31

ספקי שירות בתחום חשמלאים

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

המאמר נכתב על מנת לתת מושג מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי לבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, לבחירת תאורה לפנים ולחוץ וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחומים אלו.

תכנון חשמל לבית ותאורת פנים וחוץ

אם הגעתם למאמר זה, אנו מניחים שאתם נמצאים בשלב של בניית בית חדש או שיפוץ בית קיים, ושחלק מהותי עומד כעת לפניכם - תכנון חשמל, בין אם הכוונה היא לרשת החשמל בכל הבית או בין אם מדובר רק בתכנון חשמל של תאורת חוץ לגינה או למרפסת.
תכנון חשמל זה דבר חשוב. אולי הדבר החשוב ביותר בתהליך בנייה או שיפוץ בית. קודם כל, כי ברגע שיש לכם ידע מוקדם על מה הולך לקרות וכיצד זה יתבצע, יש גם היערכות לכך בתחום המעשי, כולל הנושא התקציבי, אבל חוץ מזה, אפשר לומר גם שתכנון חשמל מראש נוסך עליכם מעין שקט נפשי ששמור רק למי שיודע לקראת מה הוא הולך ושמפלס חוסר הודאות יורד אצלו למינימום.
ועל אחת כמה וכמה כשחשמל עומד על הפרק. אתם שואלים בוודאי – מדוע? האם תחום התכנון חשמל נחשב לחלק החשוב ביותר כשבונים או משפצים בית? התשובה כמובן משתנה בין אנשים ובין מצבים, אבל בכלליות ניתן לומר, שכן.תכנון חשמל הוא תחום חשוב במיוחד, בעיקר מפני שזהו תחום שיכול לחרוץ את גורלכם לחיים או למוות. חשמל הוא מסוכן, אבל יתרה מכך, כדי להסדיר את התחום של תכנון חשמל, אתם תצטרכו לסמוך לחלוטין על מישהו אחר ולמצוא בעל מקצוע מנוסה שיעשה עבודה לעילא ולעילא, ולרובנו, מה לעשות... קשה לשחרר.
אז אנחנו כאן, כדי לתת לכם מושג כלשהו מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי ללבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחום.
יאללה, מתחילים.

כיצד נוודא שתשתית החשמל בטיחותית

לאחר שתכננתם את מבנה הבית, הפנימי והחיצוני, בעצמכם או בעזרת אדריכל או מעצב פנים, מגיע תורו של החשמל להשלים את התכנון חשמל בהתאם לחוק ובצורה הבטיחותית ביותר שאפשר. תכניות החשמל אמורות להתכתב עם עיצוב הפנים ולהתייחס למיקום מכשירי החשמל בבית, תוך כדי תכנון חשמל של לוח החשמל המיטבי עבורכם, של מספר נקודות החשמל שתזדקקו להן ושל מיקומן ברחבי הבית, של התאורה בחללים השונים וכן של כל רכיב חשמלי אחר שחשבתם עליו, כמו למשל תקשורת, מערכת אזעקה, שער חשמלי ועוד.
על מנת שהתשתית ורשת החשמל תהיינה בטיחותיות צריך שיתקיימו בהן 4 דברים: תכנון חשמל טוב שחובה שיתבצע על ידי מהנדס חשמל או חשמלאי ראשי; שימוש במוצרי חשמל ותאורה תקניים ורצוי גם חסכוניים בחשמל שמאושרים על ידי מכון התקנים ושהם בעלי דירוג אנרגטי גבוה; ביצוע נכון של חשמלאי מוסמך שיוציא לפועל בדיוק מירבי את תכניות החשמל של הבית; ופיקוח קפדני של חברת החשמל שמבצעת ביקורת בדירות חדשות או של מהנדס חשמל בשיפוץ בית קיים.
מומלץ מאוד שהחשמלאי הראשי או מהנדס החשמל ייקחו בחשבון בעת התכנון חשמל את המצב הקיים כיום, אך גם צרכים עתידיים שלכם. לדוגמא, אם אתם זוג צעיר עם ילדים קטנים, שזהו הבית הראשון שלכם, מן הסתם תתכננו את נקודות החשמל בהתאם לצרכים העכשוויים שלהם, אבל זכרו שככל שהילדים יתבגרו, גם הצרכים שלהם ישתנו. כך גם אם אתם עצמאים שעובדים מהבית ושיש לכם כרגע משרד ביתי, אך הצפי של העסק הוא לגדול ולהכיל יותר עמדות ויותר אנשים. ויש כמובן עוד דוגמאות רבות אחרות. חשוב להניח את הדברים על השולחן ולהתייעץ עם בעל המקצוע על מנת שיספק פתרונות ברמת רשת החשמל, לוחות החשמל וגודל החיבור הנדרש.

