23

ספקי שירות בתחום הובלות

חמש טעויות נפוצות במעבר דירה

5 טעויות שכיחות במיוחד במעבר דירה שכדאי להיות מודעים אליהן - כך שהסיכוי שגם אתם תטעו יהיה מזערי ואפילו אפסי.

5 טעויות נפוצות במעבר דירה

כל שינוי בחיים, ובמיוחד אם הוא משמעותי, מייצר מצד אחד ציפייה והתרגשות ומצד שני גם לחץ מובן. כשעוברים דירה, כמעט תמיד מדובר בהרבה יותר מ"רק" שינוי כתובת - ולכן חשוב להיערך נכון לקראתו. המשוואה פשוטה: תכנון מוקדם של התהליך והקפדה על מימוש התוכנית = מעבר דירה קל ופשוט. תכנון כזה גם עוזר להימנע מהטעויות הנפוצות שלא מעט אנשים מבצעים כשהם עוברים דירה. הנה 5 טעויות שכיחות במיוחד, שכדאי להיות מודעים אליהם - כך שהסיכוי שגם אתם תטעו יהיה מזערי ואפילו אפסי.

1. לדחות את אריזת הבית

הטעות הנפוצה ביותר היא לדחות את אריזת כל תכולת הדירה, ולדחות עוד, ועוד - עד שפתאום המובילים דופקים בדלת ויש עוד המון פריטים שלא ארוזים בקרטונים.
הנזק הוא קודם כל כספי: תמחור העברת דירה מבוסס בין השאר על הערכת משך הזמן שיידרש למובילים להשלים את ההעמסה של המשאית, הנסיעה אל היעד והפריקה. אם התכולה לא מוכנה להעמסה, נוצר עיכוב של ממש, והצעת המחיר המקורית לא יכולה להיות תקפה. עוד כדאי לקחת בחשבון שבעונה החמה של מעברי הדירה, כלומר בקיץ, חברות הובלה מבצעות מדי יום שתיים ואפילו 3 הובלות - ועיכוב מבחינתן הוא פגיעה בלקוחות הבאים.
נזק נוסף שעלול להיגרם עקב הדחייה הוא אריזה חפוזה. חלק מהפריטים עלולים להישבר תוך כדי ההובלה, וההתאקלמות בבית החדש תהיה בכל מקרה בעייתית בגלל שלא תדעו איפה נמצא כל דבר.
הדחיינות מובנת. אריזת תכולת דירה שלמה היא מלאכה תובענית, ותמיד, אבל תמיד, נמשכת יותר זמן מכפי שמעריכים מי שאינם מומחים בתחום. בנוסף לרוב בני האדם קשה לוותר על הזמינות המידית של כל הרכוש שלהם ולכן הם מעדיפים להשאיר אותם מחוץ לקרטונים עד לרגע האחרון, ולפעמים יש גם קושי רגשי לעזוב את הבית הנוכחי.
מצד שני, יש גם שלל פתרונות לדחיינות. אופציה אחת היא תוכנית עבודה מסודרת, מחולקת לימים כשבכל יום יש משימות קטנות ולא מאיימות. תוכנית אריזה לדירת 3-4 חדרים ממוצעת אמורה להתפרס על 3-4 שבועות, כולל מרווח ביטחון של 3-4 ימים. אופציה שנייה היא לשלם עבור שירותי הובלות שכוללים גם את האריזה, וכך לחסוך גם זמן יקר וגם את הנזקים שעלולים להיגרם עקב דחיינות.

2. חישוב לא נכון של מספר הקרטונים

כשאתם פונים אל חברת הובלות מקצועית כדי לקבל הצעת מחיר, הנציגים עוברים אתכם באופן יסודי על כל תכולת הבית. המטרה היא להבין בכמה קרטונים מדובר, בנוסף לפריטים הגדולים והכבדים (מכשירי החשמל והרהיטים) - כך שהתמחור יהיה גם אטרקטיבי עבורכם וגם כזה שמאפשר לחברה להרוויח.
אם ביום ההובלה מתגלה פער משמעותי בין מספר הקרטונים שציינתם שתזדקקו להם לבין אלה שממתינים בפועל להעמסה - תתבקשו לשלם יותר, וגם עלולה להיווצר אי נעימות.
בנוסף, כשאתם מעריכים את מספר הקרטונים בחסר, תוך כדי אריזת התכולה סביר להניח שתיתקעו בלי קרטונים. התוצאה תהיה בזבוז זמן - משאב יקר מאוד בתקופה שלפני העברת הדירה שגם כך עמוסה במטלות - בגלל הצורך למהר ולקנות עוד קרטונים (או לחילופין לחפש קרטונים משומשים בשכונה או בפייסבוק).
איך מבטיחים הערכה מדויקת? מתייעצים עם מוביל מקצועי שממילא פניתם אליו כדי לקבל הצעת מחיר. כשמדובר על בתים גדולים ובהתאם הובלות מורכבות, ייתכן שבעל חברת ההובלות יגיע אליכם כדי לעבור אתכם על התכולה ולהתחיל לתכנן את ההובלה. במקרים אחרים תתבקשו לשלוח צילומים של כל החדרים וכל החללים (לא לשכוח את הבוידם ואת מרפסת השירות) - ותקבלו הערכה מקצועית מדויקת של כמות הקרטונים הנחוצה לכם.

