17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

נזילות בדוד שמש וחשמל

נזילה מהדוד נחשבת לתקלה שכיחה יחסית, והיא עשויה להיות קלה, הדרגתית וממושכת או להתפרץ בפתאומית גדולה ולגרום להצפה בכל הבית ולנזקים כבדים. מהם הגורמים האפשריים לנזילה? כיצד מטפלים בה ובכמה כסף זה עשוי להסתכם? פנינו אל המומחים בתחום כדי שיספקו לנו את כל התשובות.

דודי השמש נחשבים למתקנים אמינים ופשוטים באופן יחסי ושאינם נוטים להתקלקל יתר על המידה, ובפרט בשנים הראשונות להתקנתם. מרבית התקלות בדודי השמש נוגעות לחלקים החשמליים כגון התרמוסטט או גוף החימום, וכן לפלאנג' המשמש כתושבת עבור שני החלקים הללו. באופן כללי, מרבית סוגי התיקונים פשוטים לביצוע ועלותם עשויה להסתכם בכמה מאות שקלים. הנזילות, לעומתם, נחשבות לקטגוריה יוצאת דופן, שכן נזילה מדוד שמש יכולה במקרים מסוימים להיגרם מבעיה פשוטה ולהיות זולה לפתרון, בעוד שבמקרים אחרים אין אפשרות לתקנה ואין מנוס מהחלפת הדוד.

מהן הסיבות האפשריות לנזילה מהדוד?

אילן ביטון מאינסטלציה ידי זהב, חברה ותיקה המתמחה בהתקנה ותיקוני דודי שמש ופועלת בחיפה, בקריות ומישור החוף הצפוני, מסביר שישנן כמה סוגי נזילות בדוד שמש וחשמל, שהנפוצות ביותר הן נזילות שמקורן מהצנרת של הדוד, כמו לדוגמה, צינור שנקרע או שאינו מחובר היטב, נזילה מהפלאנג' או נזילה מהדוד עצמו. ישנם גם מצבים שבהם דוד השמש עלול לטפטף במשך היום אך לא מדובר בהכרח בתקלה. מצבים מעין אלו יכולים להתרחש בדודים בעלי מערכות פורקות לחץ, המשמשות להגנה על הדוד מפני לחץ יתר ברשת המים. התופעה מתרחשת בעיקר כשממעטים לעשות שימוש במים חמים בימים לוהטים במיוחד, כשהדבר אופייני מאוד בתקופות של היעדרות מהבית בשל חופשות קיץ משפחתיות.

נזילה מהצנרת הנכנסת\ היוצאת של הדוד

אבי אברג"יל, בעליה של ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה, חברה הפועלת בגליל והעמקים ומתמחה בכל סוגי עבודות האינסטלציה והדודים, מסביר שנזילה מצנרת הדוד מהווה את אחת מהנזילות הנפוצות ביותר שקיימות, ויכולה להיגרם בצנרת הנכנסת של הדוד, או לחלופין בצנרת היוצאת. נזילה מסוג זה הנה בדרך כלל מתונה יותר, ולעתים חולף זמן רב עד שמזהים אותה. כשמדובר בתקלה של נזילה מהצנרת, ההמלצה היא להזמין אינסטלטור או טכנאי דוודים המתמחה באינסטלציה שיוכל לספק את המענה האופטימלי לסוג זה של תקלות. כשמדובר בנזילה מהצנרת היוצאת, לעתים עולה הצורך בריקון הדוד ממים בטרם תיקון התקלה, בעוד שבעיה בצנרת הנכנסת פשוטה למדי וכרוכה בסגירת הברז והחלפת הצינור שמתחבר בינו לבין הדוד. במקרים של נזילה בצנרת הנכנסת, אחד דברים שכדאי לעשות בטרם הזמנת טכנאי הדוודים הוא לסגור את השיבר על מנת לעצור את זרימת המים ולמנוע את הצפת הבית.

נזילה מהפלאנג'

אפשרות נוספת נוגעת לנזילה מהפלאנג'. הפלאנג' מהווה כמעין צלחת עגולה שאליה מחוברים גוף החימום והתרמוסטט של הדוד. הפלאנג' ממוקם בחלקו התחתון של הדוד והוא חשוף יחסית ועל כן גם מועד יותר לתקלות. נזילה מהפלאנג' נובעת בדרך כלל מהצטברות של אבנית או מאיטום לקוי של הפלאנג'. במקרים נזילה נגרמת מהצטברות של אבנית, הטיפול בבעיה כרוך בפתיחת הדוד וניקוי האבנית מצדו הפנימי. במקרים של תקלה הקשורה בפלאנג', הפתרון כרוך לרוב בהחלפת הפלאנג' עצמו. עלות החלפת הפלאנג' לרבות ניקוי של האבנית נעה בטווח שבין 350-500 שקלים, אולם במידה והנזילה נובעת מגוף הדוד או שהברגים של הפלאנג' אינם נפתחים בעקבות חלודה, כנראה שיעלה הצורך בהחלפת הדוד, ובפרט אם מדובר בדוד ישן בן 10 שנים או יותר.

נזילה הנובעת מגוף הדוד

נזילה מגוף הדוד דומה בתוצאותיה לנזילה שמקורה בצנרת היוצאת, למעט העובדה שההצפה במקרה זה היא לרוב מהירה יותר. במקרים אלו שבהם הנזילה נובעת מגוף הדוד עצמו, האפשרות הראשונה היא שמקור הנזילה קשור לפלאנג', והחלפתו, כאמור, תוביל לפתרון הבעיה. עם זאת, האפשרות הנוספת היא שקיים בקע בגוף הדוד, כשבמקרה זה אין אפשרות לתקן את הדוד ואין מנוס מהחלפתו של הדוד. עלות החלפת הדוד עשויה לנוע בטווח שבין 1,400-2,500 שקלים ותלויה בכמה גורמים כגון היצרן, נפח הדוד וכיוצא בזה.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

קרא עוד
תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

קרא עוד
כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

קרא עוד