31

ספקי שירות בתחום חשמלאים

המדריך המלא לחשמל - טיפים,הסברים ומחירים של עבודות חשמל

במאמר נסביר על מונחים בסיסיים בחשמל, מהם ההגדרות ותחומי ההתמקצעות של חשמלאים, איזה עבודות חשמל נפוצות יש ומה העלות שלה.

המדריך המלא לחשמל

כמה פעמים יצא לכם לחשוב עד כמה אנו ברי מזל לחיות בעידן שבו החשמל זמין ונגיש כל כך? זה נראה לנו הרי כל כך טבעי היום פשוט להרים מתג או ללחוץ על כפתור, ומיד כל הבית מתעורר לחיים - אור שוטף את החדרים, אפשר להדליק טלוויזיה או לשחק בפלייסטיישן, המחשב והאינטרנט נכנסים לפעולה והבוילר מחמם לנו מים למקלחת. אבל מספיק ללכת 150 שנה אחורה וכל הפעולות הללו לא היו טריוויאליות כלל וכלל.
החשמל הוא המצאה חדשה יחסית. בסוף המאה ה-19 חברו להם יחדיו תומס אלווה אדיסון וניקולא טסלה. אדיסון המציא את שיטת הזרם הישר, טסלה את זרם החילופין, או בשמם הידוע יותר – ACDC , ויחד הם הזניקו את חלום החשמל להמונים (טוב, לא ממש ביחד, הם לא בדיוק ששו לשתף פעולה זה עם זה, ואפילו היו חלוקים מקצועית בדעתם, אבל מה זה משנה? בזכות שניהם יש היום חשמל לכוווולללםם).
אל תדאגו, אנחנו לא באמת מתכוונים לבלבל לכם את המוח עם סיפורים היסטוריים או טכניים מדי על איך החשמל זורם אלינו הביתה ומפעיל את המכשירים, אבל אנחנו כן ננסה לפשט ולבאר עבורכם במאמר זה מונחים בסיסיים בחשמל, להסביר לכם בקצרה מהם ההגדרות ותחומי ההתמקצעות של חשמלאים, איזה עבודות חשמל נפוצות יש ומה העלות שלהן (וחשוב מכך, איזה חשמלאי אתם צריכים להזמין לכל סוג עבודה), ואפילו לתת לכם קצת טיפים להתנהלות נכונה עם חשמל.
אז בואו נצלול פנימה.

מיהו חשמלאי ומה הגדרת התפקיד שלו?

חשמלאי הוא מי שהמקצוע שלו הוא חשמלאות. כלומר, מדובר באדם שמתעסק עם חשמל, החל מהתקנת ציוד חשמלי, תחזוקה של תשתיות קיימות וחיווט של מכשור וציוד. הוא יכול להתמקצע בתחום מסוים ולהפוך להיות למשל בעל מקצוע העוסק בחשמל רכב,מכונות וכד'.
אבל לא כל אחד יכול להפוך בעל מקצוע העוסק בחשמל. החוק בישראל קובע שעיסוק בעבודות חשמל, לרבות בדיקה, שינוי, תיקון או פירוק של מתקן חשמלי, דורש הכשרה ורישיון מטעם משרד העבודה והרווחה. מי שאין בידו רישיון זה עובר על החוק, ומכיוון שהוא מהווה סיכון לא רק את עצמו אלא גם אחרים, הוא כמובן צפוי להיענש בהתאם.
משרד העבודה והרווחה מנפיק רישיונות בדרגות שונות, שכל אחד מהם מתאים לסוג שונה של עבודות חשמל. אחת הדרגות הגבוהות ביותר של המקצוע הוא מהנדס חשמל שרשאי לערוך ולבצע את כל עבודות החשמל, מעליו יש דרגת בודק 3, שעליו להיות מהנדס חשמל ולעסוק בעבודה זו שנתיים לפחות לפני שהוא מקבל את רישיונו. ניתן כמובן למצוא גם דרגות ביניים של חשמלאים למיניהם, כגון "עוזר" שרשאי לעזור בביצוע עבודות חשמל במתקנים במתח נמוך, אולם אך ורק בפיקוח של בעל מקצוע מוסמך ומעלה; חשמלאי מוסמך שרשאי לבצע ולתכנן מתקנים במתח נמוך עד 80 אמפר; טכנאי חשמל שרשאי לבצע ולתכנן עבודות חשמל במתקנים במתח נמוך עד 400 אמפר; ובודק סוג 1 שעליו להיות טכנאי חשמל ושרשאי לבצע בדיקות של מתקן חשמלי במתח נמוך עד 80 אמפר.
את רשימת הדרגות המלאה והעדכנית ניתן למצוא באתר של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