תכנון תאורה בבית

חלק משלב תכנון החשמל אמור לכלול גם תכנון של התאורה בבית. לתאורה יש שני תפקידים – האחד הוא כמובן להאיר את החללים השונים בבית, אך השני הוא להיטמע בעיצוב הפנים של הבית ולהפוך להיות חלק אינטגרלי ממנו, במיוחד אם אתם מעוניינים להתקין תאורה משולבת כמו ספוטים או תאורה מרחפת.
יש מספר לא מועט של סוגי נורות שמשמשות לתאורה כיום, הן לחללי הפנים והן לחללי החוץ. אנו נציין את המרכזיות שבהן:

  • נורות ליבון (להט) – הנורות הקלאסיות שבהן מותקן תיל מתכתי שמחומם לטמפרטורה גבוהה כשעובר דרכו זרם חשמל, וכתוצאה מכך הוא מתלהט ומפיץ אור. נורות הליבון פולטות אור צהוב או לבן ומשמשות בעיקר לתאורת פנים מקומית כמו מנורות שולחן ומנורות לילה. הן פחות פופולריות כיום, גם בשל השימוש המצומצם והמוגבל שלהן וגם כיוון שהן נחשבות להכי פחות חסכוניות באנרגיה.


  • נורות פלואורסצנט (ניאון) – נורות שבנויות מצינור זכוכית מוארך שמכיל בתוכו גז אציל, ושמבוססות על העיקרון של אנרגיה שהופכת לאור. נורות אלה פולטות אור קריר ובהיר, ומתאימות במיוחד לחללים פונקציונליים או אזורי שירות כמו חדרי כביסה ומחסנים. בנוסף, נורות הפלואורסצנט הן מהנורות החסכוניות והנפוצות בעולם.


  • נורות לד – נורות בעלות דיודה, שהיא רכיב אלקטרוני שמאפשר מעבר זרם חשמלי בכיוון אחד בלבד ושפולט אור תוך כדי התהליך. נורות הלד נחשבות חסכוניות במיוחד, בעלות אורך חיים גבוה מאוד, הן קטנות ונוחות לנשיאה, כך שניתן להרכיב אותן בכל גוף תאורה, גם בתוך הקיר או בתקרה, והן לא מייצרות חום. כל היתרונות האלה הופכים אותן לפופולריות מאוד ולמעשה לבחירה האידיאלית והמועדפת הן על אנשי המקצוע והן על קהל הלקוחות.


  • נורות הלוגן – נורות אלה הן גם סוג של נורות ליבון, אך חסכוניות יותר מהן ובעלות אורך חיים כפול. נורות ההלוגן מפיצות אור חזק במיוחד ולכן משמשות בעיקר כתאורת חוץ.


בחירת סוג התאורה והנורות כרוכה בהבנת הצרכים הפונקציונליים והאסתטיים של כל חלל. התאורה היא למעשה זו שמשלימה את הסגנון העיצובי של הבית. יש לה את היכולת להדגיש אלמנטים ולהסוות אחרים, ליצור הרמוניה ולשדרג את מראה הבית.

