23

ספקי שירות בתחום הובלות

מהי הובלת מנוף?

במאמר יוסבר מהי הובלת מנוף, מתי היא נדרשת, לאיזה סוגים של פריטים, ומה יש לוודא עם חברת ההובלות כשמזמינים אותה.

כל המידע על הובלות מנוף

עולם ההובלות נחלק לשניים: הובלות "פשוטות", שבהן מובילים ידנית חפצים פשוטים, ולעומתן הובלות של חפצים כבדים מאוד או גדולים מאוד שמחייבות סיוע מכני בהנפה ובהרמה – מנוף. הובלה רגילה היא הובלה שאנו רגילים לראותה יום יום – הובלה של סחורה לחנות, הובלה של מוצר מן החנות לבית הלקוח, הובלה של תכולת דירה בעת מעבר וכיו"ב. בכל המקרים הללו, כוחם הפיזי של המובילים מספיק כדי להזיז, לשאת, להעלות ולהוריד את הפריטים המובלים אל הרכב וממנו, מן הבית לרכב ובחזרה, וכדומה.

מתי נהוג/מומלץ להשתמש במנוף?

הובלות מנוף נחוצות כאשר אין בכוח האדם המוביל, או אפילו כמה מובילים יחדיו, להזיז, לשאת, להעלות ולהוריד את החפץ שבו מדובר. החפץ יכול להיות חפץ ביתי כבד מאוד, כגון כספת כבדה או פסנתר כנף, או – במקרים רבים – חפץ תעשייתי כלשהו: מכונה, כלי רכב, מיכל, עמוד כבד וכו'.

לעתים החפץ הכבד הוא בעצם צביר של חפצים אחרים – לדוגמה, משטח עץ שעליו מספר רב של אריחים או בלוקים או אבני בניין, סל גדול מלא בחול או באדמה, וכדומה. במקרים כאלה, ההיגיון שעומד מאחורי הצבירה של חפצים קלים רבים לחפץ אחד כבד הוא הגברת היעילות – במקום לבזבז זמן אדם רב על הובלה נפרדת של פריטים רבים, מובילים את כולם בבת אחת בסיוע מכני.

הובלות מנוף נחוצות גם כאשר הבעיה שבפניה עומדים המובילים איננה דווקא המשקל, אלא הנגישות. בבניינים משותפים רבים - כאשר מבצעים הובלת דירות, חדרי המדרגות או המעליות צרים מדי ואינם מאפשרים להעביר דרכם חפצים גדולים כגון פסנתר, מיטה זוגית, ארון גדול, מזנון ארוך, ולעתים אפילו מקרר גדול. במקרים כאלה אפשר לפתור את הבעיה באמצעות הנפה - כלומר, הכנסה (או הוצאה) של החפץ לא דרך חדר המדרגות או המעלית אלא דרך מרפסת או חלון חיצוני גדול.

הובלה יעילה ומהירה

הובלות מנוף היו מסורבלות מאוד בעבר, משום שחייבו תיאום מדויק בין שני גורמים – הגורם המוביל (משאית) והגורם המניף (מנוף). עם המצאת המשאיות המשולבות, שמכילות מנוף כחלק אינטגרלי מן המבנה שלהן, פחת הצורך בתיאום הזה ונפתחה האפשרות לביצוע מהיר ויעיל של הובלות של חפצים כבדים או מסורבלים. משאית מנוף מסוגלת להגיע כמעט לכל מקום, ולהניף מטען כבד למדי – לעתים עד כדי שני טון או אפילו יותר – לגובה של 7-6 קומות. כך הופכת הובלה קשה ומסובכת למשימת הנפה קלה ופשוטה שמתבצעת במהירות רבה.

