כמה עולה דוד שמש ומה משפיע על מחיר דוד שמש? - המדריך המלא

19

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

כמה עולה דוד שמש?

כתוצאה מן העובדה כי רוב האנשים אשר קונים דודי שמש, הן למען מטרות פרטיות והן למען מטרות מסחריות, קונים אותם אחת לכמה עשרות שנים, השאלה הראשונה אשר עולה בפתיחת תהליך הקנייה הינה השאלה הבאה: כמה עולה דוד שמש? כל זאת כתוצאה מן העובדה כי בניגוד למוצרי צריכה פרטיים ותעשייתיים אחרים, טווח המחירים של דודי השמש כלל לא ידוע, ואפילו 'נסתר' משהו. לפיכך, במאמר המדובר אנחנו נענה על שאלה זו, נספר כמה עולה דוד שמש כזה או אחר, נספר ונמליץ על דודי שמש קיימים ומוצלחים וכל מה שנוגע לעניין המחיר שלהם.

קשת המחירים של דודי השמש

ראשית, חשוב להדגיש כי מחיר טוב, אמין ומהימן של דודי שמש נגזר קודם כל ובאופן ישיר מסוג הדודים, האיכות שלהם והחלקים הפנימיים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהם (אבל בזאת נתעסק יותר מאוחר). שנית, חשוב לציין כי בעת חיפוש וסקירה אחר מחירים של דודי שמש, חיוני (ואפילו מומלץ ביותר) לעשות שימוש במחירון דודי שמש ייעודי. בפועל, מחירון זה 'מתפקד' בדיוק כמו מחירון הרכב, ולפיכך הוא כה רלוונטי ושימושי. בטח כאשר הוא נגזר על ידי סקרי שוק יסודיים ומקיפים בקרב אינספור בעלי מקצוע מומלצים, מחקר מקצועי וצרכני מקיף ועוד. מבחינת מחירים גרידא, קשת המחירים של דודי השמש נעה ממחיר מינימום של לרוב 1000 ₪ ועד מחיר מקסימלי של 3000 ₪. כמובן שמחירים אלו נגזרים מסוג דוד השמש המותקן, בין אם הוא עצמאי, ללא קולטים, מהווה חלק בלתי נפרד ממערכות סולאריות מובנות ועוד – כעת נרד ממש 'לעובי הקורה' מבחינת הדודים והמחירים אשר מאפיינים אותם!

השלב הראשון, איזה דוד נחוץ לך?

זה לא סוד שקיימים המון סוגים של דוודים, כאשר דודי שמש הם הסוג הבולט ביותר מבין כל הסוגים הקיימים, הנה רשימה קצרה של סוגים, כולל יתרונות וחסרונות:
1. דוד שמש סולארי, המוכר ביותר והנמכר ביותר, כאשר הוא פועל על אנרגיית השמש ונמצא בכל בית אב (וזאת על פי חוק).
2. דוד חשמלי, פועל אך ורק באמצעות חשמל, ניתן לראותו בדרך כלל בנפחים קטנים, מתאים ליחידות דיור, מספרות ומשרדים.
3. דוד על גז, יחסית חדש בעולמנו, פועל על ידי חימום באמצעות גז מה שמאפשר לנו לקבל מים חמים לאורך כל השנה ובכל רגע נתון.
4. דוד מחליף חום, פטנט ישראלי חדשני אשר מחמם את המים בצורה מהירה יותר, כאשר ישנה ספירלה בתוך הדוד הגורמת לסירקולציה מהירה של מים.

מהו נפח הדוד הנחוץ לנו וכיצד זה משפיע על מחירו

בקטגוריית הנפחים, ניתן לראות כמה דגמים אשר פופולאריים ביותר וכאלו ששכיחים, כמובן שככל הנפח גודל כך גם המחיר, אך לא תמיד, כאשר נבקש נפח קטן מאוד המחיר יכול לעלות מנפח סטנדרטי עקב כך שהשימוש אינו נפוץ ולכן גם המחיר גבוה יותר, אז בואו נסקור את הנפחים הקיימים:
- הפופולאריים: דודים בנפח 120, 150 ו200 ליטרים הם הנמכרים ביותר, כך שהמחירים יהיו בגדר סטנדרטי וההבדלים בין החברות לא יהיו גדולים משמעותית.
- קטנים יותר: דוד בנפח 80 ליטר כבר מוגדר כ"קטן", כאשר המחיר שלו אינו גבוה משמעותית, לעומת זאת דוודים בנפחים של 30 עד 60 ליטר יכולים לעלות לעיתים יותר מדוד אשר בנפח גדול יותר – זאת בגלל הביקוש המועט שלהם.
- דוודים גדולים: נפחים של 250 – 300 ליטרים, בייצור מיוחד ולא ניתן למצוא אותם בכל מקום, מתאימים למשפחות גדולות ולמקומות כמו חדרי כושר, כאשר העלות שלהם היא הגבוהה ביותר.

מחיר דוד שמש לפי היצרן

הגענו לעיקר, ראו את מחירי הדוודים השונים על פי סוגים, גדלים וחברות יצרניות שונות:
+ דוד שמש בנפח 80 ליטר של כרומגן במחיר: 1,400 עד 1,600 ₪
+ דוד חשמלי 60 ליטר של חברת טל סחר בעלות: 980 עד 1,120 ₪
+ דוד גז של אמישראגז בנפח 150 ליטר עולה: 1,480 עד 1,720 ₪
+ דוד מחליף חום של נמרוד בנפח 200 ליטר: 2,040 עד 2,220 ₪
+ דוד שמש כולל קולטים בנפח 120 ליטר של אמקור: 2,650 – 3,300 ₪
המחירים המוצגים כאן נדגמו מהמחירון של טופ דודים והם לא כוללים שירותי התקנה.

מה משפיע על מחירם של דודי השמש?

ובכן, בהמשך למה שנאמר לעיל, נאמר כי מחירים של דודי שמש מושפעים באופן ישיר מן איכות התפקוד שלהם ומן מפרט המרכיבים והחלקים שלהם. במילים אחרות, מחירם של דודי שמש מושפע באופן ישיר מן האלמנטים הטכניים הבאים: נפח דוד השמש מבחינת כמות המים שהוא מכיל (יכול להכיל בין 80 – 150 ליטר) / מיקום ההתקנה שלו (יכול להיות מותקן על פני גג רעפים, גג 'רגיל' ועוד) / סוג המערכת אשר ממנה הוא מהווה חלק (הוא יכול לבוא לידי ביטוי במסגרת של דוד שמש וקולט קטן, בינוני או גדול) / דרישות מיוחדות בעת התקנת הדודים והמערכות עצמן (מחייבות פירוק ופינוי של דוד ומערכת ישנים או לא) / משתנה יצרן דוד השמש ועוד.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון דודי שמש וחשמל

בקטגוריית מחירוני דודי שמש וחשמל ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: התקנת דוד שמש (ללא קולטים), התקנת מערכות מובנות (דוד וקולטים), התקנת דוד חשמל, תיקון דודים, תיקון דודי שמש, התקנת קולטים.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום דודי שמש וחשמל