20

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

שירותי פוליש וליטוש - מה זה, מתי תדעו שאתם צריכים שירות כזה, ואיך תבחרו חברת ניקיון אמינה וטובה לפוליש וליטוש?

חולמים על רצפה מבריקה במראה חדש? גם אם הדירה שלכם ישנה והריצוף כבר בלוי - אתם יכולים להשיג את המראה הזה, עם טיפול מקצועי לרצפות. אז מה זה פוליש לרצפה, או ליטוש במקרה הצורך? אנחנו כאן - כדי לספר לכם איך לבחור חברת פוליש מומלצת, מהם שירותים אלו בעצם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר בבחירת חברת הניקוי לריצוף שלכם.

מה זה פוליש לרצפה, מה זה ליטוש, ומה ההבדל ביניהם?

שירותי פוליש הם שירותי השמה של חומר הברקה (המילה POLISH באנגלית פירושה "הברקה") אשר מספק לריצוף בעל מראה ישן את המראה החדש והבוהק, כך שייראה במיטבו. יש מספר סוגים של פוליש והברקה, שבהמשך נעמוד על ההבדלים ביניהם, אולם המשותף לכל הסוגים הוא ציפוי הרצפות בחומר המעניק ברק ומראה מחודש לריצוף. חשוב לדעת, כי סוגים שונים של פוליש מתאימים לריצוף בחומרים שונים, ובעוד ישנם חומרים מרובים (כמו חומצת מלח או מי אש) המעניקים לטווח קצר את אותו מראה בוהק - רק חומרי פוליש איכותיים, שמתאימים לסוג הריצוף והמיושמים באופן מקצועי, יספקו את המראה הרצוי לריצוף, מבלי לגרום לו נזקים (כמו סדקים, חריצים, שינויים בצבע, וכדומה) לאורך זמן. מומלץ להתייעץ עם חברת ניקיון מקצועית או לבחון את האפשרות של שכירת שירותיה אם אינכם בטוחים במשימה שלפניכם.

מרבית חומרי הפוליש הם עמידים מעל הריצוף, גם בפני ניקוי בחומרי ניקוי ביתיים - אבל לא לתמיד. חומר ההברקה, המספק גם שכבה עמידה שמגנה על הריצוף ומקלה על הניקוי, מתבלה בתוך שישה חודשים (תלוי בסוג הריצוף ובכמות האנשים ובעלי החיים שילכו עליו, כמו גם בכמות ואופי הניקוי של הרצפות לאחר הפוליש), ועל כן ניתן לחזור על הפעולה כל חצי שנה עד שנה.

לעומת הפוליש, שהוא תוספת שכבה לריצוף הקיים, פעולת הליטוש של הריצוף היא שיוף השכבה העליונה של הריצוף, לחשיפת השכבה שמתחתיה - שכבה חדשה ומבריקה - שנראית ממש כמו ריצוף חדש. שירותי ליטוש לריצוף מתאימים בעיקר בריצוף ישן ובלוי, או בריצוף מוכתם באופן שלא ניתן להסיר. לאחר הליטוש, מקובל בדרך כלל לבצע גם פוליש עדין, להוספת שכבת הגנה לריצוף המוחלק. חשוב לדעת, שפעולת הליטוש מתאימה לחומרים טבעיים וקשים, כמו רצפת טרצו (זו עם הכתמים בצבעים שונים בתוכה) ושיש. ריצוף גרניט פורצלן, קרמיקה וחומרים סינטטיים אינם מתאימים לתהליך הליטוש האגרסיבי.

איך בעצם עושים את זה?

עוד לפני הליטוש או הפוליש, חשוב לנקות היטב את הרצפה, על מנת לעבוד על משטח הריצוף עצמו, לא על מצע של לכלוך או כתמים. הניקוי הוא ניקוי מקצועי באמצעות מכונת ניקוי והסרת כתמים. לפני פעולת הליטוש גם מנקים ואף מרחיבים קלות את החריצים שבין המרצפות, לקבלת תוצאה נקייה ויפה יותר.