טיפים חשובים

חברות הובלה שברשותן צי משאיות הובלה מקפידות על כך שלפחות חלק ממשאיות אלה יהיו משאיות מנוף, וכך הן מייעלות את פעילותן ומסוגלות לבצע הובלות מנוף שלא היו אפשריות ללא משאיות אלו.
הלקוח שמזמין הובלה יכול לבדוק באילו אמצעים מסוגלת חברת ההובלה להשתמש, אילו כלים כבדים נוספים ברשותה כמו מלגזות, מרכבים, במות הרמה, צי משאיות וטוב יעשה אם יוודא מראש כיצד החברה מתכננת לטפל בהובלת המטען שלו במיוחד במקרה של הובלות מורכבות, רבות וגדולות, מה רמת המומחיות של עובדיה, מה הכשירות הטכנית של הציוד שברשותה והאם היא מבוטחת כהלכה כנגד כל סיכון או תקלה.
כדאי כמובן גם לבדוק את נושא המחיר, ועל הלקוח לדעת שמחירן של הובלות מנוף איננו צריך להיות גבוה באופן משמעותי ממחירן של הובלות רגילות – הרי החברה המובילה חוסכת זמן יקר וכוח אדם רב באמצעות השימוש במנוף.

23

ספקי שירות בתחום הובלות

מצא בעל מקצוע

מובילים מומלצים תל אביב

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"שניר הובלות" פשוט
מצוינים! אני מכיר אותם הרבה שנים והם ביצעו עבורי מספר עבודות ולאחרונה, ביצעו הובלת דירה מרמת גן לתל אביב. "שניר הובלות" היו זמינים עבורי מיידית והם הגיעו אלי עם כל האמצעים הדרושים על מנת לבצע הובלה בצורה מושלמת ללא טעויות או תקלות!

מגה מקס הובלות
מגה מקס הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו פעם שנייה
שאני משתמשת בשירותיהם של "מגה מקס הובלות" ויצאתי מרוצה! הם ביצעו עבורי הובלת דירה מכפר סבא לחדרה והגעתי אליהם דרך המלצות רבות בפייסבוק.

הובלות חמישה כוכבים
הובלות חמישה כוכבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אנו עובדים באופן
קבוע כבר תקופה עם "הובלות חמישה כוכבים" ומרוצים מאוד! הם מבצעים עבורנו בעיריית חולון הובלות של רהיטים מבתי ספר, גנים ומוזאונים וגם גובים מאיתנו מחיר הגון בהחלט.

קלמוביל
קלמוביל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני ממליצה על
מאור "קלמוביל" בחום, הייתי מאוד מרוצה, הם מקצוענים! מדובר בהובלה של דירה מקומה שנייה לקומה ראשונה ללא מעלית, באותה העיר.

הובלות רוסלן
הובלות רוסלן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 36

חוות דעת

חיפשתי מובילים באינטרנט
והגעתי לרוסלן, רוסלן נשמע לי מאוד מקצועי ונתן לי הצעת מחיר מאוד הוגנת. מעבר לזה רוסלן הגיע לראות את הדירה לפני הצעת המחיר ולא ביקש על כך תשלום.

בסט פרייס הובלות
בסט פרייס הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אל שרון מחברת
"בסט פרייס הובלות" פניתי לצורך הובלת דירה ממודיעין לנעלה, השירות היה אחלה, הכל עבר בשלום ואנחנו מאוד מרוצים. שרון והצוות עמדו בזמנים שקבענו וישר ניגשו לעבודה.

נשר הובלות
נשר הובלות

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

ויקטור הגיע לדירה
שלנו כדי לתת הצעת מחיר. הוא לא הסתפק בשיחת טלפון. יש הרבה שנותנים מחיר בטלפון ואחר כך מעלים את המחיר ומתחילים להתווכח.

ברגר הובלות
ברגר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

ל"ברגר הובלות" הגעתי
דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט על מובילים. לפני שסגרתי איתו, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שואדלן נתן לי את הצעת מחיר זולה משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי (יש לציין שואדלן הגיע אלי לראות את התכולה ולפי זה נתן את הצעת המחיר).

JUST MOVE  שירותי הובלה בעמ
JUST MOVE - שירותי הובלה בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

בפעם הקודמת שבה
אלכסנדר עשה עבורנו את ההובלה זה היה בעקבות המלצה שקיבלנו מפה לאוזן (לפני כמה שנים). אלכסנדר והצוות שלו עשו עבודה באמת נהדרת וטובה לכן היה לנו ברור ללא ספק שגם הפעם כשעמדנו לעבור דירה אנחנו פונים רק אליו (והפעם זאת הפעם השלישית).