תאורה חסכונית בחשמל

לכל נורה יש את ההיבטים, היתרונות והחסרונות שלה. המטרה שלכם היא להבין מה אתם רוצים שכל חלל ישדר ובהתאם לכך לבחור גם את סוג הנורה. אבל לא משנה איזה סוג תבחרו, היבט אחד בסופו של דבר מאפיל על כולם – החיסכון בחשמל.
מדובר בהיבט פרקטי, שיש לו השפעה על הסביבה, אבל גם על הכיס שלכם. זוהי הסיבה שכדאי לשקול תכנון של תאורה חסכונית, גם על ידי פיזור יעיל של גופי התאורה בבית ובחוץ, וגם על ידי שימוש בנורות חסכוניות, כשהבולטות ביותר הן נורות הלד, שיש להן את כל היתרונות שאתם מחפשים. נסו לשלב כמה שיותר נורות לד בתאורת הפנים וגם בתאורת החוץ, זה גם יעניק לבית את האפקט המבוקש וגם יחסוך אנרגיה וכסף.
מומלץ להסתכל על מחירון עבודות חשמל של אנשי המקצוע המומלצים שלנו.

נסכם בכך שנכון מאוד שאור טבעי הוא הדבר הבריא והנעים ביותר לכם ולבית שלכם, אבל תכנון נכון של תאורה הוא בהחלט גורם משפיע על מראה הבית ועל הנועם וההנאה שתשאבו ממנו.

בהצלחה!

31

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

חשמל דורי
חשמל דורי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
דורי החשמלאי הגיע אלי פעמיים שונות לצורך ביצוע עבודות חשמל בבית ובמשרד, ההתרשמות שלי ממנו היא שהוא מקצועי מאוד, מבצע עבודות יפות ובאמת לוקח מחירים סבירים - ממליץ בחום!

שמש חשמל
שמש חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

נתנאל בעל מקצוע
מדהים!!!! שירות מקצועי אמין אפשר לסמוך עליו. שמתי אותו כחשמלאי קבוע שלי במידה ויקרה משהו בחשמל הוא הראשון שאתקשר אליו - ממליצה מכל הלב, אמינות זה דבר חשוב במיוחד עם אנשי מקצוע (:

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 44

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אהוד חשמלאי מוסמך
אהוד חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 21

חוות דעת

אהוד החשמלאי בחור
הגון וישר ואני סומך עליו בעיניים עצומות! הוא ביצע עבורי מס' עבודות שונות, בין היתר - חשמל חכם בכל הבית, התקנת שקעי חשמל חדשים ותיקון תקלה בדוד שמש - אין תקלה שהוא לא הצליח לפתור!

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

בני  חשמלאי מוסמך
בני - חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 35

חוות דעת

החשמל אצלי בבית
התחיל כל פעם לקפוץ, לא הבנתי מה הסיבה. ניסיתי כל פעם לנתק מכשיר אחר עד שהתברר לי שהבעיה היא במקרר שכנראה מקצר ולכן הפיוז קופץ. חשבתי להזמין טכנאי מקררים שיבדוק היטב את המקרר לפני שאני מחליט ללכת לקנות חדש, כי זו הוצאה כבדה.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"תכניות החשמל אמורות להתכתב עם עיצוב הפנים"

"בחירת סוג התאורה והנורות כרוכה בהבנת הצרכים הפונקציונליים והאסתטיים של כל חלל"

"תכנון חשמל זה דבר חשוב. אולי הדבר החשוב ביותר בתהליך בנייה או שיפוץ בית"

כתבות ומאמרים

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל. מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף.

קרא עוד
לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות מעלות ביקור חשמלאי ועד תיקון, התקנה או החלפה, ולכן טווח העלויות הוא עצום, במאמר הבא נענה על כל השאלות של מחירי עבודות חשמל.

קרא עוד
כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

במאמר יוסבר מהו קצר חשמלי ומה הדברים שאשפר לעשות לבד לפני הזמנת חשמלאי

קרא עוד
איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

במאמר יוסבר על מרכזיותו של חלל המטבח בתוך הבית, מדוע חשוב לתכנן בו תאורה נכונה, ואיך תאורה נכונה יכולה לשדרג אותו.

קרא עוד
כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

במאמר יוסבר מהי החשיבות של אספקת חשמל סדירה ורציפה וכיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית

קרא עוד
מיהו חשמלאי

מיהו חשמלאי

במאמר יוסבר באילו מקרים עלינו לקרוא לשירותיו של חשמלאי מוסמך, ומהם הדרכים לוודא שהחשמלאי שהזמנו הוא אכן מוסמך.

קרא עוד