28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות מעלות ביקור חשמלאי ועד תיקון, התקנה או החלפה, ולכן טווח העלויות הוא עצום, במאמר הבא נענה על כל השאלות של מחירי עבודות חשמל.

מחירי עבודות חשמל - לא זול, אבל מציל חיים

אתם בונים בית? מן הסתם צריך לתכנן את החשמל שלו מראש. הילדים גדלו והחלטתם לשפץ את החדרים שלהם? ברוב המקרים תצטרכו להוסיף נקודות של שקע חשמל, במיוחד אם הם כבר בני נוער והצרכים שלהם השתנו. אולי אתם רוצים לשדרג את המטבח ולהוסיף ספוטים וגופי תאורה? או שהחשמל אצלכם קופץ וצריך לתקן אותו? כפי שניתן להבין, כל אלה הן עבודות חשמל שכל אחת מהן שונה מהשנייה, ויש עוד כאלה רבות ומגוונות.
מהן עבודות החשמל הנפוצות ביותר,מה היא עלות ביקור חשמלאי - מה הן כוללות ומהם מחירי עבודות חשמל? מאמר זה יפרט ויסביר קצת יותר על שאלות אלה.

מי יכול לבצע עבודות חשמל?

על פי חוק עבודות חשמל מותרות לביצוע אך ורק על ידי חשמלאי מורשה שעבר הכשרה של משרד העבודה והרווחה או בפיקוח שלו. יש כמה דרגות של חשמלאים, שכל אחת מהן מורשית לטפל בסוג מסוים של עבודות חשמל, אבל מרבית העבודות מבוצעות בשטח על ידי חשמלאים מוסמכים (חשוב לציין ש"חשמלאי מוסמך" הוא שם של אחד מסוגי החשמלאים המאושרים על ידי משרד העבודה ושלא מדובר בכל חשמלאי שעבר הסמכה כלשהי).
ולמה דווקא חשמלאי מוסמך? מפני שההרשאה של חשמלאי מסוג זה היא לעסוק בעבודות חשמל במערכת תלת פאזית עד 80 אמפר, מה שבעצם אומר שמתח חשמל כזה (וברוב המקרים אפילו פחות), הוא מה שיש לכם בבית, כך שחשמלאי מוסמך הוא זה שתהיה לו הרשאה לבצע כמעט כל עבודת חשמל שתזדקקו לה.
הדרגה שלפני חשמלאי מוסמך היא חשמלאי מעשי, שרשאי לבצע עבודות בחשמל במערכת חד פאזית עד 40 אמפר, לכן ייתכן שזה לא יספיק עבור מה שאתם צריכים; והדרגה שמעל חשמלאי מוסמך היא חשמלאי ראשי, שהוא כבר מהנדס חשמל, וזה קצת מעבר למה שאתם צריכים. אז כדי להישאר על הצד הבטוח, הזמינו חשמלאי מוסמך. אם העבודה מורכבת או מסובכת מדי, הוא כבר יידע אתכם או ייעזר בחשמלאי בכיר ממנו לתכנון העבודה והוא יהיה זה שמבצע אותה בפועל.

עבודות חשמל נפוצות

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות ולכן טווח העלויות הוא עצום, החל מ-200 ₪ לעלות ביקור חשמלאי ועד עשרות אלפי שקלים לתכנון עבודת חשמל בבית חדש או כשמשפצים.

יחד עם זאת ועל אף השוני בין סוגי עבודות החשמל ומחירי עבודות חשמל, אפשר לחלק אותן באופן כללי לשתי קבוצות עיקריות: עבודות חדשות, כאלה שיש לתכנן אותן ולהוציא אותן אל הפועל; ועבודות תיקון ותחזוקה, שמבוצעות על רשת חשמל שכבר קיימת.
להלן כמה מן עבודות החשמל הנפוצות והעלויות שלהן:

ביקור חשמלאי – בדרך כלל אין באמת סיבה להזמין חשמלאי אם אין לכם תקלה, אבל לפעמים צריך חוות דעת או הכנה לביקורת של חברת חשמל, או אולי ייעוץ של חשמלאי מקצועי ומיומן. במקרה כזה עלות ביקור חשמלאי תעלה בין 150-250 ₪, כאשר אם במהלך הביקור הוא ימצא תקלה ויתקן אותה, עלות הביקור לא תיכלל ותצטרכו לשלם רק על התיקון עצמו לפי מהותו.