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

רב מוביל
רב מוביל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

Very reliable guys.
Move almost our entire house all the way from Jerusalem to far away Zefat. From one hand, did the moving job very fast and quickly - from the other, were very carefull, and didnt break or do damage to any of our stuff.

יונייטד הובלות ואחסנה
יונייטד הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 14

חוות דעת

השירות שקיבלתי מחברת
"יונייטד הובלות" היה פשוט יוצא מן הכלל מכל הבחינות, עמידה בלוח זמנים, הובלה זריזה, ויחסי אנוש מעולים. העבודה המדוברת הייתה הובלה של דירה מחיפה קומה ראשונה בלי מעלית, לקומה רביעית עם מעלית.

הובלות אוקי
הובלות או.קי.

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 30

חוות דעת

כאשר עברנו דירה
מגן יבנה לדירת 5 חדרים, קומה רביעית בראשון לציון ביצעתי סקר שוק בין מס'' חברות. אנטון הציע לי מחיר הגון וכך בניגוד למה שאני עושה בדרך כלל, סגרתי איתו באותו רגע מבלי לנסות לשאת ולתת איתו.

קרגו ms הובלות
קרגו m.s הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

ל"קרגו m.s הובלות"
בניהולו של פבל, הגעתי דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט באתרים של בעלי מקצוע על מובילים. לפני שסגרתי איתם, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שהם זולים משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי.

הובלות סטולרמן
הובלות סטולרמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

לאחר חווית שירות
מאוד לא נעימה שקרתה לי בפעם הקודמת שעברתי דירה, עם מובילים שהגיעו בשעות אחר הצהריים כשקבענו על שמונה בבוקר לתחילת העבודה, וזה לא היה הדבר הכי גרוע שהם עשו, החלטתי הפעם לחפש בעל מקצוע מומלץ וחיפשתי כאן באתר אחד כזה.

הובלות VIP
הובלות V.I.P.

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

המקצוענים בהובלות
המקצוענים בהובלות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

בעלי המליץ על
נחמן, אני לא יודעת איפה הוא שמע עליו אבל פניתי אליו ואני ממש לא מצטערת על כך, בדיוק ההיפך. נחמן ביצע לי הובלה של דירה מהישוב גילה למחסן מאחר וטסנו חצי שנה לחו"ל, אחריה הוא החזיר את תכולת הדירה מהמחסן לדירת קרקע בישוב תקוע.

דורון הובלות ואחסנה
דורון הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

8.5

voice-icon 2

חוות דעת

תכננו מעבר מרמת-אביב
לרמת-גן ולפני רצינו לעבור גם דרך חמותי מפרדס-חנה, בכדי לקחת ממנה מדיח כלים ועוד רהיט קטן - מדובר בהובלה לא גדולה, דירה של זוג רווקים בלי ציוד כבד של מוצרי חשמל וריהוט.

עומר הובלות
עומר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

זאת הפעם הראשונה
שעברנו דירה והכל הלך בצורה חלקה ונעימה, נהנינו מאוד והכל בזכות הצוות המסור של חברת "עומר הובלות"!!!

הובלות הקרנפים
הובלות הקרנפים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מחברת "הובלות הקרנפים", הם היו עשר! הגעתי ל"הובלות הקרנפים" באמצעות פרסום שלהם וגם בעקבות המלצה שקיבלתי מפה לאוזן.

best  הובלות
best הובלות

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 9

חוות דעת

אנחנו רוצים להודות
מכל הלב לולרי והצוות שעבד אתו (חברת "best הובלות"). הייתם פשוט מדהימים, חבל על הזמן!

כתבות ומאמרים

מהי הובלה בקירור?

מהי הובלה בקירור?

במאמר יוסבר מהי הובלה בקירור, מתי הומצאה, מה חשיבותה במה שונה ההובלה בקירור של היום מזו של פעם ואיך היא מתבצעת.

קרא עוד