ליטוש

מלאכת הליטוש היא ארוכה ויוצרת אבק ולכלוך, ולכן היא פחות מתאימה בבתים מאוכלסים, ויותר מתאימה בבתים ריקים, לאחר שיפוץ או לפני מעבר דירה. טרם תחילת פעולת הליטוש, מכינים את הריצוף כמו גם את חומר המילוי שישמש לאחר הליטוש. את פעולת הליטוש עצמה מבצעים מעל ריצוף נקי ומוכן, אז מועברת מעל הריצוף מכונת ליטוש שמחליקה את הרצפה ומסירה ממנה את השכבה הדקה העליונה והמוכתמת. ישנן דרגות ליטוש שונות, שנקבעות על פי תצורת מכונת הליטוש, כאשר הליטוש העמוק ביותר הוא ליטוש יהלום.

לאחר תום הליטוש, נהוג למלא בחזרה את המרווחים בין המרצפות באמצעות סילר בגוון המתאים.

פוליש

מלאכת הפוליש, כאמור, היא השמה של חומר המקנה ברק לריצוף. חשוב לדעת, כי חומרי הפוליש עלולים להזיק לריצוף, וכי התאמת חומר הפוליש וצורת הדילול והעבודה עם החומרים, תשפיע על המראה הסופי של העבודה - לא רק מייד לאחר שנסתיימה, אלא גם לאורך זמן. לדוגמה - פוליש לריצוף גרניט פורצלן ייעשה בזהירות, באמצעות חומרי פוליש עדינים ברמת חומציות נמוכה (חל איסור לעשות פוליש לריצוף גרניט פורצלן בחומצת מלח - לאורך זמן, חומר הניקוי פשוט יאכל את האבן), ורשת ההשמה של חומר הפוליש חייבת להיות העדינה ביותר - אחרת הריצוף נשרט, שריטות שקשה להעלים.

שלבי השמת הפוליש הם שונים בסוגי הפוליש השונים - בפוליש ווקס, סוג הפוליש הנפוץ ביותר, מדובר בחומר אחד המותיר מעל הרצפה שכבה של ווקס (שעווה) המגנה ומבריקה את הריצוף. פוליש קריסטלי, או הברקה קריסטלית, הוא תהליך של פוליש באמצעות שני חומרים שונים - הוא עמיד יותר, וגם יקר יותר לביצוע.
לאחר השמת חומר הפוליש, מכונת השמה עדינה בעלת גלגל רשת מועברת מעל הריצוף, לספיגה מושלמת של החומר באופן אחיד מעל הריצוף.

כמה זה צפוי לעלות לנו?

מחירי הליטוש והפוליש משתנים על פי סוג הריצוף ותוכלו לקבל שירותי ליטוש ו/או פוליש כחלק מעבודה כללית של ניקיון הבית - כנראה במחירים נוחים יותר. הנה תמחור כללי לעבודות ליטוש ופוליש לרצפות:

ליטוש מרצפות טרצו - 20-30 ש"ח למ"ר
ליטוש מרצפות אבן - 60-80 ש"ח למ"ר
ליטוש לריצוף שיש - 50-80 ש"ח למ"ר
פוליש ווקס בדירה ריקה - 10-20 ש"ח למ"ר
הברקה קריסטלית - 15-40 ש"ח למ"ר

חשוב לדעת - אם קיבלתם הצעה במחיר נמוך באופן משמעותי ביחס לממוצע ההצעות שלכם - היו חשדנים. ליטוש לא מקצועי עשוי להותיר אתכם עם מרצפות שרוטות או לא ישרות, ופוליש לא מקצועי עלול לפגום במרצפות. בחרו בחברה מקצועית, בהצעת מחיר הוגנת, ובשירות שניתן באחריות.

20

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 59

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

יהלום שירותי ניקיון ופוליש וצבע
"יהלום" שירותי ניקיון ופוליש וצבע

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 60

חוות דעת

אחרי שיפוץ שעשינו
בבית, חיפשנו חברת ניקיון שתבריק לנו את הבית בצורה יסודית. הרבה בירורים וטלפונים, הובילו אותנו בסופו של דבר לחברת הניקיון "יהלום"-שירותי ניקיון ופוליש.

