי גבוהה, הלוחות גמישים, חזקים, בעלי משקל עצמי נמוך, מתחברים זה אל זה בקלות, נוחים להתאמה למידה הרצויה ועוד.
לעומת זאת, דק סינטטי אינו משווה את המראה, הריח, והתחושה של עץ טבעי לדק שלנו – וזה חסרונו הגדול. בנוסף, אמנם דק סינטטי אין צורך לחדש – אולם חשוב לזכור, כי דק עץ לאחר חידוש – ניראה כמו דק חדש, ואילו בדק סינטטי, קשה להשיג את אותו מראה חדש ומזמין לאחר שימוש מרובה.

לאיזה צורך אתם מתכננים בניית דק?

דקים משמשים גם לצרכים אסתטיים – וגם לצרכים פונקציונאליים.
אפשר לכלול בניית דק בתוכנית הקמת גינה כמו גם בתוכניות הבניה המקוריות של הבית. לחילופין, ניתן בקלות להוסיף דק לגינה או דק למרפסת של בית צמוד קרקע, דירה או דירת גן שבנייתם הסתיימה זה מכבר.
בשלב התכנון של בניית דק – חשוב להבין מה יהיו הצרכים שהדק שלכם נועד לענות עליהם – כך, תוכלו לתכנן את תהליך בניית הדק בצורה מדויקת יותר עבורכם. אם אתם מתכננים בניית דק לאירוח והצבת רהיטים – או בניית דק כמשטח חמים ומזמין עבור משחקי הילדים – ייתכן שתגיעו לתכנון שונה בתכלית, של הדק החדש שלכם.
דקים מתאימים במיוחד כחיפוי לאזור סביב בריכת שחיה או בריכת נוי. בעבר מקובל היה לעצב גינות כך שחלק משטחן היה מכוסה דשא, כיום רבים מעדיפים דק, דשא סינטטי או שילוב בין השניים.

דק למרפסת

לדירות רבות, וגם לבתים פרטיים, ישנן מרפסות שניתן ליהנות מהן מאוד - וחבל שלעיתים הן נשכחות ונעשה בהן שימוש מועט בלבד. תוספת של דק למרפסת יהפוך אותה למזמינה, כמעט כמו חצר באווירה נעימה של בית פרטי. דק למרפסת עשוי להניע אותנו לבקר בה וליהנות ממנה, עם כוס קפה בנחת, עם הילדים השקועים במשחק לידינו, עם חברים כפינת אירוח מעוצבת וכיפית, ועוד.
אין סוג עץ מסוים שמתאים במיוחד דווקא עבור דק למרפסת. בחירת סוג העץ עבור דק למרפסת אינה שונה מבחירת סוג עץ לדק בכל מקום אחר. באותו אופן, ניתן גם לבחור בדק סינטטי. מכיוון שמדובר באזור השוכן בין פנים הבית לחוץ חשוב מאוד לבחור דק בעל מראה שיתאים גם לעיצוב שאר הבית, ואולי גם לנוף הנשקף מסביב, בין אם מדובר במרפסת בקומה כזו או אחרת של בניין דירות משותף, מרפסת של דירת גן או מרפסת של בית צמוד קרקע עם חצר.

דק לגינה או דק לבריכה

בבתים צמודי קרקע ובדירות גן חשוב לממש את הפוטנציאל הגלום בחצר שצמודה לבית, בין אם מדובר בחצר גדולה, בינונית או קטנה, דק לגינה או מסביב לבריכה שלנו יכול לספק הנאה כל השנה לכל המשפחה.
בעידן המודרני, אנחנו לפעמים מוצאים את עצמנו מבלים יותר זמן בבית או במשרד – ופחות זמן מחוץ לבית, לאורה המלטף של שמש בין הערביים, בגינה או בטיול. דק בגינה יספק לנו מרחב שהוא בחוץ אבל עדיין נוח להלך ולהציב עליו דברים - ממש כאילו היה חלק מחלל פנימי בבית. אזור כזה יכול להיות בדיוק מה שצריך כדי לדרבן אותנו לצאת אל החצר. מי שרגילים ללכת בבית יחפים, עם גרביים או עם נעלי בית יכולים לצעוד החוצה אל הדק ללא צורך לנעול תחילה נעליים. דק לגינה הוא חביב במיוחד על ילדים, הוא משמש רחבה עליה נוח לשחק בצעצועים, גם כאלה המיועדים לשימוש בתוך הבית. על דק גדול בגינה אפשר להציב עבור הילדים מתקנים כמו טרמפולינה, בית משחק, נדנדה, מגלשה קטנה ואפילו קיר טיפוס.

