28

ספקי שירות בתחום הדברות

הרחקת יונים

במאמר יוסבר באיזה מקומות נפוצה הבעיה של קינון יונים ומהם השיטות השונות להרחקת יונים

תוכן עניינים

הרחקת יונים

בניתם בית פרטי, הקציתם מקום לגינת נוי, תכננתם, שתלתם, היונה היא אולי סמל השלום והאחווה, אך כל מי שחווה את המפגע הזה של יונים מכיר את השאיפה העזה להרחיק את היונים האלה מהר ככל האפשר ורחוק ככל האפשר.

יונים שמקננות בסביבת המגורים מהוות מפגע קשה בכמה תחומים: הלשלשת שלהן מזהמת את הסביבה, וחומציותה פוגעת קשות בציפויי אבן ומתכת ואפילו בבטון; הקינון של יונים מלווה בלכלוך וברעש בלתי פוסק; והיונה, למרות תדמיתה הצחורה והנקייה, היא "סוכן" שמעביר מזיקים ומחלות ואף גורמים אלרגניים. נחמד לראות יונים צחורות מופרחות לשמים, הרבה פחות נחמד לסבול מהתופעות הקשות שכרוכות בחיים עימן.

יונים מקננות בכל מקום, אך מדרך הטבע נזקיהן ניכרים יותר בסביבה העירונית מאשר בסביבה הכפרית-חקלאית. יונים גם נוטות יותר להתרבות בסביבה העירונית, משום שאויביהן הטבעיים (ינשופים למשל) מתרחקים ממנה. כך הפכו מסתורי כביסה, מזגנים, מרפסות, גגות רעפים ומרזבים למקומות קינון מועדפים על היונים, וכך הפכו מושבות יונים למטרד "עירוני" מובהק, אשר מחייב התערבות חיצונית של חברת הדברות, או מרחיקי יונים מקצועיים.

מחשבה רבה מוקדשת לנושא של הרחקת יונים מסביבת המגורים של האדם, ויצירתיות רבה מופגנת בהמצאה וביישום של מתקני הגנה מפני יונים ובטכניקות של הרחקת יונים אפקטיבית. מתקנים רבים נבנים בידי חובבים – תליית בלונים נוצצים, דיסקים (תקליטורים), מראות, שקיות ניילון שקופות, דחלילים ועוד. כל אלה פתרונות זולים ו"ירוקים", אך ברובם אינם אלא אגדה אורבנית ומן הסתם אינם פותרים את הבעייה, בוודאי לא לאורך זמן.

הרחקת יונים מקצועית נעשית בידי בעלי מקצוע בתחום. מומחי הרחקת יונים בוחנים את האתר הנגוע, מזהים את דרכי הפעולה של היונים ומתאימים את הפתרונות למבנה, לסביבה, לאוכלוסיית היונים ולצרכי הדיירים. להלן נסקור כמה מן הפתרונות המקצועיים המקובלים לשם הרחקת יונים מסביבת האדם:

- דוקרנים – אלו הם פסי פלסטיק או מתכת, מהם בולטים קוצי מתכת מפלדת אל-חלד שאינם מאפשרים ליונים לנחות. פריסה של דוקרנים כאלה לאורך מעקות, לאורך קצות גגות ופרגולות, על מזגנים ועל אדני חלונות מכריחה את היונים לחפש להן מקום אחר.

- רשתות – בעזרת רשתות ניתן לסגור חללים סגורים למחצה שחביבים על יונים כגון מרפסות, מסתורי כביסה, פתחי גגות וכדומה. רשתות אלו יכולות להיות שקופות וכמעט בלתי נראות, הן מוצמדות למקומן בעזרת כבלים וברגים והן יעילות מאוד במניעת כניסתן של יונים לחללים האלה.

- סלילים – אמצעי מעניין לביצוע הרחקת יונים הם סלילי מתכת קפיציים ארוכים, אותם ניתן לפרוס בקלות ובמהירות לאורך מעקות, אדני חלונות וכדומה וגם להסירם בקלות. בדומה לדוקרנים, סלילים אלו אינם מאפשרים ליונים לנחות עליהם. יתרונם לעומת דוקרנים הוא בידידותם לילדים, שאינם נדקרים מהם.

- חוט רטט – במשטחים גדולים כגון גגות ניתן למתוח חוטי מתכת שמקשים על נחיתתן של היונים. יתרונם של חוטי מתכת אלה הוא ביכולתם "לכסות" בקלות משטחים גדולים.

- מחסומי גגות – שידועים גם בשם מסרק ציפורים – דומים לפסי הדוקרנים, אלא שהדוקרנים שלהם עשויים מפלסטיק גמיש ומתאימים את עצמם לפתחים ולחללים הקטנים שבין רעפים או לוחות גליים לבין קצה הגג שמתחתם. כך נחסמת כניסת יונים לחלל שמתחת לגג.

