28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל. מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף.

הכינו את ביתכם לחורף – בטיחות וטיפים בנושא חשמל

החורף בארץ הוא בדרך כלל סמלי ולא משאיר חותם או מעורר דאגה כמו החורפים באירופה או אלה האחרונים בארה"ב או בקנדה, בהם הטמפרטורה צנחה הרבה מתחת לאפס והשלג כיסה בשכבה עבה את הכל, אבל עדיין חורף זה חורף וכשמדובר בחשמל, הסכנות הן זהות בכל העולם, גם אם הסיכוי שלהם להתממש נמוך יותר.
בישראל הסכנות בחורף מתבטאות בעיקר בנפילות מתח כתוצאה מקפיצות והפסקות חשמל מרובות שנגרמות מחדירות מים ולעיתים משיטפונות, ולעיתים רחוקות גם מפגיעות ברק. העניין הוא שדווקא בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל, בעיקר לחימום הבית, אבל גם לבישול ולחימום מים למקלחות, ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל.
מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף על מנת שתוכלו לעבור אותו בשלום, תוך הגנה על מוצרי החשמל.

למה בכלל כדאי להכין את הבית לחורף?

מהסיבה הפשוטה שהחורף היא תקופה מועדת לתקלות חשמל. מזג האוויר יכול להיות סוער מאוד ולגרום לנזקים רציניים למערכת החשמל הביתית שלכם, וגם למערכות העירוניות. לא פעם אנו שומעים על עצים או על ענפים כבדים שנופלים ומפילים איתם גם את החשמל, או על שיטפונות שבעקבותיהם נכנסות כמויות מים עצומות אל תוך הבית, ומעבר לנזק שנגרם למבנה עצמו, עולה גם הסכנה להתחשמלות ולשריפות כתוצאה מפגיעה בחשמל.
אז אמנם לא נוכל להיות מוכנים לכל תרחיש, ויש פעמים רבות שהטבע בלתי צפוי וחזק מאיתנו, אבל כדאי מאוד שלפחות מהצד שלנו, נכין את הבית מבחינה בטיחותית לתקלות חשמל, תוך הבנה שחלק גדול מהן נצליח למנוע בעזרת הכנה זו.

איך להכין את הבית לחורף – בטיחות ומניעת תקלות חשמל

איטום, בידוד ובדיקת ארון החשמל – האמת שלא משנה עד כמה טוב תתכוננו, לפני הכל, הדבר הראשון שצריך לבצע כדי להכין את הבית לחורף הוא איטום ובידוד שלו. זה אלף בית כדי להגן לא רק על מכשירי החשמל תקלות חשמל נפוצות ועל הבטיחות שלכם, אלא על כל המכלול הזה שנקרא "בית". בנוסף, האיטום והבידוד חשובים מכיוון שהגנה על הבית מפני חשיפה לרוחות ולטמפרטורות נמוכות מאפשרת למכשירי החשמל להישאר יציבים במשך כל תקופת החורף ולא להתאמץ כאשר הם עובדים דבר המנוע תקלות חשמל נפוצות.
מומלץ לדאוג לאיטום ולבידוד כבר בסוף הקיץ ואם אתם ממש חושבים קדימה, אז אפילו במהלך הסתיו. זה מצריך מכם ממש לצאת החוצה, להקיף את הבית ולסתום סדקים וחריצים שעלולים להכניס קור ורטיבות כאשר יגיעו הגשמים. כמובן שבדיקה כזו מצריכה מכם גם לבדוק ולהגן על ארונות החשמל שמחוץ לבית או בתוכו. ארונות החשמל ולוחות החשמל בתוכם הם אלה שמאפשרים את אספקת החשמל לבית ולכן הם חייבים להיות אטומים לחלוטין על מנת למנוע תקלות חשמל בהם, במיוחד אם הם ממוקמים בחוץ.

בדיקת הארקה ובדיקת ממסר הפחת - הארקה היא חיבור בין מכשירי החשמל בבית לבין האדמה באמצעות מוליך. כאשר מתרחשת תקלה באחד מהמכשירים, יכול לזלוג ממנו חשמל, ומכיוון שטבעו של החשמל הוא לשאוף להגיע אל הקרקע, הוא ייעזר בכל מה שימצא, כולל בגוף האדם שנחשב למוליך חשמל מצוין. לכן, כל מי שיימצא בקרבתו של החשמל "החי" עלול למצוא עצמו בסכנת חיים. כאן נכנס לפעולה כבל ההארקה שמאפשר לאותו החשמל שזלג לזרום אל הקרקע, שם הוא מתפרק.
בנוסף להארקה, למערכת החשמל בבית ישנה גם הגנה נוספת – ממסר הפחת, מתג שמותקן בארון החשמל ושאמור לקפוץ ולהפסיק את זרם החשמל בבית כאשר הוא מזהה שיש תקלה.
גם ההארקה וגם ממסר הפחת צריכים לפעול בשיתוף פעולה ולהיות תקינים בכל שלב. לכן יש לבצע עבורם בדיקות תקופתיות. את ממסר הפחת יש לבדוק בכל מספר חודשים ואת ההארקה פעם בשנה-שנתיים. אבל, שימו לב! רק חשמלאי מוסמך יכול לבצע בדיקות מקצועיות אלה, כך שדאגו להזמין אחד כזה שימנע מראש תקלות חשמל נפוצות לפני בוא החורף.

