איך בוחרים חברת ניקיון לבית או לבניין דירות משותף?

מצא בעל מקצוע עכשיו
24

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

מנקה בעת ניקוי חלונות כחלק מניקיון בית באופן יסודי
מומלץ לשים לב שחברת הניקיון מתחייבת להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים ואקולוגיים
חברת ניקיון איכותית תקפיד לבצע ביטוח מקיף שיהווה הגנה מפני נזקים לדירה ולרכוש שלכם
24

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

איך בוחרים את החברה המתאימה לכם ביותר לשירותי ניקיון?

בתחום שירותי הניקיון, אנחנו נתקלים במגוון עצום של שירותים, רמות מקצועיות ואמינות, ואיכויות לשירותי הניקיון המוצעים לנו. חשוב לדעת - כשאתם בוחרים חברת ניקיון שאינה מקצועית, אתם מסתכנים - בניקיון לא מקצועי, בגרימת נזק לרכושכם, ואפילו בתביעה של עובדי החברה נגדכם. איך תדעו שאתם בוחרים חברת ניקיון מקצועית? כל השאלות שצריך לשאול - לפניכם

1 - מה כוללת ההצעה?

אחד השלבים הקריטיים בבחירה של חברת ניקיון לבית, היא השלב המקדים לבחירה, במהלכו אתם תספקו מידע בנוגע לבית שיש לנקות, על כלל החפצים אשר בו והאזורים לניקוי - ותקבלו הצעה כתובה, שתכלול את זמני הניקוי האמורים, כלל השירותים שאתם צפויים לקבל מחברת הניקוי - וכמובן, התמחור.

במרבית המקרים, תינתן ההצעה לאחר תשאול טלפוני מקיף בנוגע לעבודת הניקיון הנדרשת. יש חברות ניקיון שיקפידו להדגיש, כי ההצעה עשויה להשתנות, אם תיאור הבית, השטח, או האזורים לניקוי אינו מדוייק. חשוב להבין מה כוללת ההצעה שקיבלתם, והנה פירוט הנושאים שכדאי לבדוק שהם כלולים בהצעה:

  • ניקוי יסודי של הריצוף - יש לפרט את סוג הריצוף בהצעה
  • אם יש בבית גם ריצוף מסוג אחר, פרקטים, או שטיחים מקיר לקיר - חשוב שהנתונים הללו יופיעו בהצעה - כולל התייחסות לאופן הניקוי שלהם
  • ניקוי חיפויי אריחים וקרמיקה בחדרים רטובים
  • ניקוי חלונות
  • ניקוי כלים סניטריים - מקלחונים, אמבטיות, אסלות, וכדומה
  • ניקוי ארונות, מבפנים ומבחוץ
  • פוליש (כולל סוג הפוליש שהוזמן)
  • ליטוש הרצפות אם הוזמן
  • הדברה
  • ועוד

חשוב לדעת, כי ניקיון של דירה לאחר שיפוץ הוא בדרך כלל יקר יותר, מכיוון ששאריות חומרי העבודה נדרשים להסרה מקצועית.

טיפ לקבלת הצעה מחייבת - חלק מחברות הניקיון מתורגלות בטקטיקות ל"ניפוח" הצעת המחיר שניתנה לכם על ידי הצעת שירותים נוספים תוך כדי העבודה או הצהרה על עלויות גבוהות יותר של השירותים שכבר הובטחו, מסיבות שונות. טרם תחילת הניקוי, תוכלו להתעקש על סיבוב בבית וקבלת הצעה סופית לניקוי הבית שלכם, כולל מחירים ולוחות זמנים.

2 - מי ינקה את הבית שלכם?

