34

ספקי שירות בתחום בניית דק

תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

במאמר נלמד כיצד נתחזק סוגים שונים של דקים ברמה טובה על מנת לשמור על המראה החדש שלהם לאורך זמן.

תחזוקה נכונה לדק סינטטי ולסוגים שונים של דק עץ טבעי

זוכרים את הימים בהם הדק שלכם היה חדש? מראה לוחות העץ היה ללא רבב, הגימור מבריק וללא כתמים, והמראה שהתקבל היה מרהיב בוודאי. אם עברו כמה שנים מאז שהקמתם את הדק בגינה או במרפסת, יכול להיות שהדק שלכם כבר קיבל מראה קצת ישן. חשוב לדעת, שתחזוקה נכונה של הדק שלכם עשויה להחזיר לו את אותו מראה רענן, ממש כמו בימים הראשונים, כשרק סיימתם לבנות אותו.

דק חדש הוא מרשים ומוסיף הרבה לעיצוב ולאווירה של האזור סביבו וזו בדיוק הסיבה לחשיבות הגבוהה של תחזוקת דקים שתתאים – לחומר שממנו עשוי הדק שלכם ולסביבה שלו. תחזוקת דקים נכונה היא חשובה גם כדי להבטיח שהדק ישאר תקין ובטוח לשימוש.
מי שמתקינים דק בחצר או במרפסת יכולים לבחור בין מגוון סוגי עץ ושפע של דגמי דק סינטטי. דרישות התחזוקה לדק שלנו, לאורך כל שנות השימוש בו, יושפעו מסוג הדק שבחרנו, ולכן כבר בשלב תכנון הדק חשוב לדעת מה נצטרך לעשות כדי לשמור על הדק שלנו תקין ויפה לאורך זמן.

כאן תמצאו מידע רב על תחזוקת דקים מסוגים שונים, כולל טיפים שיסייעו לכם לעשות זאת נכון. נתייחס במיוחד להבדלי התחזוקה הנדרשת בדקים עשויים עץ רך (כמו עץ האורן, הנפוץ כל כך לבניית דק עץ בישראל) לעומת תחזוקת דק מעץ קשה (כמו דק מעץ איפאה) או דק סינטטי.

מי שמתכוונים להתקין דק בגינה או במרפסת יוכלו להיעזר במידע כדי לבצע בחירה מושכלת של סוג הדק המתאים להם ביותר, תוך כדי הבנה עמוקה יותר בנוגע לדרישות התחזוקה לדקים מחומרים שונים. כך, תוכלו להבטיח שהדק שלכם ייראה מושלם (ויהיה בטיחותי לשימוש), גם לאחר סיום הבנייה שלו וגם לאחר תקופה ארוכה של שימוש נעים וכיפי בו.

תחזוקת דקים עשויים עץ רך

עץ אורן הוא העץ הנפוץ ביותר לבניית דקים בארץ – ואולי בפרויקטים מעץ בכלל. מדובר בעץ זמין, בעל מראה בהיר ונעים (בשל צבעו הבהיר קל לבחור לכה מגוונת ולהחליף את הגוון שלו), וזול יחסית. עץ אורן נחשב עץ רך – שרק תחזוקה מתאימה שלו לאורך השנים תשמור על המראה הנהדר שלו.

עץ רך הוא בדרך כלל עץ שגדל מהר (בישראל נעשה שימוש בלוחות עץ אורן שמקורם ביערות בחו"ל – בדרך כלל בכריתה מבוקרת לשמירת ה"ריאות הירוקות" של העולם) ובשימוש באורן לבניית דקים, חשוב שיעבור טיפולים כימיים שישפרו את עמידותו בפני פגעי מזג האוויר ומזיקים. עץ אורן שעבר טיפול תרמי וטיפול בחומר דוחה מזיקים הוא מתאים מאוד לבניית דק, אבל הוא ידרוש תחזוקה רבה יחסית לעץ קשה בעל עמידות טבעית גבוהה. במקרים רבים מומלץ להזמין בעל מקצוע לטיפול תקופתי של תחזוק וחידוש הדק.

בדקים מעץ אורן אפשר לראות בלאי של שחיקה כתוצאה מהליכה, הנחה והזזת חפצים על הדק, חשיפה לשמש ולגשם, ועוד. כל אלה יגרמו לדק לאבד מהברק והאסתטיקה שלו. זהו אמנם חיסרון אבל אותן תכונות האחראיות לבלאי הן גם אלה המאפשרות בכל עת לחדש את מראה הדק (ממש לכדי מראה חדש), באמצעות ליטוש וצביעה בלכה או שימון מחדש בשמן דק.

