28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

קצר בלוח החשמל? בעיית הארקה? מה זה וולט? - כל התשובות במילון המושגים שלנו

אז אם אתם רוצים לדעת מה ההבדל בין ואט לוולט, או מה זה בדיוק ממסר פחת, הארקה או קצר חשמלי בלוח החשמל המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

מילון המושגים הגדול בחשמל

הוא נמצא בכל מקום ובכל שעה, הוא משפיע על כל תחום בחיינו והוא חיוני לכל סוגי הפעילויות שאנו מבצעים, החל מחימום בקבוקי האוכל לתינוק שלנו וכלה בבדיקות MRI או ניתוחי מוח שאנחנו עוברים. החשמל הוא אחת ההמצאות הגאוניות ומצילות החיים שהאנושות השכילה לפתח.
אבל על אף הנוכחות המתמדת שלו, לא הרבה יודעים כיצד החשמל באמת מגיע אל הטלוויזיה או אל נורת הקריאה בחדר השינה שלנו. רובנו גם לא מכירים מושגים בחשמל, חלקם מושגים בסיסיים, ולמרות זאת הם הפכו שגורים בפינו ואנו עושים בהם שימוש כמעט יומיומי.
אז אם אתם רוצים לדעת מה ההבדל בין ואט לוולט, או מה זה בדיוק ממסר פחת והארקה, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. יצרנו עבורכם מעין מילון למושגים שכיחים בחשמל, שיסביר קצת יותר על כל מונח ומושג.
לגזור ולשמור!


אמפר וזרם, וולט ומתח, ואט והֶסְפֵּק – ביחד ולחוד

אמנם אמפר, וולט וואט מוגדרים שלושתם כיחידות מידה, אבל כל אחד מהם מודד משהו אחר. אז מה זה באמת אמפר, מה זה וולט ומה זה ואט ומה בעצם ההבדלים ביניהם?

אמפר (Ampere) – יחידת המידה הסטנדרטית לזרם או יותר נכון למדידת מהירות הזרם החשמלי. היא קרויה על שמו של הפיזיקאי אנדרה מרי אמפר.

וולט (Volt) – יחידת מידה למתח, הקרויה על שמו של אלסנדרו וולטה שהמציא את הסוללה הכימית הראשונה. מתח חשמלי מודד את הפרש הפוטנציאלים בנקודות שונות ומבטא את הלחץ ביניהם.
זרם ומתח הם למעשה מושגי יסוד בחשמל, כשהזרם מהווה את נפח המטענים (לרוב אלקטרונים) ואת התנועה שלהם בנקודה מסוימת, והוא זה שגורם למכשירי החשמל לעבוד, ואילו המתח מתאר את הנטייה או את הפוטנציאל של המטענים לנוע באותה הנקודה.
כדי להמחיש את המושגים, נסו לדמיין מפל – תנועת המים במפל בנקודה מסוימת היא הזרם ואילו הנטייה של המים לנוע מראש המפל אל תחתיתו, היא המתח. הפוטנציאל של המים ישאף תמיד לאיזון ולכן יזרום מהמקום הגבוה לנמוך וככל שהמפל גבוה יותר, כך גם הלחץ וגם הזרם שלו יהיו גדולים יותר.

וכדי להשלים את התמונה, בואו נדבר על ואט (Watt) – יחידת מידה להֶסְפֵּק, הקרויה על שמו של ג'יימס ואט, ממפתחי מנוע הקיטור. כשמדברים על ואט בחשמל, הכוונה היא לכמות האנרגיה החשמלית ליחידת זמן, הנכנסת למעגל חשמלי ומשתחררת ממנו בצורה אחרת, כמו חום, קור או תנועה. על מנת לקבל את ההספק, יש להכפיל את המתח בזרם. כלומר, אם אתם רוצים לדעת כמה הספק יש למכשיר חשמלי כלשהו, בדקו את המתח החשמלי שלו (נניח 240V) והכפילו בזרם שלו (למשל 4.5A) ותקבלו שההספק שלו, כלומר צריכת החשמל שלו תהיה 1,080 ואט לשעה.
אם אתם חיים בבית ישראלי ממוצע, סביר להניח שהמתח בשקעי החשמל יהיה בסביבות 230 וולט וזרם החשמל הוא 25 אמפר (זאת בהנחה שיש לכם חשמל חד פאזי ולא תלת פאזי בבית), לכן הספק החשמל בבית יהיה של 5,750 ואט. באופן כזה תוכלו לחשב פחות או יותר כמה מכשירי חשמל ואיזה מהם תוכלו להפעיל יחד כך שצריכת החשמל לא תעלה על 5,500 ואט, החשמל לא יקפוץ ולא ייגרם קצר חשמלי.

