28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

מאמר זה יסביר מהי ביקורת חשמל של חברת החשמל, באיזה תקלות חשמל נזדקק לאחת כזו ומתי בדיוק צריך להזמין אחת - מבטיחים תשובות לכל השאלות.

מה שצריך לדעת על תקלות חשמל לפני ביקורת חברת החשמל

אם מסתכלים על התמונה הגדולה, ביקורות הן דבר חיובי. הן מסייעות לנו להשתפר, לטפל ולגלות עם ישנן תקלות חשמל ומציבות מולנו מראה, מלמדות אותנו במה אנחנו טובים והכי חשוב, הן עוזרות לנו לקיים את החוקים ולשמור על הכללים. ובמצב שבו מדובר בסכנת חיים, ביקורת חשמל כבר הופכות להיות צורך חיוני.
מכיוון שהמאמר שלנו מתייחס לביקורת של חברת חשמל, אפשר לציין שתי סיבות עיקריות מדוע יש הכרח לבצע אותן – האחת, כי כולנו מחויבים לכך על פי חוק; והשנייה, כי אף אחד מאיתנו לא רוצה לשחק עם חשמל ותקלות חשמל. זה מסוכן מדי. מדובר בסכנת חיים. פשוטו כמשמעו.
מאמר זה יסביר מהי ביקורת חשמל של חברת החשמל, באיזה תקלות חשמל נזדקק לאחת כזו, מתי בדיוק צריך להזמין ביקורת חשמל כזו, כיצד ניתן להתכונן אליה, מה היא בודקת ואיך היא מתבצעת בפועל. מבטיחים תשובות לכל השאלות.

בדיקות חשמל כלליות

על פי חוק החשמל יש לבצע בדיקות חשמל בשלושה מצבים:

01. בדיקת הפעלה ראשונית, שמתבצעת בדרך כלל לפני חיבור מתקן חשמלי אל רשת החשמל. בדיקה כזו למשל נעשית כשיש לקבל "טופס 4" חתום על ידי חברת חשמל לפני הכניסה לבית חדש וחיבור שלו לחשמל.

02. בדיקות תקופתיות, שמבוצעות כשגרה, ותפקידה לאתר תקלות חשמל למנהן - לדוגמא בדיקות הארקה אחת לחמש שנים, בדיקות מיתקנים חשמליים ציבוריים ברבי קומות שנעשית אחת לשנה ועוד.

03. בדיקות לאחר שינוי יסודי במתקן, שזה כולל למשל החלפת לוח חשמל או הגדלת חיבור חשמלי ממערכת חשמל חד פאזית למערכת תלת פאזית.

חלק מהבדיקות צריכות להתבצע על ידי חברת חשמל ובלעדיהן לא תוכלו להתחבר אל רשת החשמל, חלק מהבדיקות יכולות להתבצע על ידי חשמלאי מורשה בדרגה כזו או אחרת ובאופן פרטי, וחלק מהבדיקות לתקלות החשמל תוכלו אפילו לבצע בעצמכם, למשל בדיקת ממסר פחת פעם בחודש.

ביקורת חברת חשמל – מתי צריך?

חברת החשמל מחויבת לבצע ביקורת חשמל כאשר יש לחבר חשמל במבנה חדש, כאשר ישנם שינויים בתשתית החשמל הקיימת וכאשר מחברים את החשמל מחדש לאחר ניתוק של מונה החשמל. בכל המקרים שצוינו מעורבת גם עבודה של חשמלאי מוסמך או חשמלאי ראשי, הן בתכנון (בין אם מדובר במתקן או תשתית חדשה ובין אם מדובר בשינויים במערכת חשמל קיימת), והן בביצוע העבודה עצמה. לאחר השלמת עבודתו של החשמלאי המוסמך, עליו להזמין את חברת החשמל שתבדוק את העבודה שלו ושתאשר שהכל תקין, אין תקלות חשמל למנהן ושהכל בוצע על הצד הטוב ביותר. חשוב! רק חשמלאי מורשה יכול להזמין ביקורת חשמל של חברת חשמל, לא לכל אחד ניתנת האפשרות הזו.
תהליך ההזמנה נעשה על ידי יצירת קשר עם חברת החשמל, פתיחת הזמנה מקוונת או טלפונית ושליחת טופס הזמנת ביקורת. לרוב מתבצעת התקשורת בין חברת החשמל לחשמלאי, כשאתם כלקוחות קצה מיודעים על תאריך הביקורת או על כל דבר אחר שנדרש.

הכנה לביקורת חשמל של חברת החשמל

מכיוון שביקורת חשמל של חברת החשמל נחשבת מחמירה, ובנוסף היא גם כוללת עלות של 500 ₪ בממוצע לכל ביקור (שמשולמים ישירות לחברת החשמל), רצוי לבצע אותה פעם אחת ויחידה ולא להיגרר למספר חוזר של ביקורות לתקלות חשמל שישיתו עליכם בנוסף לסכום הבדיקה גם עלויות נלוות של תיקוני ליקויים. בכדי לעבור את הביקורת חשמל בצורה חלקה, מומלץ מאוד לבצע הכנה ייעודית אליה. אמנם גם שלב ההכנה יעלה לכם בין 400-600 ₪, אבל תוכלו להיות שקטים יותר ולהגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם לעבור אותה ללא הפרעות או תקלות חשמל שונות.
ההכנה לביקורת חשמל מתבצעת על ידי החשמלאי שביצע עבורכם את אותן עבודות חשמל והיא מדמה אחד לאחד את תהליך הביקורת חשמל של חברת החשמל, שכולל בדיקה של תקינות מערכת החשמל בבית וגילוי של תקלות חשמל אפשריות.

