17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מה הם ההבדלים בין דוד שמש לדוד חשמל

במאמר תקבלו את כל המידע המפורט על דודי שמש ודודי חשמל: מה הם ההבדלים, איזה דוד יותר חסכוני, ואיך להתאים גודל של דוד עבורכם.

מים חמים הם כבר מזמן מוצר צריכה בסיסי בעולם המערבי. אנחנו כל כך רגילים לעובדה שלא משנה מתי נרצה להיכנס להתקלח, תמיד יהיו לנו מים חמים זמינים עבורנו, אבל האמת שההמצאה הזו, לפחות בישראל, אינה ארוכת שנים.
האנושות מאז ומתמיד ידעה איך לחמם מים. בהתחלה בעזרת אש, אחר כך בעזרת קיטור ובעזרת גז, אבל כל השיטות נועדו בעיקר לבישול. ההמצאה של מיתקן שמיועד כולו לחימום מים לכל צורך שהוא, כולל להיגיינת הגוף, נמצאת איתנו כ-100 שנים בלבד, משנות ה-20 של המאה ה-20, אז החל השימוש בחשמל לתפוס תאוצה, ובין השאר גם פותח דוד החימום החשמלי. בישראל ד"ר צבי תבור לרחת את ההמצאה הזו קדימה, והמציא את דוד השמש, שבנוסף לחשמל, מנצל את אנרגיית השמש לטובת חימום המים.
בעולם כיום יש 3 שיטות מרכזיות לחימום מים בעזרת דודים – גז, חשמל ואנרגיה סולארית. בישראל נפוצים שני סוגי דודים עיקריים – דוד חשמל ודוד שמש. אז מי מהם עדיף? המאמר שלפניכם יסביר קצת על כל דוד, על מבנה דוד השמש ומבנה דוד החשמל, כיצד הם פועלים, מה ההבדלים ביניהם ומה מהם מומלץ יותר.

דוד חשמלי

חלקים ואופן חימום
דוד חשמלי, כשמו כן הוא, מופעל על ידי מערכת חימום חשמלית פנימית ומורכב ממספר חלקים ראשיים:

  • מיכל מים שעשוי בדרך כלל מפלדה ומצופה בחומר מבודד המיועד למנוע קורוזיה וחלודה
  • גוף חימום המצוי בתחתית הדוד ועשוי נחושת או נירוסטה שבתוכו מושחל חוט להט.
  • תרמוסטט, רכיב חשמלי בעל רגישות לחום שמיועד לשמור על טמפרטורה קבועה של המים בתוך הדוד.
  • שרוול חימום מהיר שמוכר גם כמאיץ חום או חמם שמורכב בתוך גוף החימום ומטרתו לגרום לחימום מהיר של המים.


תהליך חימום המים מתבצע כאשר מים מגיעים מצינורות הבית אל הדוד, שבו מערכת החימום החשמלית מחממת אותם עד לטמפרטורה מסוימת, ולאחר מכן מחזירה אותם חזרה. כלומר, דוד החשמל מתחבר למעשה למערכת החשמל הביתית וההפעלה שלו מתבצעת על ידי טיימר או מפסק לדוד חשמל שהם אלה שמפעילים את גוף החימום שבדוד שאחראי לפעולת חימום המים.

יתרונות:

אין תלות במזג האוויר ולכן יש אפשרות לספק מים חמים במשך כל השנה (אלא אם כן יש לכם במקרה הפסקת חשמל בבית).

התקנה – מכיוון שהדוד החשמלי אינו צריך להיות חשוף לשמש, הוא ניתן להתקנה בכל מקום, כשבדרך כלל הוא מותקן בקרבת הבית או בתוכו, במרפסת, בחדר המדרגות או במסתור ייעודי. אך גם אם הוא מוקם על גג הבניין או גג הבית, ההתקנה שלו שם אינה מצריכה הרכבה של קולטי שמש כפי שיש לדוד השמש, ולכן היא פשוטה הרבה יותר ואינה דורשת הכנה מיוחדת.

חימום מהיר – יתרון מובהק של הדוד החשמלי הוא מהירות החימום של המים וההגעה המהירה של המים החמים אל הברז שבמקלחת או בכיור. כפי שאמרנו, דוד החשמל מותקן הרבה פעמים בתוך הבית, כך שגם הצנרת קרובה מאוד אליו ואין צורך בהובלה של המים מהגג, מרחק שלעיתים מקרר אותם עד שהם מגיעים אל הברז שלכם.

דוד שמש

חלקים ואופן חימום
מערכת דוד שמש מורכבת מאותם הרכיבים של הדוד החשמלי, אך בנוסף היא מכילה גם קולט שמש אחד או יותר (הפאנלים הסולאריים השחורים האלה שמותקנים על הגג), שתפקידם לאגור את אנרגיית השמש ולהפוך אותה לחום, ובעזרתה לחמם את המים שבצינורות הממוקמים מתחתיהם. קולטי השמש הם אלה שהופכים את התקנת הדוד למורכבת יותר, מפני שהם צריכים להיות מורכבים בצורה ובזווית ייחודית בכדי לפעול באופן מיטבי.

יתרונות

חיסכון בחשמל – אין ספק שזהו היתרון הבולט ביותר של דוד השמש. העובדה שאנו חיים במדינה שטופת שמש כמעט בכל ימות השנה שמייתרת את הצורך בימים אלה לעשות שיישום בחשמל בכדי לחמם את המים, מביאה לחיסכון אדיר בחשבונות החשמל. ועדיין, האפשרות להפעיל מפסק חשמלי גם בדוד השמש בימי חורף, תמיד קיימת אף היא.

