13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

סוגי נזקים אפשריים לספת עור והדרכים לתיקונם

אספנו עבורכם כמה דרכים פשוטות לבצע תיקון ספות עור באמצעים ביתיים

תיקון ספות עור

עם ישראל מחבב ספות עור. זוהי לא אמירה אופנתית או עיצובית, אלא עובדה פשוטה: כמחצית מן הישראלים הרוכשים מערכות ישיבה חדשות עבור הסלון נוהגים לבחור בריפוד עור, בין היתר בזכות רשימה ארוכה של יתרונות שיש לעור על פני סוגי ריפוד אחרים: קל לתחזק אותו, קל לנקות אותו, הוא שומר על מראה נקי ורענן לאורך זמן רב, מדובר בריפוד מחומר שאיננו סופח אבק ועל כן מתאים במיוחד עבור רגישים לאבק ועוד.

ראוי לציין שלריפוד עור יש גם כמה חסרונות, כגון מחירו הגבוה יותר מזה של ריפוד בד או המגוון המצומצם יותר של גוונים ודוגמאות (בהשוואה לספות בד), אבל המספרים בשטח מעידים על כך שלמרות החסרונות, ויש שיאמרו גם שעל אף המגמה ההולכת וגוברת של מעבר לטבעונות, ספות העור עדיין זוכות להצלחה בקרב הצרכנים הישראליים.

מאפיין אחד של ספות עור, שבעבר נחשב לחיסרון אולם כיום חשיבותו ככזה פחתה, הוא העובדה שהעור עלול להינזק במגוון דרכים וצורות. במקרים כאלה, עד לפני שנים לא רבות לא היו הרבה דרכים יעילות לטפל בנזקים של ספות עור, ובעלי הספות נאלצו או לרכוש ספות חדשות או לחיות עם קרעים, תפרים פרומים, שקעים וכדומה – אולם כיום, כאמור, קיימות מספר שיטות פשוטות לטיפול במגוון רחב של נזקים לספות עור.

בין אם החתול שרט לכם את הספה, ניקיתם אותה באגרסיביות רבה מדי או שהיא פשוט התבלתה מרוב שימוש, כדאי לדעת שיש כמה דרכים פשוטות לבצע תיקון ספות עור באמצעים ביתיים; כלומר, אין צורך למהר ולרכוש ספה בכל פעם שנוצר סדק או קרע בריפוד העור.

סוגי נזקים אפשריים לריפוד העור של הספה

הספה שלכם יכולה לסבול נזקים משורה ארוכה של גורמים, החל בחיות המחמד שיש בבית, המשך בילדים שובבים וכלה בתחזוקה לא נכונה של הספה. למעשה, גם הספה השמורה ביותר עלולה לסבול נזקים פשוט בגלל השימוש התדיר בה – כך למשל בין הנזקים הנפוצים ביותר ניתן למנות בעיה של מושבים "שקועים", כלומר התבלות של חומר המילוי בתוך הספה שנוצר בגלל ישיבה לאורך שנים ארוכות.

נזק נפוץ אחר לספות עור עלול להיות פרימה של התפרים. אחרי הכל, ריפוד העור של הספה איננו עשוי מקשה אחת אלא חיבורים-חיבורים בין יריעות עור, לעיתים באופן שאינו נראה לעין; אלא שכאשר התפרים המחברים בין יריעות העור נפרמים, מדובר בנזק שבהחלט ניתן לראות בעין וזהו לא מחזה נעים כלל וכלל.

אולם הנזק החמור ביותר לספה הוא כמובן קרע בעור עצמו. קרע כזה יכול לנבוע בגלל חפץ חד כלשהו שהונח על הספה מבלי משים וקרע אותה, כמו מספריים או סכין; הוא עלול להיווצר כתוצאה מבלאי סביר בשל התיישנות טבעית של העור או בגלל תחזוקה לקויה; והעור עלול להיקרע אפילו בגלל הפרשות טבעיות מן הגוף, כגון זיעה או שומן, שהם חומרים חומציים יחסית שעלולים לאכל את העור לאורך זמן.

החדשות הטובות: יש דרכים לתקן את ספת העור שלכם

ראוי להדגיש כי הדרך הטובה ביותר לשמור על ספות יפות ומראה רענן לאורך זמן רב היא פשוט דרך המניעה: להרחיק את חיות המחמד מן הספות, לחנך את הילדים שלא להשתולל באיזור הספות ולהקפיד על ניקוי ספה יסודי ומקצועי על פי הוראות היצרן תוך שימוש בחומרי ניקוי מאושרים בלבד.

