17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

אתם נמצאים במצב שצריכים לבחור דוד שמש או דוד חשמל חדש?! לפני שאתם רצים לקנות דוד תקרו את המאמר זה הוא נותן את המידע הפורט על נפחים שונים של דודים ואיזה דוד הכי יתאים עבורכם.

בניתם או שיפצתם בית ואתם רוצים להוסיף לו דוד? אולי הדוד הישן שלכם שבק ואתם צריכים להחליף אותו? אין ספק שכל בית צריך דוד. אי אפשר לדמיין כיום מצב שבו אתם רוצים להתקלח עם מים חמים ולא תוכלו לעשות את זה. ולשמחתנו, אנו חיים בעולם שאפשר לממש את הרצון הזה ללא כל קושי.
כך שבין אם אתם צריכים להתקין דוד חדש או להחליף את הישן, כדאי מאוד להתמצא ולדעת קצת יותר איזה דוד מומלץ לקנות. האם דוד שמש או דוד חשמל? כמו כן, חשוב לדעת גם מהו נפח הדוד המתאים לכם ביותר, כמשפחה או כיחידים.

דוד שמש או דוד חשמלי?

בהתלבטות בין דוד שמש לדוד חשמלי, אין ספק שדוד השמש לוקח בגדול. לכן, אם אתם מתגוררים בבית פרטי, בבית משותף, או ב-7 הקומות העליונות בבית דירות גבוה, רצוי עד מאוד להתקין דוד שמש.

לדוד השמש יתרונות רבים, ולכן הוא גם אומץ על ידי מרביתם המוחלט של תושבי ישראל. היתרון הגדול ביותר שלו הוא החיסכון בחשמל. עד שני שלישים פחות מחשבון החשמל שלכם ייחתך על ידי שימוש בדוד שמש. יתרון נוסף שלו הוא ניצול מכסימלי של אנרגיה סולארית, ובמדינה כמו שלנו, שבה אנרגיית השמש היא אחד המשאבים הגדולים ביותר, זה משמעותי ביותר. ואכן, דוד השמש מסייע לנו בשמירה על הסביבה, כשבמקום לייצר חשמל הוא עושה שימוש באנרגיה ירוקה לחימום המים ומצמצם משמעותית את שריפת הנפט לצורך יצירת החשמל.

אבל לא כולם יכולים להתקין דוד שמש. אם הבית שלכם נמצא באזור מוצל שאור שמש ישיר אינו מגיע אליו, או שאתם מתגוררים בקומות התחתונות במגדל דירות, מוטב שתתקינו דוד חשמלי. הוא יעשה עבודה טובה בחימום המים והיתרון שלו הוא במחיר. דוד חשמלי זול יותר מדוד שמש, בעיקר כיוון שהוא מכיל פחות חלקים, וגם גיוון שהוא גם קל יותר להתקנה.

מהו נפח דוד שמש סטנדרטי ואיזה גדלים בכלל קיימים?

לאחר שבחרתם את סוג הדוד, עליכם לקבל החלטה על גודל דוד השמש המתאים לכם. חשוב לדעת שקיים מגוון גדול של דודי שמש בעלי נפחים שונים. אין באמת נפח דוד סטנדרטי, הוא צריך להיות מותאם למספר הנפשות שבבית.

  • 30 ליטר מים לאדם. לפי כל הנתונים, אדם בוגר משתמש בערך ב-30-40 ליטר מים במקלחת ממוצעת. בהתאם לכך, חשבו מהו גודל הדוד המינימלי שאתם צריכים.
  • דוד 60 ליטר או דוד 80 ליטר מתאים לבודד, לזוג או למשפחה של עד 3 נפשות.
  • משפחה של עד 4 נפשות יכולה להסתדר עם דוד 120 ליטר ומעלה.
  • משפחה גדולה מזו תצטרך דוד 150 ליטר ועד דוד 200 ליטר.

מה תפקידם של קולטי השמש?

?קולטי שמש הם רכיב שאינו קיים על דודים חשמליים, אלא על דודי שמש בלבד. אלו הם הפאנלים השחורים שמורכבים ליד הדוד עצמו, אלה שבפועל מחממים את המים שבצינורות שנמצאים מתחתיהם ושמתחברים לדוד.

על מנת שהמערכת הסולארית, קרי דוד השמש שלכם, תהיה יעיל ותפעל כשורה, יש להתאים את קולטי השמש לנפח הדוד. בשוק יש 3 גדלים של קולטי שמש - קטן, בינוני וגדול. ככל שנפח הדוד גדול יותר, כך הקולטים יהיו גדולים יותר וכמות האנרגיה שהם מייצרים תהיה רבה ומהירה יותר. תפוקת קולטי השמש מחושבת לפי מכפלה של 41 קלוריות ליממה בנפח הדוד. על כל קולט מסומנת התפוקה שלו, כך שניתן להתאים ביתר קלות את הקולט לדוד עצמו.

