23

ספקי שירות בתחום הובלות

מהי הובלה בקירור?

במאמר יוסבר מהי הובלה בקירור, מתי הומצאה, מה חשיבותה במה שונה ההובלה בקירור של היום מזו של פעם ואיך היא מתבצעת.

כל מה שחשוב לדעת על הובלה בקירור

הובלה בקירור נשמעת כמו פטנט מודרני שאופייני לחיים המודרניים בלבד, אך שורשיה נעוצים למעשה עוד בימי קדם. עמים רבים בעולם העתיק נהגו לאסוף קרח, להטמינו בבורות או בבתי קרח מיוחדים ולהשתמש בו לשם קירור מוצרים שונים.

לעתים היו אף מעבירים קרח בעגלות ממקום למקום, וידועה הדוגמה של שינוע קרח מכוסה בקש מהרי האלפים עד רומא העתיקה כדי לייצר גלידה ולצנן משקאות עבור הקיסר ופמלייתו. בסוף המאה התשע עשרה נעשו נסיונות ראשונים לבצע הובלה "אמיתית" בקירור, כלומר: ליצור רכב מסחרי ששומר על טמפרטורה נמוכה ומאפשר להוביל בתוכו מוצרים שעלולים להתקלקל. בדגמים הראשונים השתמשו בקרח, אך רק בתחילת המאה העשרים, כאשר המקררים כפי שאנו מכירים אותם היום נעשו מסחריים, החלו לבנות משאיות סגורות ומבודדות עם מתקן קירור אקטיבי.

הובלה בקירור בזמנים המודרניים

הובלה בקירור בימינו היא שירות חיוני מאין כמוהו, משום שמקומות הייצור של מוצרים קרים מרוחקים ממקומות הצריכה שלהם. בתי חרושת לייצור מזון קר – מוצרי חלב, מוצרי בשר, גלידות, מזון קפוא וכדומה – חייבים לשווק את תוצרתם למרחקים גדולים, לעתים אפילו מעבר לים, ואין שום אפשרות לבצע זאת ללא מתקני הובלה בקירור אמינים ויעילים. אוניות קירור, מכולות קירור, קרונות קירור וכמובן משאיות קירור מובילים בבטחה את מוצרי המזון למרחקים ארוכים תוך שמירה על טמפרטורה נמוכה לפי התקנים לשמירת איכות המזון: 6-4 מעלות (כמו מקרר ביתי או מסחרי) למוצרים טריים, ומינוס 20-18 מעלות (כמו מקפיא ביתי או תעשייתי) למוצרים קפואים. כך אפשר למצוא בארץ כמו ישראל בשר קפוא שמקורו בדרום אמריקה, מוצרי חלב שמקורם באירופה וכן הלאה.

הובלה בקירור הלכה למעשה

הובלה בקירור מתבססת על שלושה מרכיבים שמשלימים זה את זה: מיכל מבודד היטב, ששומר על הטמפרטורה הנמוכה ששוררת בו; מנגנון קירור – מקרר – שמופעל בכוח המנוע או בכוח חשמלי ומקרר את מיכל הקירור באופן רציף; ואפשרויות טעינה ופריקה נוחות ומהירות, שמאפשרות לשנע את מוצרי המזון ללא שינויים משמעותיים בטמפרטורה שלהם תוך כדי התהליך. כל אמצעי הובלה שמותאם לביצוע הובלה בקירור חייב לענות על שלושת הדרישות הללו ולעמוד בתקן המחייב של הובלה בקירור כפי שהוא מתפרסם ומפוקח.

ספקי שירות

חברות הובלה שמתמחות בביצוע הובלות מסחריות על בסיס קבוע (להבדיל מהובלות מזדמנות כגון הובלת דירות וכו') מחזיקות בדרך כלל צי משאיות שמותאם למטרות ההובלה: הובלה בתפזורת, הובלת ציוד כבד, הובלה בקירור וכדומה. לעתים מופרדים מיכלי ההובלה מהמשאיות עצמן – למשל, נגרר שהוא מכולת קירור עם מקור כוח עצמאי, ושאפשר לחבר אותו למשאית גרר בהתאם לצורך. כך מושגת גמישות רבה ויעילות יחסית בביצוע הובלות מסוגים שונים, בכמויות שונות ולמרחקים שונים, וכך אפשר לבצע הובלה רגילה או הובלה בקירור לפי סוג המטען המועבר.

