16

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

5 המלצות לטיפול בבעיית זרם חלש של מים חמים

במאמר יוסברו הסיבות האפשריות לעוצמת לחץ מים חלשה מדוד השמש ויפורטו המלצות כיצד לטפל בכל בעיה אפשרית

עוצמת לחץ מים חלשה או חוסר זרימה של מים בברזים

מהן התקלות השכיחות הגורמות להורדת לחץ מים בבית? כיצד מטפלים בכל תקלה ומה ניתן לעשות לבד לפני שמזמינים בעל מקצוע? המקצוענים מאתר טוב תודה מספקים לנו את כל התשובות.

מכירים את התרחיש שבו אתם נכנסים להתקלח לאחר יום עבודה ארוך ומתיש, ואז כשפותחים את הברז אתם מגלים שהמים מזרזיפים בקול ענות חלושה? על אף העובדה שהתקלה העשויה להוציא משלוות הנפש ולהרגיז גם את אלו הידועים כאנשים רגועים ונינוחים בדרך כלל, שהרי לעתים קרובות מדובר בתיקון פשוט ובהוצאה לא גבוהה, שהופכת את החיים לקלים ונעימים הרבה יותר.

המלצה מספר 1: לבדוק את השיבר

המומחים של אתר טוב תודה מסבירים שבשלב הראשון כדאי לבדוק אם עוצמת הזרימה חלשה בכל הברזים בית, שכן הדבר יכול להעיד שהשיבר פשוט סגור בחלקו, ובמקרה שכזה כל שנדרש הוא לגשת אל השיבר ולפתוח אותו עד לעוצמת המים הרצויה. מבית טוב תודה מדגישים שבנסיבות הללו אמנם אין צורך בהזמנת בעל מקצוע, אך חשוב להקפיד על פתיחת השיבר בעדינות ובהדרגה על מנת שהחלודה והאבנית שבצנרת לא יגרמו לסתימתה. בעיה אחרת הנוגעת לשיבר היא שהפילטר הממוקם שבכניסה אל הבית נסתם. מה שניתן לעשות במקרה זה הוא לנקות או להחליף את הפילטר. כל שנדרש הוא לסגור את הברז ולרוקן את הלכלוך שהצטבר בפילטר. החלפת פילטר בברז המרכזי במידת הצורך עשויה לעלות בין 500-1,300 ₪.

המלצה מספר 2: לבדוק את הכניסות והיציאות של המים לדוד

שלומי חזן מחברת שביט דודי שמש וחשמל בע"מ, מציין שלפעמים מדובר בבעיה של לחץ מים הקיימת רק במים החמים. במקרה זה יעלה הצורך בהזמנת אינסטלטור או איש מקצוע מתחום הדוודים שיבדוק את הכניסה של המים לדוד וגם את היציאה של המים מהדוד. בנסיבות הללו ינסה בעל המקצוע לשחרר את הסתימה באמצעות שטיפה בלחץ, ובמקרים שבהם ישנה סתימה שאין אפשרות לשחרר, ניתן להחליף את הצנרת או לבצע מעקף לדוד ישירות מהשעון המים הראשי, כשהעלות לשחרור סתימה או החלפת הצנרת בדוד עשויה להסתכם בין 200 על- 400 ₪.

המלצה מספר 3: לבדוק את גוון המים בברז המים החמים

אילן ביטון מחברת אינסטלציה ידי זהב, מוסיף ומסביר שבמקרים שבהם בנוסף לבעיה של לחץ המים בברז המים החמים בלבד, המים החמים מתאפיינים גם באופן קבוע בגוון של חלודה, אזי קיים סיכוי סביר לבעיית אבנית שהצטברה בדוד או בתוך הקולטים . במצבים כאלו עולה הצורך בשטיפת הדוד, כשהפעולה כרוכה בפתיחת הפלאנג' וריקון המים מהדוד, לשם ניקוי הדוד מבפנים וסילוק כל האבנית, כשבתום התהליך סוגרים את הדוד באמצעות פלאנג' חדש. העלות של ניקוי האבנית בדוד נעה בין 180-250 שקלים והחלפת הפלאנג' בחדש תעלה כ-450 עד 5500 שקלים.

