מתי מזמינים מנקה ספות מקצועי, ומתי כדאי לנסות לבד?

מצא בעל מקצוע עכשיו
19

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

חשוב להתאים את חומרי הניקוי הביתיים לסוג וצבע הריפוד כדי למנוע נזק בלתי-הפיך לריפודים
בעת ניקוי ריפודים באופן עצמאי יש לשים לב לא להרטיב את הכתם יותר מדי, לדלל את חומר הניקוי כנדרש ולנגב בעדינות באמצעות מטלית לחה
ניקוי ספות מקצועי באמצעות מכשור מתאים יסייע בהסרת הכתמים, שמירה על צבע הריפוד וימנע הופעת חיידקים ובקטריות
19

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

ניקוי ספות - להזמין איש מקצוע או לעשות את זה לבד?

חנויות מעצבים מציעות היום מערכות סלון ופינות ישיבה מפוארות, בעלות של אלפי שקלים - לפעמים אף יותר. אנחנו רוכשים את הספות ומערכות הישיבה שלנו בתשומת לב ותוך השקעת זמן וסכומי כסף ניכרים, ומעצבים את כל הסלון מסביב למערכת הישיבה המפוארת שלנו. ואז... מגיע כתם קטן שגיליתם לפתע - ומראה הסלון משתנה בן רגע. השאלה היא, מה לעשות עכשיו?

אתם כמובן לא חייבים להזמין חברה מקצועית לניקוי ספות בכל פעם שנשפך מיץ על הספה - ניתן בהחלט לנקות סוגים רבים של כתמים באופן עצמאי - ויפה שעה אחת קודם. מתי מזמינים חברת ניקוי מקצועית, ומתי כדאי לנסות לבד?

נשפך? אל תמתינו עם הניקוי!

כלל האצבע החשוב ביותר לתחזוקת ריפודים וספות נקיות, הוא ניקוי של הכתם מייד עם היווצרותו, עוד לפני שנספג בסיבי הבד. ככל שתספיקו לספוג ולנקות את הכתם קרוב לזמן ההיווצרות שלו - תוכלו להבטיח ניקוי יסודי, יעיל, וגם קל יותר לספה שלכם, ממש בכמה דקות בדרך כלל.

הכירו את הספה שלכם

חשוב לדעת, כי ריפודים שונים הם בעלי איכויות ויכולות ספיגה שונות, ועל כן, עליכם להתייחס לכל כתם בהתאם לסוג החומר ממנו עשוי הריפוד שלכם, וכמובן לצבעו. לא רק יעילותם של חומרי ניקוי שונים נקבעת על פי חומרי הריפוד (ועל כן, כאשר תרכשו חומרי ניקוי מקצועיים, חשוב להתאים אותם לסוג הריפוד שלכם), אלא גם שיטת הניקוי. המלצה שלנו: החזיקו בבית מלאי של חומרי ניקוי מתאימים עבור הריפודים שלכם, כדי שתוכלו להגיש "עזרה ראשונה" לכתמים מייד לאחר שנוצרו.

הכירו את הכתמים השונים

זה כבר לא סוד, שעל מנת להסיר כתמים מריפודים באופן מוצלח, אתם צריכים ניסיון עתיר בכימיה (או מאמר מרוכז על ניקוי כתמים שונים שתוכלו לעיין בו בעת הצורך). הסיבה היא, שכל חומר מתפרק בנוכחות חומרי ניקוי אחרים, חלקם ביתיים וחלקם פחות. מייד עם ההיווצרות של כתם על הספה או הריפודים בבית - חשוב לתכנן אסטרטגיה ללוחמה בכתם - בדקו אילו חומרי ניקוי זמינים לכם בבית מבין אלה שמומלצים לניקוי הכתם, התחילו מאלה הפשוטים והתקדמו לחומרי ניקוי יעילים ומרוכזים יותר ככל שהניקוי לא הסתיים ועדיין רואים את הכתם.

איך מנקים כתמים לבד בבית?

חשוב לדעת, כי מלאכת הניקוי של הספות, במיוחד כאשר היא כרוכה בהרטבת הריפודים או בשפשוף שלהם (מה שהרוב המכריע של המנקים הביתיים רואים כחלק בלתי נפרד מתהליך הניקוי) - גורם לבלאי מואץ של הריפודים באזור שאתם מנקים. על כן - כדאי לתכנן את הניקוי ליעילות מרבית. הנה כמה טיפים על קצה המזלג, תיאור נרחב ועשיר יותר תמצאו במאמרים אחרים באתר - המדריך המלא לניקוי ספות עור, והמדריך המלא לניקוי ספות בד.

  • אף פעם אל תרטיבו במים את האזור המוכתם יתר על המידה
  • עבדו רק באזור הכתם ואל תרחיבו את הכתם על ידי שפשוף אזר גדול יותר באופן נטול אבחנה
  • השתמשו בחומרי ניקוי ביתיים או מקצועיים על פי סוג הריפוד והכתם - בדילול מתאים ובזהירות (אם צריך, חבשו כפפות גומי שישמרו על חשיפה מבוקרת של עור הידיים לחומרי הניקוי)
  • השתמשו בתבונה בחומרי ניקוי - ביתיים או מקצועיים. דללו את חומרי הניקוי על פי ההוראות, והשתמשו בכמות מתאימה לגודל הכתם. העדיפו חומרי ניקוי פחות אינטנסיביים, שתפגע פחות בריפודי הספות והמושבים
  • אל תשפשפו את הכתם - אלא הספיגו לתוכו את חומרי הניקוי ובתנועות ניגוב עדינות, במטלית לחה, מבלי להרחיב את האזור המוכתם, נגבו את הכתם

מתי הגיע הזמן להזמין חברת ניקיון?

חברה מקצועית לניקוי ספות וריפודים תגיע אליכם הביתה ותנקה את הספות תוך שימוש בכלי עבודה ובחומרי ניקוי מקצועיים, שיותאמו לספה שלכם, לצבעה, לסוג הבד של הריפוד שלה, ולמצב הכתמים שעליה. חשוב לדעת, כי ניקוי מקצועי של ספות הוא יותר מאשר רק מסיר את הכתמים שעל הספה - בנוסף, הניקוי המקצועי מסייע להיפטר מריחות רעים (גם של כתמים שאינם נראים או של כאלה במקומות מוסתרים) ומחסל כמעט לחלוטין מרבצי בקטריות, חיידקים ומיקרואורגניזמים שמתפתחים באין מפרע בין קפלי ריפודי הספות שלכם ובאזורים חמימים וחבויים מעין כל.

על כן, אנחנו ממליצים גם אם אתם מתמודדים בהצלחה עם הסרת הכתמים מהספה שלכם בלי להזמין איש מקצוע - לאפשר ניקוי מקצועי של הספה אחת לחצי שנה או שנה, על מנת לשמר את הריפודים נקיים, ססגוניים ובמראה חדש, כמו גם ליהנות משאר היתרונות שבניקוי המקצועי.

גם אם מצאתם כתם סורר על הספה שאתם לא זוכרים כשנוצר, שאתם לא מצליחים להסיר או שאין לכם את הזמן לנסות - תוכלו לקרוא לחברה המספקת שירותי ניקוי ספות, אשר במרבית המקרים תצליח להתמודד עם כתמי הריפודים שלכם בשיעורי הצלחה גבוהים מאלה המאפיינים את הניקוי הביתי.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון ניקוי ספות וריפודים

בקטגוריית מחירוני ניקוי ספות וריפודים ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: ניקוי ספות בד, ניקוי ספות עור, ניקוי ריפודים.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום ניקוי ספות וריפודים