תיקון קצר חשמלי – ככל הנראה תקלת החשמל הנפוצה ביותר. קצר חשמלי יכול להיגרם ממכשיר תקול שכשאר מכניסים אותו לשקע חשמל הוא מקפיץ את כל החשמל של הבית, או שהוא יכול להיגרם מבעיה בלוח החשמל. מכיוון שבכל מקרה אסור לכם לטפל בבעיה בעצמכם ועליכם להזמין חשמלאי מוסמך, הוא יגיע ויאתר את גורם הקצר.
עלות תיקון קצר חשמלי נעה בין 200-300 ₪, ולעיתים אף יותר. ככל שמשך הזמן של איתור התקלה והפתרון שלה מתמשך, כך יעלה גם המחיר שלה.

החלפה ו / או התקנה של שקע חשמל – קורה לפעמים שאחד השקעים נשבר, נשרף או סתם מקצר את החשמל בבית בכל פעם שאתם מנסים לחבר אליו מכשיר חשמלי או כל פריט אחר. למרות שנראה שהחלפת שקע חשמל היא עבודה פשוטה, גם אותה אסור לכם לעשות מפני שהיא טומנת בחובה סכנות לא מבוטלות. התקנת שקע חשמל חדש לעומת זאת, היא כבר באמת סכנת נפשות, כך שאם אתם לא בעלי תעודת חשמלאי כלשהי, אל תתעסקו בזה בכלל.

החלפת שקע חשמל ישן באחד חדש תעלה בין 200-300 ₪ (עלות ביקור חשמלאי + עלות השקע עצמו). עלות התקנת שקע חשמל חדש, כלומר התקנת נקודת חשמל חדשה, כבר תעלה בין 300-700 ₪, תלוי האם העבודה כרוכה בחציבה בקיר.

התקנת שעון שבת / טיימר לדוד – השם "שעון שבת" קצת מטעה, כי הוא כביכול מותאם לאוכלוסייה הדתית בלבד, אבל למעשה זהו אחד ההתקנים הכי יעילים שקיימים בשוק החשמל, וכזה שעולה באמת גרושים לעומת הרווח שהוא מביא עימו. גם טיימר הוא התקן חסכוני, אך הוא פשוט יותר. למרות ששניהם מיועדים להפעיל את המכשיר החשמלי ולכבות אותו אוטומטית בהתאם לצרכים שנקבעו מראש, ישנם הבדלים בין שני התקנים אלה – טיימר הוא התקן שאפשר לקנות בכל חנות ולחבר לשקע ולמכשיר החשמלי שתרצו לכוון (למשל לפלטת שבת או לדוד חשמלי), כשאתם אלה שמדליקים אותו ידנית, ומתזמנים את זמן הפעולה שלו. שעון שבת לעומת זאת, הוא התקן שיש לחבר דרך מעגל חשמלי ללוח החשמל ולמכשיר אחד או יותר בהם תהיו מעוניינים לשלוט. שעון השבת נדלק ונכבה אוטומטית לפרק הזמן שתתכנתו אותו.

התקנת שעון שבת עולה בין 450-600 ₪. התקנת טיימר לדוד עולה בין 300-450 ₪. שתי ההתקנות כוללות את עלות ההתקנים עצמם.