הקיץ הישראלי החם תורם לכך שיותר ויותר עלי בתים צמודי קרקע בוחרים לבנות בריכה פרטית בחצר. האזור סביב הבריכה דורש חיפוי כדי שלא יווצרו בו שלוליות מים ובוץ. דק הוא בחירה מוצלחת במיוחד עבור רחבה סביב בריכה בחצר, חשוב לבנות אותו כך שתהיה לו עמידות גבוהה לרטיבות ושהדק לא יהפוך חלק (ומסוכן) גם כאשר ניתזים עליו מים. דק סינטטי עשוי להיות מתאים מאוד לאזור סביב בריכה אבל יש מקרים בהם דווקא דק עץ עדיף, הבחירה צריכה להיעשות תוך שלוקחים בחשבון שיקולים אסטטיים ופרקטיים כאחד, כך למשל בחירה בעץ רך, דוגמת אורן, מחייבת גימור שיעניק לדק את העמידות הדרושה בסביבה רטובה. ישנם לוחות דק סינטטי שמגיעים עם רמת חספוס כזו המונעת מהם להפוך חלקים גם כשהם רטובים, אפשר להשיג רמת חיספוס כזו גם על דקים מעץ.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים דק?

הדק החדש שלכם יהפוך, בוודאי, לחלק בלתי נפרד מהעיצוב והאווירה בכל הבית – ובנייתו תדרוש מכם משאבים, תכנון, הוצאה, ואנרגיות. על כן, ראוי שבחירת הדק המושלם עבורכם תיעשה בתשומת לב.
אם אתם בוחרים לבד ולא נעזרים באיש מקצוע לבחירת חומר הגלם המתאים ביותר לדק החדש שלכם – אתם עשויים לגלות שהבחירה לא פשוטה בשל המגוון של סוגי עץ המשמשים לבניית דקים בארץ, סוגים ודגמי לוחות דק סינטטיים רבים, והיצע גדול של חברות העוסקות בתחום בניית דקים מעץ, מהן כאלה המתמחות בתחום זה בלבד ואחרות העוסקות גם בבניית פרגולות, גדרות, בתי עץ ועוד. לכן, עוד לפני שמניחים את הקורה הראשונה לדק החדש שלכם – חשוב לוודא כי יש לכם תשובות לשאלות כמו:

 • באיזה אופן אנו רואים עצמנו משתמשים בדק?
 • האם בחרנו נכון את האזור בו אנו מתכננים להקים את הדק?
 • האם קבענו לדק מידות אידאליות?
 • האם נציב ריהוט על הדק?
 • האם הדק ישאר חשוף או שיהיה מקורה, תחת פרגולה למשל?
 • מה העדפותינו מבחינת סגנון העיצוב של הדק? גס וכפרי או דווקא יוקרתי ומהודר?
 • מה התקציב העומד לרשותנו לשם בניית הדק שלנו?
 • מה העומס שיהיה על הדק מבחינת שחיקה, פגעי מזג אוויר ומשקל פריטים שיוצבו עליו?
 • כמה מתאים לנו להשקיע בתחזוקה של הדק?


מומלץ להיוועץ בבעלי מקצוע, לאסוף מידע, למצוא תשובות לשאלות כגון אלה הנ"ל ולקבל החלטות שיובילו אותנו בסופו של דבר לבחירת הדק המתאים ביותר עבורנו.

עיצוב הדק

דק הוא משטח אחיד למדי, רחב ידיים וגלוי לעין – ואלו הן בדיוק הסיבות לכך, שהוא אלמנט בעל השפעה ניכרת על המראה והאווירה באזור סביבו.
לכן, חשוב שתהיו מסוגלים לדמיין איך יראה הדק המוכן ולראות בעיני רוחכם לא רק את הדק עצמו אלא אזור גדול מסביב לו, כאשר הדק החדש כבר ניצב במרכזו. סוג כזה של תכנון – יעזור לבחור את העיצוב המושלם עבור הדק – הן מבחינת חומרי הגלם, והן מבחינת משתנים אחרים (כמו הגדול, מה יקרה מבחינה עיצובית מסביב לדק, ועוד).

בנוסף לבחירת החומר שממנו ייבנה הדק שלכם – כדאי שתחשבו גם על הצבע (או הגוון) של הדק הגמור. בבואנו לבחור גוון לדק שלנו, חשוב לדעת שצבע אותו אנו בוחנים על לוח בודד עשוי להיראות אחרת לגמרי כשיהיה מדובר במשטח רחב ידיים של דק שלם.