המלצה מספר 4: לבדוק האם מדובר בעיה נקודתית בברז ספציפי בלבד

במקרים שבהם עוצמת הזרימה החלשה מופיעה נקודתית בברז ספציפי בלבד, אזי ישנו סיכוי סביר שמדובר בפילטר של הברז שהתמלא באבנית ונסתם. בעיה מסוג זה הנה פשוטה מאוד ואינה מצריכה קריאה לאיש מקצוע, כאשר כל שנדרש הוא לפתוח את ההברגה ולנקות את הפילטר במסיר אבנית או במי חומץ, כשהדבר נכון גם לגבי ראש המקלחת, השפופרת או האטם. במקרים רבים כדאי להחליף את החלקים שעלותם מסתכמת בכמה עשרות שקלים בודדים.

המלצה מספר 5: לבדוק עם השכנים האם לחץ המים נמוך בעיקר בקומות העליונות?

במידה ובעיית לחץ המים מתקיימת בעיקר בקומות העליונות של הבניין, אזי יתכן ותידרש התקנה של משאב הגברת לחץ מים. בבניינים החדשים נהוג כיום להתקין מאגרי מים המיועדים להעלאת לחץ המים אל הקומות העליונות. עם זאת, במבנים ישנים רבים לא קיים פתרון מסוג זה, דבר המוביל לעתים קרובות לחלוקה אי שוויונית של לחץ המים בין הקומות השונות. במצב זה, מומלץ להתקין בבניין משאבות הגברת לחץ מים ומתן לכלל הדירות בבניין. ניתן להתקין גם משאבות בקומות מסוימות בלבד בעלות של 2,500-3,000 ₪ לקומה ואף משאבה בודדת לפתרון נקודתי בדירה ספציפית בעלות שנעה בין 1,000-1,500 שקלים.

16

ספקי שירות בתחום דודי שמש וחשמל

מצא בעל מקצוע

טכנאי דודים מומלצים תל אביב

דרמ דודי שמש ואינסטלציה
ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 24

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מחברת "ד.ר.מ דודי שמש ואינסטלציה" הם נתנו לי שירות מהיר אדיב ומקצועי - ממליץ בחום! לפני כמה שבועות הזמנתי את אבי לבצע אצלנו התקנת דוד שמש חדש. הגעתי אליהם דרך האתר שלכם והשירות שקיבלתי מהם היה אדיב ומקצועי מראשית ועד סיום.

אינסטלציה ידי זהב
אינסטלציה ידי זהב

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 66

חוות דעת

כשראינו שהמים בכיור
עומדים הבנו שיש כנראה סתימה ואשתי לקחה את המושכות לידיים ופנתה לאילן. אילן נתן הצעת מחיר הוגנת וקבענו מתי התיקון יתבצע. אילן הגיע בזמן עם כל הכלים, מכונות, חומרים וכל מה שאינסטלטור מקצועי יכול להצטרך בזמן ביקור.

סמיון אינסטלציה ודודי שמש
סמיון אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אין ספק שסמיון
בחור רציני! יצרתי איתו קשר דרך אתר "מדרג" והוא נתן לי הצעת מחיר סבירה לחלוטין עבור התקנת קולט שמש גדול והרשים אותי מאוד אז קראתי לו. סמיון נתן לי את השירות הכי זריז ויעיל שראיתי בחיי!

סופר אנרגיה
סופר אנרגיה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 46

חוות דעת

לפני מספר שבועות,
הדוד אצלי על הגג התפוצץ, והציף הכל במים. התקשרתי לחברת דודים אחת (לא דרך האתר), שהגיעה לתת לי אבחון והצעת מחיר, אבל לא הייתי כל-כך מרוצה מהמחיר שהוצע, אי לכך המשכתי לחפש חברת דודים נוספת, והגעתי לחברת "סופר אנרגיה" שרשומה באתר טוב תודה, והם נתנו לי הצעת מחיר הרבה יותר אטרקטיבית והרבה יותר זולה.

גבע דודי שמש וחשמל
גבע דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 57

חוות דעת

את יואב מ"גבע
דודי שמש וחשמל" לא יצא לי לפגוש פנים מול פנים, כל ההתקשרות איתו הייתה דרך הטלפון. מדובר בדוד שמש של אמא שלי - אשה מבוגרת שנתקעה ללא מים חמים.

