17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

המים בדוד אינם מתחממים ביום שמש

לקפוץ אל המים הקרים: יום שמש חמים אבל המים בדוד קפואים?
הנתונים הסטטיסטים מראים שלמעלה מ-80% מאיתנו, הישראלים, מחזיקים בדוד שמש, וגם נוהגים להתקלח לפחות אחת ליום ולעתים אפילו יותר, ובפרט כשמדובר בימי הקיץ ההבילים והלוהטים.
 
ואולם, חם והביל ככל שיהיה מזג האוויר, עדיין אף אחד מאיתנו אינו שש להתקלח במים קפואים! אז אם גם אתם זכיתם למקלחת קרה בימים שטופי שמש, הגעתם בדיוק אל האתר הנכון. ריכזנו כאן למענכם את כל המידע והטיפים שיסייעו לכם להבין את מהות הבעיה וגם כיצד להימנע מתרחישים עתידיים דומים. למעשה, כל דוד שמש מהווה גם דוד חשמלי, כך שבמקרים שבהם אנחנו מבחינים שדוד השמש הפסיק לתפקד כבימים עברו, ישנה נטייה של רבים מאיתנו להדחקת הבעיה והדלקת המערכת החשמלית. אנשי המקצוע מאתר טוב תודה מסבירים שהדלקת הדוד מבלי לחשוב פעמיים הנו פתרון זמני שעלול להתברר כמאוד בלתי משתלם ומאוד יקר בעת קבלת חשבון החשמל החודשי.

מהן הסיבות אפשריות לתקלה?

אילן ביטון מחברת אינסטלציה ידי זהב, חברה הפועלת באזור חיפה, הקריות ומישור החוף הצפוני, ומתמחה בהתקנה ותיקוני דודי שמש, מסביר שהבעיה של מים בדוד שאינם מתחממים על אף היום שטוף השמש הנאה נחשבת לאחת מהתקלות הנפוצות ביותר ועשויה להיגרם ממגוון גורמים שונים ולעתים אף שילוב של כמה מהם בו זמנית, כגון קולטים מלוכלכים, קולטים שאינם מצליחים לספוג שמש ישירה או צינורות מלאים באבנית. 

מה ניתן לעשות לבד לפני שמזמינים טכנאי?

במקרים מסוג זה מומלץ בשלב הראשון לעלות אל הגג ולבדוק את הקולט עוד בטרם הזמנת הטכנאי, שכן, לא אחת מתברר שהצטברה לה שכבת אבק עבה במיוחד על הקולטנים, לשלשת או כתם סיד ענקי שנשפך מעליהם במהלך איטום וסיוד הגג, כתם שאף אחד לא טרח לנקות ולהסיר. ניקוי קולטי הדוד במקרה מסוג זה עשוי לחסוך את עלות הזמנת הטכנאי, וכל שנותר הוא להמתין כמה שעות ספוגות שמש ולבדוק אם הבעיה נפתרה.

מתי אין מנוס מהזמנת בעל מקצוע?

במידה ועליתם לגג והבחנתם שהקולט אכן נקי או שניקיתם את הקולט אך הבעיה עדיין נותרה בעינה, אזי אין מנוס מהזמנת איש מקצוע שיטפל בתקלה באופן מקצועי. רן אזולאי מחברת רן מערכות, חברה הפועלת באזור השרון, חדרה והסביבה עם ניסיון וותק של קרוב ל-20 שנה, מציין שבמידה ומדובר בסתימה בעקבות הצטברות האבנית בקולט או בצינורות המעבר שבין הדוד לקולט, הדרך היעילה והטובה ביותר היא הזרמת מים בלחץ גבוה, מהסיבה שהשיטה פותרת ב-90% מהמקרים את הבעיה. עם זאת, ישנם גם מקרים שבהם מדובר בצינורות ישנים ו\או נזילות, ובמצבים כאלו יעלה הצורך בביצוע צינורות מעקף חדשים, תוך ביטול הצינורות הישנים.

קולטים שאינם סופגים שמש ישירה

תקלה נוספת נוגעת, כאמור, לקולטים שאינם סופגים שמש ישירה, כשהתופעה עשויה לנבוע מעבודה רשלנית של מתקין הדוודים, שהיה אמור להתקין את הקולט בכיוון הדרומי ובזוית של 30-50 מעלות מקו האופק, אך משום מה, התקין את הקולט בזוית או בכיוון שגויים. תרחיש אחר, שאינו שכיח אך אינו בלתי אפשרי מתייחס לקולט שממוקם מעל לגג נמוך, שמסביבו נבנו במרוצת השנים בניינים גבוהים המצילים על המבנה הנמוך ומסתירים את השמש. בנוסף לכל אלו, ייתכן גם שמדובר בבלאי טבעי של הקולט או שהקולט שבור כשבמקרה כזה מומלץ להחליף את הקולט.

כמה זה עולה לנו? עלויות הטיפול בתקלות השונות

עלות ביקור הטכנאי לצורך בדיקה ללא תיקון ו\או החלפת חלקים נעה כיום בין 150-250 ₪
שטיפת קולטים והחלפת הצנרת בין הדוד לקולט עשויה כל אחת לעלות בסביבות  ה-250 ₪
החלפת זכוכית בקולט עשויה לעלות כ-300 ₪
התקנת קולט חדש תעלה בטווח שבין 1,500-2,500 ₪ (תלוי בגודל והיצרן של הקולט). 

בסופו של דבר, קשה למנוע באופן מוחלט את התקלות בדוד השמש, אך ניתן בהחלט לצמצם מראש סיטואציות שבהן ניתפס במפתיע ללא מים חמים על ידי:
- ניקוי הקולט על בסיס תקופתי
- התקנת מסנן אבנית שיפחית את היווצרותה של האבנית במידה ניכרת
- הנמכת הטמפרטורה בדוד השמש מ-70 מעלות ל-60 מעלות והתקנת טיימר, שכן, ככל שהדוד דולק לפרק זמן ממושך יותר, כך אנחנו לא רק מנפחים את העלות על צריכת חשמל, אלא גם מאיצים מאוד את היווצרותה של האבנית בדוד.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

ניקוי קולטי שמש במסגרת תחזוקה שנתית

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

קרא עוד
תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

קרא עוד
כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

קרא עוד