17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

המים בדוד אינם מתחממים ביום שמש

לקפוץ אל המים הקרים: יום שמש חמים אבל המים בדוד קפואים?
הנתונים הסטטיסטים מראים שלמעלה מ-80% מאיתנו, הישראלים, מחזיקים בדוד שמש, וגם נוהגים להתקלח לפחות אחת ליום ולעתים אפילו יותר, ובפרט כשמדובר בימי הקיץ ההבילים והלוהטים.
 
ואולם, חם והביל ככל שיהיה מזג האוויר, עדיין אף אחד מאיתנו אינו שש להתקלח במים קפואים! אז אם גם אתם זכיתם למקלחת קרה בימים שטופי שמש, הגעתם בדיוק אל האתר הנכון. ריכזנו כאן למענכם את כל המידע והטיפים שיסייעו לכם להבין את מהות הבעיה וגם כיצד להימנע מתרחישים עתידיים דומים. למעשה, כל דוד שמש מהווה גם דוד חשמלי, כך שבמקרים שבהם אנחנו מבחינים שדוד השמש הפסיק לתפקד כבימים עברו, ישנה נטייה של רבים מאיתנו להדחקת הבעיה והדלקת המערכת החשמלית. אנשי המקצוע מאתר טוב תודה מסבירים שהדלקת הדוד מבלי לחשוב פעמיים הנו פתרון זמני שעלול להתברר כמאוד בלתי משתלם ומאוד יקר בעת קבלת חשבון החשמל החודשי.

מהן הסיבות אפשריות לתקלה?

אילן ביטון מחברת אינסטלציה ידי זהב, חברה הפועלת באזור חיפה, הקריות ומישור החוף הצפוני, ומתמחה בהתקנה ותיקוני דודי שמש, מסביר שהבעיה של מים בדוד שאינם מתחממים על אף היום שטוף השמש הנאה נחשבת לאחת מהתקלות הנפוצות ביותר ועשויה להיגרם ממגוון גורמים שונים ולעתים אף שילוב של כמה מהם בו זמנית, כגון קולטים מלוכלכים, קולטים שאינם מצליחים לספוג שמש ישירה או צינורות מלאים באבנית. 

מה ניתן לעשות לבד לפני שמזמינים טכנאי?

במקרים מסוג זה מומלץ בשלב הראשון לעלות אל הגג ולבדוק את הקולט עוד בטרם הזמנת הטכנאי, שכן, לא אחת מתברר שהצטברה לה שכבת אבק עבה במיוחד על הקולטנים, לשלשת או כתם סיד ענקי שנשפך מעליהם במהלך איטום וסיוד הגג, כתם שאף אחד לא טרח לנקות ולהסיר. ניקוי קולטי הדוד במקרה מסוג זה עשוי לחסוך את עלות הזמנת הטכנאי, וכל שנותר הוא להמתין כמה שעות ספוגות שמש ולבדוק אם הבעיה נפתרה.

מתי אין מנוס מהזמנת בעל מקצוע?

במידה ועליתם לגג והבחנתם שהקולט אכן נקי או שניקיתם את הקולט אך הבעיה עדיין נותרה בעינה, אזי אין מנוס מהזמנת איש מקצוע שיטפל בתקלה באופן מקצועי. רן אזולאי מחברת רן מערכות, חברה הפועלת באזור השרון, חדרה והסביבה עם ניסיון וותק של קרוב ל-20 שנה, מציין שבמידה ומדובר בסתימה בעקבות הצטברות האבנית בקולט או בצינורות המעבר שבין הדוד לקולט, הדרך היעילה והטובה ביותר היא הזרמת מים בלחץ גבוה, מהסיבה שהשיטה פותרת ב-90% מהמקרים את הבעיה. עם זאת, ישנם גם מקרים שבהם מדובר בצינורות ישנים ו\או נזילות, ובמצבים כאלו יעלה הצורך בביצוע צינורות מעקף חדשים, תוך ביטול הצינורות הישנים.

קולטים שאינם סופגים שמש ישירה

תקלה נוספת נוגעת, כאמור, לקולטים שאינם סופגים שמש ישירה, כשהתופעה עשויה לנבוע מעבודה רשלנית של מתקין הדוודים, שהיה אמור להתקין את הקולט בכיוון הדרומי ובזוית של 30-50 מעלות מקו האופק, אך משום מה, התקין את הקולט בזוית או בכיוון שגויים. תרחיש אחר, שאינו שכיח אך אינו בלתי אפשרי מתייחס לקולט שממוקם מעל לגג נמוך, שמסביבו נבנו במרוצת השנים בניינים גבוהים המצילים על המבנה הנמוך ומסתירים את השמש. בנוסף לכל אלו, ייתכן גם שמדובר בבלאי טבעי של הקולט או שהקולט שבור כשבמקרה כזה מומלץ להחליף את הקולט.

כמה זה עולה לנו? עלויות הטיפול בתקלות השונות

עלות ביקור הטכנאי לצורך בדיקה ללא תיקון ו\או החלפת חלקים נעה כיום בין 150-250 ₪
שטיפת קולטים והחלפת הצנרת בין הדוד לקולט עשויה כל אחת לעלות בסביבות  ה-250 ₪
החלפת זכוכית בקולט עשויה לעלות כ-300 ₪
התקנת קולט חדש תעלה בטווח שבין 1,500-2,500 ₪ (תלוי בגודל והיצרן של הקולט). 

בסופו של דבר, קשה למנוע באופן מוחלט את התקלות בדוד השמש, אך ניתן בהחלט לצמצם מראש סיטואציות שבהן ניתפס במפתיע ללא מים חמים על ידי:
- ניקוי הקולט על בסיס תקופתי
- התקנת מסנן אבנית שיפחית את היווצרותה של האבנית במידה ניכרת
- הנמכת הטמפרטורה בדוד השמש מ-70 מעלות ל-60 מעלות והתקנת טיימר, שכן, ככל שהדוד דולק לפרק זמן ממושך יותר, כך אנחנו לא רק מנפחים את העלות על צריכת חשמל, אלא גם מאיצים מאוד את היווצרותה של האבנית בדוד.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

ניקוי קולטי שמש במסגרת תחזוקה שנתית

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

קרא עוד
תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

קרא עוד
כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

קרא עוד