חברות גדולות שמייצרות מזון הדורש הובלה בקירור מחזיקות פעמים רבות צי עצמאי של משאיות קירור ואינן מסתמכות על שירותיהן של חברות הובלה בקירור חיצוניות, משום שכך קל להן יותר לפקח על תנאי הקירור, לוודא כי טמפרטורת המזון אינה עולה מעל סף מסוים לכל אורך הטיפול והשינוע, ולשאת באחריות כוללת למוצריהן מקו הייצור ועד למקרר שבחנות. חברות קטנות או בתי חרושת קטנים, שאין באפשרותם להחזיק צי משאיות עצמאי ולתחזק אותו, נוטים יותר להשתמש בשירותיהן של חברות הובלה רגילות שמציעות בנוסף לשירותי ההובלה הסטנדרטיים (של הובלת דירות, הובלת פריטים בודדים וכדו) גם שירותים של הובלה בקירור כשירים ללקוחותיהן.

23

ספקי שירות בתחום הובלות

מצא בעל מקצוע

מובילים מומלצים תל אביב

מגה מקס הובלות
מגה מקס הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו פעם שנייה
שאני משתמשת בשירותיהם של "מגה מקס הובלות" ויצאתי מרוצה! הם ביצעו עבורי הובלת דירה מכפר סבא לחדרה והגעתי אליהם דרך המלצות רבות בפייסבוק.

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"שניר הובלות" פשוט
מצוינים! אני מכיר אותם הרבה שנים והם ביצעו עבורי מספר עבודות ולאחרונה, ביצעו הובלת דירה מרמת גן לתל אביב. "שניר הובלות" היו זמינים עבורי מיידית והם הגיעו אלי עם כל האמצעים הדרושים על מנת לבצע הובלה בצורה מושלמת ללא טעויות או תקלות!

קלמוביל
קלמוביל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 27

חוות דעת

אני ממליצה על
מאור "קלמוביל" בחום, הייתי מאוד מרוצה, הם מקצוענים! מדובר בהובלה של דירה מקומה שנייה לקומה ראשונה ללא מעלית, באותה העיר.

בסט פרייס הובלות
בסט פרייס הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אל שרון מחברת
"בסט פרייס הובלות" פניתי לצורך הובלת דירה ממודיעין לנעלה, השירות היה אחלה, הכל עבר בשלום ואנחנו מאוד מרוצים. שרון והצוות עמדו בזמנים שקבענו וישר ניגשו לעבודה.

נשר הובלות
נשר הובלות

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 29

חוות דעת

ויקטור הגיע לדירה
שלנו כדי לתת הצעת מחיר. הוא לא הסתפק בשיחת טלפון. יש הרבה שנותנים מחיר בטלפון ואחר כך מעלים את המחיר ומתחילים להתווכח.

ברגר הובלות
ברגר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

ל"ברגר הובלות" הגעתי
דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט על מובילים. לפני שסגרתי איתו, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שואדלן נתן לי את הצעת מחיר זולה משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי (יש לציין שואדלן הגיע אלי לראות את התכולה ולפי זה נתן את הצעת המחיר).

הובלות רוסלן
הובלות רוסלן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 36

חוות דעת

חיפשתי מובילים באינטרנט
והגעתי לרוסלן, רוסלן נשמע לי מאוד מקצועי ונתן לי הצעת מחיר מאוד הוגנת. מעבר לזה רוסלן הגיע לראות את הדירה לפני הצעת המחיר ולא ביקש על כך תשלום.

הובלות חמישה כוכבים
הובלות חמישה כוכבים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אנו עובדים באופן
קבוע כבר תקופה עם "הובלות חמישה כוכבים" ומרוצים מאוד! הם מבצעים עבורנו בעיריית חולון הובלות של רהיטים מבתי ספר, גנים ומוזאונים וגם גובים מאיתנו מחיר הגון בהחלט.

שניר הובלות
שניר הובלות

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

JUST MOVE  שירותי הובלה בעמ
JUST MOVE - שירותי הובלה בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

בפעם הקודמת שבה
אלכסנדר עשה עבורנו את ההובלה זה היה בעקבות המלצה שקיבלנו מפה לאוזן (לפני כמה שנים). אלכסנדר והצוות שלו עשו עבודה באמת נהדרת וטובה לכן היה לנו ברור ללא ספק שגם הפעם כשעמדנו לעבור דירה אנחנו פונים רק אליו (והפעם זאת הפעם השלישית).

