42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

3 נקודות חשובות בתכנון שבילים בגינה

במאמר יפורטו שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם

תכנון השבילים בגינה

השבילים בגינה הם לא רק אזורים המאפשרים מעבר בין הפינות השונות בגינה ושימוש פונקציונאלי ונוח בה - הם גם מוסיפים אווירה, עיצוב, והמון יופי לתכנון הגינה ואם מתכננים נכון - הם מהווים חלק משמעותי מהניראות כולה, כמו גם מאפשרים אזורים בגינה שתחזוקתם אינה נדרשת להקצאת משאבים בכלל. איך מתכננים שבילים בגינה? באיזה סגנון תעצבו את שבילי הגינה שלכם? ואיך השבילים בגינה שלכם יסייעו לכל אורח לעבור דרך הפינות הכי קסומות בגינה? הכל על תכנון שבילים בגינה - במאמר שלפניכם.

שלב ראשוני של בניית תכנית הגינה

הדרך המקצועית והנכונה לתכנן את השבילים בגינה היא תכנון מדוייק שלהם כבר בשלב ביצוע תכנית העיצוב של הגינה. תכנית העיצוב של הגינה היא העתק על פי קנה מידה של מבנה המגרש ובתוכו סימון הבית כולל פתחים, חלונות ודלתות. מעל אותה תכנית עיצוב של הגינה אנחנו מתכננים את הגינה, החל מן האלמנטים הגדולים המתוכננים בה - וכלה בעציצים הכי קטנים. באותה התכנית, הנערכת על ידי איש מקצוע אשר יודע לשלב באופן מושלם בין החלום שלנו למבנה הגינה, שעות השמש שלה ואפשרויות השתילה - יצוירו השבילים, רוחבם, החומר ממנו יהיו עשויים, הנתיב בהם יובילו את ההולכים בהם, וכדומה. לצד השבילים יופיעו גם כל שאר האלמנטים בתכנית הגינה, כולל נקודות תאורה, צמחייה ואלמנטים נוספים. כך - הסקיצה שתהיה בידיכם עוד לפני שהתחלתם להניח אבני מדרך בגינה או לשתול את הצמחים שלכם - תסתת עבורכם את המיקומים המושלמים לשבילים בגינה.

הרבה יותר מאשר רק דרך להגיע ממקום למקום

השבילים בגינה הם נדרשים על מנת להגיע מאזור אחד למשנהו מבלי לדרוך על צמחייה ובנוחות. בנוסף, השבילים מאפשרים אזורים שאינם נדרשים לתחזוקה, וסוגים שונים של שבילים מוסיפים המון לעיצוב הכולל של הגינה. הנה, למשל, בגינות בעיצוב אנגלי או אירופאי, השבילים עשויים לא פעם לבנים קטנות, לעיתים בגוון אדמדם; לעומתם בעיצוב הגינה המודרני ניראה שבילי גינה מבטון יצוק, מלבני ומדוייק; ובעיצוב הגינה הים תיכוני או הטרופי ניראה אבני מדרך מפוזרות בצורה שביל במראה טבעי, פראי, ופחות מאורגן או מסותת.

מחשבות על תכנון השביל

לאחר תכנון השבילים בגינה שלכם, חשוב לבדוק כי תכנון השבילים הלכה למעשה מבוצע בצורה המיטבית. חשוב, למשל, לבדוק את יציבות הקרקע באזור בו ימוקם השביל, לחשב את המרחק המתאים ביותר בין מצעי מדרך הרגל ועל נוחות ההליכה, ואפילו על מיקום גופי התאורה לאורך השביל - אלה שיאפשרו הליכה נוחה בשבילי הגינה בלילה, כמו גם אלה שישמשו לצרכים אסתטיים, ידגישו אלמנטים בגינה ויהפכו את הטיול הלילי בין שבילי הגינה לחוויה.

תכנון שביל הגינה - שלוש נקודות שחשוב לזכור

לפניכם שלושה טיפים מרכזיים לתכנון נכון של שבילי הגינה שלכם.

1. בחירת החומרים הנכונים
השביל אותו נרצה למקם בגינה משתלב בסופו של דברי בנוף הכללי שלה ומהווה חלק בלתי נפרד ממנה, לכן עלינו להקפיד ולבחור בחומרי גלם שמתמזגים עם הסביבה הטבעית כאשר שיקולי הבחירה שיעמדו לנגד עינינו יכללו את עמידות החומר ומידת ההתאמה שלו לסביבה הנופית של הגינה.
בין החומרים האטרקטיביים בבניית השביל, ניתן למצוא אבנים טבעיות, משטח בטון או דק עץ דקורטיבי. חשוב לזכור כי לכל סוג של חומר יתרונות וחסרונות - למשל, שביל עשוי בטון הוא עמיד מאוד ומאפשר מעבר קל ונוח לכולם ובעיקר לעגלות ילדים או כיסאות גלגלים, אולם הוא יוצר מראה עיצובי נוקשה ומתאים במיוחד לסגנון היצוב המודרני. הוא לא ישתלב היטב ויזואלית עם סגנונות עיצוב כמו הסגנון הטרופי או הים תיכוני.
גם דק העץ שהפך פופולרי בשנים האחרונות מעניק מצד אחד מראה חמים ומזמין, אך מצד שני הוא נדרש לתחזוקה, כמו מריחה בשמן מתאים אחת לשנה.
במידה ונשתמש באבנים טבעיות לבניית השביל, ניתן לראות חסרון שהוא למעשה יתרון, כאשר האבנים עשויות עם הזמן לפתח כסות של עשבים שדווקא יכולים לתרום למראה הטבעי והפראי של השביל, ממש כמו בטבע.

