13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

ניקוי ספות בד, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספה מבד

אספנו עבורכם את כל הטיפים וה"פטנטים" לניקוי ביתי של ספות מבד, בחלוקה לסוגי הבד השונים.

המדריך השלם לניקוי ספות וריפודים מבד טבעי - כל מה שצריך לדעת

מכל סוגי הריפודים השכיחים במערכות ישיבה, ספות וכורסאות היום, אין ספק שהקשים ביותר לניקוי הם הריפודים מבד טבעי. המרקם המחוספס והסיבים המרווחים של חומרי הריפוד מאפשרים לכתמי הלכלוך להיספג ו"להתרווח" בין הסיבים - ומבנה הסיבים הוא כזה שקשה לשחרר את הכתמים ממנו. עם זאת, בסוגים שונים של ריפודים מבד טבעי, תוכלו למצוא כמה "פטנטים" לניקוי ספות בד ביתי, לפני שאתם מזמינים את חברת הניקוי. אספנו עבורכם את כל הטיפים לניקוי בד טבעי, בחלוקה לסוגי הבד.

מה לא לעשות?

  • אל תשתמשו בחומרי ניקוי ספה מבד מתוצרת כללית שאינה מתמחה בחומרי ניקוי לריפודים
  • בשום אופן אל תשתמשו לעולם בחומרי ניקוי טרם ניסיתם אותם, כולל המתנה של שתיים שלוש דקות, באזור נסתר של הריפוד
  • אל תכניסו את ריפודי הבד למכונת הכביסה מבלי לברר שהם מתאימים לכביסה - חלק מהבדים הטבעיים מתכווצים בכביסה במכונה, חלקם משנים את צבעם או מתבלים בכביסה, והם מיועדים לניקוי ידני ו/או מקצועי בלבד.
  • אל תשתמשו בחומרי ניקוי חומציים או בסיסיים מידי, כולל חומרי ניקוי המכילים כלור או מי חמצן - הם בדרך כלל אגרסיביים מידי לריפודי בד טבעי

חומץ לבן - ה"מקגייוור" של הסרת כתמים טריים מריפודי בד טבעי

אתם יושבים על הספה החדשה שלכם, המרופדת בד ממקור טבעי, ולפתע, ממש אל מול עיניכם, נוצר כתם מעל הריפוד? אולי נשפך מעט יין, אולי גיליתם כתם זיעה או חלילה שתן? איך מנקים ספה מבד? יש מה לעשות (וכדאי לעשות זאת במשנה זהירות).
נסו לערבב כחצי כוס חומץ לבן עם כוס מים חמימים (בטמפרטורה שנעים לכם להרגיש ביד - זה בדרך כלל יהיה בערך 35 מעלות). באמצעות התמהיל הזה, נסו להסיר כתמים מעל ריפודי הבד שלכם, כשאתם משתמשים במטלית לחה ולא רטובה, מניחים אותה על שולי הכתם וסופגים כלפי מרכז הכתם. החומץ הלבן הוא יעיל באופן מפתיע בניקוי והסרה של כתמים מחומרים שהם בסיסיים, כמו כתמי זיעה וכתמים שנוצרים ממאכלים ומשקאות - והוא לא פוגע בבדי הריפוד. חומץ לבן, בניגוד לחומץ הרגיל, הוא בעל ריח פחות דומיננטי ולכן הוא עדיף למלאכת הניקוי.

ניקוי ספות וריפודי כותנה

כותנה היא מהחומרים הסופגים ביותר, המתלכלכים ביותר, הקשים ביותר לניקוי והכי פחות עמידים - ועל כן, אם אתם יודעים שהספה שלכם הולכת לעמוד בפני קהל מלכלך - אנחנו מציעים לכם לוותר על ריפודי כותנה טבעית (או לפחות בחרו בכותנה בצבע כהה). בחלק מהמקרים, ניתן יהיה להסיר כתמים טריים מעל ריפוד מבד כותנה טבעי, באמצעות נוזל לניקוי כלים בערבוב עם מעט מים פושרים (ביחס של בערך 1:1), וחשוב שתדעו שכתמים שלא הצלחתם להסיר לבד, לא בטוח שיוסרו גם בניקוי מקצועי של ריפודי כותנה.