כרומגן דודי שמש
כרומגן דודי שמש

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 6

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מהשירות של חברת "טל סחר" וממליץ עליהם מכל הלב! פניתי אליהם לצורך החלפת דוד שמש ללא קולט, יצרתי קשר טלפונית וענה לי בחור חביב בשם דניאל, הוא היה מקסים ואדיב וכבר מהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

אלכס דודי שמש וחשמל
אלכס דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

התפוצץ לי הדוד
שמש והייתי צריכה בעל מקצוע שיבוא לתקן, כתבתי בגוגל טכנאי דודים ואז הגעתי לקבוצה של העיר חיפה בפייסבוק, שם כמה האנשים המליצו על "אלכס דודי שמש וחשמל".

ציון אינסטלציה וחשמל
ציון אינסטלציה וחשמל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

יצרתי קשר עם
ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

עדי מערכות
עדי מערכות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 31

חוות דעת

אני מכיר את
אהרון כבר הרבה זמן ויצרתי איתו קשר בשביל שיבצע החלפה והתקנה של דוד שמש חדש אצלי בבית. אהרון המליץ לי על סוג ונפח הדוד בהתאם לצרכים ולמחיר שהתכוונתי להשקיע, הוא הסביר לי בצורה מפורטת אילו אופציות של דודים הוא ממליץ לי לקחת, וגם פירט לי על התכונות שלהם, וכמובן גם העלויות.

אופיר דודי שמש וחשמל
אופיר דודי שמש וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 22

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מכל הבחינות, אופיר היה מאוד נחמד, בא לפני לראות את המיקום של ההתקנה, המחיר היה הוגן מאוד. נתן מילה ועמד בה מכל הבחינות, ביצע עבודה מקצועית היה אמין מאוד, הגיע בשעות שהיה לי נוח, היה לארג' והשאיר נקי ומסודר - מומלץ בחום!

שביט דודי שמש וחשמל בעמ
שביט דודי שמש וחשמל בע"מ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

קיבלתי מחברת "שביט
דודי שמש" שירות טוב, מהיר ומקצועי. הזמנתי אותם לא מזמן, כשהתפוצץ לי הדוד שמש של הדירה.

אליה מערכות
אליה מערכות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

בנימין היה נשמע
לי מאוד מקצועי ואחראי כשוחחנו בטלפון לכן, הזמנתי אותו להחלפת דוד שמש וקולטים בבניין בו אני גרה והוא אכן נתן שירות חבל על הזמן! הוא ביצע עבודה נקייה ומסודרת.

אנרגיה שיא
אנרגיה שיא

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

ניסים פינה את
הדוד הישן והתקין דוד שמש חדש של חברת ירדן באחד הנכסים שבבעלותי, לאחר שחיפשתי מתקין דודים באינטרנט הגעתי לאתר שלו. ניסים דרש מחיר דומה לשאר בעלי המקצוע בתחום לאחר סקר שוק שביצעתי אבל העדפתי אותו כי הוא גר באזור שלי ובנוסף, הוא גם מאוד מקצועי!

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אנרגיה פלוס
אנרגיה פלוס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי דוד כרומגן
ולאחר חיפוש ובדיקה באינטרנט עם כמה בעלי מקצוע בתחום, הגעתי לחברת "אנרגיה פלוס" שנתנו לי את ההצעה הכי אטרקטיבית.

שע שירותי אינסטלציה ודודי שמש
ש.ע שירותי אינסטלציה ודודי שמש

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 4

חוות דעת

לאחר הצפת מים
שהתרחשה בביתי, הבנתי שיש לי צורך באינסטלטור. הזמנתי שלושה אינסטלטורים ומבין שלושתם שלמה היה הכי מהיר, נתן הצעה הכי אטרקטיבית והרשים בסבלנות ובהסברים המפורטים.

בדיקת מצב שיבר המים - פתיחת שיבר המים ובדיקת עוצמת הזרם

דוגמה של משאבת מים להגברת לחץ מים בדירה

כתבות ומאמרים

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

כל מה שרציתם לדעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש

במאמר יוסבר כיצד מבוצעת עבודה של החלפת גוף חימום בדוד שמש, הציוד הנדרש ושלבי העבודה.

קרא עוד
המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

המדריך המלא לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל

במאמר יוסבר על הדרכים המרכזיות לביצוע תחזוקת דודי שמש וחשמל כדי לשמור עליו לאורך זמן

קרא עוד