מבחינת תחזוקה שוטפת חשוב לשמור על ניקיון הדק. ככל שמאפשרים ללכלוך להישאר על הדק כך גדל הסיכוי לספיגת חומרים בעץ ולהיווצרות כתמים שכבר אי אפשר יהיה להסיר. דק לא ניזוק מגשם אבל לכלוך וניקוז לא תקין של מים יגרמו ללחות להישאר לאורך זמן, עץ שספג מים ולא התייבש - עלול להירקב (מה שמהווה לא רק פגיעה באסתטיקה, אלא ממש מפגע בטיחותי לעיתים – בעיקר, כמובן, כשהקונסטרוקציה לדק היא גבוהה).

תחזוקת דק מעץ קשה

מבחינת תחזוקה שוטפת, דק מעץ קשה אינו שונה מדק מעץ רך. חשוב לשמור על ניקיון, לטאטא, לשטוף במים, להשתמש בסבון אם יש כתמים שצריך להסיר. מדי פעם כדאי לוודא שלא התפתחו פגמים מבניים כגון סדקים, ברגים שהחלידו או חיבורים שהתרופפו. דק קשה ישמור על מראה מרהיב לאורך שנים רבות, ותוכלו למצוא חומרים המיועדים במיוחד לניקוי כתמים ממשטח דק מעץ. במקרה של שינויים בגוון ניתן לשמן מחדש בשמן דק. חשוב לדעת שיש שמנים המתאימים במיוחד לסוג עץ מסויים (שמן לדק מעץ איפאה למשל).

תחזוקה של דק סינטטי

אחד היתרונות המרכזיים של דק סינטטי הוא שדק כזה דורש תחזוקה מעטה בלבד. לוחות דק סינטטי הם עמידים מאוד, דרגת קושי גבוהה מבטיחה הגנה טובה משריטות ושחיקה, הצבע כמעט אינו דוהה אפילו אם הדק חשוף שעות רבות לשמש, מזיקים אינם פוגעים בחומר הסינטטי וגם לא תנאי מזג אוויר קיצוניים כמו סערות חורף עזות. חשוב לדעת שדק סינטטי בהחלט זקוק לתחזוקה שוטפת כדי לשמור על תקינות ומראה אסתטי לאורך זמן. אין לאפשר ללכלוך להצטבר ולהישאר על הדק ימים ושבועות, כתמי מזון, נוזל שנשפך וכד' יש לנקות מיד כדי למנוע ספיגה והיווצרות כתם שאי אפשר להסיר.


חסרון משמעותי של דק סינטטי, הוא שבלתי אפשרי לחדש אותו, למשל במקרה של לכלוך שאינו יורד. בניגוד לדק עץ, אותו אפשר ללטש ולצבוע, אי אפשר לחדש מראה של דק סינטטי. מסיבה זו יש להקפיד על תחזוקה שוטפת טובה לדק סינטטי. יש חומרים המיועדים לניקוי דק אבל גם מים וסבון יעשו את העבודה ברוב המקרים. ניתן להשתמש במכשיר ניקוי בלחץ מים בתנאי שלא חורגים מ - 2,000 psi, אין להשתמש בקיטור. בדרך כלל מספיק, ועדיף, פשוט לטאטא את הדק במטאטא חצר או רגיל, הכל בהתאם לסוג הלכלוך שמסלקים.


34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 64

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

אמירים
אמירים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

דרך אתר זה
הגעתי לאורן מ"אמירים" לצורך עבודת גינון. פניתי למס'' גננים ואורן נראה לי הכי אמין, מה גם, כאשר הוא הגיע לראות את הגינה על מנת להעריך את סכום העבודה, בשונה מארבעה גננים אחרים שהיו אצלי, הוא לא השוויץ בעצמו ובעבודתו אלא היה מאוד צנוע ונעים הליכות.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

תחזוקת דק נכונה חשובה כדי להבטיח שישאר תקין ובטוח לשימוש

חשוב לשמור על הדק נקי ולטפל בכל בעיה שמתעוררת במהירות האפשרית

התקנה מקצועית של דק היא חשובה הן לבטיחות והן לשמירת מראה הדק לאורך זמן

כתבות ומאמרים

כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כל מה שצריך לדעת על בניית דקים לגינה או לבריכה, כיצד בוחרים בעץ מתאים לדק שלנו?

קרא עוד
המדריך לבניית דק עץ על אדמה

המדריך לבניית דק עץ על אדמה

במאמר יוצגו שלבי העבודה השונים שיש לבצע בסדר הנכון בבניית דק על האדמה.

קרא עוד
מהו דק אורן? מהו תהליך חידוש דק אורן?

מהו דק אורן? מהו תהליך חידוש דק אורן?

במאמר יוסבר מדוע עק אורן נהפך לעץ כה פופולארי בבנייה של דקים ופרגולות, ועל מה חשוב להקפיד כשעושים בו שימוש.

קרא עוד
מהו דק איפאה?

מהו דק איפאה?

במאמר יוסבר על דק מעץ איפאה, כיצד מתבצעת התקנה שלו, מהם יתרונותיו, ומהם חסרונותיו לעומת סוגי הדקים האחרים.

קרא עוד