השלב הבא בבדיקת ההתאמה שלכם את חברת הניקיון האמורה, יכלול הבנות בנוגע לוותק החברה, האמינות והניסיון שלה - כמו גם הניסיון, המקצועיות, והוותק של מי שיבוא בפועל לנקות את הדירה שלכם. חשוב לקחת בחשבון שצוותים מטעם חברת הניקיון אינם מורשים בביצוע כל עבודה - למשל, עבודות הדברה מורשות לביצוע רק על ידי מדבירים מורשים.
לכן, חשוב לוודא מהם השירותים שאותה חברת ניקיון מומלצת שהזמנתם, הם המומחיות שלה ושהיא מורשית לעסוק בהם. מומלץ לקבל המלצות או לקרוא חוות דעת אמינות, כדי לוודא מאנשים שהזמינו את אותו השירות מהחברה שבחרתם.

3 - באילו כלי עבודה וחומרי ניקוי תשתמשו?

יש הבדל גדול באיכות הניקיון, בין חברות המשתמשות בכלי ניקוי ובחומרי ניקוי איכותיים ומקצועיים, בשימוש נכון - לבין אלה שמשתמשים בנוזלים זולים או מדוללים באופן הלא נכון, לעיתים אף ללא כלים מקצועיים לניקוי. בתחום הניקוי, ישנם חומרי ניקוי ייעודיים עבור סוגים שונים של משטחים - ושימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים עלול לגרום נזק למשטחים, לעיתים כזה שיתגלה רק לאחר זמן. על כן, מדובר באחת השאלות החשובות שתשאלו את חברת הניקיון שתעסיקו - ואנחנו ממליצים בחום לציין את ההתחייבות להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים, אקולוגיים ואולי אף היפו אלרגניים - בהצעה שתישלח אליכם.

טיפ - בניקיון מקצועי של בתים ודירות, לא נעשה שימוש בכמויות גדולות של מים, שמזיקות למשטחים רבים במהלך הניקוי.

4 - חברת ניקיון מבוטחת

עוד שאלה משמעותית היא סוגי הביטוח שחברת הניקיון לדירות שבחרתם מקפידה עליהם. חברת ניקיון מקצועית תקפיד על ביטוח חבות מעבידים וביטוח צד ג'. ביטוח מקיף לחברת הניקיון יאפשר הן שקט נפשי בכל הקשור לנזקים שייגרמו לדירה ולרכוש שלכם כתוצאה מניקוי לא מתאים, והן כיסוי מלא בפני תאונות עבודה של צוות הניקיון אצלכם בבית. בלא ביטוח מתאים - כל נזק כזה, הוא נזק שאתם תצטרכו לשאת בתוצאותיו.

5 - המחיר

רבות כבר נאמר, בהקשרים שונים, בנוגע למחירי השירותים והחשיבות של ביצוע סקר שוק. הנה משהו שאנחנו אולי לא אומרים מספיק - בגין עבודה טובה, חשוב לדרוש תשלום הוגן. חברת ניקוי שתציע לכם תמחור זול בצורה משמעותית ביחס לשאר המחירים שקיבלתם - מעלה חשד, למשל לשימוש בכוח אדם זמני ולא מיומן או בשימוש בחומרי ניקוי זולים, שיתגלו כיקרים מאוד לכם בהמשך. על כן, דעו את טווחי המחירים לניקיון עבור בית כשלכם, ובחרו בהצעה שאינה זולה באופן מחשיד.

6 - האחריות

זה הזמן לשאול את חברת הניקיון, מה קורה במקרה של נזק לחפצים או לרכוש שלכם? מי אחראי לנזקים כאלה וכיצד תפוצו במקרה של ניקוי ברשלנות?

7 - השירות

בשורה התחתונה, ולאחר שבדקתם את כלל הסעיפים לשירות מקצועי וטוב, אנחנו ממליצים לבחור בחברת ניקיון מומלצת שהשירות שהיא הציעה לכם היה כלבבכם. מענה אנושי חם, אדיב וזמין, פירוט שנמסר בנועם וזמינות לשאלות והסברים - הם מצביעים על חברה מקצועית שערוכה לטפל בלקוחות מ-א' ועד ת'.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

מחירון חברות ניקיון

בקטגוריית מחירוני חברות ניקיון ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: ניקיון דירות, שירותי ניקיון, ניקיון משרדים, שירותי פוליש וליטוש.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום חברות ניקיון