עבודות חשמל נפוצות

למרות שאין ישראלי שלא מכיר מישהו שמכיר מישהו שיכול לבוא ולסדר את החשמל בבית "בלי כסף", תעשו לעצמכם כלל – לא משחקים עם חשמל! אף פעם. ההמלצה שלנו היא שלא משנה על איזו עבודה מדובר, תמיד תזמינו בעל מקצוע לביצוע שלה. אם אתם רוצים, תוכלו לתרץ את הזמנת בעל המקצוע בכך שהחוק בארץ מתיר רק לבעל מקצוע בעל רישיון מתאים בלבד לבצע עבודות חשמל.

חוק החשמל מגדיר עבודת חשמל כעבודה שמצריכה שימוש בכלי עבודה ומתבצעת על ידם. לכן, החלפת נורת ליבון לדוגמא, היא פעולה שתוכלו לבצע עצמאית כיוון שהיא אינה מצריכה כלי עבודה ייעודיים (על אף שאנו תקווה שכבר אין לכם נורות כאלו בבית, כי יש להן השלכות סביבתיות מטרידות). לעומת זאת, בכל עבודת חשמל אחרת יש סיכון גבוה שאתם או הרכוש שלכם תיפגעו, ולכן הימנעו מלבצע אותה בעצמכם והזמינו איש מקצוע.
עלות ביקור חשמלאי נעה בין 200-250 ₪. אבל לרוב זה לא מסתכם רק בהזמנת בעל המקצוע סתם כך, אז הנה פירוט העלויות של תיקון תקלות נפוצות שמחייבות טיפול של בעל מקצוע בעל רישיון:

קצר חשמלי – אם החשמל שלכם קופץ, סביר להניח שמדובר במכשיר חשמלי תקול. במקרה כזה אנו ממליצים שתבדקו שני דברים טרם הזמנת החשמלאי: האחד, שלא קפץ פיוז אקראי בלוח החשמל שלכם וכל שאתם צריכים לעשות הוא רק להרים אותו חזרה, והשני לנתק מהחשמל את המכשיר הבעייתי שעשה את הקצר. אם לאחר הבדיקות האלה, החשמל עדיין מקצר או עושה בעיות, אין מנוס מלהזמין בעל מקצוע מוסמך.
עלות תיקון קצר חשמלי עומדת על 200-450 ₪ בממוצע, תלוי במורכבות התיקון.

החלפת שקע חשמלי – אם יש שקע באחד החדרים בבית שלא עובד, רוב הסיכויים שאינכם יודעים מדוע זה קרה, ובדיוק מהסיבה הזו רצוי להחליפו. ייתכן שיש בעיה ספציפית בשקע עצמו, או אולי אחד החוטים התנתק, אבל ייתכן גם שהוא נשרף ואז כל מגע איתו עלול להיות מסוכן.
עלות החלפת שקע חשמלי תעלה בין 250-350 ₪ והיא כוללת את מחיר השקע עצמו.

החלפת לוח חשמל – אם לוח החשמל שלכם ישן מאוד, או כזה שעבר כבר כל כך הרבה תקלות וכבר אין אפשרות לתקן אותו יותר, הוא הופך לסכנה בטיחותית ולכן תהיו מחויבים להחליף אותו. לא מדובר בפעולה של מה בכך, לא מבחינת הזמן ובוודאי שגם לא מבחינה כספית. החלפת הלוח תלויה בסוג הלוח הקיים וברצון שלכם לשדרג אותו.
החלפת לוח חשמל חד פאזי תעלה בין 1,200-1,500 ₪ ואילו החלפת לוח חשמל תלת פאזי כבר תעלה 2,000-2,200 ₪. אם לוח החשמל שלכם חד פאזי ותרצו לשדרג אותו לתלת פאזי, הסכום יגיע גם עד 4,000 ₪ ויצריך בנוסף גם בדיקה ואישור של חשמלאי אשר יבצע ביקורת חשמל מטעם חברת החשמל. גם כאן המחירים כוללים את מחיר לוח החשמל וחלקים נדרשים אחרים.