ארון חשמל ולוח חשמל

כשאומרים ארון חשמל או לוח החשמל מתכוונים לרוב לאותה הפונקציה. ההבדל הוא באמת מינורי – ארון החשמל מתפקד ממש כמו ארון, עם דלת ומסגרת מפלסטיק או ממתכת שמגן על התכולה הפנימית, שכוללת את לוח החשמל עצמו. במילים אחרות, לוח החשמל הוא התקן שמאגד בתוכו את כל החיבורים והחיווטים של החשמל לבית, והוא ממוקם בתוך ארון החשמל.
תפקידו של לוח החשמל הוא להעביר חשמל מחברת החשמל או ממקור אנרגיה אחר אל הצרכנים, במקרה זה – אתם. הלוח משמש לפיקוד ולבקרה על מערכת החשמל ועליו למנוע עומס יתר, קצר חשמלי או שריפה וכן להגן על דיירי הבית מפני התחשמלות.
בכל ארון חשמל או לוח החשמל מותקן מפסק ראשי שמאפשר ניתוק מיידי של החשמל ללוח. כמו כן קיימים בו גם מפסקים משניים שמאפשרים ניתוק של אזור, חדר או מכשיר חשמלי מסוים. בנוסף מותקנים בלוח חוטים וכבלי חשמל שמחוברים אל הלוח באמצעות מהדקים, ועל מנת שכל הרכיבים האלה יישמרו ויהיו מוגנים מפגעי מזג אוויר, מים ולחות, נבנתה סביבם מעטפת הארון.
בעבר ארון החשמל ואיתו הלוח הורכבו מחוץ לבית, אך בבנייה החדשה הוא כבר הוכנס פנימה מסיבות בטיחותיות וביטחוניות, וגם על מנת שהשליטה והגישה ללוח החשמל תהיינה אך ורק של בעלי הבית או של אנשי המקצוע כמו חשמלאי מוסמך שהוזמנו על ידם ושעובדים בבית.

ממסר פחת

ממסר פחת (או בשמותיו האחרים – מפסק מגן, מפסק דלף או מפסק פחת) הוא רכיב שחובה להתקין בכל מערכת אספקת חשמל, כלומר בלוח החשמל, ותפקידו לשמור עליכם ועל הבית מהתחשמלות או שריפה. ממסר הפחת מנתק אוטומטית את אספקת החשמל אל הלוח אם הזרם שנכנס למערכת הוא נמוך מזה שיוצא, כיוון שבמקרה כזה ישנה למעשה זליגת חשמל מאחד המכשירים בבית, דבר שיכול להוביל להתחשמלות.
איך הוא פועל? בממספר ישנה טבעת עליה מלופפים 3 סלילים – סליל אחד מקבל את הזרם ממקור ההזנה וסליל שני מקבל את הזרם החוזר. שני הסלילים הללו יוצרים שדות מגנטיים שאמורים לבטל אחד את השני, אך אם יש הפרש ביניהם, נוצר זרם בסליל השלישי שגורם להפעלת המפסק.
מכיוון שמדובר באחד הרכיבים החשובים ביותר בלוח החשמל, יש לבדוק את התקינות שלו כל מספר חודשים.

הארקה

הארקה היא למעשה חיבור בין מכשירי החשמל בבית שלכם לבין האדמה על ידי כבל, המשמש כמוליך שמאפשר סגירת מעגל חשמלי לאדמה במקרה של תקלה באחד המכשירים וזליגה של החשמל שעלולה לפגוע במי שנמצא בקרבת המכשיר ולחשמל אותו. מדובר באמצעי בטיחות הכרחי שיחד עם ממסר הפחת, מנתק את אספקת הזרם במקרה בצורך.
כבל ההארקה, המסומן בירוק וצהוב, צריך לעבור בין כל נקודות החשמל בבית על מנת שהארה תעבוד, גם אם יש כאלה שנמצאות על הגג או במרתף. רצוי כמובן לבצע בדיקה תקופתית של מערכת ההארקה מדי שנה-שנתיים על מנת להיות בטוחים שמתבצעת הארקה כנדרש.