בעיצוב הדק שלכם תקבלו מספר החלטות משמעותיות, כמו הבחירה בין דק עץ לבין דק סינטטי, בחירת סוג העץ או דגם הלוחות הסינטטיים, המידות המדויקות, גובה הדק, כיוון הנחת הלוחות, אורך הלוחות, דיפון (מה יתחום את הדק מצדדיו), ועוד – כל אלה, הן בחירות שיש לקבל בתשומת לב, אם יש צורך אל תהססו להיעזר בבעלי מקצוע.
דרך טובה לקבל החלטות הנוגעות לעיצוב הדק היא הדמיה – תוכלו לצלם את האזור המיועד ולהוסיף אל התצלום תרשים או תמונה של דק בעיצוב דומה לזה שאנו שוקלים לבחור בו. הדמיה כזו תסייע לנו להבין איך יראה הדק המוכן ואיך הוא עתיד להשפיע, מבחינת מראה, על האזור סביב.

בניית דק בשיטת "עשה זאת בעצמך" ומתי עדיף למסור את המלאכה לבעל מקצוע

מי שיש להם ידע ויכולת טכנית וברשותם כלי עבודה כגון מסור חשמלי, מקדחה ומברגה, יכולים לשקול לבנות דק בעצמם, בשיטת "עשה זאת בעצמך". חשוב להבין מראש במה העניין כרוך כדי שלא תמצאו את עצמכם עמוק בתוך פרויקט שאין בכוחכם להשלים כהלכה.
דק שנבנה באופן חובבני עלול להיות לא יציב ולפתח במהירות כל מני תקלות, כמו למשל לוחות שישתחררו, אזור שישקע, בלאי מהיר של פני הדק שיגרום לו להיראות ישן בתוך זמן קצר, ועוד.
חשוב גם להבין את רמת המורכבות של בניית הדק – למשל, הקמת דק קטן שתחתיו תשתית נוחה היא פשוטה לאין ערוך מבנייה של דק גדול על פני קרקע משופעת. חשוב לזכור שפעמים רבות מלאכת הכנת לוחות הדק וקיבועם במקום היא החלק הקל, שמגיע רק אחרי שהונחה קונסטרוקציה לדק – היא תשתית מתאימה לבניית הדק שלכם. על פי תוואי הקרקע – לעיתים דרושה קונסטרוקציה לדק מקורות ברזל, יציקת מוטות תמיכה בבטון, תשתית שמורכב יותר להתמודד עם הכנתה, מבלי להיעזר באנשי מקצוע.

אם כן, הקמת דק בשיטת "עשה זאת בעצמך" עשויה להיות בחירה נהדרת - אבל רק בתנאי שמדובר בפרוייקט שהוא אכן בתחום יכולתכם. לעומת זאת, ייתכן שבעל מקצוע מנוסה בתחום בניית דקים מעץ, יוכל לבנות עבורנו דק בעל מראה נקי ומדויק יותר מזה שיתקבל בדק שנבנה בעצמנו.
הנה עוד חיסרון לבניית דק בשיטת "עשה זאת בעצמך" - חלק ניכר מן ההוצאה הכרוכה בבניית דק הוא תשלום עבור חומרי הגלם, לוחות וקורות עץ, לוחות דק סינטטי, לכה, שמן דק, חומרי גלם ואביזרים להקמת תשתית מתחת לדק ועוד. מכיוון שכך, החיסכון שניתן להשיג אם נבחר לבנות את הדק בעצמנו הוא מוגבל וחשוב לקחת בחשבון גם את הזמן שנידרש להשקיע.

תחזוקת דקים

ככלל, דקים מעץ נדרשים לתחזוקה, כאשר דקים שונים זקוקים לתחזוקה בהיקף שונה. ישנם דקים עמידים מאוד, הניצבים באזור מוגן והעומס עליהם קטן, דקים כאלה עשויים שלא להיזדקק לתחזוקה כמעט בכלל, למעט ניקוי מדי פעם במטאטא או בשטיפה. מנגד, ישנם דקים בהם נעשה שימוש נרחב ובנסיבות הגורמות להם בלאי מואץ כך שרק תחזוקה מתאימה וחידוש דק מידי כמה שנים, יבטיחו שהדק יאריך ימים וישמור על מראה אסתטי.
תחזוקה בסיסית של דק מכל סוג היא דומה. מומלץ לשמור על הדק נקי, לטאטא ממנו עלים ולכלוך, לשטוף את הדק במים או להעביר עליו סמרטוט רטוב מדי פעם (ממש כמו ששוטפים רצפה). ייתכנו הבדלים גדולים בצרכי תחזוקה ארוכת טווח של דקים שונים, במיוחד בין דקים מעץ לדקים סינטיים.

