34

ספקי שירות בתחום בניית דק

יתרונות דק סינטטי לגינה או למרפסת

ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על דק סינטטי, יתרונות וחסרונות למול דק עץ טבעי.

כל מה שצריך לדעת על דק סינטטי

עד תחילת שנות התשעים, כל הדקים בארץ ובעולם נבנו מסוגים שונים של עץ טבעי. בשנות התשעים החלו חברות אמריקניות לשווק לוחות המיועדים לריצוף דק, שעשויים חומר סינטטי. לוחות כאלה מיוצרים מתרכובת דחוסה של פלסטיק ואבקת עץ ביציקה פולימרית. בתחילת דרכם, דקים סינטטיים היו יקרים יחסית והגיעו במבחר דל של גוונים ודוגמאות - אבל למרות זאת, הם זכו לביקוש רב החל מן הרגע הראשון, בעיקר בזכות העובדה שדק סינטטי דורש תחזוקה מעטה בלבד.
עם חלוף השנים ההיצע גדל ללוחות דק סינטטי, החומרים השתכללו והמחיר ירד. כיום, מי שמתכנן להקים דק בגינה או במרפסת, נמליץ שיבחן את היתרונות והחסרונות של דק סינטטי, לעומת דק מעץ טבעי, לפני שיבחר בסוג הדק המתאים ביותר עבורו. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על דק סינטטי.

למה דק סינטטי הפך כה פופולארי

לפני כמעט 30 שנה, כשלוחות דק סינטטי למרפסת הופיעו לראשונה, נבנו דקים כאלה בארה"ב בלבד והיקף המכירות השנתי הסתכם במספרים בני שש ספרות. בשנת 2017 נמכרו בעולם לוחות דק סינטטי בסכום כולל של למעלה ממיליארד דולר – מה שבהחלט מצביע על ביקושים גבוהים לחומר הסינטטי שהחליף את ריצוף הדק הטבעי העשוי עץ, אולי בשל האפשרות לדק חזק, אסתטי, ונוח לתחזוקה – או אולי בשל המסרים של איכות הסביבה וההימנעות מכריתת עצים לטובת ריצוף הדק הפרטי.
לוחות דק סינטטי עשויים תערובת של פירורי עץ, פלסטיק, פיגמנטים, חומר המעניק עמידות בפני קרינה אולטרה סגולה של השמש ושרף פולימרי כזה או אחר אשר בתוכו התערובת כולה יצוקה. הלוחות מגיעים במגוון מידות כשעל צידם העליון עשויים להיות מוטבעים הדפסים למראה דמוי עץ.
חברות רבות המייצרות לוחות דק סינטטי עושות שימוש בחומר ממוחזר. העץ בלוחות נלקח מפסולת מנסרות ומפעלים, הפלסטיק עשוי להיות פוליטילן ממיכלים שנאספו למיחזור.
שילוב של עמידות גבוהה, צורך מועט בתחזוקה, היצע גדול של גוונים והדפסים ותדמית של חלופה ידידותית לסביבה אחראים לגידול המהיר בפופולאריות של דק סינטטי. לדקים סינטטיים יתרונות חשובים נוספים וגם חסרונות שיש לתת עליהם את הדעת, על כל אלה נרחיב בהמשך.

יתרונות וחסרונות של דק סינטטי

הבחירה בבניית דק סינטטי לגינה היא שונה מהותית, מהבחירה בריצוף דק עץ – הדק הסינטטי הוא בעל מאפיינים שונים ביחס ללוחות העץ לבניית דק. על אף שמרבית הלוחות לבניית דק סינטטי מעוטרים בגימור "דמוי עץ" – אין ספק, שדק סינטטי אינו משווה את אותה תחושה של הליכה ברגליים יחפות על דק מעץ אורן או דק עץ איפאה, אין לו את אותו הריח וגם לא את התחושה הטבעית של העץ – אולם, דק סינטטי הוא עמיד ונוח לתחזוקה, הוא קל להרכבה עצמית (למשל עבור ריצוף דק במרפסת) ונוח לתיקונים קלים.

היתרון העיקרי של דק סינטטי הוא שלוחות הדק הסינטטיים אינם דורשים כל תחזוקה למעט ניקיון שגרתי, טאטוא במטאטא חצר ושטיפה. זאת, בניגוד לדק עץ, הנדרש לתחזוקה, שימון, ולעיתים לחידוש דק – תהליך של שיוף השכבה העליונה של העץ וחשיפת השכבה ה"חדשה" שמתחתיה.

יתרונות חשובים נוספים של דק סינטטי לגינה או למרפסת, הם עמידות גבוהה יחסית בפני מזג אוויר ומזיקים והעובדה שלוחות דק סינטטי מגיעים במידות נוחות וגמישות, והרכבתם פשוטה (עד כדי הרכבת דק סינטטי במרפסת או באזור מרוצף בקלות ואף ללא עזרת איש מקצוע).
מכיוון שלוחות דק סינטטי מכילים חומרים ממומחזרים ובשל העובדה שלא נכרתים עצים כדי לייצר אותם, מי שחשוב להם לשמור על טביעת רגל אקולוגית קטנה נוטים להעדיף דק סינטטי.