שמירה על הסביבה – כן, תטפחו לעצמכם על הכתף. ההמצאה הישראלית הזו היא גם ירוקה. בכל פעם שאתם מתקינים דוד שמש ומשתמשים בו, אתם תורמים למאמץ העולמי למען הסביבה ומפחיתים את התלות של האנושות באנרגיות מזהמות. כל הכבוד!

אז מה מהם בכל זאת עדיף?

התשובה היא חד משמעית – דוד שמש כדאי יותר, בטח בישראל. כך שאם אתם יכולים להתקין דוד שמש, עשו זאת. זה יעשה טוב לכם, לכיס שלכם ולסביבה. רוב העובדות מצביעות על כך שיתרונותיו של דוד השמש גדולים מאלו של הדוד החשמלי, ושבסופו של דבר דוד השמש מתאים למרבית הדירות והאזורים בארץ. לכן, אם אפשר לנצל את אנרגיית השמש ועל הדרך להיטיב גם עם הסביבה, אין ספק שזה עדיף.
ובכל מקרה, לא משנה איזה דוד אתם מחליטים לרכוש, אנא עקבו אחר הכללים הבאים:

  • התאימו את הדוד לגודל המשפחה שלכם ולמספר הנפשות בבית. דוד של 60-80 ליטר מתאים לזוג או למשפחה עד 3 נפשות, דוד של 120 ליטר למשפחה של עד 4 נפשות ודוד של 150 ליטר ומעלה למשפחות גדולות יותר. החישוב צריך להיות בסביבות 30 ליטר לאדם.
  • בחרו דוד שמותאם למקום המגורים שלכם והתקינו אותו בצורה נכונה ובטוחה במיקום אופטימלי, כין אם זה על הגג או בפנים הבית.
  • רכשו דוד אך ורק מחברה אמינה שמתמחה בייצור ובהרכבה של דודים.


מקלחת נעימה!


17

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 26

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

אביר שירותי אינסטלציה
אביר שירותי אינסטלציה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 29

חוות דעת

ביצעתי פרוייקט באולם
תצוגה של "לנדרובר" של היבואן הראשי וחיפשתי מישהו שיעשה לי את כל עבודות האינסטלציה שכללו: הנחת צנרת סמויה בקיר כולל חציבה בקירות בטון, הנחת כלים סניטריים (ברזים,ניאגרות,כיורים וכו'), התקנה של נקודות מים ובניה של שירותי נכים.

מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל
מאור שירותי אינסטלציה דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

שוחחתי עם מאור
באקראי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך התקנת דוד שמש וקולטים והוא נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה מבין כל בעלי במקצוע שבדקתי וגם אחרי שראיתי אותו קיבלתי אור ירוק שהוא אכן אמין לכן, הזמנתי אותו.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 58

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש
אברהם שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

יצרתי קשר עם
אבי דרך אחד מאתרי הפרסום לצורך פתיחת סתימה בשירותים ותיקון נזילה בדירה והוא היה נשמע לי אמין וגם היה זמין להגיע אלי מיידית אז הזמנתי אותו. לא רק שאבי גבה ממני מחיר הגון עבור עבודתו הוא גם ביצע אותה במסירות, יסודיות ומקצועיות יתרה!

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

טכנאי מבצע בדיקה לדוד שמש

כתבות ומאמרים

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

המדריך המלא והמפורט למאיץ חום לדוד

במאמר ינתן הסבר מעמיק על המאיץ לדוד הכולל הסבר על המאיץ עצמו, יתרונות המאיץ, חסרונותיו ועוד

קרא עוד
להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

להתאים את גודל הדוד לגודל המשפחה

אתם נמצאים במצב שצריכים לבחור דוד שמש או דוד חשמל חדש?! לפני שאתם רצים לקנות דוד תקרו את המאמר זה הוא נותן את המידע הפורט על נפחים שונים של דודים ואיזה דוד הכי יתאים עבורכם.

קרא עוד
פתרונות חימום לבית

פתרונות חימום לבית

כל בית זקוק לחמיום בחורף - באיזה סוג של פתרון חימום אתם משתמשים בבית שלכם?

קרא עוד
כמה עולה דוד שמש ומה משפיע על מחיר דוד שמש? - המדריך המלא

כמה עולה דוד שמש ומה משפיע על מחיר דוד שמש? - המדריך המלא

במאמר יפורטו הסוגים השונים של דודי שמש וחשמל כמה עולה דוד שמש ומה משפיע על מחיר דוד שמש וחשמל

קרא עוד
5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

קרא עוד
נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

נזילות בדוד שמש - זיהוי מקור הנזילה והטיפול בה

במאמר יוסבר על סוגי הנזילות השכיחות בדודים וכיצד יש לטפל בכל סוג נזילה

קרא עוד
מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

מה הסיבות והפתרונות למים שאינם מתחממים בדוד ביום שמש?

במאמר יוסבר מה הסיבות האפשריות לתקלות חימום מים בדוד שמש כמה עולה לטפל בהן

קרא עוד
התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

התקנת דוד שמש לקויה - איך נמנע מעוקץ וטעויות של חובבנים

במאמר יפורטו שיטות של חאפרים וטעויות של חובבנים הגורמים להתקנה לקויה של דודי שמש

קרא עוד