3. לוותר על מיון התכולה

הובלת דירה מתומחרת כאמור בין השאר לפי היקף התכולה. כשאתם לוקחים אתכם פריטים שלא באמת מספקים לכם תועלת, אתם משלמים עוד כסף מבלי שתהיה לכך תמורה אמיתית מבחינתכם. בנוסף, פתיחת הקרטונים וההתארגנות בדירה החדשה תתארך שלא לצורך, ובסופו של דבר כל אותה תכולה לא רלוונטית תוספת מקום יקר שאפשר היה להשתמש בו למטרות אחרות, שבאמת חשובות לכם.
בהתאם מומלץ בחום לנצל את מעבר הדירה למיון יסודי ומקיף של כל הרכוש שצברתם עד עכשיו. מה שכבר לא שמיש - משליכים לאשפה (או למחזור מתאים). את מה שעוד יכול להועיל לאחרים אבל לכם כבר אין צורך בו - אפשר לתרום לנזקקים או לנסות למכור, גם אם במחירים נמוכים (עדיין תחסכו את ההוצאה על ההובלה ו/או את הזמן שייקח לכם להשליך אותם לאשפה).

4. לא להכין את הבית החדש לחיים בו

הבית החדש שלכם - גם כשהוא חדש לגמרי, מקבלן, וגם כשקונים או שוכרים דירה יד שנייה - לא בהכרח מוכן לגמרי לחיים בו. לפעמים נדרשים תיקונים קטנים, לפעמים כדאי מאוד לצבוע חלק מהחדרים, הדברה יסודית היא עוד אופציה שחוסכת לכם את הצורך לצאת מהדירה למספר שעות כשמרססים אותה וכמעט תמיד מומלץ לבצע ניקיון יסודי.
את כל אלה כדאי להשלים לפני המעבר - מפני שאחרי שתיכנסו לנכס עם כל הרכוש שלכם, כל הפעולות הנ"ל הופכות למורכבות יותר ולכן גם ליקרות יותר. בנוסף, בדרך זו ההתאקלמות מהירה יותר, ומן הסתם אתם כבר חולמים על הרגע שבו אתם מתרווחים על הספה בסלון כשמסביב הכל בדיוק כפי שרציתם.

5. לחץ

לחץ הוא כאמור מרכיב כמעט בלתי נמנע בתהליך העברת הדירה. אחד הגורמים העיקריים הוא החשש שמשהו ישתבש ביום ההובלה עצמה - ובפרט שהמובילים לא יגיעו. כשבוחרים נכון חברת הובלות אמינה, כזו שכבר סיפקה שירות מצוין ללקוחות רבים ומציעה לכם חוזה מסודר, כולל תאריך, שעה והצעת מחיר מפורטת, אתם יכולים להיות רגועים. ביטוח תכולה (ולא רק ביטוח חובה למשאית) תורם גם הוא לשקט הנפשי - ומאפשר לכם ללכת לישון רגועים בלילה האחרון בדירה הנוכחית, בידיעה ודאית שהמעבר יהיה נעים וקל.
המאמר בשיתוף חברת הובלות באביב: https://www.aviv-moving.co.il
בהצלחה!

23

ספקי שירות בתחום הובלות

מצא בעל מקצוע

מובילים מומלצים תל אביב

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"שניר הובלות" פשוט
מצוינים! אני מכיר אותם הרבה שנים והם ביצעו עבורי מספר עבודות ולאחרונה, ביצעו הובלת דירה מרמת גן לתל אביב. "שניר הובלות" היו זמינים עבורי מיידית והם הגיעו אלי עם כל האמצעים הדרושים על מנת לבצע הובלה בצורה מושלמת ללא טעויות או תקלות!

