13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

איך מנקים ספות עור, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספות עור

יש לכם ספת עור, סלון מעור או ריפודי עור, הנה מספר טיפים על איך להסיר מהם כתמים.

המדריך השלם לניקוי ספות וריפודים מחומרים סינטטיים - כל מה שצריך לדעת

בעין בלתי מזויינת, קשה להבחין בין ריפודי בד טבעי לריפודים העשויים בד סינטטי או עור סינטטי, אבל הנה הבדל אחד שחשוב לדעת - ריפודי בד סינטטי ועור סינטטי, הרבה יותר קל לתחזק ולנקות. אם הריפודים שלכם עשויים עור סינטטי, מיקרופייבר, פוליאסטר, אלקנטרה (במראה עור הפוך), או אימפלה - תגלו, לאחר שהריפודים שלכם הוכתמו, שהחיים שלכם קלים, הרבה יותר קלים ביחס למאמץ לנקות או להסיר כתמים מריפודי בד טבעי או התחזוקה הנדרשת והשמירה על הלחות בריפודי עור טבעי. יש לכם ריפודי עור או בד סינטטי? כך תסירו מהם כתמים.

ניקוי ספות עור סינטטי

עור סינטטי הוא חומר על בסיס פלסטיק, חלק וכמעט בלתי חדיר לחומרים מלכלכים. אם תפסתם את הכתם מייד כשנוצר - אין פשוט מזה. במרבית המקרים - די במגבון לח, או במטלית לחה במים חמימים, כדי לבצע ניקוי ספות עור. הימנעו משימוש בחומר ניקוי המכיל אלכוהול או תוצרי נפט, ואל תשפשפו את העור בחוזקה - מה שיגרום לבלאי מקומי שלו ואולי לשינוי צבע. תוכלו להעביר מידי יום מטלית לחה על ריפודי העור הסינטטי שלכם - למנוע באופן כמעט גורף היווצרות של כתמים לטווח ארוך.

ניקוי ספות וריפודי מיקרופייבר

ריפודי מיקרופייבר הם בדרך כלל ריפודים דוחי כתמים ונוזלים, ולכן קל לנקות אותם. בניקוי והסרת כתמים בריפודי מיקרופייבר, אל תשתמשו בחומרי ניקוי המכילים חמצן פעיל או אקונומיקה, ואל תשתמשו במים חמים או במייבש שיער לייבוש האזור שניקיתם, מכיוון שחום עלול לקבע את הכתם ולסייע לו לחדור אל בין סיבי הריפוד. איך מנקים ספות עור? תמיסת מים ונוזל לניקוי כלים, או תמיסת מים וחומץ לבן, בשני המקרים ביחס דילול של 1:1, במרבית המקרים עושה את העבודה. תמיד עבדו עם מטלית מיקרופייבר נקייה לחלוטין, ועם כל פעולת השמה של חומר הניקוי - השתמשו בפינה נקייה של המטלית. אל תשכחו לנסות את חומר הניקוי הביתי באזור מוסתר של הריפוד, על מנת לוודא שהריפוד לא רגיש לחומר וכי לא תזיקו לו, תשנו את צבעו או תגרמו לבלאי באזור שאתם מנקים. אגב, בניגוד לרוב סוגי הריפודים, ריפודי מיקרופייבר אפשר לשפשף - השתדלו להימנע מהפעלת כוח מוגזמת בשלב שפשוף הכתם - ואל תשכחו, שאם אתם משפשפים את הכתם ברדיוס גדול אתם עלולים לגרום להתפשטות שלו.