יונתן פוליש וניקיון
יונתן פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 10

חוות דעת

אלון מחברת "יונתן
פוליש וניקיון" ביצע עבורי ניקיון דירה ריקה לאחר שיפוץ, הייתי מאוד מרוצה מהשירות שלו ואני ממליץ עליו מכל הלב. מדובר בדירה לא קטנה שהיתה מלאה בשאריות צבע ואבק מהשיפוץ, הסברתי לאלון את המצב, הוא הסביר לי בדיוק מה כולל הניקיון ותאמנו מועד להגעתו.

בראשית פוליש וניקיון
בראשית פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

משה מחברת "בראשית"
ביצע עבורי ניקיון בית ריק בן 2 קומות לפני כניסה, השירות שלו היה אדיב ומקצועי ואני ממליצה עליו בשמחה. משה הגיע עם עובד נוסף במועד שקבענו, הם דאגו להביא איתם את כל הציוד הנדרש וחומרי הניקיון ובמשך 8 שעות עמלו על ניקיון יסודי של הבית.

דיאמונד שירותי ניקיון ומשק בית
דיאמונד שירותי ניקיון ומשק בית

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אנחנו ממליצים בחום
על חברת "ראדר שירותי ניקיון", רנלד והצוות נתנו לנו שירות ניקיון מצוין - כל הכבוד! הגעתי אליהם דרך אתר של בעלי מקצוע לאחר שהשוויתי בינם לבין עוד כמה חברות ניקיון נוספות באזור מגוריי - החלטתי להזמין את רנלד והצוות לביצוע עבודה של ניקיון אחרי שיפוץ אצלי בבית.

דיימונד שרותי פוליש ונקיון
דיימונד שרותי פוליש ונקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

גבריאל היה מקצועי
ביותר!! הגיע בזמן לבית, הראה לי בדיוק מה הוא הולך לעשות, בסיום יום הניקיון כשהגעתי לדירה ממש ראיתי הבדלים של לפני ואחרי, הבית היה מבריק!! המחיר הוגן ביותר וגבריאל ממש שירותי, נעים הליכות.

ביאנקו שרותי ניקיון
ביאנקו שרותי ניקיון

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

אנחנו מאוד מרוצים
מאבי וכשאני אומר מרוצים אני בעיקר מתמקד באשתי, אם היא הייתה מרוצה זה אומר הכל!!! מדובר בעבודת ניקיון של דירה לאחר שיפוץ מאוד גדול, עבודות בניה הריסה ריצוף אינסטלציה חשמל - פשוט הכל, ומצב הדירה היה פשוט בהתאם - קטסטרופה!!!

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

איהם עבודות ניקיון
איהם עבודות ניקיון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

הגענו ל"איהם עבודות
ניקיון" דרך אתר "המקצוענים" והם היו פשוט מעולים! בחרנו בהם לא בגלל המחיר אלא בעקבות הניסיון והמקצועיות שלהם, הם ביצעו עבורנו ניקיון בבניין לפני אכלוס.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 14

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

ליטוש מרצפות מטרתו להחליק את הרצפה ולהסיר את השכבה העליונה של הריצוף

לעומת הליטוש, מכונת הפוליש תפקידה להעניק ברק ולרענן את מראה הריצוף

עלות הליטוש והפוליש משתנה בהתאם לסוג הריצוף

כתבות ומאמרים

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

מהו פוליש קריסטל, מהם השלבים לתהליך ומה חשוב לדעת?

במאמר יוסבר מהו פוליש קריסטל. מה השיטה כוללת, מהם השלבים של התהליך, לאילו סוגי משטחים הוא מתאים, ומהם היתרונות שלו.

קרא עוד
ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

ליטוש אבן: סיבות ושלבי ביצוע

במאמר יוסבר מהו ליטוש אבן. מה חשיבותו, מתי הוא נדרש, מהם השלבים לתהליך הליטוש ומדוע חשוב שאיש מקצוע מיומן יבצעו.

קרא עוד
הכל על ליטוש שיש

הכל על ליטוש שיש

במאמר יוסבר על ליטוש שיש. מהי מטרתו, במה הוא מסייע לשקם ריצוף שיש שהתיישן ונפגע, ומהם השלבים שכולל התהליך.

קרא עוד