התקנה נכונה של דוד שמש

התקנת דוד שמש מתייחסת למספר פרמטרים, כשהחשובים שבהם הם קולטי השמש וסוג הגג. אם מדובר בבניין מגורים, צריך לוודא שיש מספיק מקום לכל הדודים על קולטיהם.
אם מדובר בגג רעפים, יש לתכנן מראש את ההתקנה – היכן ימוקמו הדוד והקולטים.

ההתקנה הפשוטה והקלה ביותר היא של בית פרטי בעל גג שטוח, שבו אין צורך למצוא מיקום אסטרטגי ויש מספיק מקום לדוד ולקולטים.
התקנה נכונה של דוד שמש נעשית כאשר הדוד עצמו מותקן גבוה יותר מהקצה העליון של הקולט, בכדי שתהיה סירקולציה יעילה של המים ועל מנת להימנע ממצב של התקררות המים בלילה. כאשר הקולטים מתלהטים, הם מחממים את המים שבצינורות שתחתיהם ואלו זורמים מעלה אל הדוד ומשם דרך פתח היציאה אל הברז שבמקלחת או בכיור. יש להתקין את הקולטים כשהם חשופים לשמש ובזווית של כ-40 מעלות, רצוי לכיוון דרום או עם סטיה קלה למערב או למזרח. חשוב לעגן אותם היטב אל הגג, על מנת שיעמדו בכל מזג אוויר ויצלחו אל מול רוחות חזקות.

קצת מחירים

כפי שצוין קודם, יש מגוון דודים בעלי נפחים שונים, שכל אחד מהם מותאם למספר נפשות אחר.
להלן מחיריהם של הדודים הנפוצים ביותר:

  • דוד 80 ליטר: חשמלי - 1500 ש"ח , שמש - 1750 ש"ח
  • דוד 120 ליטר: חשמלי - 1750 ש"ח, שמש - 1850 ש"ח
  • דוד 150 ליטר: חשמלי - 1900 ש"ח, שמש - 2000 ש"ח
  • דוד 200 ליטר: חשמלי - 2100 ש"ח, שמש - 2300 ש"ח


17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אלקטרו שרוני
אלקטרו שרוני

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שרון ביצע החלפת
דוד שמש בביתה של אימי והיינו מאוד מרוצות! הוא בעל מקצוע חרוץ, אמין ומסור לעבודה ובנוסף, גם שמר על סביבה נקייה ואוירה נעימה. שרון נתן מעצמו מעל ומעבר!

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 55

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 7

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

דרךהשמש
דרך-השמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של גיל מחברת "דרך-השמש" ואפילו כבר המלצתי עליו למס' מכרים! הוא ביצע עבורי החלפת דוד-שמש בצורה מקצועית ונהדרת ואני מאוד מרוצה. הכל היה פשוט מושלם!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 18

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

אדר דודי שמש ואינסטלציה
אדר דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 43

חוות דעת

אמא שלי התקשרה
אליי לאחר שהדוד בבית שלה התחיל לקצר בכל פעם שניסו להדליק אותו. את אדר דודי שמש הכרתי גם מפרסום שהם עשו בסביבה וגם מהמלצות של חברים שהם עשו אצלם עבודות.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

המקצוענים דודי שמש וחשמל
המקצוענים דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

כלקוח וותיק של
אלדד דודי שמש אני יכול להעיד כי מדובר בעסק הגון ואמין. ברשותי כמה דירות להשכרה וזה כבר כמה שנים שבכל מה שקשור לדודי שמש וקולטים ארי מחברת אלדד מעניק לנו שירות מצויין ומהיר בכל פעם שיש צורך.

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 54

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

דוד שמש

דוד חשמל

גודל דוד שמש

כתבות ומאמרים

פתרונות חימום לבית

פתרונות חימום לבית

כל בית זקוק לחמיום בחורף - באיזה סוג של פתרון חימום אתם משתמשים בבית שלכם?

קרא עוד
התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

במאמר יפורטו שיטות של חאפרים וטעויות של חובבנים הגורמים להתקנה לקויה של דודי שמש

קרא עוד
כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

כל מה שחשוב לדעת לפני רכישת דוד שמש ובחירת טכנאי דודי שמש

במאמר יוצגו כללי יסוד ברכישת דוד שמש חדש וכללי זהב בבחירת טכנאי דודים אמין ומקצועי

קרא עוד
הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

הדגשים החשובים לתהליך התקנת דוד שמש נכונה

במאמר יוסבר מהן הנושאים והדגשים שיש לשים לב אליהם במהלך התקנת דוד שמש חדש

קרא עוד