29

ספקי שירות בתחום חשמלאים

תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

אם אתם מבקשים להגדיל את זרם החשמל לבית יש לכם שתי אפשרויות: מעבר מ-25 אמפר ל-40 אמפר ומעבר מחד פאזי לתלת פאזי. במאמר הבא נרחיב על אפשריות אלו ונציג את היתרונות והחסרונות של חד פאזי ותלת פאזי.

המדריך המלא לתלת פאזי

למרות שנדמה שהוא היה כאן מאז ומעולם, החשמל היא המצאה די חדשה. בסך הכל עברו 150 שנים מאז שהרעיון היומרני של תומס אלווה אדיסון וניקולא טסלה קרם עור וגידים והפך למצרך חיוני, זמין ונגיש לכולם בכל מקום ובכל שעה.
אבל עם חלוף השנים, כך גדלה גם הדרישה לחשמל. השימוש שלנו במוצרי חשמל, בציוד ובמכשירים שונים מבוססי חשמל גובר מיום ליום עד שאיננו יכולים לדמיין את חיינו בלעדיו. מעבר לכך, הצורך שלנו בחשמל והזמינות הכל כך נוחה שלו גורמים לכך שבכל רגע נתון פועלים סביבנו מכשירים חשמליים רבים שלעיתים יוצרים עומס על המערכת. ומסיבה זו בדיוק בתים ועסקים רבים עברו להשתמש או תכננו מראש את השימוש בחשמל תלת פאזי.
סביר להניח ששמעתם את המונח "תלת פאזי", אבל לא ממש הבנתם אותו. זה בסדר גמור, כל עוד אתם לא חשמלאים במקצועכם כנראה שגם אין צורך שתדעו מה זה, מה ההבדל בינו ובין חשמל חד פאזי (עוד מונח מוכר) ומה היתרונות במעבר אליו. וחוץ מזה, בשביל מה אנחנו פה אם לא כדי להסביר ולפשט?
אז בואו נצלול אל נבכי החשמל התלת פאזי.

מה זה בכלל חשמל תלת פאזי?

כשמדברים על פאזות בחשמל, הכוונה היא למקור מתח, לזרם החשמלי המסופק אל הבתים. כך שחשמל חד פאזי הוא חשמל בעל פאזה אחת, כלומר מערכת חשמלית שיש לה מקור מתח אחד ושמספקת עד 25 אמפר (אמפר - יחידה המודדת את צריכת החשמל. אמפר אחד שווה ל-220 וולט). ככל שמכשיר חשמלי צורך יותר זרם, כך הוא נזקק ליותר יחידות אמפר, וככל שמתג החשמל גדול יותר, כך הוא יכול להעביר כמות גדולה יותר של יחידות אמפר. אם תחליטו להפעיל מכשירי חשמל רבים בו זמנית, למשל מכונת כביסה, בוילר וכיריים חשמליות שנחשבים לצרכני חשמל כבדים, ישנו סיכוי סביר שסך כל הצריכה שלהם יעבור את 25 האמפר, ואז החשמל בבית פשוט יקפוץ.
לעומת זאת, חשמל תלת פאזי מורכב מ-3 פאזות, מ-3 מקורות מתח, שכל אחד מהם הוא 25 אמפר, כך שסך זרם החשמל בבית שיש בו חשמל מסוג זה יעמוד על 75 אמפר (25*3). במצב כזה ניתן להפעיל כמות גדולה של מכשירי חשמל במקביל מבלי לחשוש שהמערכת תקרוס ולא תעמוד בעומס.

אך תדעו איזה סוג חשמל יש לכם?

רבים מבעלי הבתים והעסקים קנו אותם מבעלים קודמים ולכן גם הסתמכו על המילה שלהם לגבי הנכס, בין אם הצנרת שלו חדשה או ישנה, באיזו שנה הבית שופץ והאם המכולת השכונתית מספקת את הצרכים שלכם. את רוב האמירות האלה אפשר לאמת על ידי בדיקות כאלה ואחרות, ואלה שאינן עובדתיות, כמו למשל האם השכנים נחמדים או לא, פשוט מגלים עם הזמן.
למזל כולנו, נושא החשמל קל מאוד לבדיקה, כך שאם בעל הנכס אותו אתם מעוניינים לקנות אומר שיש לכם חשמל תלת, תוכלו לוודא את העניין במהירות. כל שאתם צריכים לעשות הוא לגשת אל ארון החשמל ולבחון את לוח החשמל שלו. אם המפסק הימני ביותר הוא יחיד, מדובר בלוח חשמל חד פאזי, אם הוא נראה כשלושה מפסקים מחוברים זה לזה, זהו לוח חשמל תלת פאזי. אפשרות נוספת ומדויקת יותר היא פשוט להתקשר לחברת החשמל ולברר.