לעוד הצעות מחיר הכנסו אל מחירון עבודות חשמל של בעלי המקצוע הנבחרים שלנו.

מה זה בכלל חד פאזי או תלת פאזי ומה ההבדל ביניהם?

החשמל מגיע לבתים שלנו באמצעות שתי מערכות עיקריות – מערכת בעלת פאזה אחת ומערכת בעלת 3 פאזות. ההבדל המהותי בין שתי המערכות הללו הוא היכולת של כל מערכת להפעיל את מכשירי החשמל בבית בו זמנית. ככל שהמערכת חזקה יותר, יש לה את הכוח להפעיל יותר מכשירים מבלי שתקרוס.
פאזה היא יחידה חשמלית שזרם החשמל בה עובר במעגל חשמלי ושדורשת שני חוטים להשלמה שלו, חוט מוליך וחוט נייטרלי. מערכת של פאזה אחת (חד פאזי) היא זו ששימשה אותנו לאורך עשרות שנים והצליחה לספק חשמל ללא בעיה לכל הבתים. מערכת זו מספקת חשמל בהספק של 25 אמפר וגם כיום היא מספיקה למרבית הבתים בישראל, בטח לדירות הקטנות ולכאלה שאינם מוגדרים צרכני חשמל כבדים.
מערכת תלת פאזית היא מערכת חשמל המורכבת מ-4 חוטים, שלושה חוטים מוליכים ואחד ניטרלי שהוא גם המשותף לשלוש הפאזות. החוטים המוליכים אינם מתחילים מאותה נקודה, יש ביניהם הפרש של 120 מעלות אחד מהשני. ההספק של מערכת כזו הוא 40 אמפר והיא מורכבת כיום כמעט בכל הבתים החדשים שנבנים וכמובן במבני מסחר ותעשיה שהם צרכני חשמל רציניים.
כפי שציינו, למרבית הבתים תספיקה מערכת של חשמל חד פאזי, אבל אם אתם צורכים הרבה חשמל או שתרצו להכין את הבית לצריכה עתידית גבוהה יותר, תוכלו לעבור למערכת תלת פאזית ללא כל בעיה. לשם כך יש לפנות לחברת החשמל, לקבל מהם אישור ולפנות לחשמלאי שיבצע את המעבר באופן נכון ומקצועי.

איך אפשר לחסוך בחשמל?