- הרחקה חשמלית – ניתן להתקין במקום דוקרנים פסי מתכת דקים, הניזונים ממקור מתח נמוך וגורמים ליונה הנוחתת עליהם שוק חשמלי בלתי מסוכן אך מרתיע. ספקי הכוח של אותם מתקני הרחקה חשמלית מחוברים לרשת החשמל הביתית, אך ניתן להתקין גם מטענים סולאריים שיספקו חשמל למערכת הזאת באופן עצמאי.

- הרחקה קולית – מכשירים חשמליים מיוחדים שמפיקים ציפצופים בתדרים שאינם נשמעים לאוזן האדם אך מרתיעים ומרחיקים בעלי חיים (לא רק יונים).

- דחלילי ציפורים – ניתן לרכוש ולהציב דחלילים של עופות שנחשבים כמאיימים על היונים (עורבים, ינשופים ועוד), או לחילופין דחלילים של יונים (שמסמנים "טריטוריה זו תפוסה כבר").

- מלכודות יונים – בניגוד לכל המתקנים והשיטות שהוזכרו לעיל, ושמטרתם למנוע את נוכחות היונים, מלכודות יונים מיועדות ללכידת היונים ולפינויין מהשטח. קיימים סוגים שונים של מלכודות יונים בגדלים שונים, וכמובן שיש למצוא את הדרך הנכונה לפנות ולהרחיק יונים שנלכדו בהן.

28

ספקי שירות בתחום הדברות

מצא בעל מקצוע

מדבירים מומלצים תל אביב

יצחק המדביר
יצחק המדביר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

מדביר קבוע אצלנו
כבר המון המון שנים!! באמת שהוא על הכיפאק, ואין לי מילה אחת רעה להגיד עליו. הוא מאד יסודי.

BRC יעוץ מניעה והדברה
BRC יעוץ מניעה והדברה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

שמי אלברט, בבעלותי
מפעל לייצור מתכות "פרסונה" שנמצא באזור התעשייה כפר אורית שבצפון. אני לקוח ותיק (מעל חמש שנים) של חברת בי.אר.סי הדברות בבעלותו של יוסי צרפתי, ואני רוצה להמליץ עליהם בחום.

אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים
אורנה המדבירה ולוכדת הנחשים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

אורנה מפורסמת כמדבירה
איכותית באזור מגוריי, זה כבר מס'' שנים שהיא מדבירה מס'' דירות שלנו בקיבוץ. מדובר בהדברה נגד ג''וקים, נמלים ושאר מזיקי הקיץ.

הדברות נטו
הדברות נטו

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 25

חוות דעת

הזמנתי הדברת נמלים
ג'וקים ועש מחברת "הדברות נטו", הגיע מדביר חביב בשם ניסים, עבד בסבלנות והיה מאוד אדיב, אני מרוצה מהשירות וכמובן שממליצה בחום.

איא הדברות  הדברה ירוקה
א.י.א. הדברות - הדברה ירוקה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אבי כהן מחברת
"א.י.א הדברות-הדברה ירוקה" בעל-מקצוע אמין וישר השירות שלו היה יעיל ובהחלט ממליצה עליו בחום! לפני כמה שבועות, עברתי לגור בישוב עמינדב במה שהיה לפני כן לול תרנגולות והוסב לדירות מגורים.

אברהם המדביר
אברהם המדביר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

לאחרונה שמנו לב
שיש מישהו שאוכל לנו את האוכל בבית ולא הצלחנו להבין במה מדובר וכמובן חיפשנו חברת הדברה שתתן שירות שיאתר את הבעיה.

פלא הדברות
פלא הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

הייתי מאוד מאוד
מאוד מרוצה משחר, מדובר במדביר איכותי, איש מקסים, העברתי את המספר שלו הלאה לחברה שלי, הלוואי שירבו בעלי מקצוע כמוהו! כבר הרבה זמן שאני רוצה לעשות ריסוס בבית נגד מקקים, אך משום מה דחיתי את זה, עד שהחלטתי לערוך חיפוש באינטרנט אחר בעלי מקצוע בתחום.

כח ספידי הדברות
כח ספידי הדברות

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 42

חוות דעת

ביצע אצלי הדברה
נגד תיקנים ונמלים לפני כמה שבועות, ולמרות שעדיין אני לא יודע מה רמת היעילות (כי עדיין לא עבר מספיק זמן) - אני מאמין שעשה עבודה טובה...

ברית פתרונות הדברה
ברית פתרונות הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מההתנהלות של יניב, הוא היה מאוד יסודי, פייר במחיר, ממש בסדר, מדובר במתחם מסוים ובסוף השטח היה גדול משחשבנו ויניב הלך לקראתי במחיר. בינתיים ההדברה עובדת מעולה - הכל מושלם, ממליצה בחום!

