26

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מדוע צריך ארונות חשמל ייעודיים?

במאמר נלמד מהם השלבים העיקריים החשובים בבחירת ארון חשמל ייעודי לארגון או לבית שלכם ועל מה עליכם לשים דגש.

למה משמשים אותנו ארונות חשמל במבנה?

ארונות חשמל הם לא סתם עוד קופסה המוצבת במסדרון, יש להם תפקיד חשוב ומרכזי: הם הלב של כל בית, מוסד ציבורי, חברה או עסק ולכן יש להקדיש לתכנונם והקמתם מחשבה מרובה ולבחור את הארון המתאים לצרכיו של המבנה ואופיו. מהם השלבים בבחירת ארון חשמל ייעודי לארגון או לבית שלכם ועל מה עליכם לשים דגש? לפניכם המדריך.

הבדלים בצרכים, הבדלים בארונות החשמל

כל מבנה מודרני בעידן המודרני זקוק לארון חשמל, אך בעוד שלבתים פרטיים או לעסקים קטנים יהיו צרכים מסוימים כך לארגונים גדולים, לחברות ומוסדות ציבוריים יהיו צרכים אחרים. לכן כאשר מתכננים ומציבים ארון חשמל יש להתייחס למיקום ולצריכת החשמל, כמו גם לכמות הציוד ולרמת האפקטיביות הנדרשת.

עבור בתים פרטיים ועסקים קטנים מספיקים ארונות חשמל קטנים ופשוטים בעוד שלחברות, ארגונים ומוסדות צריך לתכנן מראש ייצור ארונות חשמל ממתכת מתקדמים ובהם מיטב הטכנולוגיות. בכל המקרים ארונות החשמל צריכים להיות ברמת בטיחות גבוהה במיוחד.

כיצד בוחרים ארון חשמל?

בחירת ארון חשמל תתבצע לאחר אפיון מעמיק של צרכים ספציפיים. לכן כל ארון מיוצר בהתאמה אישית, כשהוא מספק מענה ייעודי ומדויק וצריך לענות על הקריטריונים הבאים:

 • בטיחות – בארון חשמל ישנם כבלים, צינורות, חוטים וציוד ולכן תכנונו צריך בראש ובראשונה להתייחס לסוגיית הבטיחות: על הציוד להיות מוגן ולא חשוף כדי שהפעילות תהיה תקינה אך גם לא תסכן אחרים.
 • איכות – יש לבנות ארונות חשמל ייעודיים מחומרי גלם איכותיים בלבד. חומרים איכותיים יבטיחו מידת עמידות גבוהה יותר לאורך השנים ויעזרו לארון החשמל למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר.
 • עמידות – על ארון החשמל לגלות עמידות לפגעי מזג אוויר, לבלאי ולהיות אטום לחדירת אבק, לחות, עפר, לכלוך או כל חומר כימי שעשוי לחדור לפנים הארון ולגרום לנזק. כדי שהארון יהיה כמה שיותר עמיד יש להשתמש גם בחומרי חיפוי, איטום וצבע איכותיים שמיוצרים על ידי יצרנים מובילים.
 • מיקום – גודל המבנה, מיקומו, הארכיטקטורה הייחודית שלו, תקני הבטיחות המחייבים בחוק, צרכי ואופן השימוש כל אלו ועוד הם מאפיינים שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים ארון חשמל. לכן יש להתאים את הארונות באופן שיאפשר הצבה יציבה ובטוחה לשימוש.

