17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

נזילות בדוד שמש וחשמל

נזילה מהדוד נחשבת לתקלה שכיחה יחסית, והיא עשויה להיות קלה, הדרגתית וממושכת או להתפרץ בפתאומית גדולה ולגרום להצפה בכל הבית ולנזקים כבדים. מהם הגורמים האפשריים לנזילה? כיצד מטפלים בה ובכמה כסף זה עשוי להסתכם? פנינו אל המומחים בתחום כדי שיספקו לנו את כל התשובות.

דודי השמש נחשבים למתקנים אמינים ופשוטים באופן יחסי ושאינם נוטים להתקלקל יתר על המידה, ובפרט בשנים הראשונות להתקנתם. מרבית התקלות בדודי השמש נוגעות לחלקים החשמליים כגון התרמוסטט או גוף החימום, וכן לפלאנג' המשמש כתושבת עבור שני החלקים הללו. באופן כללי, מרבית סוגי התיקונים פשוטים לביצוע ועלותם עשויה להסתכם בכמה מאות שקלים. הנזילות, לעומתם, נחשבות לקטגוריה יוצאת דופן, שכן נזילה מדוד שמש יכולה במקרים מסוימים להיגרם מבעיה פשוטה ולהיות זולה לפתרון, בעוד שבמקרים אחרים אין אפשרות לתקנה ואין מנוס מהחלפת הדוד.

מהן הסיבות האפשריות לנזילה מהדוד?

אילן ביטון מאינסטלציה ידי זהב, חברה ותיקה המתמחה בהתקנה ותיקוני דודי שמש ופועלת בחיפה, בקריות ומישור החוף הצפוני, מסביר שישנן כמה סוגי נזילות בדוד שמש וחשמל, שהנפוצות ביותר הן נזילות שמקורן מהצנרת של הדוד, כמו לדוגמה, צינור שנקרע או שאינו מחובר היטב, נזילה מהפלאנג' או נזילה מהדוד עצמו. ישנם גם מצבים שבהם דוד השמש עלול לטפטף במשך היום אך לא מדובר בהכרח בתקלה. מצבים מעין אלו יכולים להתרחש בדודים בעלי מערכות פורקות לחץ, המשמשות להגנה על הדוד מפני לחץ יתר ברשת המים. התופעה מתרחשת בעיקר כשממעטים לעשות שימוש במים חמים בימים לוהטים במיוחד, כשהדבר אופייני מאוד בתקופות של היעדרות מהבית בשל חופשות קיץ משפחתיות.

נזילה מהצנרת הנכנסת\ היוצאת של הדוד

אבי אברג"יל, בעליה של ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה, חברה הפועלת בגליל והעמקים ומתמחה בכל סוגי עבודות האינסטלציה והדודים, מסביר שנזילה מצנרת הדוד מהווה את אחת מהנזילות הנפוצות ביותר שקיימות, ויכולה להיגרם בצנרת הנכנסת של הדוד, או לחלופין בצנרת היוצאת. נזילה מסוג זה הנה בדרך כלל מתונה יותר, ולעתים חולף זמן רב עד שמזהים אותה. כשמדובר בתקלה של נזילה מהצנרת, ההמלצה היא להזמין אינסטלטור או טכנאי דוודים המתמחה באינסטלציה שיוכל לספק את המענה האופטימלי לסוג זה של תקלות. כשמדובר בנזילה מהצנרת היוצאת, לעתים עולה הצורך בריקון הדוד ממים בטרם תיקון התקלה, בעוד שבעיה בצנרת הנכנסת פשוטה למדי וכרוכה בסגירת הברז והחלפת הצינור שמתחבר בינו לבין הדוד. במקרים של נזילה בצנרת הנכנסת, אחד דברים שכדאי לעשות בטרם הזמנת טכנאי הדוודים הוא לסגור את השיבר על מנת לעצור את זרימת המים ולמנוע את הצפת הבית.

נזילה מהפלאנג'

אפשרות נוספת נוגעת לנזילה מהפלאנג'. הפלאנג' מהווה כמעין צלחת עגולה שאליה מחוברים גוף החימום והתרמוסטט של הדוד. הפלאנג' ממוקם בחלקו התחתון של הדוד והוא חשוף יחסית ועל כן גם מועד יותר לתקלות. נזילה מהפלאנג' נובעת בדרך כלל מהצטברות של אבנית או מאיטום לקוי של הפלאנג'. במקרים נזילה נגרמת מהצטברות של אבנית, הטיפול בבעיה כרוך בפתיחת הדוד וניקוי האבנית מצדו הפנימי. במקרים של תקלה הקשורה בפלאנג', הפתרון כרוך לרוב בהחלפת הפלאנג' עצמו. עלות החלפת הפלאנג' לרבות ניקוי של האבנית נעה בטווח שבין 350-500 שקלים, אולם במידה והנזילה נובעת מגוף הדוד או שהברגים של הפלאנג' אינם נפתחים בעקבות חלודה, כנראה שיעלה הצורך בהחלפת הדוד, ובפרט אם מדובר בדוד ישן בן 10 שנים או יותר.

נזילה הנובעת מגוף הדוד

נזילה מגוף הדוד דומה בתוצאותיה לנזילה שמקורה בצנרת היוצאת, למעט העובדה שההצפה במקרה זה היא לרוב מהירה יותר. במקרים אלו שבהם הנזילה נובעת מגוף הדוד עצמו, האפשרות הראשונה היא שמקור הנזילה קשור לפלאנג', והחלפתו, כאמור, תוביל לפתרון הבעיה. עם זאת, האפשרות הנוספת היא שקיים בקע בגוף הדוד, כשבמקרה זה אין אפשרות לתקן את הדוד ואין מנוס מהחלפתו של הדוד. עלות החלפת הדוד עשויה לנוע בטווח שבין 1,400-2,500 שקלים ותלויה בכמה גורמים כגון היצרן, נפח הדוד וכיוצא בזה.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

קרא עוד
תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

קרא עוד
כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

קרא עוד