ניקוי ספות וריפודי קטיפה

חלק מריפודי הקטיפה, גם בבדים טבעיים, עוברים טרם הם מוצעים לשיווק תהליך של הוספת חומר דוחה כתמים לסיבי בד הריפוד. אם הריפוד שלכם עבר תהליך כזה - בדרך כלל תוכלו להסיר כתמים טריים באמצעות מטלית לחה (בדגש על לחה - בשום אופן לא לנסות להסיר כתמים מריפודי קטיפה באמצעות מטלית רטובה מידי). עוד, אולי יעזור לדעת כי את ריפודי הקטיפה הטבעית ניתן בדרך כלל להסיר מהספות או מערכות הישיבה, ולשלוח לשירות של ניקוי יבש.

ניקוי ספות וריפודי פשתן

ריפודי פשתן הם מהנוחים לתחזוקה במשפחת הבדים הטבעיים, והם בדרך כלל מגיבים היטב לניקוי באמצעות תמהיל החומץ או נוזל לניקוי כלים ומים חמימים כפי שהוסבר לעיל. הטקסטורה המחוספסת של ריפוד הפשתן נוטה לצבור אבק, ולכן חשוב במיוחד לשאוב אבק היטב מריפודי הפשתן, מעל משטחי הישיבה וגם בין קפלי החיבורים בין אזור הישיבה למשעני היד וכדומה.

ניקוי ספות וריפודי משי טבעי וסאטן

שני סוגי הבדים הללו לריפודים, מספקים מראה מבריק, יוקרתי, רך ומיוחד - אבל הם יקרים, ובנוסף על זאת - הם עדינים עד כדי כך שאפילו טפטוף של מים עלול להותיר כתמים מעל הריפוד. אין לנקות את ריפודי המשי או הסאטן במים אלא רק בניקוי יבש, ואין לשפשף את הריפודים כלל, גם לא להברישם. ניתן לנסות ניקוי מקומי באמצעות חומר ניקוי בהכנה ביתית: חצי כוס מים חמימים, לימון סחוט וכף של מלח דק. ערבבו את התמיסה להמסת המלח, ועסו את הכתם באופן מקומי ועדין. לאחר תום הטיפול - שטפו היטב את הריפודים (כן, במים), מפני שאחרת, חומציות הלימון תשאיר כתם.
בכל מקרה, בדים אלה חשוב ומומלץ לנקות בעזרת ניקוי ספות בד מקצועי, ואם אתם בוחרים להתנסות בניקוי כתמים ביתי - נסו את חומר הניקוי מבעוד מועד באזור נסתר, על מנת למנוע עוגמת נפש בריפודים יקרים.

בדים טבעיים וניקוי מקצועי

בכל סוג של ריפוד, ההמלצה היא לאפשר ניקוי מקצועי של הריפודים, הכולל שימוש בחומרי ניקוי שיתאימו לחומר הריפוד וחיטוי הריפוד למניעת התפתחות של בקטריות ומיקרו אורגניזמים בקפלי הריפוד. בריפודים מבד טבעי, ההקפדה על ניקוי מקצועי אחת לשישה חודשים היא חשובה במיוחד, בשל חוסר היכולת לנקות כתמים היטב באמצעים ביתיים והקושי לנקות כתמים ככל שהזמן עובר.

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

המנקה  ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac  ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

כותנה היא בד קשה לניקוי, מתלכלך מהר ופחות עמיד מסוגי בדים אחרים ולכן יש לקחת זאת בחשבון מראש

ריפודים מסוג משי וסאטן רכים, יוקרתיים ומבריקים אך קשים מאוד לניקוי וניתנים לניקוי באמצעות ניקוי יבש בלבד

ניקוי מקצועי פעם בחצי שנה של ריפודים מסוגים המופיעים במאמר זה הינו חשוב ביותר בעקבות חוסר היכולת לנקות באמצעים ביתיים

כתבות ומאמרים

רשימת הקניות המלאה למנקה העצמאי - כל החומרים, הכלים, והשיטות לניקוי ספות וריפודים

רשימת הקניות המלאה למנקה העצמאי - כל החומרים, הכלים, והשיטות לניקוי ספות וריפודים

במאמר נפרט רשימת חומרי ניקוי ביתיים שיסייעו לכם להילחם בכתמים שהופיעו לפתע בספות ובריפודים

קרא עוד
איך מבצעים ניקוי כתמים מספת בד ואיזה חומר מומלץ לניקוי ספות?

איך מבצעים ניקוי כתמים מספת בד ואיזה חומר מומלץ לניקוי ספות?

הכנו לכם רשימה של כתמי ספות שכיחים ובאיזה חומרים למומלץ לטפל בל סוג כתם

קרא עוד