34

ספקי שירות בתחום בניית דק

חידוש דקים בעזרת ליטוש או שמן - כיצד נתחזק את הדק שלנו?

מאמר נלמד על חידוש דק, מתי הגיע הזמן לחידוש הדק, כיצד נעשה החידוש וכיצד נשמור על הדק לאורך זמן

יש לכם דק בבית? כך תדעו אם הגיע הזמן לחידוש הדק – וגם איך עושים זאת

דק בגינה או במרפסת הוא משטח בעל נוכחות, ויש לו השפעה ניכרת על המראה, האסתטיקה והאווירה באזור סביבו. דק שנראה טוב, חדש או מתוחזק היטב, הוא דק מרשים ותורם ליצירת תחושה של בית מטופח. הדק היפה מעיד על השקעת זמן ומשאבים בעיצוב הגינה או המרפסת – על אף שמייד תגלו, כי תחזוקה שוטפת של דקים (שהיא הכרחית) – לא דורשת מכם הרבה, וכי חידוש דקים (מעץ בעיקר) מאפשר להקנות לדק שלנו מראה חדש לחלוטין.

מכיוון שלדק חשיבות אסטטית כה רבה חשוב לתחזק אותו כראוי, להימנע משימוש שפוגע בדק (למשל גרירת חפצים כבדים וחדים על פני ריצוף דק), לנקות כשצריך, לאפשר ניקוז חופשי של מים, לוודא תקינות כללית ולבצע חידוש דק כמו גם תיקונים במידת הצורך (למשל קיבוע מחדש של לוח רופף). דק מתוחזק היטב ישמור על מראה חדש לאורך שנים – ודק עץ שנדאג לחידושו מידי פעם, ישמור גם הוא על אותה אסתטיקה (ואותה בטיחות בשימוש) שהיתה לו, ממש ביום בו סיימו לבנות אותו.

גם אם נתחזק את הדק שלנו היטב, עם חלוף הזמן הוא עשוי להראות סימני בלאי - דק מעץ מתבלה בדרך כלל מהר יותר מדק סינטטי, ודק מעץ רך (כמו דק אורן) מהר יותר מדק מעץ קשה (כמו דק איפאה). ככל שהדק חשוף יותר לשמש ולגשם וככל שעומס השימוש בו גדול יותר - כך תגבר הנטייה להתפתחות סימני בלאי כגון צבע שדהה או התקלף, כתמים, סדקים, אזורים שנשחקו ועוד.
דק סינטטי ניחן בעמידות גבוהה ודורש מעט תחזוקה, אולם האפשרות לחדש דק סינטטי היא מוגבלת. דק מעץ, במיוחד ככל שמדובר בסוג עץ פחות עמיד, דורש תחזוקה שוטפת רבה יותר מדק סינטטי אבל ניתן להשיב לו את נעוריו באמצעות טיפול חידוש דק. בפיסקאות הבאות תמצאו מידע בנושא חידוש דק, איך זה נעשה, האם אפשר לחדש דק בעצמכם, טיפים להשגת תוצאות טובות בקלות ועוד.

חידוש דק סינטטי – פשוט תחליפו דק

אם כבר יש לכם דק סינטטי או אם אתם שוקלים להתקין דק כזה בגינה או במרפסת חשוב שתדעו שלצד העמידות הטובה והצורך המועט בתחזוקה יש גם חיסרון – אי אפשר לחדש מראה של דק סינטטי שאיבד מיופיו. אם הדק הסינטטי שלכם הוכתם, התבלה או ניזוק – ברוב המקרים, תצטרכו או לחיות איתו ככה, או להחליף קורות דק ספציפיות (אם הדבר מתאפשר) – או להחליף את כל הדק. הבשורות הטובות הן, שבשל העמידות הגבוהה של קורות דק סינטטי, הוא צפוי להיראות מצוין למשך תקופה ארוכה, וגם בשימוש מאסיבי.

על מנת להאריך את התקופה בה תהנו מדק סינטטי, חשוב לתחזק אותו כך שישמור על מראהו החדש והמזמין לאורך שנים רבות. שמירה על ניקיון ריצוף הדק, הימנעות מפעולות שהדק אינו בנוי לעמוד בהן (העמסת משקל שיגרום ללוחות להיסדק או להישבר למשל), הסרת כתמים בהקדם, שימוש בחומרים המיועדים לטיפול בדק סינטטי, ואולי גם הצללתו למניעת נזקי שמש (על ידי בניית פרגולה, למשל) - כל אלה יבטיחו שהדק הסינטטי שלכם ישרת אתכם היטב וישמור על מראה מרשים.

חידוש דק עץ – תמיד תוכלו לקבל מראה מושלם של הדק שלכם

יש מגוון סוגי עץ מהם נבנים דקים בישראל, מהם כאלה בעלי עמידות גבוהה במיוחד. דק עץ דורש יותר תחזוקה מדק סינטטי אבל בניגוד לדק סינטטי ניתן להחזיר לדק עץ מראה כאילו רק אתמול סיימו להקים אותו. התדירות הנדרשת עבור אותו חידוש לדק העץ שלכם, תלויה בסוג העץ, עומס ואופי השימוש בדק, היקף החשיפה לפגעי מזג האוויר ורמת התחזוקה השוטפת שהדק זוכה לקבל. בדרך כלל, חידוש דקים נדרש בכל שנתיים עד חמש שנים, ותחזוקה טובה של הדק תדחה את הצורך בחידושו לעיתים קרובות.

