13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

איך מבצעים ניקוי כתמים מספת בד ואיזה חומר מומלץ לניקוי ספות?

הכנו לכם רשימה של כתמי ספות שכיחים ובאיזה חומרים למומלץ לטפל בל סוג כתם

התלכלכה הספה? הרשימה המלאה של סוגי הכתמים - ואיך לנקות אותם

כל ספה היא עולם ומלואו - כך יספר לכם כל מי שהוא מנקה ריפודים מקצועי. רק מחקר יסודי של תכונות הבד של ריפודי הספה וסוגי כתמים שונים - ממש ברמה של כימיה למתחילים - תאפשר התמודדות מושלמת עם מלאכת הסרת הכתמים - כזו שתשאיר את הספה שלכם, זו שהשקעתם בה אולי אפילו עשרות אלפי שקלים - נקייה ומזמינה. כולנו יודעים כבר, שהדרך היחידה לשמור על הספות והריפודים שלנו נקיים כמו גם בריאים, היא בהזמנת חברת ניקוי מקצועית אחת לחצי שנה או שנה, לניקוי עמוק והסרת לכלוכים ומושבות של מיקרו אורגניזמים - אבל מה אנחנו עושים בין לבין, כאשר כתמים סוררים של קטשופ, כוס היין הלבן שמזגתם לעצמכם במהלך הצפייה בסדרה האהובה עליכם, או חלילה שתן של חיות המחמד, פוגשים את הריפוד?

בדיוק לשם כך הכנו לכם רשימה מלאה של מלכלכים שכיחים ואת חומרי הניקוי שיכולים להמיס ולהסיר אותם מהריפודים. ברשימה, חשוב לזכור כי כל ריפוד מכל חומר מגיב אחרת לניקוי, וכי מומלץ בחום לנסות כל חומר ניקוי שתשתמשו בו על אזור נסתר של הריפודים, טרם תיגשו למלאכת הסרת הכתם. עוד נספר, שמלאכת הסרת הכתם תהיה קלה ומהירה יותר - ככל שהכתם טרי. אז... נשפך? התלכלך? ללא דיחוי - כדאי לנסות להסיר את הכתם טרם יעמיק אל בין סיבי הבד של הריפוד.

כתמי שמן - נסו להסיר את הכתם באמצעות תרסיס להסרת כתמים לבגדים: להתיז על הכתם, להשרות למשך כשעה, ולהסיר את החומר באמצעות מטלית נקייה. גם סבון כלים איכותי עשוי לעזור בהתמודדות עם כתמי שמן - כשהם חדשים לחלוטין.

כתמי דיו - חלק מכתמי הדיו אינם ניתנים להסרה, אולם תוכלו לנסות להסיר את הכתם באמצעות שתי כפות של חומץ טבעי בחצי כוס מים חמימים. התיזו על האזור המוכתם, השרו את הכתם למשך שעה, ואז ספגו בעדינות, באמצעות מטלית נקייה, אז האזור המוכתם. אם חלק מהכתם הוסר אולם יש צורך בניקוי נוסף - ייתכן שטיפול זהה נוסף יסייע.

כתמי קטשופ, שוקולד, או דם - במקרה של כתמים קשים ובולטים, כדאי לנסות ניקוי שלהם באמצעות אמוניה. אנחנו מזכירים שוב - חשוב לנסות את חומרי הניקוי באזורים נסתרים של הריפוד - ואמוניה בפרט, שכן מדובר בחומר ניקוי אינטנסיבי במיוחד. בתהליך ניקוי הכתמים, החלו מספיגת כל שאריות הנוזלים וניקוי האזור. התיזו מעט אמוניה באזור הכתם והשרו למשך כעשרים דקות. הסירו את האמוניה באופן יסודי אבל מקומי בלבד (אל "תמרחו" את הכתם).