פסגת הפוליש ניקיון הדברה
פסגת הפוליש ניקיון הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 9

חוות דעת

מרוצה מאוד, הם
הגיעו בזמן, הצוות היה מקצועי, שמואל נתן עבודה רצינית מכל הלב, עבר איתי על הכל, מבחינתי היה עשר ואני ממליץ בחום למי שמחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה, שמואל "פסגת הפוליש" הוא הכתובת.

אא אריאל חברת ניקיון והדברות
א.א אריאל חברת ניקיון והדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

הייתי מרוצה מהאדיבות
מהסבלנות מהמקצועיות, עמידה בזמנים, הצוות מצוין, עובדים כמו שצריך. אנחנו עובדים עם אריאל כבר שלוש שנים, הוא ניקה אצלנו ספות בד וביצע ניקוי כיסאות, בנוסף שלחתי אותו גם לבת שלי לבצע אצלה ניקיון בית אחרי בנייה ולפני אכלוס, בכל המקרים אריאל היה פשוט עשר!

אמאלה גוק ודר עכבר
אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אני עובד עם
קובי מחברת "אמאלה גוק ודר עכבר" קרוב לשש שנים ולא רואה סיבה להחליף אותו באחר - חברת הדברות מקצועית ואמינה!!! מדובר בשירותי הדברה במחלקת "הגנת הסביבה" בעיר אריאל, אני אחראי המחלקה ואלי מגיעות כל פניות הציבור בנוגע למזיקים.

אדווה המדבירה
אדווה המדבירה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

הבית הירוק הדברות
הבית הירוק הדברות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

במשך זמן רב
סבלנו בבית מחרקים ומקקים. אנחנו גרים בדירה קטנטונת והמצב היה בלתי ניסבל לחלוטין. העגתי אל הבית הירוק הדברות דרך פרסום.

דדי הדברות
דדי הדברות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

עמידה בזמנים שרות
מעולה מקצועיות אחריות בכתב יחס מדהים מודה בחום לדדי הדברות על הטיפול המהיר בבעיה

ציוס המדביר
ציוס המדביר

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 10

חוות דעת

בזמן האחרון גילינו
כי יש לנו בעיה של תיקנים ונמלים, ממש מכה, והבנו שחייבים לבצע ריסוס מקצועי מכיוון שכל הריסוסים וחומרי ההדברה הביתיים לא עזרו למנוע את הופעתם של אותם מזיקים.

עידן הדברות
עידן הדברות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אור שאול הדברה ירוקה
אור שאול הדברה ירוקה

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ביוטופ הדברות
ביוטופ הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 5

חוות דעת

אחרי אינספור בירורים
והצעות מחיר לגבי הדברת מזיקים בדירתי בחרתי בהצעתו של דודו שהייתה הכי רלוונטית עבורי. הוא הגיע בשעה שקבענו עם כל הציוד הנדרש להדברה, הדביר את כל הדירה ולא דילג על שום מקום, ביצע עבודה מקצועית ודאג לכסות את הרהיטים הכבדים בדירה, לאחר שסיים הסביר על אופן הניקיון אחרי ההדברה.

אבי הדברות והרחקת יונים
אבי הדברות והרחקת יונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מאבי, הוא עשה אצלי עבודה טובה וכבר יצא לי להמליץ עליו למספר חברות - מומלץ בחום! אני גרה בבניין דירות בחולון והייתה לי בעיה דיי גדולה של קינון וצואת יונים באדני החלונות ובחבל הכביסה.

אי הדברות
א.י. הדברות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה,
אסף בחור נהדר ומקסים, ההדברה מקצועית, הוא אחראי מאוד, מידע את הלקוחות שלו בטיפול ואם יש בעיה הוא פה! מהיום בכל הנוגע להדברה אני לא לוקחת אף אחד אחר מזמינה רק אותו! מומלץ בחום!

טל הדברות
טל הדברות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

שלמה ביצע אצלנו
עבודת הדברה ממש מקצועית, הריסוס היה מאוד מועיל ומיגר את התופעה והמחיר ששילמנו בהחלט שווה ומשתלם מאחר ולא הצטרכנו להתעסק עד עכשיו עם הדברה נוספת - באמת בוצעה הדברה מעולה!

הדברות השפלה
הדברות השפלה

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

היינו בהחלט מרוצים,
אריק עשה לנו הדברה נגד ג'וקים ונמלים בבית פרטי. הגישה שלו הייתה חיובית, הסברה ללקוח כמו שצריך, ביצע את העבודה לשביעות רצוננו, עבר על כל פתחי הביוב, ריסס בפנים ומחוץ לבית כולל בחצר, היה יסודי מאוד וכאשר ונצטרך הדברה שוב, הוא יהיה הראשון שנתקשר אליו.

כתבות ומאמרים

כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

כל המידע על דוקרנים להרחקת יונים

במאמר יוסבר מהם דוקרני יונים, מהי האפקטיביות שלהם בהרחקת יונים, ואילו סוגי דוקרנים קיימים בשוק?

קרא עוד