 • בחירת מיקום וחומרי גלם

  הקריטריונים השונים שעליהם יש להסתמך בעת בניית ארון חשמל ייעודי מאפשרים לקבוע את גודלו של הארון ואף לאתר את המיקום האופטימלי עבורו. המיקום הנבחר צריך להיות מספיק נגיש לתפעול ותחזוקה אך מנגד, לא יותר מדי מרכזי כדי שלא יסכן אף אחד. ישנם חומרי גלם שונים ממשפחת חומרי המתכת שמהם ניתן לייצר ארונות חשמל. יש לבחור את חומר הגלם בהתאם למידת העמידות הנחוצה, תוך הבטחת אטימות, בידוד והגנה מפני פגיעות ובלאי לאורך השנים. בכל מקרה, חשוב לפנות לחברה מקצועית ובעל וותק וניסיון בתחום, על מנת שתוכל לאפיין את הצרכים שלכם ולייצר לכם ארון חשמל ייעודי בהתאמה.

  26

  ספקי שירות בתחום חשמלאים

  מצא בעל מקצוע

  חשמלאים מומלצים תל אביב

  חשמל דורי
  חשמל דורי

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 14

  חוות דעת

  מרוצה ממנו מאוד,
  דורי החשמלאי הגיע אלי פעמיים שונות לצורך ביצוע עבודות חשמל בבית ובמשרד, ההתרשמות שלי ממנו היא שהוא מקצועי מאוד, מבצע עבודות יפות ובאמת לוקח מחירים סבירים - ממליץ בחום!

  שמש חשמל
  שמש חשמל

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 28

  חוות דעת

  נתנאל בעל מקצוע
  מדהים!!!! שירות מקצועי אמין אפשר לסמוך עליו. שמתי אותו כחשמלאי קבוע שלי במידה ויקרה משהו בחשמל הוא הראשון שאתקשר אליו - ממליצה מכל הלב, אמינות זה דבר חשוב במיוחד עם אנשי מקצוע (:

  עמית גל עבודות חשמל
  עמית גל עבודות חשמל

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 3

  חוות דעת

  מרוצה מהשירות של
  עמית, עמית הוא אמין מאוד, מגיע בזמן מקצועי, יודע לפתור תקלות אונסייט - אפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. אנחנו עובדים עם עמית כבר המון זמן הוא חשמלאי הבית, איש מקצוע מצוין, אמין וטוב.

  חשמל שרוני
  חשמל שרוני

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 27

  חוות דעת

  יהושע החשמלאי בן
  אדם צנוע, עושה עבודה נהדרת, ובמחירים ממש סבירים.

  יאיר נוסרי
  יאיר נוסרי

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 2

  חוות דעת

  יאיר בעל מקצוע
  ראוי לשבח! הזמנתי אותו בעקבות המלצות רבות מפה לאוזן להחלפת מפסק בדוד שמש והוא קודם כל ביקש שאשלח לו תמונות של הבעיה ולאחר מכן, נתן לי הצעת מחיר סבירה אז הזמנתי אותו.

  אהוד חשמלאי מוסמך
  אהוד חשמלאי מוסמך

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 19

  חוות דעת

  אהוד החשמלאי בחור
  הגון וישר ואני סומך עליו בעיניים עצומות! הוא ביצע עבורי מס' עבודות שונות, בין היתר - חשמל חכם בכל הבית, התקנת שקעי חשמל חדשים ותיקון תקלה בדוד שמש - אין תקלה שהוא לא הצליח לפתור!

  איוון חשמלאי
  איוון חשמלאי

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 3

  חוות דעת

  לאיוון הגעתי בעקבות
  המלצה של חבר, הוא ביצע עבורי התקנה של לוח חשמל חדש בבית כולל תשתית. איוון בעל מקצוע חרוץ, אדיב, בעל ידיים טובות ומבין עניין בתחום שלו. מבחינת הזמנים היה איחור קל אבל הכל מתגמד לעומת התוצאה שקיבלתי והעבודה המקצועית שלו.

  גאקי חשמל ואינסטלציה
  ג'אקי חשמל ואינסטלציה

  לפרטי העסק

  9.6

  voice-icon 28

  חוות דעת

  ממליץ מאד!! בא
  לבצע אצלי חיבור של מזגן חדש לנקודות חשמל. עשה עבודה מקצועית, הגיע בזמן, וגם המחיר שדרש היה מאד הוגן.