חד פאזי או תלת פאזי, זה לא באמת משנה, כל אחד מאיתנו יכול לומר בוודאות שאמנם החשמל הוא אחד הדברים ההכרחיים לקיומם של חיים מודרניים ונוחים, אבל המחיר שלו (לפחות בארץ) רק עולה ועולה עם השנים.
יחד עם זאת, אפשר ורצוי לחסוך בחשמל. גם בשימוש שלו – כיבוי אורות ומכשירי חשמל בחדרים שלא נמצאים בהם, מעבר לנורות לד שהן פחות מזיקות לסביבה וגם חסכוניות יותר, רכישת מכשירי חשמל בעלי דירוג אנרגטי גבוה וכד' – אבל חשוב מכך, להבין את חשיבות החיסכון כבר בשלב התכנון והבנייה של הבית.
כן, כולם מדברים היום על בניה ירוקה, שחלק ממנה מתייחס גם לחיסכון בחשמל, אבל מה זה אומר? כדי לפשט את זה אפשר לומר שזוהי למעשה בניה חכמה שלוקחת בחשבון שיקולים כמו תנאי מזג האוויר והאקלים בו ממוקם הבית, שמנצלת את התאורה הטבעית הקיימת ושמשתמשת בחומרי בנייה בעלי אורך חיים ממושך שגם יוצרים לבית מעטפת תרמית שמסייעת לוויסות החום והקור בהתאם לעונה.
אבל גם לאחר שעשיתם את כל זה וישבתם עם אדריכל שהתייחס לכל השיקולים שהוזכרו, תוכלו לייעל עוד יותר את החיסכון בחשמל ולהתקין בנוסף גם עזרים שיכולים לסייע לכך – כמו למשל שעון שבת. מדובר בהתקן חשמלי שכולל שעון ומפסק (טיימר), שמאפשר לקבוע מראש זמני הפעלה של מכשירי חשמל שמחוברים אליו. שעון כזה מותקן כיום בבתים בעיקר להפעלה של בוילר חשמל בחורף, כאשר רוצים מים חמים בשעה מסוימת, אך הוא כמובן יכול להתחבר לכל מכשיר אחר. שעון שבת מהווה פתרון מצוין לקהל שומרי השבת בישראל, אך מעבר לכך, יש לו יתרונות רבים אחרים, כשהבולט שבהם הוא חיסכון בחשמל ובכסף, מכיוון שהמכשיר החשמלי יפעל לפי זמן קצוב ולא יבזבז חשמל מיותר. חשוב כמובן לזכור שהתקנה של שעון שבת מחויבת להתבצע אך ורק על ידי בעל מקצוע בעל רישיון.

והטרנד החדש – מערכת סולארית לייצור חשמל

אם אתם באמת רוצים לחסוך בחשמל ואולי אפילו לייצר אותו בעצמכם ולהעביר עודפים שלו לחברת חשמל, כדאי שתתוודעו לאפשרות של מערכת סולארית. עד לפני כמה שנים הנושא לא היה כל כך פופולרי וכל מי שרצה לדעת קצת יותר על יתרונות המערכת נסוג מהר אחורה כשהבין במה זה כרוך מבחינת הרגולציה, אבל בשנתיים האחרונות החסמים הבירוקרטיים הללו הוסרו כמעט כולם ומשרד האנרגיה הוא כעת אחד המעודדים הגדולים ביותר של השימוש בחשמל סולארי.
כמעט כל אחד יכול להתקין היום מערכת כזו בבית שלו, בין אם הוא מתגורר בבית פרטי ובין אם בבית משותף. בדרך כלל המערכת תמוקם על גג הבית כיוון שמדובר בשטח גדול שלרוב אינו מנוצל כלל ושחשוף באופן ישיר לשמש. נכון, יש השקעה כספית ראשונית, אבל היא מוחזרת מהר מאוד ולטווח הארוך היא נחשבת לאחת ההשקעות הרווחיות והמוצלחות ביותר. כי לא רק שאתם מייצרים את החשמל שלכם בעצמכם ולא תלויים באף גורם חיצוני, אתם גם לא משלמים חשמל כמעט בכלל (אולי רק בחודשי החורף המעטים), ולא רק זה – אתם גם תורמים לסביבה.


אז מה המסקנה מכל המאמר הזה?

קודם כל שמזל שיש לנו חשמל. הוא הצעיד את העולם קדימה במהירות שיא, הוא משדרג את החיים שלנו ואנחנו לא באמת יכולים לדמיין את חיינו בלעדיו. אבל... החשמל הוא גם אחד הדברים המסוכנים ביותר ואסור לנו להתעסק איתו או לגעת בו בעצמנו. בכדי לבצע פעולות כאלה ואחרות שקשורות בחשמל, חובה עלינו להשתמש בשירותיו של בעל מקצוע בעל רישיון מתאים. חשמלאי כזה גם יתקן לנו את תקלות שנגרמו ברשת החשמל שלנו, וגם יוכל להתקין לנו מכשירים או אביזרים שיוכלו לסייע לנו לחסוך בחשמל. וכן, חיסכון בחשמל הוא חשוב. גם לכיס שלנו, אבל גם לסביבה ובסופו של דבר לדורות העתידיים שיגיעו אחרינו.

בהצלחה!