מגן ברקים, מייצב מתח ומכשיר אל פסק (UPS) - אמצעי הגנה נוספים שיכולים לעזור הם מגני ברקים, מייצבי מתח ומכשירי אל-פסק. אלו הם מוצרים שמתחברים למכשירי החשמל, בין אם דרך שקעי החשמל ובין אם כחיבור ישיר למכשיר עצמו (כמו למשל למחשב או למקרר), ותפקידם להגן עליהם משינויים בזרם החשמל.
רובם של אמצעי הגנה אלה מיועדים להשהות את קפיצות החשמל הרגעיות הקטנטנות ולהגן על הרכיבים האלקטרוניים שבמכשיר החשמלי שלכם, אך ישנם כאלה מתקדמים יותר שמגיעים עם רכיב שמשהה את הכיבוי למספר דקות ומבצע אותו באופן הדרגתי. כאשר החשמל חוזר, אמצעי ההגנה שמחובר למכשיר מנטר ומאזן את המתח החשמלי ורק לאחר מכן מחזיר אותו לפעילות.

עשה ואל תעשה בנושא חשמל בחורף

    חממו את הבית בעזרת מזגן – אם נודה על האמת, כל אמצעי החימום החשמליים בחורף זוללים אנרגיה, אבל לפחות ניתן לומר שחימום במזגן הוא בטיחותי. לא סתם מדובר באמצעי החימום הנפוץ ביותר. קראנו יותר מדי על שריפות שפרצו כתוצאה מחימום בעזרת תנור חשמל שנפל קרוב מדי לסדין או למזרון או שהקפיץ את כל מערכת החשמל בבית, ועם מזגן זה לא קורה.


    הקפידו על איטום ובידוד – כבר ציינו את זה מקודם במאמר, אבל זה סעיף חשוב מאוד, אז כדאי להזכיר את זה שוב. איטום החלונות והקירות בחורף הוא אחד הדברים המהותיים ביותר שיכולים לסייע לחימום הבית באופן מהיר ויעיל יותר.


    וודאו את תקינות הדוד – אין דבר יותר מרגיז מלהיכנס בחורף למקלחת, לפתוח את המים ובמקום להתמסר לזרם נעים וחמים, לקבל קיתונות מים צוננים. כדי שזה לא יקרה, הזמינו מראש טכנאי דודים שגם יבדוק האם הדוד עובד כשורה ושהתרמוסטט, הכפתור הזה שמחמם את המים, פועל כראוי למניעת תקלות חשמל נפוצות במכשיר, אולי גם בקשו ממנו לכוון את הטמפרטורה של התרמוסטט ל-60 מעלות במקום 70. באופן כזה תוכלו לחסוך בצריכת החשמל כמעט 30%.


    כוונו את התרמוסטט של המקרר – בדיוק כמו התרמוסטט של הדוד, כך גם תוכלו לעשות עם זה של המקרר, רק שאת התרמוסטט של המקרר תוכלו לכוון בעצמכם, מכיוון שזהו רכיב חיצוני שנמצא בכל מקרר. ניתן לכוון את התרמוסטט לעוצמת קירור נמוכה יותר, כיוון שהטמפרטורה בחוץ בחורף מסייעת לו בקירור טבעי.

מומלץ להסתכל על מחירון עבודות חשמל של בעלי המקצוע המומלצים שלנו.
שיהיה חורף נעים ובטוח
בהצלחה!

28

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 20

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"מומלץ לדאוג לאיטום ולבידוד כבר בסוף הקיץ ואם אתם ממש חושבים קדימה, אז אפילו במהלך הסתיו."

"את ממסר הפחת יש לבדוק בכל מספר חודשים ואת ההארקה פעם בשנה-שנתיים."

"כל אמצעי החימום החשמליים בחורף זוללים אנרגיה, אבל לפחות חימום במזגן הוא בטיחותי"

כתבות ומאמרים

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

המאמר נכתב על מנת לתת מושג מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי לבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, לבחירת תאורה לפנים ולחוץ וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחומים אלו.

קרא עוד
לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות מעלות ביקור חשמלאי ועד תיקון, התקנה או החלפה, ולכן טווח העלויות הוא עצום, במאמר הבא נענה על כל השאלות של מחירי עבודות חשמל.

קרא עוד
כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

במאמר יוסבר מהו קצר חשמלי ומה הדברים שאשפר לעשות לבד לפני הזמנת חשמלאי

קרא עוד
איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

במאמר יוסבר על מרכזיותו של חלל המטבח בתוך הבית, מדוע חשוב לתכנן בו תאורה נכונה, ואיך תאורה נכונה יכולה לשדרג אותו.

קרא עוד
כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

במאמר יוסבר מהי החשיבות של אספקת חשמל סדירה ורציפה וכיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית

קרא עוד
מיהו חשמלאי

מיהו חשמלאי

במאמר יוסבר באילו מקרים עלינו לקרוא לשירותיו של חשמלאי מוסמך, ומהם הדרכים לוודא שהחשמלאי שהזמנו הוא אכן מוסמך.

קרא עוד