13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

ניקוי, חידוש ריפודי רכב - כללים לתחזוקה או ניקוי של ריפודים לרכב

רשימת טיפים לניקוי או חידוש ריפודי רכב בשיטת עשה זאת בעצמך

איך מנקים ריפודי רכב?

במסגרת המדריך השלם לניקוי ריפודים של "טוב תודה", אנחנו מטפלים בניקוי עצמאי ומקצועי של כל סוגי הריפודים, ממליצים על חומרי ניקוי ביתיים שמתאימים לסוגי ריפוד שונים ומרכזים טיפים לניקוי סוגים שונים של ריפודים - והפעם, כל הטיפים על ניקוי ריפודי הרכב. אלה אמנם לא ריפודי הספות העדינים והם לא ריפודי הבד של שולחנות פינת האוכל, הנוטים כל כך להתלכלך - ובכל זאת, מרביתנו מבלים זמן רב בכל יום ברכב שלנו, וחשוב לדעת כי ריפודי הרכב, הצוברים לכלוך, צוברים גם ריחות פחות נעימים ואם זה לא מספיק - הם הופכים בקלות מצע מושלם למרבצי בקטריות, עובשים ומיקרו אורגניזמים שאתם ממש לא רוצים לשבת עליהם. איך מתמודדים עם לכלוכים מעל ריפודי הרכב שלכם, וכיצד מנקים את ריפודי הרכב באמצעים ביתיים? כל הטיפים - לפניכם.

ממה עשויים ריפודי הרכב שלכם?

יש הבדל גדול בין ניקוי ריפודים לרכב עשויים בד, עור, או חומר סינטטי. חשוב לדעת, כי באופן כללי, ריפודים העשויים חומר סינטטי - או חומר אורגני שעבר טיפול לדחיית כתמים וספיגה של חומרים - הם קלים יותר לניקוי. בחומרים אורגניים לריפודים שעברו טיפול דוחה כתמים, השפעת הטיפול תתפוגג בתוך בין שנה לשלוש שנים, ועמידות הריפודים בפני כתמים תרד בהדרגה.

ריפודים מחומר סינטטי בדרך כלל מגיבים היטב לניקוי פשוט במגבון לח, במיוחד כשמדובר בעור סינטטי, שהוא חומר פלסטי חלק. ריפודי עור ובד מורכבים יותר לניקוי, ועל כן חשוב במיוחד לנקות את הכתם קרוב ככל האפשר לזמן ההיווצרות שלו.

כללים לשמירה על ריפודי הרכב נעימים (ובריאים)

ניקוי ריפודי רכב הוא ממש לא עניין אסתטי גרידא - מדובר בבחירה שמשפיעה על בריאותם של המשתמשים ברכב. למשל - רטיבות בריפודים שאינה מטופלת, הופכת מצע מושלם לעובשים - על כן ההמלצה היא לא להשאיר רכב סגור בעל ריפודים רטובים.

בנוסף, מפאת שהרכב הוא בדרך כלל סגור, הריפודים רגישים מאוד לקליטת ריחות (כמו למשל ריחות עשן סיגריות). על כן מומלץ להקפיד על אוורור הרכב, כמו כן - השתדלו להימנע מעישון ברכב, אם אתם מעוניינים לשמור על הריפודים נטולי ריחות עשן.

גם בריפודי הבית וגם בריפודי הרכב, מומלץ לטפל בכל כתם קרוב ככל האפשר לזמן היווצרותו, כאמור, וחשוב לנסות כל חומר מסיר כתמים - ביתי או מקצועי - במקום מוסתר של הריפודים טרם הניקוי.

ועוד טיפ אחרון - מומלץ לשמור על ריפודי הרכב נקיים ככל האפשר באופן קבוע. הקפידו על שאיבה יסודית של הריפודים, או שלחו את הרכב לניקוי אחת לשבועיים עד ארבעה שבועות. שאיבת הריפודים תבטיח הסרת לכלוכים, ניקוי והסרת כתמים קלה יותר גם כשנוצרים כתמים.