אחד היתרונות הבולטים של דקים מעץ הוא שניתן לחדש אותם באמצעות ליטוש ויישום גימור מחדש, צביעה בלכה, שקופה או מגוונת, או שימון בשמן דק. דק סינטטי אי אפשר לחדש בצורה כזו לכן חשוב לא לחשוף אותו לתנאים שהלוחות הסינטטיים אינם בנויים לעמוד בהם. חשיפה כזו עלולה לגרום לצבע של דק סינטטי לדהות כמו גם להיווצרות סדקים ועיוותים, נזק מצטבר בדק סינטטי עלול לחייב עבודת חידוש נרחבת שתכלול החלפת חלק גדול מן הלוחות.
חשוב לא להזניח את תחזוקת הדק שלכם, ולספק לכל סוג דק את התחזוקה הנדרשת לו.

קצת על חידוש דקים

דקים מחומר סינטטי ניחנים בעמידות גבוהה, עניין חשוב מאוד מפני שלא ניתן לחדש מראה של דק סינטטי. מנגד, ניתן לחדש מראה של דק מעץ פשוט על ידי ליטוש שטח הפנים של הדק ויישום גימור מחדש.

בין אם מדובר בדק מעץ רך, דוגמת אורן, או עץ קשה ועמיד, כגון איפאה, מלאכת החידוש היא דומה. במקרה של דק מעץ קשה בעל עמידות גבוהה מפני שחיקה ופגעי מזג אוויר מלאכת חידוש תידרש רק לעיתים רחוקות, אם בכלל.
חידוש מראה של דק עץ מבוצע בשני שלבים. ראשית יש ללטש היטב, בעזרת מלטשת חשמלית סובבת, את כל פני שטח הדק. השאיפה היא להסיר את השכבה העליונה ביותר, יש להתמיד בליטוש עד להשגת שכבה אחידה במראה ובתחושה. בדקים שנצבעו בלכה (שקופה או מגוונת) או שומנו בשמן דק הליטוש לא יסיר את כל העץ שספג לכה או שמן לכן עם גמר הליטוש יתקבל משטח בגוונים לא אחידים.
לאחר שהליטוש בוצע כהלכה ניתן לצבוע מחדש בלכה, שקופה או מגוונת, או לשמן בשמן דק. את הגימור בו בחרנו יש ליישם בהתאם להוראות היצרן בנוגע לכמה שכבות צריך, איך וכמה לדלל עבור כל שכבה, זמן המתנה בין השכבות והאם צריך ליטוש בין שכבה לשכבה.

בשורה התחתונה – כמה עולה בניית דק?

בדרך כלל עלויות פרויקט בניה של דק נגזרות ממשתנים כמו מחיר דק למטר, כאשר יש משתנים נוספים שמשפיעים על מחיר הדק. בראש ובראשונה, על מחיר הדק משפיע סוג חומר הגלם שבחרנו – זה, יכול להיות אחד מסוגי העץ המשמשים לבניית דקים או לוחות של דק סינטטי. עוד, חשוב לקחת בחשבון את הקונסטרוקציה לדק, את מורכבות ההתקנה עצמה (המושפעת מהעיצוב בדרך כלל), את גודל הדק, סוג הגימור המבוקש – ועוד.
בעלי מקצוע נוהגים לתת הצעות מחיר לדקים לפי סוג הדק לשטח של מטר מרובע – אולם גם הם נדרשים להתייחס למשתני המקום והעיצוב, ולכן קשה לדבר על "מחירון" כללי של בניית דקים. כדי לאפשר לכם לקבל קנה מידה בנוגע למחירים של דקים, נציין כי מחיר דק למטר מעץ אורן, עשוי לנוע בין 300 ל – 500 ₪, מחיר דק למטר מעץ איפאה הוא גבוה יותר ועשוי לנוע בין 800 ל – 1,400 ₪ למ"ר, ותיתכן תוספת משמעותית למחיר בשל קונסטרוקציה לדק שיש לבנות (על פי מאפייני השטח). מחיריהם של דקים סינטטיים, כולל חומר הגלם והתקנה, נעים בין 400 ש"ח למ"ר ל - 700 ש"ח למ"ר ואף יותר - אם בוחרים לוחות דק סינטטי יקרים.