רב מוביל
רב מוביל

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

Very reliable guys.
Move almost our entire house all the way from Jerusalem to far away Zefat. From one hand, did the moving job very fast and quickly - from the other, were very carefull, and didnt break or do damage to any of our stuff.

יונייטד הובלות ואחסנה
יונייטד הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 14

חוות דעת

השירות שקיבלתי מחברת
"יונייטד הובלות" היה פשוט יוצא מן הכלל מכל הבחינות, עמידה בלוח זמנים, הובלה זריזה, ויחסי אנוש מעולים. העבודה המדוברת הייתה הובלה של דירה מחיפה קומה ראשונה בלי מעלית, לקומה רביעית עם מעלית.

קרגו ms הובלות
קרגו m.s הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

ל"קרגו m.s הובלות"
בניהולו של פבל, הגעתי דרך חיפוש שעשיתי באינטרנט באתרים של בעלי מקצוע על מובילים. לפני שסגרתי איתם, עשיתי קצת בירורים וסקר שוק לגבי מחירי הובלות, והסתבר שהם זולים משמעותית בהשוואה לחברות אחרות שבדקתי.

הובלות אוקי
הובלות או.קי.

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 30

חוות דעת

כאשר עברנו דירה
מגן יבנה לדירת 5 חדרים, קומה רביעית בראשון לציון ביצעתי סקר שוק בין מס'' חברות. אנטון הציע לי מחיר הגון וכך בניגוד למה שאני עושה בדרך כלל, סגרתי איתו באותו רגע מבלי לנסות לשאת ולתת איתו.

הובלות VIP
הובלות V.I.P.

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דורון הובלות ואחסנה
דורון הובלות ואחסנה

לפרטי העסק

8.5

voice-icon 2

חוות דעת

תכננו מעבר מרמת-אביב
לרמת-גן ולפני רצינו לעבור גם דרך חמותי מפרדס-חנה, בכדי לקחת ממנה מדיח כלים ועוד רהיט קטן - מדובר בהובלה לא גדולה, דירה של זוג רווקים בלי ציוד כבד של מוצרי חשמל וריהוט.

עומר הובלות
עומר הובלות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 28

חוות דעת

זאת הפעם הראשונה
שעברנו דירה והכל הלך בצורה חלקה ונעימה, נהנינו מאוד והכל בזכות הצוות המסור של חברת "עומר הובלות"!!!

הובלות סטולרמן
הובלות סטולרמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 24

חוות דעת

לאחר חווית שירות
מאוד לא נעימה שקרתה לי בפעם הקודמת שעברתי דירה, עם מובילים שהגיעו בשעות אחר הצהריים כשקבענו על שמונה בבוקר לתחילת העבודה, וזה לא היה הדבר הכי גרוע שהם עשו, החלטתי הפעם לחפש בעל מקצוע מומלץ וחיפשתי כאן באתר אחד כזה.

המקצוענים בהובלות
המקצוענים בהובלות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

בעלי המליץ על
נחמן, אני לא יודעת איפה הוא שמע עליו אבל פניתי אליו ואני ממש לא מצטערת על כך, בדיוק ההיפך. נחמן ביצע לי הובלה של דירה מהישוב גילה למחסן מאחר וטסנו חצי שנה לחו"ל, אחריה הוא החזיר את תכולת הדירה מהמחסן לדירת קרקע בישוב תקוע.

best  הובלות
best הובלות

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 9

חוות דעת

אנחנו רוצים להודות
מכל הלב לולרי והצוות שעבד אתו (חברת "best הובלות"). הייתם פשוט מדהימים, חבל על הזמן!

הובלות הקרנפים
הובלות הקרנפים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מחברת "הובלות הקרנפים", הם היו עשר! הגעתי ל"הובלות הקרנפים" באמצעות פרסום שלהם וגם בעקבות המלצה שקיבלתי מפה לאוזן.

כתבות ומאמרים

מהי הובלת מנוף?

מהי הובלת מנוף?

במאמר יוסבר מהי הובלת מנוף, מתי היא נדרשת, לאיזה סוגים של פריטים, ומה יש לוודא עם חברת ההובלות כשמזמינים אותה.

קרא עוד