מתי כדאי לעבור לחשמל תלת פאזי?

האמת שזו שאלה שלא קל לענות עליה, כי על אף שבכל בית יש כיום הרבה יותר מכשירי חשמל ממה שהיו לדורות הקודמים, עדיין לא כולם פועלים בו זמנית ולכן זרם של 25 אמפר הוא די והותר למרבית הדירות והבתים הפרטיים.
אולם, אם מערכת החשמל שלכם מקצרת או עושה בעיות, אם במילא אתם מזמינים חשמלאי לבדיקה או לביקורת, אם יש מכשירים חשמליים שדורשים חשמל שכזה (כמו למשל כיריים חשמליות), אם אתם מתכוונים לבצע שיפוץ גדול או לבנות בית, כדאי אולי לשקול לעבור לחשמל תלת פאזי.
מעבר להגדלת יכולת צריכת החשמל ולשקט הנפשי שמספק חשמל בחיבור שכזה, יש לו גם יתרונות אחרים. מדובר במערכת חשמל חדשה יותר ולכן גם בטיחותית, כשהסיכון לקצר בה הוא אפסי, כיוון שגם אם פאזה אחת מקצרת, השתיים האחרות עדיין ממשיכות לספק חשמל.

שקע תלת פאזי

ישנם מוצרים שחיבורם אל החשמל דורש מראש חשמל תלת. כבר הזכרנו לפני כן את הכיריים החשמליות, זהו מוצר אחד לדוגמא, אבל יש גם מזגנים כאלה או תנורים גדולים.
החיבור של מכשירים אלה לחשמל מתבצע על ידי שקע מיוחד, שנקרא שקע תלת פאזי, שיש לו קיבולת של 48 אמפר (16*3 (להתקנת שקע כזה תזדקקו לחשמלאי, מכיוון שהיא נעשית על ידי חיבור ישיר ללוח החשמל, כך שנדרש חיווט מחדש ולעיתים גם החלפה של כבלי החשמל.
עלות התקנת שקע תלת מתחילה מ-350 ₪, אך אם יש צורך בהתקנת נקודת חשמל, חציבה בקיר והחלפה של כבלי החשמל, המחיר כמובן יעלה בהתאם.

הגדלת הזרם החשמלי לבית

אם אתם מבקשים להגדיל את זרם החשמל לבית, בין אם זה מכיוון שהוא אינו מספק אתכם כבר ובין אם זה כחלק מתהליך שיפוץ או בנייה, יש לכם שתי אפשרויות:

    מעבר מ-25 אמפר ל-40 אמפר – מדובר בתהליך שמשאיר את החשמל שלכם כחד פאזי, כלומר עם נתיך אחד, אך במקום מתח של 25 האמפר שהוא מגיע איתו, הוא יעלה ל-40 אמפר, דבר שכמובן יאפשר לכם לעשות שימוש ביותר מכשירים בבית בו זמנית.

בכדי לבצע זאת, עליכם לבצע הזמנה להגדלת הזרם באתר של חברת החשמל או בשיחת טלפון אליהם. לאחר מכן עליכם להזמין חשמלאי מוסמך שיבצע בדיקה של כל מערכת החשמל בבית, תוך כדי תיקון תקלות וליקויים במטרה להכין אותה לביקורת של חברת החשמל, אליהם הוא ישלח טופס הזמנה לביקורת. במועד המתואם יהיו נוכחים גם נציגי חברת החשמל וגם החשמלאי המוסמך ואם הכל תקין, מתח החשמל שלכם יאושר להעלאה ל-40 אמפר.
עלות הגדלה מ-25 אמפר ל-40 אמפר עומדת על כ-3,000 ₪ לחשמלאי ועוד כ-3,500 ₪ תשלום לחברת החשמל.

    מעבר מחד פאזי לתלת – זוהי האפשרות השנייה שלכם להגדיל את זרם החשמל. אך גם במעבר זה יש לכם שתי אפשרויות – להישאר עם מתח של 25 אמפר או להגדיל ל-40 אמפר. כמובן שאם כבר מחליטים לעבור לתלת עדיף שהמערכת תהיה עם 40 אמפר, ואם אתם מתכננים כזו ומקימים אותה מאפס, במילא היא כבר תהיה מוכנה עם מתח של 75 אמפר.

בהגדלה לחשמל תלת פאזי לוח החשמל שלכם יהיה כעת עם 3 נתיכים. זה דורש הכנת תשתית לוח החשמל שלכם על ידי חשמלאי מוסמך ומעבר ביקורת של חברת החשמל.
עלות החלפה לתלת נעה בין 3,000-5,000 ₪ לחשמלאי, בהתאם למורכבות העבודה, ועוד כ-3,500 ₪ תשלום לחברת החשמל.