31

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

חשמלאים מומלצים תל אביב

חשמל דורי
חשמל דורי

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
דורי החשמלאי הגיע אלי פעמיים שונות לצורך ביצוע עבודות חשמל בבית ובמשרד, ההתרשמות שלי ממנו היא שהוא מקצועי מאוד, מבצע עבודות יפות ובאמת לוקח מחירים סבירים - ממליץ בחום!

גרסי יואל עבודות חשמל
ג'רסי יואל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אני מכיר את
יואל מאז שהייתי קטן ויכול לומר בביטחון שהוא הכי מקצוען שיש! הוא מטפל לי בכל בעיות החשמל בדירה ולאחרונה, הייתה לי הפסקת חשמל והוא תיקן את הלוח. יואל לא רק אמין והגון אלא גם יודע לאתר את התקלות במהירות ומוצא פתרונות יעילים לכל בעיה!

עמית גל עבודות חשמל
עמית גל עבודות חשמל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

מרוצה מהשירות של
עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

איוון חשמלאי
איוון חשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

לאיוון הגעתי בעקבות
המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

חשמל שרוני
חשמל שרוני

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 27

חוות דעת

יהושע החשמלאי בן
אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

גאקי חשמל ואינסטלציה
ג'אקי חשמל ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

ממליץ מאד!! בא
לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

אבי חשמל
אבי חשמל!!

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 45

חוות דעת

אבי הוא חשמלאי
זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

שמש חשמל
שמש חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

נתנאל בעל מקצוע
מדהים!!!! שירות מקצועי אמין אפשר לסמוך עליו. שמתי אותו כחשמלאי קבוע שלי במידה ויקרה משהו בחשמל הוא הראשון שאתקשר אליו - ממליצה מכל הלב, אמינות זה דבר חשוב במיוחד עם אנשי מקצוע (:

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

חשמלאי מוסמך איציק סייג
חשמלאי מוסמך איציק סייג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

איציק ביצע עבורי
התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

אהוד חשמלאי מוסמך
אהוד חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 19

חוות דעת

אהוד החשמלאי בחור
הגון וישר ואני סומך עליו בעיניים עצומות! הוא ביצע עבורי מס' עבודות שונות, בין היתר - חשמל חכם בכל הבית, התקנת שקעי חשמל חדשים ותיקון תקלה בדוד שמש - אין תקלה שהוא לא הצליח לפתור!

בני שרותי תיקונים
בני שרותי תיקונים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 44

חוות דעת

אני רוצה להודות
לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

אבי החשמלאי
אבי החשמלאי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

על אבי החשמלאי
יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

חשמל נתניה
חשמל נתניה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עבדתי עם מארק
הרבה שנים! הוא ביצע את כל עבודות החשמל ב2 בניינים שבהם הייתי מנהל התפעול והייתה זו חוויה מאוד נעימה. יצא לי להכיר הרבה בעלי מקצוע אבל אני יכול לומר בפה מלא שמארק היה הטוב ביותר!

אלי שירותי חשמל
אלי שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

מרוצה מאוד, יחס
אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

יאיר נוסרי
יאיר נוסרי

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יאיר בעל מקצוע
ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

חשמל גליק
חשמל גליק

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד ממליץ
על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

בני  חשמלאי מוסמך
בני - חשמלאי מוסמך

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 35

חוות דעת

החשמל אצלי בבית
התחיל כל פעם לקפוץ, לא הבנתי מה הסיבה. ניסיתי כל פעם לנתק מכשיר אחר עד שהתברר לי שהבעיה היא במקרר שכנראה מקצר ולכן הפיוז קופץ. חשבתי להזמין טכנאי מקררים שיבדוק היטב את המקרר לפני שאני מחליט ללכת לקנות חדש, כי זו הוצאה כבדה.

מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

עובד איש מקצוע
ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

טקקונדשיין מישל בשני
טק-קונדשיין (מישל בשני)

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

את מישל הטכנאי,
גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

מכלול  עבודות חשמל ותקשורת
מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה מאוד, שגיא
זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

אג חשמל
א.ג. חשמל

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אגס שירותי חשמל
אגס שירותי חשמל

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 3

חוות דעת

את חיים החשמלאי
הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

יעקובוביץ דודי חשמלאי
יעקובוביץ דודי חשמלאי

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 12

חוות דעת

דודי החשמלאי בעל
מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

עח חשמל ושפוצים
ע.ח חשמל ושפוצים

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 4

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

וולטק  פתרונות חשמל מתקדמים
וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

אני ממליצה על
מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

"תעשו לעצמכם כלל – לא משחקים עם חשמל! אף פעם"

"אם החשמל שלכם קופץ, סביר להניח שמדובר במכשיר חשמלי תקול"

"חוק החשמל מגדיר עבודת חשמל כעבודה שמצריכה שימוש בכלי עבודה ומתבצעת על ידם."

כתבות ומאמרים

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

כל המידע על תכנון חשמל נכון ותאורה לבית

המאמר נכתב על מנת לתת מושג מה עליכם לעשות וכיצד לנהוג כדי לבצע תכנון חשמל נכון לבית שלכם, לבחירת תאורה לפנים ולחוץ וכדי שתכירו כמה שיותר מונחים ומושגים בתחומים אלו.

קרא עוד
המדריך השלם למונה חשמל ושעון שבת - טיפים ונקודות חשובות

המדריך השלם למונה חשמל ושעון שבת - טיפים ונקודות חשובות

כיום קיימים בשוק מגוון מוצרים והתקנים חשמליים שיכולים לעזור לכם לנטר ולפקח על צריכת החשמל שלכם במאמר שלפניכם נרחיב על שניים מתוכם - מונה חשמל ושעון שבת.

קרא עוד
שקע ותקע - כל המידע הנחוץ על נקודת חשמל

שקע ותקע - כל המידע הנחוץ על נקודת חשמל

כאשר אתם מתעסקים עם חשמל, הבטיחות היא זו שצריכה לעמוד לנגד עיניכם ולהנחות אתכם בכל פעולה שאתם עושים, גם בפעולות הטריוויאליות ביותר כמו להכניס תקע לשקע. במאמר הבא תמצאו את הכל על נקודת חשמל, שקעים ותקעים.

קרא עוד
המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

המדריך לביקורת חשמל של חברת החשמל - תקלות חשמל וטיפים

מאמר זה יסביר מהי ביקורת חשמל של חברת החשמל, באיזה תקלות חשמל נזדקק לאחת כזו ומתי בדיוק צריך להזמין אחת - מבטיחים תשובות לכל השאלות.

קרא עוד
כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

כל הטיפים החשובים לתקלות חשמל בחורף

בחורף אנו תלויים יותר במכשירי החשמל ולכן רצוי מאוד שהם יתפקדו באופן חלק וללא תקלות חשמל. מאמר זה יסביר כיצד ניתן להכין את הבית לקראת העונה הקרה, וייתן טיפים לבטיחות חשמל בחורף.

קרא עוד
קצר בלוח החשמל? בעיית הארקה? מה זה וולט? - כל התשובות במילון המושגים שלנו

קצר בלוח החשמל? בעיית הארקה? מה זה וולט? - כל התשובות במילון המושגים שלנו

אז אם אתם רוצים לדעת מה ההבדל בין ואט לוולט, או מה זה בדיוק ממסר פחת, הארקה או קצר חשמלי בלוח החשמל המאמר הזה בדיוק בשבילכם.

קרא עוד
תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

תלת פאזי - כל המידע על חיבור חשמל תלת פאזי

אם אתם מבקשים להגדיל את זרם החשמל לבית יש לכם שתי אפשרויות: מעבר מ-25 אמפר ל-40 אמפר ומעבר מחד פאזי לתלת פאזי. במאמר הבא נרחיב על אפשריות אלו ונציג את היתרונות והחסרונות של חד פאזי ותלת פאזי.

קרא עוד
לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לא זול, אבל מציל חיים – מחירי עבודות חשמל

לשאלה כמה עולה עבודת חשמל אין תשובה אחת. כבר כתבנו שיש מגוון עבודות מעלות ביקור חשמלאי ועד תיקון, התקנה או החלפה, ולכן טווח העלויות הוא עצום, במאמר הבא נענה על כל השאלות של מחירי עבודות חשמל.

קרא עוד