ניקוי ספות וריפודי אימפלה

אימפלה הוא חומר חדש יחסית בריפודי מערכות ישיבה, הוא נעים למגע והוא בדרך כלל מכיל כותנה, פוליאסטר ופוליאמיד (סוג של ניילון) ביחסים שונים. ריפודי אימפלה הם בדרך כלל ריפודים דוחי כתמים - ועל כן קשה, אם כי לא בלתי אפשרי, להכתים אותם.
הסרת כתמים מעל בד אימפלה נעשית בדרך כלל ללא שימוש בחומרי ניקוי כלל - בשימוש במטלית סופגת בלבד. השתמשו במטלית נקייה לחלוטין. חשוב שלא לחשוף את בד הריפוד לרטיבות, מפני ששכבת ההגנה שלו מפני כתמים חדירה במקרים מסויימים לרטיבות, והיווצרות של עובשים מתחת לשכבת ההגנה בפני כתמים - היא בלתי הפיכה.
בריפודים דוחי כתמים כמו ריפודי בד אימפלה, חשוב שתדעו כי הטיפול שעבר הבד לדחיית כתמים יתפוגג עם הזמן, ואם תזמינו ניקוי מקצועי עוד בשלב בו שכבת המגן היא יעילה - הניקוי קרוב לוודאי יהרוס את אותה שכבת מגן והבד יהיה חשוף יותר להיווצרות של כתמים.

ניקוי ספת וריפודי אלקנטרה

המראה של ריפודי האלקנטרה הוא יוקרתי, והשימוש בו הוא נעים ומלטף, בעיקר בחודשים הקרירים יותר. מראה הריפוד מזכיר עור הפוך - אולם מדובר בחומר סינטטי לחלוטין, המכיל פוליאסטר ופוליאוריתן ביחסים שונים. את ריפודי האלקנטרה קל ונוח לנקות, לכל אורך חייהם, הנה כמה מהשיטות המובילות:

  • תמיסת חומץ לבן או חומץ טבעי במים - השתמשו ביחסים שווים (1:1) של חומץ ומים חמימים, התיזו בעזרת בקבוק ספריי או הניחו על הכתם באמצעות מטלית לחה מעט את חומר הניקוי, השאירו את חומר הניקוי על הריפודים למשך 10 עד 30 דקות - והסירו אותו היטב באמצעות מטלית נקייה ויבשה.
  • אבקת סודה לשתיה - סופחת כתמים ומסירה ריחות רעים, למשל מכתמי שתן או זיעה. פזרו מעל הכתם מעט אבקת סודה לשתיה, הניחו לה לפעול במשך כעשר דקות, ואז הסירו אותה באמצעות מטלית יבשה. שימו לב - מדובר בניקוי ללא מים כלל

ניקוי ביתי לעומת ניקוי מקצועי של ריפודים סינטטיים

כאמור, הניקוי, הסרת הכתמים והתחזוקה של ריפודי בד סינטטיים הם נוחים באופן משמעותי, ביחס לטיפול בבדי ריפוד טבעיים, ובכל זאת - אנחנו ממליצים על ניקוי מקצועי, באמצעות חברת ניקוי, שתטפל בניקוי, הסרת כתמים, הסרת ריחות רעים, והשמדת מרבצי מיקרואורגניזמים בין קפלי הריפוד, באופן קבוע. בדרך כלל ההמלצה היא על ניקוי מקצועי לכלל הריפודים אחת לכחצי שנה - בריפודי בד סינטטי ניתן לדחות את הניקוי ולבצעו אחת לשנה. הניקוי המקצועי ישמור על בריאות הריפודים ועל צבעם, יסיר כתמים שהניקוי הביתי לא צלח בהסרתם, ויאפשר לכם להמשיך ליהנות מריפודים נקיים ובריאים.

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

המנקה  ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac  ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

עור סינטטי הוא חומר על בסיס פלסטיק, כמעט בלתי חדיר לחומרים מלכלכים וקל מאוד לניקוי

ריפוד אלקנטרה הינו בד יוקרתי, נעים ומלטף וקל ונוח לנקות באופן עצמאי

למרות שריפודים סינטטיים קלים לניקוי ביתי, כדאי לשקול להזמין פעם בשנה חברת ניקוי ספות מקצועית לשמירה על צבע הריפוד והסרת כתמים קשים

כתבות ומאמרים

סוגי נזקים אפשריים לספת עור והדרכים לתיקונם

סוגי נזקים אפשריים לספת עור והדרכים לתיקונם

אספנו עבורכם כמה דרכים פשוטות לבצע תיקון ספות עור באמצעים ביתיים

קרא עוד
טיפים ודגשים לתחזוקה שוטפת של ספות וריפודים מעור ומבד

טיפים ודגשים לתחזוקה שוטפת של ספות וריפודים מעור ומבד

אספנו את כל הטיפים לתחזוקה נכונה של ריפודים, מערכות ישיבה וספות מעור ומבד

קרא עוד