ולאחר כל מה שנכתב כאן, חשוב לציין דבר אחד אחרון. אמנם העלויות של חשמל תלת הן גבוהות יחסית, הן לחשמלאי המוסמך והן לחברת החשמל, אולם חשמל כזה הוא בטיחותי הרבה יותר ויגן עליכם ועל רשת החשמל שלכם מקפיצות חשמל מיותרות ומבלאי מהיר יותר, כך שלטווח הארוך זה בהחלט משתלם לתכנן מערכת כזו מראש או לעבור אליה אם זה אפשרי.
מומלץ להסתכל על מחירון עבודות חשמל של אנשי המקצוע המומלצים שלנו.

בהצלחה!

29

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

חשמל דורי
חשמל דורי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
דורי החשמלאי הגיע אלי פעמיים שונות לצורך ביצוע עבודות חשמל בבית ובמשרד, ההתרשמות שלי ממנו היא שהוא מקצועי מאוד, מבצע עבודות יפות ובאמת לוקח מחירים סבירים - ממליץ בחום!

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

שמש חשמל
שמש חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

נתנאל בעל מקצוע
מדהים!!!! שירות מקצועי אמין אפשר לסמוך עליו. שמתי אותו כחשמלאי קבוע שלי במידה ויקרה משהו בחשמל הוא הראשון שאתקשר אליו - ממליצה מכל הלב, אמינות זה דבר חשוב במיוחד עם אנשי מקצוע (:

אהוד חשמלאי מוסמך
אהוד חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 21

חוות דעת

אהוד החשמלאי בחור
הגון וישר ואני סומך עליו בעיניים עצומות! הוא ביצע עבורי מס' עבודות שונות, בין היתר - חשמל חכם בכל הבית, התקנת שקעי חשמל חדשים ותיקון תקלה בדוד שמש - אין תקלה שהוא לא הצליח לפתור!

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 44

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

מיכאל שיפוצים
מיכאל שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך הנמכת תקרת גבס ובמקרה נתקלתי בפרסום של מיכאל, לאחר שיחת הטלפון הוא הגיע לפגישה והרשים אותי מאוד! בנוסף, הוא גם נתן לי הצעת מחיר הוגנת לחלוטין. אין לי מילה אחת רעה לומר על מיכאל!

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

בני  חשמלאי מוסמך
בני - חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 35

חוות דעת

החשמל אצלי בבית
התחיל כל פעם לקפוץ, לא הבנתי מה הסיבה. ניסיתי כל פעם לנתק מכשיר אחר עד שהתברר לי שהבעיה היא במקרר שכנראה מקצר ולכן הפיוז קופץ. חשבתי להזמין טכנאי מקררים שיבדוק היטב את המקרר לפני שאני מחליט ללכת לקנות חדש, כי זו הוצאה כבדה.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"כשמדברים על פאזות בחשמל, הכוונה היא למקור מתח, לזרם החשמלי המסופק אל הבתים"

"תלת פאזי היא מערכת חשמל חדשה יותר ולכן גם בטיחותית, כשהסיכון לקצר בה הוא אפסי"

"אם מערכת החשמל שלכם מקצרת או עושה בעיות, כדי לשקול לעבור לתלת פאזי"

כתבות ומאמרים

המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

מאמר זה יסביר מהי ביקורת חשמל של חברת החשמל, באיזה תקלות חשמל נזדקק לאחת כזו ומתי בדיוק צריך להזמין אחת - מבטיחים תשובות לכל השאלות.

קרא עוד
חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

חשמלאי מוסמך – מתי צריך ועבור אילו עבודות

השוק מוצף בחשמלאים בעלי כל מיני סוגי רישיונות. איך נדע להבדיל ביניהם ומי מהם חשמלאי מוסמך? אנחנו כאן עם התשובות.

קרא עוד
סוגי חשמלאים - חשמלאי מוסמך, בודק, או מעשי? וההבדלים בניהם

סוגי חשמלאים - חשמלאי מוסמך, בודק, או מעשי? וההבדלים בניהם

חשמלאי נחשב לאחד המקצועות היציבים והנפוצים ביותר אבל לא כולם יודעים שלמקצוע החשמלאות אין רק הגדרה אחת, אלא שישנם סוגים שונים של חשמלאים, במאמר ננסה לענות על איזה סוג חשמלאי צריך להזמין כדי לתקן תקלות חשמל שונות.

קרא עוד
7 כללים לבחירת חשמלאי מוסמך

7 כללים לבחירת חשמלאי מוסמך

במאמר יוסבר כיצד לבחור חשמלאי אמין ומקצועי לעבודות חשמל ויודגשו כללים חשובים בהתנהלות עם חשמלאים

קרא עוד