כתמי עובש - אם הריפודים שלכם נחשפו לנוזלים ונותרו רטובים, עובש עלול להתפתח בצורה נראית לעין - או במקומות חבויים שאותם תוכלו רק להריח... בכל מקרה של חשש לעובש, מומלץ קודם כל להסיר את הריפודים ולהרחיק את האזור הנגוע, בשל הנטייה של עובשים להתרבות ולהתפתח. אם אי אפשר להסיר את הריפודים - שאבו היטב את האזור הנגוע על מנת לאסוף את הנבגים באזור, ונקו את שואב האבק מייד עם תום השאיבה.
רחצו את אזור העובש בתמהיל של אמוניה ומים חמימים ביחס של 1:1, וודאו שהוא חומר לניקוי ספות מומלץ ויעודי, ויבשו היטב את הריפודים בטרם תחזירו אותם אל הספות.

כתם יין אדום - נסו לנטרל את הכתם באמצעות התזה עדינה - ורק במקום המוכתם - של חלב חם או של יין לבן. תוכלו להשרות את האזור המוכתם (ממש באופן נקודתי בלבד) למשך כשעתיים. אם זה לא עבד - תוכלו לנסות להסיר את הכתם באמצעות קצף גילוח.

כתמי זיעה או שתן - כתמים ממקור ביולוגי, טוב לנסות להסיר באמצעות אבקת כביסה המכילה אנזימים פעילים להסרת כתמים. המיסו כף של אבקת כביסה המכילה אנזימים אל תוך כחצי כוס מים חמימים, השרו את בד הריפוד המוכתם בנוזל, ולאחר כחצי שעה עד שעה, ספגו את כל הנוזלים ונקו את האזור הרטוב באמצעות מטלית יבשה ונקייה.

ריחות רעים - שני חומרים שסופחים באופן יעיל מאוד ריחות רעים מריפודים, הם מלח ואבקת סודה לשתייה. שני החומרים הם יבשים ואין צורך לערב נוזלים בתהליך ההסרה של ריחות רעים מן הריפוד. פזרו את האבקה והשאירו אותה למשך שעתיים או יותר על האזור הסובל מן הריח. לאחר תום הטיפול, שאבו את שאריות האבקה או הסירו אותן בכל דרך אחרת - ללא נוזלים כאמור.

לא הצלחתם להסיר את הכתמים באופן מוחלט? קורה.

הסיכוי שתצליחו להסיר באופן מוחלט וללא זכר כתמים הולך ופוחת ככל שהכתם מתבסס בריפודים - ובאופן כללי ניתן להגיד, שהאמצעים הביתיים הם יעילים כ"קו ראשון" להתמודדות עם כתמים טריים ולהפחתת הנזקים שבחשיפת בדי הריפוד שלכם לחומרים ונוזלים מכתימים - אולם רק ניקוי מקצועי עשוי להשיב לספה או לריפודים שלכם את המראה החדש שלהם. הניקוי המקצועי מתבצע תוך שימוש בחומרי ניקוי ובכלי ניקוי מקצועיים, בטמפרטורות מבוקרות ובתהליך הסרת כתמים וייבוש שאנחנו לא יכולים לשחזר בבית. על כן, מומלץ להתמודד עם הכתמים באופן ביתי - וגם, מידי זמן מה, להזמין חברה מקצועית לניקוי כתמים מספת בד בבית.

מדריכים מצולמים להסרת סוגים שונים של כתמים מהריפוד

13

ספקי שירות בתחום ניקוי ספות וריפודים

מצא בעל מקצוע

מנקי ספות מומלצים תל אביב

אקספרט קרפט
אקספרט קרפט

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

אני חובבת שטיחים
ופעם בשנה אני דואגת לשלוח אותם לניקוי מקצועי, זה כבר כמה שנים שאני משתמשת שירותים של חברת "אקספרט קרפט". בתחילת דרכינו, היה זה מעט לפני פסח וחיפשתי מישהו שינקה לי את השטיח.

קלין בריבוע
קלין בריבוע

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

לאחר חיפושים רבים
לגבי ניקוי ספות בד הגעתי עידן הבעל מקצוע הכי טוב שיש!! הוא הגיע לביתי לניקוי 2 ספות בד שהיו מוכתמות מאוד, עידן הגיע עם ציוד משוכלל וחומרים איכותיים, עבד מספר שעות ונתן את כל כולו עד שכל הכתמים הוסרו מהספות ופשוט הפך אותם לחדשות.

