34

ספקי שירות בתחום בניית דק

כמה עולה דק ומה משפיע על מחיר דק למטר מסוגים שונים

כמה עולה דק, מה משפיע על מחירי הדקים, ומספר טיפים שיכולים לעזור לכם לצמצם עלויות בבניית דק.

כמה עולה דק ומה משפיע על מחירי דקים מסוגים שונים

בעשר השנים האחרונות, אנחנו רואים יותר ויותר בחירה בדק לפחות על חלק מהגינה (ולעיתים גם במרפסת) – ולא בכדי. לבחירה בבניית דק יש היגיון רב מאחוריה – ראשית, אזורים של דק בגינה מבטלים את הצורך בדשא או בצמחיה, שהפכה תובענית מאוד בארץ בה המים הם מועטים (ויקרים) – ובנוסף, בניית דק, בין אם מדובר בדקים מעץ או בין אם הבחירה היא דווקא בדק סינטטי – יש בה משהו רך, טבעי, ונעים – עבור אזור אירוח, לפינות משחק עבור הילדים, מסביב לבריכה, כדי להפוך את המרפסת שלכם לגינה פורחת – ועוד.
הפופולאריות של דקים עלתה בשנים האחרונות, גם בשל העובדה שמחירי הדקים ירדו. מבחר סוגי עץ המשמשים לבניית דקים בארץ, זמינות לוחות דק סינטטיים ותחרות בין חברות שצברו ידע וניסיון בתחום גרמו לכך שכיום – מחירי דקים מאפשרים בניית דק בחצר או במרפסת, בתקציבים הגיוניים שלא מחייבים כניסה לתהליך מימון מסובך.
בדקנו כמה עולה דק באמת, מה משפיע על מחירי הדקים, והבאנו גם טיפים שיכולים לעזור לכם לצמצם עלויות בבניית דק החלומות שלכם.

איך אפשר להעריך מחירי דקים?

באופן תיאורטי, אתם לא חייבים איש מקצועי על מנת להתקין דק בחצר או במרפסת. אם יש לכם ידיים טובות, כלי עבודה מתאימים וניסיון בעבודת כפיים – תוכלו להתקין דק לבד – אולם חשוב לדעת, כי איכות ההתקנה תשפיע על המראה והפונקציונאליות של הדק שלכם לאורך כל שנות החיים שלו, ויש התקנות דקים מורכבות, למשל כאלה הדורשות קונסטרוקציה לדקים בשל תוואי שטח מאתגר. על כן, מחיר דק למטר, בדרך כלל מובא על פי החומר שבחרתם (דק עץ איפאה, דק עץ אלון, או בכלל דק סינטטי, וכדומה) – אולם המחיר הסופי של התקנת דק תיקח בחשבון גם את העבודה, אם אתם בוחרים בהתקנה מקצועית של הדק שבחרתם.
ישנן חברות העוסקות בבניית דקים, כמו גם מחסני עצים בהם מוכרים לוחות עץ טבעי ולוחות עץ סינטטי לדק, המפרסמות טבלאות בהן מפורטים מחירים של סוגים שונים של דק. בדרך כלל העלות במחירונים כאלה מצוינת במחיר למטר מרובע.
אפשר ומומלץ להיעזר במחירונים כדי להעריך כמה עשוי לעלות הדק שאנחנו רוצים אבל חשוב להבין שאין ודאות שהמחיר כפי שהוא נגזר מן המחירון אכן יהיה זה שנקבל בהצעת המחיר המפורטת.

לאחר שהבנו שעלות אופיינית המפורטת במחירוני דקים יכולה לשמש אומדן בלבד נציין בכל זאת כמה מספרים כדי שתוכלו לקבל סדר גודל כללי בנוגע להיקף ההוצאה הכרוכה בהקמת דק.
סוג העץ הפופולארי ביותר לבניית דק הוא עץ אורן, מחירו של דק מעץ כזה הנבנה על משטח מרוצף או על פני יציקת בטון נע בין 300 ל-400 ש"ח למטר רבוע. דק מעץ אורן המוקם על קרקע חשופה יעלה כ-450 ש"ח למטר רבוע.
מי שמעוניינים בדק מעץ עמיד יותר, איפאה למשל, ישלמו בין 550 ל-700 ₪ למ"ר, כתלות במאפייני המקום בו יוקם הדק. מחירו של דק יוקרתי במיוחד, מעץ טיק למשל, עשוי להיות מעל אלף שקלים למטר רבוע.
ככל שהדבר נוגע לדק סינטטי יש טווח רחב של מחירים. ככל שהלוחות איכותיים ויקרים יותר עלות הקמת הדק תעלה, מחיר אופייני לדק סינטטי מאיכות טובה הוא 600 ש"ח למטר רבוע.