מגן ברקים

מגן הברקים הוא מוצר חשמלי במחיר נוח, שתפקידו להבטיח הגנה על מכשירי החשמל בבית, במיוחד על המחשבים והטלוויזיות שרגישים מאוד לשינויים באספקת המתח החשמלי ועלולים להינזק כתוצאה מהפסקות חשמל פתאומיות או מפגיעות ברקים (נדיר ביותר, אל דאגה).
ישנם מספר סוגים של מגני ברקים, כשהנפוצים שבהם מכוונים למכשירי חשמל מסוימים. מגן הברקים מתחבר למכשיר עליו רוצים להגן או למפסק שלו ובמקרה של נפילת מתח או מכת ברק הוא נכנס לפעולה כשהוא מאפשר ניתוק הדרגתי של המוצר החשמלי או העלאה מיידית של מתח הרשת ואיזון המתח תוך כדי כיבוי הדרגתי ונכון של המכשיר.

מונה חשמל

מונה החשמל הוא התקן של חברת חשמל המורכב על מערכת החשמל ומודד את צריכת זרם החשמל בבית או בעסק. על פי חישוב כמות החשמל בה השתמש הצרכן, ניתן לחייב אותו. מונה החשמל ממוקם בדרך כלל בתוך ארון החשמל.
מומלץ להכנס אל מחירון עבודות חשמל של אנשים המקצוע המומלצים שלנו.

בהצלחה!

28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 20

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"אמפר (Ampere) – יחידת המידה הסטנדרטית לזרם או יותר נכון למדידת מהירות הזרם החשמלי"

"כל ארון חשמל או לוח החשמל מותקן מפסק ראשי שמאפשר ניתוק מיידי של החשמל ללוח."

"הארקה היא למעשה חיבור בין מכשירי החשמל בבית שלכם לבין האדמה על ידי כבל"

כתבות ומאמרים

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

המאמר נכתב על מנת לתת מושג מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי לבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, לבחירת תאורה לפנים ולחוץ וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחומים אלו.

קרא עוד
המדריך השלם למונה חשמל ושעון שבת - טיפים ונקודות חשובות

המדריך השלם למונה חשמל ושעון שבת - טיפים ונקודות חשובות

כיום קיימים בשוק מגוון מוצרים והתקנים חשמליים שיכולים לעזור לכם לנטר ולפקח על צריכת החשמל שלכם במאמר שלפניכם נרחיב על שניים מתוכם - מונה חשמל ושעון שבת.

קרא עוד
שקע ותקע - כל המידע הנחוץ על נקודת חשמל

שקע ותקע - כל המידע הנחוץ על נקודת חשמל

כאשר אתם מתעסקים עם חשמל, הבטיחות היא זו שצריכה לעמוד לנגד עיניכם ולהנחות אתכם בכל פעולה שאתם עושים, גם בפעולות הטריוויאליות ביותר כמו להכניס תקע לשקע. במאמר הבא תמצאו את הכל על נקודת חשמל, שקעים ותקעים.

קרא עוד
המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

מאמר זה יסביר מהי ביקורת חשמל של חברת החשמל, באיזה תקלות חשמל נזדקק לאחת כזו ומתי בדיוק צריך להזמין אחת - מבטיחים תשובות לכל השאלות.

קרא עוד
כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל. מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף.

קרא עוד
תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

אם אתם מבקשים להגדיל את זרם החשמל לבית יש לכם שתי אפשרויות: מעבר מ-25 אמפר ל-40 אמפר ומעבר מחד פאזי לתלת פאזי. במאמר הבא נרחיב על אפשריות אלו ונציג את היתרונות והחסרונות של חד פאזי ותלת פאזי.

קרא עוד
לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות מעלות ביקור חשמלאי ועד תיקון, התקנה או החלפה, ולכן טווח העלויות הוא עצום, במאמר הבא נענה על כל השאלות של מחירי עבודות חשמל.

קרא עוד
חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

השוק מוצף בחשמלאים בעלי כל מיני סוגי רישיונות. איך נדע להבדיל ביניהם ומי מהם חשמלאי מוסמך? אנחנו כאן עם התשובות.

קרא עוד