לדק סינטטי גם תכונות העשויות לגרום לו להיות פחות אטרקטיבי עבורנו מדק עץ. החיסרון המרכזי של דק סינטטי הוא שגם האיכותיים ובעלי ההדפס הנאה ביותר אינם יכולים לדמות מגע, מראה וריח של עץ טבעי. חסרון חשוב נוסף הוא שבעוד דק עץ ניתן לחדש, ועל ידי כך לשוות לריצוף הדק שלנו מראה ממש מחודש - לא ניתן לחדש מראהו של דק סינטטי ויש להשלים עם שריטות, כתמים ופגמים אחרים שנוצרים עם הזמן. דק מעץ טבעי דורש יותר תחזוקה ביחס לדק סינטטי, אבל באמצעות ליטוש ויישום גימור מחדש (שימון בשמן דק או צביעה בלכה שקופה או מגוונת) ניתן לחדש את מראהו.

סוגים שונים ומחירים אופייניים של לוחות דק סינטטי

מי שמחליטים שדק סינטטי מתאים להם יותר מדק עץ טבעי, ומתחילים לתכנן בניית דק בבית, מגלים שיש מבחר גדול של לוחות דק סינטטי באיכות נמוכה, בינונית וגבוהה. טווח המחירים גם הוא בהתאם.
אורך תקופת האחריות שיצרן הלוחות מעניק היא אינדיקציה טובה לאיכות. ישנם לוחות דק סינטטי למרפסת או לגינה המגיעים עם אחריות ל - 25 שנים, חשוב לשים לב שהאחריות אינה כוללת דהייה מסויימת של הצבע אלא רק עיוותים, סדקים ושברים.
כמו בתחומים אחרים, גם בלוחות דק סינטטי - מי שמעוניין במוצר איכותי יותר יצטרך לשלם מחיר גבוה יותר. מחירו של דק סינטטי מאיכות טובה, כולל התקנה באמצעות מחברים נסתרים, עשוי לנוע בין 450 ל - 700 ש"ח למטר רבוע כתלות במאפיינים נוספים, התשתית שצריך להקים, גובה הדק, עיצוב מיוחד ותוספות שונות כגון מדרגות או מעקה.

לצד לוחות דק סינטטי המוכרים, אלה העשויים תרכובת דחוסה ויצוקה של עץ ופלסטיק, יש בנמצא כיום גם לוחות העשויים PVC . לוחות כאלה ניחנים בעמידות גבוהה אולם מגוון הדוגמאות והצבעים שלהם מוגבל. בנוסף, PVC נחשב חומר שאינו ידידותי לסביבה.

34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 50

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 45

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

דק סינטטי הפך לפופולרי במיוחד בשנים האחרונות מאחר והוא דק חזק, אסתטי ונוח לתחזוקה

דק סינטטי אומנם אינו דורש תחזוקה כלל, אך יחד עם זאת גם הדק האיכותי ביותר אינו יכול להשוות מגע, מראה וריח של עץ טבעי

עלות הדק הסינטטי מושפעת ממשתנים רבים - ביניהם התשתית, גובה הדק, עיצוב מיוחד ותוספות שונות כגון מדרגות או מעקה

כתבות ומאמרים

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

קרא עוד
תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

במאמר נלמד כיצד נתחזק סוגים שונים של דקים ברמה טובה על מנת לשמור על המראה החדש שלהם לאורך זמן.

קרא עוד
חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

קרא עוד
כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כל מה שצריך לדעת על בניית דקים לגינה או לבריכה, כיצד בוחרים בעץ מתאים לדק שלנו?

קרא עוד
כמה עולה דק ומה משפיע על מחיר דק למטר מסוגים שונים

כמה עולה דק ומה משפיע על מחיר דק למטר מסוגים שונים

כמה עולה דק, מה משפיע על מחירי הדקים, ומספר טיפים שיכולים לעזור לכם לצמצם עלויות בבניית דק.

קרא עוד
מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

אספנו עבורכם מידע על התקנת דק במרפסת, מבחירת סוג דק מתאים ועד כמה זה עולה ועוד.

קרא עוד
רוצים דק? כל מה שצריך לדעת בניית דקים מעץ

רוצים דק? כל מה שצריך לדעת בניית דקים מעץ

מתכננים בניית דק? לפניכם מדריך מקיף, כל המידע והטיפים לבניית דק שיהיה מושלם עבורכם.

קרא עוד
דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

במאמר הבא תמצאו פירוט תכונות של כל אחד מסוגי העץ הפופולריים עבור ריצוף דק עץ בישראל

קרא עוד