מה צריך לדעת לפני שאפשר להתחיל לאסוף הצעות מחיר

בגלל שמחיר הדק עשוי להיות שונה מאוד כתלות בבחירות שאנו צריכים לקבל חשוב לדעת אלו תכונות חשוב לנו שיהיו לדק שלנו לפני שפונים לקבל הצעות מחיר מפורטות. אין לנו שליטה על פני השטח באזור בו אנו רוצים להקים דק אבל לפעמים יש אפשרות לבחור גודל כזה או אחר לדק. חשוב להבין שגודל הדק ישפיע מאוד על המחיר. אם התקציב שלכם מוגבל נסו לעצב את האזור כך שגם דק קטן יחסית ישתלב בו יפה.
סוג חומר הגלם בו נבחר ישפיע מאוד על מחיר הדק, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות של סוגי העץ השונים כמו גם להכיר תכונותיהם של לוחות דק סינטטיים.
החלטה נוספת שתשפיע על המחיר נוגעת לשיטת החיבור בה אנו מעוניינים. השיטה הפשוטה והזולה ביותר היא באמצעות ברגים, חשוב לוודא שמתקיני הדק ישתמשו בברגים המיועדים במיוחד לבניית דק ולא בברגי עץ רגילים. אם נעדיף שיטת חיבור סמויה, בה נעשה שימוש במחברים שאינם גלויים לעין, נצטרך לשלם מחיר העשוי להיות גבוה בכ - 10% עד 15%.
עיצוב הדק ותוספות שנרצה להוסיף לו גם הם ישפיעו על מחיר הדק. כך למשל דק בעל קימורים יהיה יקר מדק מרובע בעל שטח דומה, דק גבוה יעלה יותר מדק נמוך, תוספת של מדרגות תתומחר בהתאם לשטח המדרגות הנדרש, מעקה הוא תוספת העשויה להיות נחוצה במקרים מסויימים.

איספו כמה הצעות מחיר, שיקלו לבנות את הדק בעצמכם

את העלות הכוללת הסופית תדעו רק לאחר שקיבלתם את כל הבחירות המשפיעות על המחיר ואספתם הצעות מחיר מכמה חברות. אפשר כמובן לבקש תמחור לכמה אפשרויות (כמה סוגי עץ הבאים בחשבון למשל). דרך שאולי תוכלו לבחור בה ובכוחה להוזיל מאוד את עלות הקמת הדק היא לבנות את הדק בעצמכם. חשוב מאוד להבין לאיזה פרוייקט אתם מכניסים את עצמכם, להעריך כמה זמן תצטרכו להשקיע ולהחליט אם המאמץ שווה. מכיוון שעלות חומרי הגלם מהווה כ-70% מן המחיר ניתן לצמצם באופן ניכר את מחיר הדק באמצעות התקנה עצמית אבל צריך להיות מסוגלים לבצע את המלאכה היטב ומהר מספיק.

34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 50

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 45

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

אם אתם בעלי ידיים טכניות טובות וכלי עבודה מתאימים תוכלו להתקין דק לבד אך עם זאת כדאי לזכור שאיכות ההתקנה תשפיע על המראה של הדק

עלות הדק מושפעת מפרמטרים שונים כמו - גודל השטח, סוג העץ, שיטת החיבור, העיצוב ועוד..

כתבות ומאמרים

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

קרא עוד
תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

תחזוקת דק סינטטי או דק עץ, כיצד נשמור על הדק כחדש?

במאמר נלמד כיצד נתחזק סוגים שונים של דקים ברמה טובה על מנת לשמור על המראה החדש שלהם לאורך זמן.

קרא עוד
חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

קרא עוד
כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כיצד נבחר את דק העץ המתאים עבורנו לגינה או מסביב לבריכה?

כל מה שצריך לדעת על בניית דקים לגינה או לבריכה, כיצד בוחרים בעץ מתאים לדק שלנו?

קרא עוד
יתרונות דק סינטטי לגינה או למרפסת

יתרונות דק סינטטי לגינה או למרפסת

ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על דק סינטטי, יתרונות וחסרונות למול דק עץ טבעי.

קרא עוד
מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

מה עדיף למרפסת, דק עץ או דק סינטטי, הכול על דק במרפסת

אספנו עבורכם מידע על התקנת דק במרפסת, מבחירת סוג דק מתאים ועד כמה זה עולה ועוד.

קרא עוד
רוצים דק? כל מה שצריך לדעת בניית דקים מעץ

רוצים דק? כל מה שצריך לדעת בניית דקים מעץ

מתכננים בניית דק? לפניכם מדריך מקיף, כל המידע והטיפים לבניית דק שיהיה מושלם עבורכם.

קרא עוד
דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

דקים מעץ - איך לבחור סוג עץ לדק הביתי שלכם?

במאמר הבא תמצאו פירוט תכונות של כל אחד מסוגי העץ הפופולריים עבור ריצוף דק עץ בישראל

קרא עוד