  אבי חשמל
  אבי חשמל!!

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 44

  חוות דעת

  אבי הוא חשמלאי
  זהב!! ביצע עבודה מעולה, בזמן מאד קצר. היה אדיב, נתן הסברים כשצריך, עבד עם הרבה סבלנות ואפילו הצעת המחיר שלו - הייתה מאד מאד סבירה ביחס לשאר!!

  בני שרותי תיקונים
  בני שרותי תיקונים

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 42

  חוות דעת

  אני רוצה להודות
  לבני על טיפולו המסור והשירות האדיב שהוא העניק לי. ברשותי מקרר מסוג אמקור, לאחרונה הרחתי ריח לא נעים שמגיע מהמקרר, בתחילה חשבתי שמדובר במזון מקולקל שנשאר במקרר זמן רב, אך לאחר שערכתי ניקיון מסיבי והוצאתי את כל דברי השתייה והמזון הבנתי כי זה קשור למקרר ולא למזון שבתוכו.

  יוסי מיזוג אויר וחשמל
  יוסי מיזוג אויר וחשמל

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 7

  חוות דעת

  הייתה לי בעיה
  עם המזגן שהוציא אויר אך לא קירר, לכן הזמנתי את יוסי דרך המלצה של חברה כדי שיוכל לפתור את התקלה. יוסי פירק את המזגן והוסיף גז אחרי שהוא ראה שיש בריחה שלו ואחרי כן המזגן עבד בצורה תקינה!

  ציון אינסטלציה וחשמל
  ציון אינסטלציה וחשמל

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 3

  חוות דעת

  יצרתי קשר עם
  ציון בזמנו דרך אתר "מדרג" ועשיתי השוואת מחירים לגבי ביצוע עבודת אינסטלציה בדירתי והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה אז בחרתי בו ומאז אני לא מחליף אותו! לאחרונה, הוא גם פתח עבורי סתימה באמבטיה.

  ק קרור וחשמל
  ק. קרור וחשמל

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 13

  חוות דעת

  את יוסי הטכנאי
  הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

  אבי החשמלאי
  אבי החשמלאי

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 18

  חוות דעת

  על אבי החשמלאי
  יש לי רק דברים טובים להגיד - מעבר לכך שהוא בעל מקצוע מעולה הוא גם בחור אדיב, אמין וישר עם יחסי אנוש מצויינים. הזמנתי אותו מס' פעמים לתיקוני חשמל שונים בביתי ובפעם האחרונה לצורך התקנת גופי תאורה.

  דני תורגמן
  דני תורג'מן

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 5

  חוות דעת

  דני בעל מקצוע
  מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

  חשמלאי מוסמך איציק סייג
  חשמלאי מוסמך איציק סייג

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 3

  חוות דעת

  איציק ביצע עבורי
  התקנה של דוד חשמל חדש מכיוון שהקודם כבר לא עבד ותיקן מספר דברים בארון חשמל של הבניין. הגעתי אליו בעקבות המלצות רבות של חברים.

  אלי שירותי חשמל
  אלי שירותי חשמל

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 24

  חוות דעת

  מרוצה מאוד, יחס
  אישי וחברי (וזה חשוב), אמין מאוד וגם מבחינה מקצועית אלי מעולה פלוס - ממליצה מכל הלב!

  מיכאל שיפוצים
  מיכאל שיפוצים

  לפרטי העסק

  9.7

  voice-icon 6

  חוות דעת

  חיפשתי בעל מקצוע
  לצורך הנמכת תקרת גבס ובמקרה נתקלתי בפרסום של מיכאל, לאחר שיחת הטלפון הוא הגיע לפגישה והרשים אותי מאוד! בנוסף, הוא גם נתן לי הצעת מחיר הוגנת לחלוטין. אין לי מילה אחת רעה לומר על מיכאל!

  אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
  אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 54

  חוות דעת

  כאשר אני ובעלי
  הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

  חשמל גליק
  חשמל גליק

  לפרטי העסק

  9.8

  voice-icon 3

  חוות דעת

  אני מאוד ממליץ
  על "חשמל גליק". דן התקין אצלי מנורות בבית, מדובר בבעל מקצוע מאוד אמין ונחמד, מאוד מקצועי ומיומן, עשה עבודה מעולה ומאוד יפה. הוא עומד בזמנים, מגיע מוכן עם כל הציוד הנדרש, והמחיר מאוד סביר.

  בני חשמלאי מוסמך
  בני - חשמלאי מוסמך

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 35

  חוות דעת

  החשמל אצלי בבית
  התחיל כל פעם לקפוץ, לא הבנתי מה הסיבה. ניסיתי כל פעם לנתק מכשיר אחר עד שהתברר לי שהבעיה היא במקרר שכנראה מקצר ולכן הפיוז קופץ. חשבתי להזמין טכנאי מקררים שיבדוק היטב את המקרר לפני שאני מחליט ללכת לקנות חדש, כי זו הוצאה כבדה.

  מזרחי עבודות חשמל ותקשורת
  מזרחי עבודות חשמל ותקשורת

  לפרטי העסק

  9.6

  voice-icon 4

  חוות דעת

  עובד איש מקצוע
  ישר והגון - בעל מקצוע מהשורה הראשונה, אין הרבה אנשי מקצוע כאלה אמינים בתחום! אני מכירה את עובד כבר תקופה דיי ארוכה, אני עובדת עם הרבה בעלי מקצוע ומבחינת תיקוני חשמל אני יודעת שעובד חשמלאי מקצוע מעולה, שלא מתפשר על קוצו של יוד, אדם יסודי ונמרץ, שאוהב את עבודתו ומבין אותה על בורייה.

  טקקונדשיין מישל בשני
  טק-קונדשיין (מישל בשני)

  לפרטי העסק

  9.3

  voice-icon 3

  חוות דעת

  את מישל הטכנאי,
  גילינו לפני כשנה, כשבא לעשות לנו עבודת התקנה של מזגנים עיליים בשני חדרי שינה של הבית. אלו מזגנים חדשים, שבדיוק רכשנו, ואני ובעלי חיפשנו מתקין אמין, שגם לא יהיה יותר מדי יקר.

  מכלול עבודות חשמל ותקשורת
  מכלול - עבודות חשמל ותקשורת

  לפרטי העסק

  9.5

  voice-icon 10

  חוות דעת

  מרוצה מאוד, שגיא
  זמין, נענה מהר לקריאות שלי, תמיד סבלני אדיב מקצועי נותן הסברים ולמישהו כמוני בעל עסק ומשרדים זה עניין חשוב לדעת מה קורה במתחם העסק שלי ואני מעריך את שגיא על היחס ועל העבודה המקצועית, הוא מלווה אותי בכל דבר ועניין ותמיד נותן מענה ופתרון לכל דבר - ממליץ עליו מכל הלב!

  אג חשמל
  א.ג. חשמל

  לפרטי העסק

  0

  voice-icon 0

  חוות דעת

  אגס שירותי חשמל
  אגס שירותי חשמל

  לפרטי העסק

  9.8

  voice-icon 3

  חוות דעת

  את חיים החשמלאי
  הזמנתי לפני מס' חודשים לצורך תיקוני חשמלי שונים בבית כולל החלפת בתי מנורה. אני כבר לא זוכר איך הגעתי אליו אבל אני בהחלט שמח על-כך. מדובר בבעל מקצוע איכותי וניכר שהוא מכיר את העבודה על בוריה.

