17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

כיצד נבחר מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל לרכישת דוד?

במאמר יוצגו השיקולים לביצוע רכישת דוד מאחת מבין חברות דודי שמש המובילות בישראל ונבצע השוואת דודי שמש בין החברות השונות

בחירת דוד שמש או דוד חשמל

בבואנו לבחור דוד שמש או דוד חשמל לבית, לדירה או לעסק, עלינו לברר ולבדוק כמה נקודות שעשויות להשפיע על החלטתנו. החלטה ראשונה היא כמובן – האם להתקין דוד שמש או דוד חשמל? ההחלטה תלויה בשני גורמים:

מיקום התקנת הדוד - אם יש מקום על גג הבניין, ואם המרחק לדירה איננו גדול מדי, כדאי להתקין דוד שמש – ההתקנה אמנם יקרה יותר, אך החסכון המצטבר בחשמל הוא משמעותי. אם מדובר בדוד שחייב להיות מותקן בתוך הבניין או הדירה, כמובן שהוא חייב להיות דוד חשמל בלבד.

בחירת נפח הדוד - דודי שמש מסופקים בנפחים שבין 50 ל-300 ליטר, ואת הנפח הרצוי (שמכתיב גם את גודל הקולטים) יש לקבוע לפי מספר המשתמשים. דודי חשמל מסופקים גם בנפחים קטנים יותר – 30 ואפילו 15 ליטר – שמתאימים במיוחד להספקת מים חמים לברז יחיד בחנות או במשרד. לאחר שנגיע לשתי ההחלטות האלה, ההחלטה הבאה היא – הספק, או היצרן, של המערכת. ישנם כמה וכמה יצרנים של דודי שמש ודודי חשמל, וכאן נסקור את שני הגדולים שבהם – כרומגן ואמקור – וכן יצרן נוסף בשם נמרוד (אמנם פחות ידוע מאשר אמקור או כרומגן).

בחירת יצרנית דוד שמש - השוואת דודי שמש

בבואנו לקנות, להתקין או להחליף דוד שמש אנו נדרשים לעשות שיעורי בית ולבדוק מספר גורמים שיעזרו לנו לבחור את הדוד המתאים למשפחתנו ובעלות סבירה. ישנן חברות רבות שמייצרות דודי שמש בישראל אך אנחנו נתמקד בשלוש יצרניות מובילות: כרומגן, אמקור ונמרוד. במקרים רבים שם היצרן בלבד יגרום לייקור של מחיר הדוד וזאת בעקבות הדרך שבה ממתגת החברה את עצמה מבחינת החומרים בהם היא משתמשת, האחריות שהיא נותנת ומאפיינים ותוספות שייחודיים לחברה.

הסעיפים השונים המומלצים לצורך השוואת דודי שמש מבין החברות השונות:
תו תקן – חובה לבדוק שהדוד מיוצר ומאושר על פי תו התקן של מכון התקנים הישראלי.
אחריות – בדיקת ההבדל במספר השנים שכל חברה מספקת אחריות על הדוד.
חוות דעת – קריאת חוות דעת באינטרנט על חברות דודי שמש שונות והתייעצות עם חברים ומכרים לגבי שביעות הרצון שלהם מהדוד שברשותם
שירות הלקוחות – בדיקה לגבי רמת השירות שמספקת כל חברה, האם היא מספקת את השירות בעצמה או מפנה לקבלנים עצמאיים
חומר בידוד ושכבת ציפוי – בדיקת החומרים שבהם משתמשת כל חברה להגנה על הדוד ומה היתרונות והחסרונות שלהם
תוספות – כל חברה מספקת מוצרים משלימים להגנה על הדוד, חלק מהחברות כוללות מוצרים אילו במחיר הכולל של הדוד ואצל חלק יש לשלם תוספת כדי לקבלם

להלן מידע בסיסי על כל אחת מיצרניות המובילות בתחום הדודים

חברת כרומגן

חברת כרומגן הוותיקה מקיבוץ שער העמקים מציעה את כל סוגי המערכות לחימום מים – דודי שמש וחשמל, מערכות משולבות, מערכות "סגורות" ומערכות "מאולצות". הדודים של כרומגן מצופים אמייל בשיטת הוואקום וכוללים מאיץ חום ייחודי, קולטי השמש בנויים בטכניקה של ריתוך לייזר, והמערכת הסולארית כוללת ברז "משגיחום" למניעת כוויות ומעמד מגולוון למניע חלודה. למערכות רגילות, כרומגן מציעה מגן אבנית ומגן קפיאה להארכת חיי המערכת; מערכות כרומגן טופ וכרומגן הייטק, שהן מערכות סגורות, לחלוטין את בעיית הצטברות האבנית, והקולטים המשוכללים והמתקדמים מסוג "בלו-טאץ' " מציגים יעילות גבוהה במיוחד בהמרה של קרינת השמש לחום. כרומגן מספקת 8 שנות אחריות ומוקד שירות ארצי לטיפול בתקלות שמצריכות תיקון דודי שמש.

חברת אמקור

גם לחברת אמקור ניסיון רב בייצור ובשיווק דודי שמש ודודי חשמל. המיכלים הפנימיים של הדודים בנויים לעמוד בלחץ גבוה של 8 אטמוספרות וכוללים הגנה קתודית, מאיץ החום בנוי בטכניקה ייחודית (גבוה מקרקעית הדוד) ולכן אינו נסתם באבנית, וצינורות הכניסה והיציאה ממוקמים באופן ייחודי (זה מול זה) שתורם להגברת היעילות של המערכת. הקולטים של אמקור בנויים בשיטה של ריתוך אולטראסוני ועם מסגרות צבועות בתנור בצבע אפוקסי נגד חלודה, מספר הצינורות בהם גדול יותר ומגביר את יעילות החימום, והצינורות בנויים ללא תפרי הלחמה (ולכן עמידים יותר בפני חלודה). אמקור מציעה כמה דגמים ייחודיים של דודי חשמל בנפח של 15 ליטרבעיצוב דקורטיבי ובצבעים שונים, וכן דגמים ייחודיים של מערכות דודי שמש בצללית אופקית למקומות מיוחדים (כגון גגות רעפים).

חברת נמרוד

חברת נמרוד מראשון לציון היא יצרן פחות מוכר של דודי שמש וחשמל, אך גם היא מציעה מבחר גדול של דודים בנפחים שונים, קולטי שמש במידות שונות, ומערכות איכותיות שמיוצרות בהקפדה. המיכלים הפנימיים שבתוך הדודים מיוצרים בטכניקה של הזרקת אמייל בטמפרטורה גבוהה (850 מעלות) ונבדקים בלחץ גבוה של 13 אטמוספרות, צינורות הקולטים מצופים אמייל גם הם, והמערכות כוללות כסטנדרט אנודת מגנזיום והגנה קתודית כנגד חלודה. מערכות החימום של נמרוד עומדות לא רק בתקן הישראלי אל גם בתקן הספרדי ובתקן האוסטרלי – שתי מדינות שבהן מודעות גבוהה לנושא האנרגיה הסולארית ומספר רב של מערכות סולאריות, בדומה לישראל.

17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

בדיקת דוד שמש מתאים במחיר הנכון ביותר

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

קרא עוד
מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

קרא עוד
תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

תקלות נפוצות בדודי שמש והדרכים לטפל בהן

במאמר יוסבר על תקלות נפוצות בדודי שמש שגורמים למחסור במים חמים ויפורט כיצד יש לתקן בקלות תקלות בדוד שמש

קרא עוד