אבל גם אם לא הצלחתם למנוע את הנזק, או שהספה שלכם פשוט מבוגרת מאוד וכבר בלויה, עדיין יש נזקים שניתן לתקן בקלות יחסית. להלן מספר דוגמאות:

  • תיקון תפרים שנפרמו: חשוב לדעת שתפר פרום עלול להתרחב במהירות, כך שגם אם נדמה כאילו מדובר באיזור קטן שנפרם ולכאורה איננו דחוף לתיקון – בתוך שניות אחדות הוא יכול להתרחב ולבלוט אפילו יותר לעין. למרבה המזל, ניתן להשתמש בטכניקות תפירה ספציפיות וייעודיות עבור ספות עור, שמתבצעות באופן בו חוט התפירה מוסתר מן העין כך שהוא לא מפריע לוויזואליות של הספה. במילים אחרות, תפר שנפרם ולאחר מכן נתפר מחדש גורם לספה להיראות ממש כאילו לא קרה לה שום דבר.
  • תיקון קרע בספה: קרע הוא נזק מעט יותר מסובך. במקרים מסוימים, אם מדובר בקרע קטן יחסית, ניתן להכניס חתיכה נוספת של עור אל מתחת לקרע ואז להדביק את המקום. עם זאת, לעיתים מדובר בקרע גדול או באיזור שנמצא בשימוש מאסיבי, ובמקרה כזה הכנסת עור והדבקה פשוט לא תחזיק מעמד; או אז ניתן להחליף את העור באותו מקום – פתרון שיש בצידו חסרון גדול של אי התאמה בין הגוון והטקסטורה של העור הישן לאלה של העור החדש, ועם זאת אפשרי; וכן ניתן להדביק על המקום מעין טלאי דקורטיבי שיוסיף לספה חן וסטייל. ממש להפוך את הלימון של העור הקרוע ללימונדה של סטייל, בצורה של פתרון זול, מהיר ויעיל.
  • חידוש עור בלוי: אם יש לכם ספת עור אהובה שנמצאת בסלון שלכם כבר מספר שנים, יתכן שהיא נראית כבר קצת פחות טוב מאשר בעבר. עור שהתיישן עשוי להיראות מקולף, מקומט, נוצרים בו "פיצוצים" קטנים שיכולים להתרחב לסדקים של ממש ובאופן כללי הספה עשויה להיראות בלויה וישנה. במקרים כאלה ניתן לבצע ריפוד מחדש של הספה, שמתבצע על ידי פירוק הריפוד המקורי, הכנת ריפוד חדש על פי הצורה המדויקת של הריפוד הבלוי ותפירתו על הספה.


סיכום

אם יש לכם ספת עור שניזוקה מסיבה כלשהי, אל תמהרו לרכוש ספה חדשה! להלן תוארו מספר דרכים לתיקון ספות עור וכמובן שיש עוד רבות נוספות אולם קצרה היריעה מלפרט כאן את כולן. בשורה התחתונה, אם אתם רוצים לתקן את הספה שלכם, מומלץ כי תתייעצו באיש מקצוע לגבי הדרך הטובה ביותר לעשות כן. תופתעו לגלות שלעיתים הפתרון קל משחשבתם.

המאמר נכתב על ידי אייל רחמים - Seolinks

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

המנקה  ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac  ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

ספת עור שלושה מושבים בצבע שחור

מערכת ישיבה מעור לסלון

לא כדאי למהר לרכוש ספה חדשה, ישנן דרכים רבות לתיקון וחידוש הספה

כתבות ומאמרים

טיפים ודגשים לתחזוקה שוטפת של ספות וריפודים מעור ומבד

טיפים ודגשים לתחזוקה שוטפת של ספות וריפודים מעור ומבד

אספנו את כל הטיפים לתחזוקה נכונה של ריפודים, מערכות ישיבה וספות מעור ומבד

קרא עוד
איך מנקים ספות עור, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספות עור

איך מנקים ספות עור, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספות עור

יש לכם ספת עור, סלון מעור או ריפודי עור, הנה מספר טיפים על איך להסיר מהם כתמים.

קרא עוד