מגה מקס הובלות
מגה מקס הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו פעם שנייה
שאני משתמשת בשירותיהם של "מגה מקס הובלות" ויצאתי מרוצה! הם ביצעו עבורי הובלת דירה מכפר סבא לחדרה והגעתי אליהם דרך המלצות רבות בפייסבוק.

הובלות חמישה כוכבים
הובלות חמישה כוכבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אנו עובדים באופן
קבוע כבר תקופה עם "הובלות חמישה כוכבים" ומרוצים מאוד! הם מבצעים עבורנו בעיריית חולון הובלות של רהיטים מבתי ספר, גנים ומוזאונים וגם גובים מאיתנו מחיר הגון בהחלט.

הובלות ויקטור
הובלות ויקטור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

ויקטור והצוות שלו
היו פשוט מעולים וגם גבו ממני מחיר הגון ביותר! קיבלתי עליהם המלצה בפייסבוק והזמנתי אותם להובלת דירה מחיפה לקרית ביאליק. ההתנהלות של ויקטור והצוות שלו הייתה נכונה!

קלמוביל
קלמוביל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני ממליצה על
מאור "קלמוביל" בחום, הייתי מאוד מרוצה, הם מקצוענים! מדובר בהובלה של דירה מקומה שנייה לקומה ראשונה ללא מעלית, באותה העיר.

בסט פרייס הובלות
בסט פרייס הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אל שרון מחברת
"בסט פרייס הובלות" פניתי לצורך הובלת דירה ממודיעין לנעלה, השירות היה אחלה, הכל עבר בשלום ואנחנו מאוד מרוצים. שרון והצוות עמדו בזמנים שקבענו וישר ניגשו לעבודה.

נשר הובלות
נשר הובלות

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

ויקטור הגיע לדירה
שלנו כדי לתת הצעת מחיר. הוא לא הסתפק בשיחת טלפון. יש הרבה שנותנים מחיר בטלפון ואחר כך מעלים את המחיר ומתחילים להתווכח.

הובלות רוסלן
הובלות רוסלן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 36

חוות דעת

חיפשתי מובילים באינטרנט
והגעתי לרוסלן, רוסלן נשמע לי מאוד מקצועי ונתן לי הצעת מחיר מאוד הוגנת. מעבר לזה רוסלן הגיע לראות את הדירה לפני הצעת המחיר ולא ביקש על כך תשלום.

ברגר הובלות
ברגר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

ל"ברגר הובלות" הגעתי
דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט על מובילים. לפני שסגרתי איתו, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שואדלן נתן לי את הצעת מחיר זולה משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי (יש לציין שואדלן הגיע אלי לראות את התכולה ולפי זה נתן את הצעת המחיר).

JUST MOVE  שירותי הובלה בעמ
JUST MOVE - שירותי הובלה בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

בפעם הקודמת שבה
אלכסנדר עשה עבורנו את ההובלה זה היה בעקבות המלצה שקיבלנו מפה לאוזן (לפני כמה שנים). אלכסנדר והצוות שלו עשו עבודה באמת נהדרת וטובה לכן היה לנו ברור ללא ספק שגם הפעם כשעמדנו לעבור דירה אנחנו פונים רק אליו (והפעם זאת הפעם השלישית).

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

רב מוביל
רב מוביל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

Very reliable guys.
Move almost our entire house all the way from Jerusalem to far away Zefat. From one hand, did the moving job very fast and quickly - from the other, were very carefull, and didnt break or do damage to any of our stuff.

יונייטד הובלות ואחסנה
יונייטד הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 14

חוות דעת

השירות שקיבלתי מחברת
"יונייטד הובלות" היה פשוט יוצא מן הכלל מכל הבחינות, עמידה בלוח זמנים, הובלה זריזה, ויחסי אנוש מעולים. העבודה המדוברת הייתה הובלה של דירה מחיפה קומה ראשונה בלי מעלית, לקומה רביעית עם מעלית.

הובלות אוקי
הובלות או.קי.

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 30

חוות דעת

כאשר עברנו דירה
מגן יבנה לדירת 5 חדרים, קומה רביעית בראשון לציון ביצעתי סקר שוק בין מס'' חברות. אנטון הציע לי מחיר הגון וכך בניגוד למה שאני עושה בדרך כלל, סגרתי איתו באותו רגע מבלי לנסות לשאת ולתת איתו.

קרגו ms הובלות
קרגו m.s הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

ל"קרגו m.s הובלות"
בניהולו של פבל, הגעתי דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט באתרים של בעלי מקצוע על מובילים. לפני שסגרתי איתם, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שהם זולים משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי.