איך אפשר לדחות את חידוש הדק על ידי תחזוקה נכונה

דק עץ, כמו כלאזור אחר בבית, נדרש לשמירה על ניקיון ולטיפול מהיר בבעיות. חשוב להסיר כתמים עם היווצרותם, לבדוק לפחות פעם בשנה לפני החורף שכל הברגים והחיבורים של הדק הם יציבים ואינם חלודים, ולבצע תיקונים בריצוף הדק בעת הצורך.

פשוט לחדש דק עשוי עץ

אתם יודעים שהגיע הזמן לחידוש הדק שלכם, כאשר צבע העץ נפגם או דהה, או כאשר החיבורים בין קורות הדק שלכם נחלשים. חידוש דק עץ יכלול הכנת הדק ויישום חוזר של גימור, כלומר צביעה בלכה (שקופה או מגוונת) או שימון עם שמן לדק המתאים לסוג העץ ממנו נבנה הדק.

בשלב הכנת הדק לחידוש - יש להסיר כתמים, צבע ישן ועץ שמתפורר. ניתן להשתמש בחומרים המיועדים לטיפול בעץ או להסתפק בתהליך ליטוש דק באמצעות מלטשת חשמלית. אם נעשה שימוש בנוזלים כדי להכין את הדק לצביעה או שימון יש לאפשר די זמן לייבוש מוחלט של קורות הדק טרם המשך עבודה.

השלב השני בחידוש הדק הוא יישום חומר גימור. חומרים המשמשים לגימור דק הם כאלה הנספגים בעץ ומגנים עליו. הגימור הנפוץ ביותר הוא צביעה בלכה מגוונת או שימון בשמן דק. חשוב לוודא שהדק נקי ויבש לחלוטין לפני שמתחילים לצבוע בלכה או למרוח שמן לדק.

מומלץ לבחור חומרי גימור איכותיים, כאלה המספקים הגנה מפני קרינת UV כמו גם ממזיקים. חומרי הגימור גם דוחים לחות ומגנים מפני ריקבון והתפתחות עובש.

מומלץ לא להסתפק בשכבה אחת של לכה או שמן אלא להוסיף גם שכבה שניה. חשוב לדעת שבשימוש בחומרים מסויימים, יש להניח לשכבה הראשונה להתייבש לפני שכבה שנייה, ואז ללטש מעט, לטאטא או להבריש (כדי לסלק אבק ופירורים שנוצרו כתוצאה מהליטוש) וליישם שכבה שניה.

לחילופין, ישנם חומרים שהשכבה השניה שלהם מיושמת בשיטת "רטוב על רטוב", אין להניח לשכבה הראשונה להתייבש לגמרי לפני שמורחים שכבה שניה. כדי לוודא ביצוע נכון יש לפעול לפי הוראות היצרן.

לחדש את הדק בעצמנו או להזמין בעלי מקצוע שיעשו זאת עבורנו?

מי שיש להם יכולת טכנית ומוכנים להשקיע זמן ומאמץ יכולים בהחלט לבצע מלאכת חידוש דק בעצמם. חשוב לעבוד מסודר ובסבלנות, להקפיד על הכנה טובה של הדק ויישום נכון של חומר גימור איכותי. ניתן כמובן להזמין בעל מקצוע שיבצע עבורנו את חידוש דק העץ, וודאו שהמלאכה נעשית כהלכה ותוך שימוש בחומרים איכותיים.

34

ספקי שירות בתחום בניית דק

מצא בעל מקצוע

מתקיני דקים מומלצים תל אביב

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 64

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

מכהן דשא הצפון
מ.כהן דשא הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

פניתי למיכאל דרך
האתר שלכם לצורך רכישת דשא סינטטי גבוה והתקנתו בשטח של 30 מ"ר. מיכאל הגיע לראות את השטח, מדד אותו ונתן לי הצעת מחיר הוא הציע את המחיר הנמוך ביותר ועשה רושם רציני ואמין.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

רצפת דק בפינת ישיבה נותנת מראה מעוצב ונקי

שימוש בחומרי גלם איכותיים חשוב למראה ושמירת הדק לאורך זמן

התקנה והחלפה של רצפת דק בעזרת הכלים והחומרים המיועדים לכך חשובה

כדאי לשמור על ניקיון ולטיפול מהיר בבעיות ברצפת הדק

כתבות ומאמרים

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

דק סינטטי ודק מעץ – על ההבדלים, היתרונות, החסרונות ומה שביניהם

לפני שאנחנו עושים הזמנה של דק, חשוב להבין איזה דק יותר מתאים לנו, האם זה סינטטי או מעץ? לא תמיד מעץ זה הדק הכי טוב. במאמר זה תמצאו תשובות לכל השאלות בנושא.

קרא עוד
המדריך לבניית דק על בטון

המדריך לבניית דק על בטון

המאמר מסביר איך להכין תשתית ומהו העץ המתאים ביותר לבניית דק על בטון.

קרא עוד
הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

הכל על תכנון ובניית קומה ורצפת גלריה

במאמר יוסבר מהי קומת גלריה וכיצד נעזר בה להגדלת השימושיות של החלל הביתי

קרא עוד
המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

המדריך המלא לבחירת דק לחצר הבית

במאמר יפורטו סוגי עצים קיימים בשוק המתאימים לצורך בניית דקים, ויצוינו היתרונות והחסרונות של כל סוג עץ.

קרא עוד