המנקה  ניקוי ספות ושטיחים
המנקה - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

זאת פעם ראשונה
שהזמנתי את שרותיהם של חברת הניקיון "הום סטייל - ניקוי ספות ושטיחים" בניהולו של דייב, אני רוצה להגיד שעד היום לא יצא לי להיתקל בחברת ניקיון כזאת מקצועית.

הום סטייל
הום סטייל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 63

חוות דעת

דעתנו על עודד
מאוד חיובית! אנחנו מעסיקים אותו כבר כמה שנים ולאורך כל השנים, היינו מרוצים מהשירות המיוחד שלו. אנחנו משתמשים בשירותיו של עודד לעתים די קרובות, יש לנו בבית שטיח מקיר לקיר שדורש תחזוקה שוטפת של ניקיון.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 51

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

מבריק
מבריק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שירות מדהים! רון
הגיע אליי לנקות שתי ספות ומזרן. המזרן היה מטונף מכתמי שתן, ספה אחת הייתה ישנה ומלוכלכת והשלישית היא ספת ענתיקה מעור שהייתה לבנה במקור וכבר הפכה לשחורה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

המרכז לניקוי ספות
המרכז לניקוי ספות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

אביב מחברת "המרכז
לניקוי ספות" עבד אצלנו בניקוי ספות ושטיחים. אדם מדהים, חרוץ, מיומן וחביב עד מאוד. עובד ביעילות וביסודיות.

לירן קלין
לירן קלין

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

קראתי המון המלצות
על לירן ומיד התקשרתי לשירותיו לניקוי ספות בד. בשיחת טלפון לירן הסביר לי בקצרה על אופן הניקוי וביקש שאשלח לו תמונות של הספות מבד. שלחתי לו תמונות ומיד הוא חזר אליי ונתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו תאריך לתחילת העבודה.

Isravac  ניקוי ספות ושטיחים
Isravac - ניקוי ספות ושטיחים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 4

חוות דעת

אני רוצה להמליץ
בחום על מייק מחברת הניקיון "Isravac"! מדובר באיש מקצוע רציני, לוקח מחירים סבירים ועושה עבודה נפלאה! בעבר היה לי ניסיון לא טוב עם חברת ניקיון שלקחה פי שתיים ולא ביצעה עבודה טובה וחברת הניקיון של מאיר גם ניקתה מעולה וגם לקחה מחיר זול בהרבה!

אלמוג בניקיון
אלמוג בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

אל "אלמוג בניקיון"
הגעתי בהמלצת השירות לקוחות של האתר, כאשר חיפשתי חברת ניקיון טובה שתנקה לי מערכת סלון בצבע בהיר. דיברתי עם משה - הבעלים, איש מאד נחמד, שהסביר לי בדיוק מה תהליך הניקוי ומה הם בעצם עושים.

צילום מקרוב של ניקוי ספה בעזרת תרסיס לניקוי כתמים

במקרה של בעלי חיים בבית מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת של ניקוי כתמי שתן וריחות רעים

מנקה ספות מקצועי מבצע ניקוי בעזרת חומרים כימיים מתאימים

כתבות ומאמרים

רשימת הקניות המלאה למנקה העצמאי - כל החומרים, הכלים, והשיטות לניקוי ספות וריפודים

רשימת הקניות המלאה למנקה העצמאי - כל החומרים, הכלים, והשיטות לניקוי ספות וריפודים

במאמר נפרט רשימת חומרי ניקוי ביתיים שיסייעו לכם להילחם בכתמים שהופיעו לפתע בספות ובריפודים

קרא עוד
ניקוי ספות בד, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספה מבד

ניקוי ספות בד, שיטות מובילות וטיפים לניקוי ספה מבד

אספנו עבורכם את כל הטיפים וה"פטנטים" לניקוי ביתי של ספות מבד, בחלוקה לסוגי הבד השונים.

קרא עוד