אם בעבר דק עץ היה סממן של יוקרה, היום רבים יכולים ליהנות מהיתרונות, הפרקטיים והאסטטיים, שדקים מספקים. אם אתם שוקלים בניית דק - חשוב לחקור, להכיר את האפשרויות ולקבל את הבחירות הנכונות ביותר עבורכם בכל הקשור לסוג הדק, בין אם דק עץ או דק סינטטי, לאפשרויות העיצוב, לעלות העבודה במקרה של הזמנת איש מקצוע לבניית הדק, לרמת התחזוקה שתידרש בטווח הקצר והארוך ועוד. תתחדשו!

34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

עץ השדה אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 64

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

אמירים
אמירים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

דרך אתר זה
הגעתי לאורן מ"אמירים" לצורך עבודת גינון. פניתי למס'' גננים ואורן נראה לי הכי אמין, מה גם, כאשר הוא הגיע לראות את הגינה על מנת להעריך את סכום העבודה, בשונה מארבעה גננים אחרים שהיו אצלי, הוא לא השוויץ בעצמו ובעבודתו אלא היה מאוד צנוע ונעים הליכות.

דקטוב פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

פרפקטו ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

דק מעץ אורן הוא בחירה מצוינת מאחר והוא מתאים לאקלים בארץ , רך, נוח לעבודה ונעים למגע

דק סינטטי עמיד, חזק ואינו מצריך תחזוקה אך יחד עם זאת לאחר שימוש ממושך קשה לחדש אותו ולקבל את מראהו הרענן

דק למרפסת נוכל לבנות מכל סוג עץ שנרצה אך נבחר בעץ שיתאים גם לעיצוב שאר הבית

האזור שמסביב לבריכה דורש חיפוי כדי שלא יווצרו בו שלוליות מים ובוץ ובניית דק מסביב לבריכה הוא בחירה מוצלחת ביותר

חשוב להתייעץ עם בעל-מקצוע מומחה בתחום לפני שבוחרים בסוג עץ מסוים כדי לוודא שהוא עונה על כל הדרישות שלכם

דק יפיפה בחצר בית פרטי כולל מדרגות, גדר ופינת ישיבה

כדאי ורצוי להתייעץ עם בעל מקצוע בעת תכנון הדק ואפילו לבצע הדמיה של הדק בעיצוב שאנחנו חפצים בו ובכך נוכל לדמיין כיצד יראה בעתיד

בהחלט ניתן לבצע התקנת דק באופן עצמאי אך יש לקחת בחשבון את כל ההוצאות, הזמן וההשקעה הכרוכה בפרויקט בגודל כזה

דקים מעץ נדרשים לתחזוקה באופן שוטף אך דקים מסוגים שונים זקוקים לתחזוקה בהיקף שונה

חידוש דק יתבצע בשני שלבים - קודם כל נלטש את השכבה העליונה של הדק באמצעות מכשיר מתאים ולאחר-מכן נמרח לכה או צבע שמן

כתבות ומאמרים

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

קרא עוד
תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

במאמר נלמד כיצד נתחזק סוגים שונים של דקים ברמה טובה על מנת לשמור על המראה החדש שלהם לאורך זמן.

קרא עוד
חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

קרא עוד
כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כל מה שצריך לדעת על בניית דקים לגינה או לבריכה, כיצד בוחרים בעץ מתאים לדק שלנו?

קרא עוד
יתרונות דק סינטטי לגינה או למרפסת

יתרונות דק סינטטי לגינה או למרפסת

ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על דק סינטטי, יתרונות וחסרונות למול דק עץ טבעי.

קרא עוד
כמה עולה דק ומה משפיע על מחיר דק למטר מסוגים שונים

כמה עולה דק ומה משפיע על מחיר דק למטר מסוגים שונים

כמה עולה דק, מה משפיע על מחירי הדקים, ומספר טיפים שיכולים לעזור לכם לצמצם עלויות בבניית דק.

קרא עוד
מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

אספנו עבורכם מידע על התקנת דק במרפסת, מבחירת סוג דק מתאים ועד כמה זה עולה ועוד.

קרא עוד
דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

במאמר הבא תמצאו פירוט תכונות של כל אחד מסוגי העץ הפופולריים עבור ריצוף דק עץ בישראל

קרא עוד