2. עיצוב השביל
השביל הינו חלק אינטגרלי מנוף הגינה ולכן יש לעצב אותו באופן שיסייע לו להיטמע בתוואי השטח תוך הסתרה או הבלטה של אלמנטים לאורך מסלול השביל ולבחירתכם. הטמעה מסוג זה יכולה להתבצע באמצעות שתילת פרחים או נטיעת גדר חיה לאורך תוואי השביל או יצירת חיפוי של שולי השביל באמצעות חלוקי נחל, אבנים צבעוניות, חצץ ועוד.
כמו כן ניתן להוסיף לשביל מאפיינים ייחודיים כמו מעקה בטיחות מעץ או מתכת, קישוטי גינה בדמות חיות או גמדים ועוד.

3. בטיחות ותאורה
בראש ובראשונה השביל צריך לשמש את בני הבית ואורחיו בשעות היום, אך גם בלילה. לכן יש לדאוג להאיר את השביל בצורה מתאימה ויעילה. לשם כך ניתן להשתמש בתאורה מסוגים שונים, כמו פנסים שקועים או עמודי תאורה לאורך השביל.
מעבר לאלמנט הבטיחותי, יתקבל גם מראה ייחודי שיתרום לאווירה הנעימה בגינה בשעות הערב והלילה.
42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גורי עבודות גינון
גורי עבודות גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מנהל עיריית
יקנעם ואנו עובדים עם חמודי בשיתוף פעולה כבר הרבה שנים, הוא מבצע אצלנו תחזוקת גינה באופן קבוע והגעתי אליו בזמנו דרך מכרז. חמודי בחור רציני, אמין ומקצועי!

גולן אחזקת מבנים
גולן אחזקת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני מבסוט מהשירות
של רפאל כל פעם מחדש! בזמנו לקחתי 6 הצעות מחיר מבעלי מקצוע עבור ניקיון קבוע במשרדים והאנגר שבבעלותי והוא נתן לי ההצעה הזולה ביותר אז לקחתי אותו. רפאל בחור אמין, מקצועי, הגון ומסודר ומאוד נוח וקל לתקשר איתו!

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

חיים בגן
חיים בגן

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

חיים הגנן בחור
מקסים, אדיב ושירותי ומגיעות לו רק מילים חמות על העבודה הטובה שהוא מבצע, היחס החם והמחיר ההוגן. יש לי גינה פרטית וחיים אחראי על תחזוקתה השוטפת כבר מס' חודשים, הוא היה אצלנו מס' פעמים ועד כה אין לי אפילו חצי תלונה על השירות שלו.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

רן הגנן
רן הגנן

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 25

חוות דעת

לפני כחודש, ביצע
אצלי עבודת שיפוץ כללית ומקיפה בגינה. הגינה הייתה מוזנחת ובמצב תחזוקתי ממש ממש גרוע. רן עשה עבודה מאד יפה ומאד מקצועית - באמת שלהוריד בפניו את הכובע!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

4colors garden
4colors garden

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 10

חוות דעת

הגעתי ליאיר מפה
לאוזן וראיתי המון המלצות עליו בפייסבוק, ביצעתי סקר שוק אבל כבר בהתחלה התחברתי אליו וסיכמנו שהוא יבצע עבורי תכנון והקמת גינה ולאחר מכן, גם תחזוקה קבועה של פעם בחודש. יאיר בחור נחמד ומיד הבין את הראש שלי!

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 32

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דוגמא לשבילים בגינה המשמשים למעבר מבלי לדרוך על הצמחייה

שבילי גן המשמשים חלק מהעיצוב הכללי של גינה בסגנון יפני

שביל אבני מדרך המשמש להובלת מטיילים בתוך הגינה

כתבות ומאמרים

מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

מערכת השקיה לגינה - נקודת מפתח בהצלחת הגינה

במאמר יוצגו טיפים ודגשים לתכנון נכון של מערכת השקיה לגינה

קרא עוד
עיצוב תאורת גינה

עיצוב תאורת גינה

במאמר יוצגו שיטות תאורת גינה וכיצד לתכנן תאורה לגינה

קרא עוד
אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

אחזקת גינות, טיפים לתכנון גינה קלה לתחזוקה

במאמר יוצגו טיפים לתכנון מראש של תחזוקה קלה לגינה

קרא עוד
גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

גינות בבתים משותפים - התאמת הגינה לצרכי הדיירים

במאמר יפורטו השיקולים והדגשים לתכנון גינות בבתים משותפים

קרא עוד
כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

כיצד נתכנן מערכת ניקוז לגינה?

במאמר יוסבר מהי חשיבותה של מערכת ניקוז לגינה, וכיצד יש לתכנן אותה.

קרא עוד