חומרים ביתיים להסרת כתמים מעל ריפודי הרכב

קיים היצע נרחב של חומרי ניקוי המותאמים לריפודי רכב מבד או מעור. הנה כמה המלצות בנוגע לחומרי ניקוי ביתיים ויעילים, שתוכלו להכין בעצמכם - יעילותם של חומרים אלה לעיתים אינה נופלת מזו של חומרים שנמכרים כמקצועיים - ונזכיר שוב לנסות כל חומר ניקוי במקום נסתר (בתהליך ניקוי מלא, כולל המתנה של לפחות שעה שעתיים לבחינת השפעת הדטרגנט על חומרי הריפוד) טרם תחילת הניקוי. הנה כמה "מתכונים" לחומרי ניקוי ביתיים לריפודי הרכב שלכם:

 • מגבון לח - "הקו הראשון" לניקוי כל כתם, רצוי שיהיה ללא אלכוהול וללא חומרי בישום. מגבונים לחים יעילים במיוחד בריפודים שעברו טיפול לדחיית כתמים וריפודי עור טבעי וסינטטי
 • אבקת כביסה או ג'ל כביסה - ניתן לערבב כוס מים חמימים עם כשתי כפות של אבקת כביסה לחומר ניקוי יעיל, על ריפודי עור ובד
 • שתי כפות חומץ לבן על כחצי כוס מים חמימים - יעיל במיוחד לריפודי בד ברכב
 • סודה לשתיה - חומר יעיל במיוחד לספיחת ריחות רעים מן הריפודים. ניתן לפזר את אבקת הסודה לשתיה מבלי לדלל אותה במים - פשוט ככה, ולאחר מכן "לטאטא" או לשאוב אותה באמצעות שואב אבק ידני, מעל הריפודים

איך מסירים כתמים מעל ריפודי הרכב?

כך תפעלו, כשאתם מזהים כתם שאתם מעוניינים להסיר מעל ריפודי הרכב שלכם:

 1. שאבו היטב את אזור הכתם, כך שתוכלו לדעת שאתם פועלים על ריפודים נקיים
 2. בחרו את הדטרגנט שלכם - בהכנה ביתית או ברכישה מחנויות מתמחות. נסו אותו טרם הסרת הכתם על אזור נסתם בריפוד
 3. התיזו את הדטרגנט מעל הכתם, השתמשו בכמות מתאימה ואל תרטיבו את הריפודים יתר על המידה. את חומר הניקוי תוכלו לרסס באמצעות מרסס ביתי באזור הכתם או לפזר מעל הכתם באמצעות מטלית נקייה
 4. הניחו לדטרגנט לספוג את חומרי הלכלוך על פי הוראות היצרן או על פני בין עשרים דקות לשעה
 5. ספגו באמצעות מטלית נקייה ויבשה את חומרי הניקוי ושאריות של רטיבות
 6. השאירו את הרכב פתוח ומאוורר לייבוש
 7. במקרה של ריחות רעים - כאמור- פזרו אבקת סודה לשתיה ואפשרו לריחות הרעים להיספג בה בין שעה לשעתיים, לאחר מכן שאבו או נקו אותה (ללא מים) מהריפודים

מתי תדעו שהגיע הזמן להשתמש בשירותים המקצועיים של חברת ניקוי?

בניגוד לניקוי העצמאי, שהוא נפלא לתחזוקת הריפודים בין ניקויים מקצועיים כמו גם למתן מענה מהיר ויעיל במקרה של היווצרות כתם, חשוב לנקות את ריפודי הרכב באופן מקצועי כל חצי שנה עד שנה, על מנת לבצע חידוש ריפוד לרכב, לאפשר להם טיפול מקצועי ולטפל במרבצי חיידקים, עובשים ופטריות מהם. בין הניקויים היסודיים - הניקוי הביתי מאפשר מענה מושלם, לתחזוקת ריפודי הרכב נקיים, נטולי ריחות רעים, מזמינים - ואפילו בריאים.

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

המנקה ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

מומלץ לבצע שאיבה יסודית של הריפודים באופן קבוע או לקחת את הרכב לניקוי אחד לחודש

ניקוי ראשוני של ריפודי רכב יהיה באמצעות מגבון לח ללא אלכוהול וללא חומרי בישום

חשוב לנקות את ריפודי הרכב באופן מקצועי כל חצי שנה עד שנה ובכך לחדש את בדי הריפוד ולטפל במרבצי החיידקים

כתבות ומאמרים

המדריך השלם לניקוי מזרונים

המדריך השלם לניקוי מזרונים

במאמר יוסבר על חשיבות ניקוי מזרנים בבית באופן מקצועי וכיצד לתחזק את המזרן באמצעיים ביתיים.

קרא עוד
איך מנקים ריפוד של הריהוט בבית, באיזה חומר לניקוי ריפודים מומלץ להשתמש?

איך מנקים ריפוד של הריהוט בבית, באיזה חומר לניקוי ריפודים מומלץ להשתמש?

במאמר זה נסקור את ההבדלים בין סוגי הריפודים השונים בבית על מנת שתוכלו לבחור לכל ריפוד חומר ניקוי מתאים.

קרא עוד