החלפת ממסר פחת – אל תיבהלו מהשם, ממסר פחת (או בשמותיו האחרים – מפסק מגן, מפסק דלף או מפסק פחת) הוא רכיב שנמצא בכל בית, והוא זה ששומר עליכם לבל תתחשמלו או שחלילה תתפתח שריפה ויקרה נזק לכם או לבית. ממסר הפחת מנתק אוטומטית את אספקת החשמל אל הלוח אם הזרם שנכנס למערכת הוא פחות מזה שיוצא, כיוון שזה אומר שבעצם יש זליגת חשמל מאחד המכשירים בבית, דבר שיכול להוביל להתחשמלות.
בשל החשיבות הגדולה של רכיב זה, רצוי לבצע בדיקת תקינות שלו אחת לכמה חודשים ואם התוצאה שלה אינה תקינה, חובה להחליף את הממסר.
עלות החלפת ממסר פחת נעה בין 300-500 ₪.

בדיקת הארקה – עוד דבר חשוב שיש לעשות על מנת למנוע התחשמלות היא בדיקת הארקה. תפקידה של ההארקה הוא למעשה לנתב את זרם החשמל במקרים של קצר וזליגת חשמל אל הקרקע ושם לשחרר את עודף החשמל. מדובר באמצעי מציל חיים, לא פחות.
על פי חוק, חובה לבצע בדיקת הארקה אחת לכמה שנים. עלות בדיקה כולל עלות ביקור חשמלאי עומדת על 300-550 ₪.

מעבר לחשמל תלת פאזי – כיום, כאשר צריכת החשמל עולה ונוכחת כמעט בכל פעולה שאנו מבצעים, כולל בבישול עם כניסתם של הכיריים החשמליות וכמובן בהפעלה בו זמנית של מספר מכשירים, יש צורך בהגדלת זרם החשמל ולכן רבים מתכננים את הבתים שלהם עם מערכת חשמל הכוללת שקע חשמל תלת פאזית או שמבצעים העברה ממערכת חד פאזית לתלת פאזית. עלות העברה כזו אינה זולה ועומדת על 2,000-3,000 ₪ כולל לעלות ביקור חשמלאי.

קיימות כמובן עוד עבודות חשמל נפוצות רבות, אך ניסינו לגעת במחירי עבודות חשמל הנפוצות או החשובות ביותר. שוב אנו מזכירים שאין לבצע עבודות חשמל ללא הכשרה מתאימה, ורצוי ומומלץ ביותר להזמין חשמלאי מוסמך כדי לדעת שהעבודה נעשית על הצד הטוב ביותר. ואל תהססו לדרוש מהחשמלאי שיציג בפניכם את הרישיון שלו ולוודא שהוא תקף.
מומלץ להסתכל גם על מחירון עבודות חשמל המלא של בעלי המקצוע שלנו.
שמרו על עצמכם.

בהצלחה!

28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 20

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"על פי חוק עבודות חשמל מותרות לביצוע אך ורק על ידי חשמלאי מורשה"

"החלפת שקע חשמלי ישן באחד חדש תעלה בין 200-300 ₪"

"על מנת למנוע התחשמלות יש לבצע בדיקת הארקה"

כתבות ומאמרים

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

המאמר נכתב על מנת לתת מושג מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי לבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, לבחירת תאורה לפנים ולחוץ וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחומים אלו.

קרא עוד
כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל. מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף.

קרא עוד
כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

במאמר יוסבר מהו קצר חשמלי ומה הדברים שאשפר לעשות לבד לפני הזמנת חשמלאי

קרא עוד
איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

במאמר יוסבר על מרכזיותו של חלל המטבח בתוך הבית, מדוע חשוב לתכנן בו תאורה נכונה, ואיך תאורה נכונה יכולה לשדרג אותו.

קרא עוד
כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

במאמר יוסבר מהי החשיבות של אספקת חשמל סדירה ורציפה וכיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית

קרא עוד
מיהו חשמלאי

מיהו חשמלאי

במאמר יוסבר באילו מקרים עלינו לקרוא לשירותיו של חשמלאי מוסמך, ומהם הדרכים לוודא שהחשמלאי שהזמנו הוא אכן מוסמך.

קרא עוד