כיצד מתבצעת בפועל בדיקה של חברת חשמל

מטרתה של ביקורת חשמל של חברת החשמל היא לוודא את בטיחות מערכות החשמל ואת התאמתה והבטחתה לנדרש בחוק החשמל, בתקנותיו ובתקנים הנגזרים ממנו בדיקת התקינות וגילוי תקלות חשמל שונות. באופן כללי ניתן לומר שביקורת חשמל זו היא בדיקה יסודית ושהיא אמורה לעבור על כל פיפס של מערכת החשמל, מא' ועד ת'. היא בודקת את לוח החשמל שממוקם בדרך כלל מחוץ לבית, והוא למעשה הרכיב המרכזי והחשוב ביותר במערכת, ומגיעה עד לשקעים בכל חדר וחדר, כל זאת כדי להגן על הציוד החשמלי ועל המשתמשים בו ולשמור על אמינות ואיכות אספקת החשמל.
אולם, למרות שהבדיקה כוללת מעבר על כלל רכיבי המערכת, היא מתמקדת בעיקר בתקינות ההארקה וברציפות שלה בכל שקע בבית. כמו כן, נבדק גם הבידוד של החוטים והכבלים שמוליכים את החשמל, ונבדקים המתגים, הממסרים וכל רכיב אחר בלוח החשמל ובמעגלי התאורה הקיימים לגילוי תקלות חשמל שונות.
אם הבדיקה עוברת, מתקבל אישור של חברת החשמל ויחד איתו תוכלו להיכנס לבית החדש או להפעיל את רשת החשמל המחודשת שלכם. אבל מה קורה אם חברת החשמל אינה מעבירה את הביקורת חשמל שלה?
במצב כזה, יש להבין מה גם לכישלון הבדיקה, אילו ליקויים ותקלות חשמל התרחשו וכיצד ניתן לתקן אותם. מכיוון שהחשמלאי המוסמך שביצע עבורכם את העבודה אמור להיות נוכח במקום וללוות את הבדיקה של חברת החשמל, הוא גם זה שיקבל את הרשימת תקלות חשמל והריקושטים ויתקן אותם בהתאם להנחיות ולדרישות של חברת החשמל. ושוב, כמו בפעם הקודמת, הוא גם זה שיזמן את חברת החשמל לבדיקה חוזרת על מנת לקבל את האישור המיוחל, אך הפעם לא תיבדק כל המערכת מחדש, אלא רק הליקויים ותקלות חשמל שנמצאו בביקורת חשמל הקודמת.

מומלץ להציץ על מחירון השוואת מחירי ביקור חשמלאי של טכנאי החשמל המומלצים שלנו.

כולנו מחזיקים לכם אצבעות שתעברו בהצלחה את ביקורת חברת החשמל בפעם הראשונה, ושזה יתבצע במהירות וביעילות!

בהצלחה!

28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 20

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"ביקורת חשמל של חברת החשמל נחשבת מחמירה ומקיפה מאוד"

"מטרת הביקורת של חברת החשמל היא לוודא את בטיחות מערכות החשמל בביתכם"

"בביקורת ייבדקו גם הבידוד של החוטים והכבלים שמוליכים את החשמל"

כתבות ומאמרים

תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

אם אתם מבקשים להגדיל את זרם החשמל לבית יש לכם שתי אפשרויות: מעבר מ-25 אמפר ל-40 אמפר ומעבר מחד פאזי לתלת פאזי. במאמר הבא נרחיב על אפשריות אלו ונציג את היתרונות והחסרונות של חד פאזי ותלת פאזי.

קרא עוד
חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

השוק מוצף בחשמלאים בעלי כל מיני סוגי רישיונות. איך נדע להבדיל ביניהם ומי מהם חשמלאי מוסמך? אנחנו כאן עם התשובות.

קרא עוד
סוגי חשמלאים - חשמלאי מוסמך, בודק, או מעשי? וההבדלים בניהם

סוגי חשמלאים - חשמלאי מוסמך, בודק, או מעשי? וההבדלים בניהם

חשמלאי נחשב לאחד המקצועות היציבים והנפוצים ביותר אבל לא כולם יודעים שלמקצוע החשמלאות אין רק הגדרה אחת, אלא שישנם סוגים שונים של חשמלאים, במאמר ננסה לענות על איזה סוג חשמלאי צריך להזמין כדי לתקן תקלות חשמל שונות.

קרא עוד
7 כללים לבחירת חשמלאי מוסמך

7 כללים לבחירת חשמלאי מוסמך

במאמר יוסבר כיצד לבחור חשמלאי אמין ומקצועי לעבודות חשמל ויודגשו כללים חשובים בהתנהלות עם חשמלאים

קרא עוד