  יעקובוביץ דודי חשמלאי
  יעקובוביץ דודי חשמלאי

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 12

  חוות דעת

  דודי החשמלאי בעל
  מקצוע משכמו ומעלה, הוא עושה אצלנו בבניין את כל עבודות החשמל וכולנו מרוצים עד הגג - מומלץ בחום!

  עח חשמל ושפוצים
  ע.ח חשמל ושפוצים

  לפרטי העסק

  9.8

  voice-icon 4

  חוות דעת

  מרוצה ממנו מאוד,
  עאדל בחור עשר, מקצוען, מבצע עבודה נקייה, באמת עושה עבודה מהלב, אפילו שאם צריך לעבוד עוד יום על כל העבודה הוא מוכן לבוא לקראת, עבודה מושלמת מהלב ואיכות גבוהה כמובן.

  וולטק פתרונות חשמל מתקדמים
  וולטק - פתרונות חשמל מתקדמים

  לפרטי העסק

  9.4

  voice-icon 22

  חוות דעת

  אני ממליצה על
  מוטי בחום! הגעתי אליו על סמך המלצה של חברה שנעזרה בשירותיו, התרשמתי מהיכולות שלו, ומרמת המקצועיות שלו מאד לטובה, ובהחלט אם אזדקק לחשמלאי בעתיד, לא אהסס לקרוא לו שוב.

  דוגמא לארון חשמל תעשייתי גדול

  כדאי להתייעץ עם חשמלאי מוסמך לפני התקנת ארון חשמל

  כתבות ומאמרים

  כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

  כיצד נמנע קצר חשמל בבית ומה דרכי הטיפול בקצר חשמלי?

  במאמר יוסבר מהו קצר חשמלי ומה הדברים שאשפר לעשות לבד לפני הזמנת חשמלאי

  קרא עוד
  כיצד יש לתכנן תאורה עבור חדרי ילדים?

  כיצד יש לתכנן תאורה עבור חדרי ילדים?

  במאמר יוסבר על החשיבות שבתאורה לחללים שונים בבית, וכיצד נתכנן תאורה עבור הסלון, המטבח, חדר השינה וחדר הילדים.

  קרא עוד
  מהו לוח חשמל דירתי?

  מהו לוח חשמל דירתי?

  במאמר יוסבר מהו לוח חשמל, ממה מורכב, היכן יש להתקין אותו ואילו פעולות רשאי אדם פשוט לבצע בו ואילו דורשות חשמלאי.

  קרא עוד
  המדריך להתאמת תאורה לסלון

  המדריך להתאמת תאורה לסלון

  במאמר יוסבר על מרכזיותו של חלל הסלון בתוך הבית, מדוע חשוב לתכנן בו תאורה נכונה, ובאילו אופני תאורה ניתן להאיר אותו.

  קרא עוד
  איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

  איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

  במאמר יוסבר על מרכזיותו של חלל המטבח בתוך הבית, מדוע חשוב לתכנן בו תאורה נכונה, ואיך תאורה נכונה יכולה לשדרג אותו.

  קרא עוד
  מהי תאורת חוץ?

  מהי תאורת חוץ?

  במאמר יוסבר מהי תאורת חוץ, במה היא שונה מתאורת פנים, אילו סוגי תאורות חוץ יש, ובאילו גופי תאורה נוהגים להשתמש לשם כך.

  קרא עוד
  מה חשיבותה של התקנת תאורה לבית?

  מה חשיבותה של התקנת תאורה לבית?

  במאמר יוסבר על החשיבות של התקנה תאורה לבית, באילו גורמים יש להתחשב בשלב ההתקנה, ובמה שונה תאורת בית מתאורת חוץ.

  קרא עוד
  כל המידע על מנורות לד

  כל המידע על מנורות לד

  במאמר יוסבר מהי מנורת לד, מהם היתרונות שלה על פני נורת ליבון רגילה, מתי מומלץ להשץמש בה ואילו סוגי נורות לד קיימים.

  קרא עוד