הובלות סטולרמן
הובלות סטולרמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

לאחר חווית שירות
מאוד לא נעימה שקרתה לי בפעם הקודמת שעברתי דירה, עם מובילים שהגיעו בשעות אחר הצהריים כשקבענו על שמונה בבוקר לתחילת העבודה, וזה לא היה הדבר הכי גרוע שהם עשו, החלטתי הפעם לחפש בעל מקצוע מומלץ וחיפשתי כאן באתר אחד כזה.

הובלות VIP
הובלות V.I.P.

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

המקצוענים בהובלות
המקצוענים בהובלות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

בעלי המליץ על
נחמן, אני לא יודעת איפה הוא שמע עליו אבל פניתי אליו ואני ממש לא מצטערת על כך, בדיוק ההיפך. נחמן ביצע לי הובלה של דירה מהישוב גילה למחסן מאחר וטסנו חצי שנה לחו"ל, אחריה הוא החזיר את תכולת הדירה מהמחסן לדירת קרקע בישוב תקוע.

דורון הובלות ואחסנה
דורון הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

8.5

voice-icon 2

חוות דעת

תכננו מעבר מרמת-אביב
לרמת-גן ולפני רצינו לעבור גם דרך חמותי מפרדס-חנה, בכדי לקחת ממנה מדיח כלים ועוד רהיט קטן - מדובר בהובלה לא גדולה, דירה של זוג רווקים בלי ציוד כבד של מוצרי חשמל וריהוט.

עומר הובלות
עומר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

זאת הפעם הראשונה
שעברנו דירה והכל הלך בצורה חלקה ונעימה, נהנינו מאוד והכל בזכות הצוות המסור של חברת "עומר הובלות"!!!

הובלות הקרנפים
הובלות הקרנפים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מחברת "הובלות הקרנפים", הם היו עשר! הגעתי ל"הובלות הקרנפים" באמצעות פרסום שלהם וגם בעקבות המלצה שקיבלתי מפה לאוזן.

best  הובלות
best הובלות

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 9

חוות דעת

אנחנו רוצים להודות
מכל הלב לולרי והצוות שעבד אתו (חברת "best הובלות"). הייתם פשוט מדהימים, חבל על הזמן!

כתבות ומאמרים

7 כללים לבחירת חברת הובלה להעברת משרד

7 כללים לבחירת חברת הובלה להעברת משרד

כללי יסוד לבחירת חברה מומלצת להובלת משרדים שיעזרו לכם לשלם פחות ולקבל יותר

קרא עוד
מהן העלויות של מעבר דירה וכיצד ניתן להוזיל את העלויות?

מהן העלויות של מעבר דירה וכיצד ניתן להוזיל את העלויות?

מהן העלויות של מעבר דירה וכיצד ניתן להוזיל את העלויות בדרכים שונות? באילו מקרים תוכלו להעביר את הדירה לבד?

קרא עוד
כך נבחר חברת הובלות מקצועית

כך נבחר חברת הובלות מקצועית

במאמר יוצגו דגשים מרכזים שחובה לבדוק כאשר אנו מזמינים שירות של חברת הובלות

קרא עוד
הזמנת מובילים – לא המקום לחסוך בכסף

הזמנת מובילים – לא המקום לחסוך בכסף

במאמר יוסבר מדוע לא כדאי ללכת על חברת ההובלות הזולה ביותר, או לחילופין לנסות להתמקח עם החברה עד לכדי המחיר הכי נמוך.

קרא עוד
מהי הובלה בקירור?

מהי הובלה בקירור?

במאמר יוסבר מהי הובלה בקירור, מתי הומצאה, מה חשיבותה במה שונה ההובלה בקירור של היום מזו של פעם ואיך היא מתבצעת.

קרא עוד
מהי הובלת מנוף?

מהי הובלת מנוף?

במאמר יוסבר מהי הובלת מנוף, מתי היא נדרשת, לאיזה סוגים של פריטים, ומה יש לוודא עם חברת ההובלות כשמזמינים אותה.

קרא עוד
הובלה - מאמר כללי בנושא הובלות

הובלה - מאמר כללי בנושא הובלות

במאמר יוסבר באילו נסיבות זקוקים לשירותי הובלה, אילו סוגי הובלות קיימים, ומה יש לוודא כשמזמינים הובלה.

קרא עוד
הובלות לא רק על-ידי בעלי מקצוע

הובלות לא רק על-ידי בעלי מקצוע

במאמר יוסבר איך ניתן לבצע הובלת דירה בשיטת עשה זאת בעצמך, ללא עזרת בעל מקצוע או חברות הובלה.

קרא עוד