העסקת חברות ניהול ואחזקת מבנים - לא לעשירים בלבד

מצא בעל מקצוע עכשיו
24

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

תמונות של בעלי המקצוע

כחלק מתפקידה, חברת ניהול אחזקות אחראית לניקיון השוטף של המעלית בבניין
חברת ניהול אחזקות במשרדים שולחת מדי יום עובד ניקיון שיהיה אחראי על ניקיון המשרדים, שירותים, מטבח ועוד..
חשוב למנות דייר שיהווה נציגות דיירי הבניין מול חברת האחזקה ויהיה עמה בקשר רציף
24

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

לא לעשירים בלבד - הכל על העסקת חברת ניהול ואחזקה

חברות ניהול ואחזקה מסייעות לטפל באופן קבוע, יעיל ומקצועי בכל הנושאים שפעם היו בתחום האחריות של "וועד הבית". לא עוד גביית תשלומים מתישה ב"טיולים" בין כל קומות הבניין והתדפקות על דלתות השכנים שמסרבים לשלם את הסכום שנקבע לוועד הבית; לא עוד עבודה מול מנקים פרטיים שאיכות העבודה ותדירות ההגעה שלהם הן לא תמיד מה שציפיתם, וגם לא עוד המתנה של ימים ארוכים בחושך, כאשר נשרפת נורה בחדר המדרגות - חברות ניהול ואחזקה, המתמחים במתן שירותים מקיפים למבנים מרובי חללים (כולל בנייני מגורים ובנייני משרדים), מציעים אלטרנטיבה מקצועית - ולא תמיד ביוקר. מתי נכון להעסיק חברת ניהול ואחזקה לבית או למשרד, כמה זה צפוי לעלות לכם ולמה חשוב שתשמרו על וועד הבית שלכם, גם לאחר שחתמתם על ההסכם?

חברת ניהול ואחזקה לבית משותף - תחומי האחריות

מתחם בניין משותף מרובה דיירים, דורש תחזוקה שוטפת בחללים משותפים - והדיירים נדרשים או לחלק ביניהם את האחריות לטיפול בבעיות שעולות - או למנות נציגות (מה שנקרא "וועד בית") שתדאג לטיפול במרחבים המשותפים. לא אחת, אנחנו מגלים כי חלק מהדיירים מסרבים לשתף פעולה, חלק מהפרוייקטים הנדרשים לטיפול הם מחוץ לתחומי היכולת והידיעות של וועד הבית - ואחרי הכל, כל זה נעשה בהתנדבות. הדיירים שאיישו את תפקידי וועד הבית מוצאים את עצמם מותשים ולא מצליחים לקדם פרוייקטים בקצב הרצוי.

הפתרון - חברות אחזקה וניהול, שמחליפות את תפקיד וועד הבית ומטפלות ממש מ-א' ועד ת', בכל הדרוש לתחזוקת הבניין. הנושאים המטופלים באופן שוטף על ידי חברות האחזקה והניהול בבתים משותפים:

  • ניקיון חדרי מדרגות
  • תחזוקת הלובי וניקיונו
  • תחזוקה שוטפת של המעלית
  • תחזוקה שוטפת של החשמל והחלפת נורות כשצריך
  • תחזוקה שוטפת של הגינה המשותפת וטיפול בה
  • ניקוי חלונות במרחבים המשותפים
  • תחזוקה וטיפול במערכות הבניין המשותפות - אינטרקום, מערכת מיזוג משותפת, מערכות חימום, גנראטורים, מערכות סולאריות, אינסטלציה, ועוד
  • בבניינים הנדרשים לכך - תחזוקת קומות משותפות ומתקנים בהם, כמו חדר כושר, בריכה, או מתחם משחקים לילדי הבניין
  • לעיתים גם הפעלת שירותי אבטחה ושמירה בבניין


כמובן, שמול כל בניין נערך הסכם אישי המכיל התייחסות לשירותים הנדרשים והמבוקשים על ידי הדיירים. אגב, על מנת להעסיק חברת ניהול, נדרשת הסכמת שני שלישים מהדיירים לפחות - ועל פי חוק, אין הכרח לקבל את הסכמתם של כלל הדיירים.

המלצות האגודה לתרבות הדיור טרם החתימה על הסכם התקשרות עם חברת אחזקה וניהול לבניין משותף

חברת ניהול ואחזקה לבנייני משרדים

עבודתה של חברת ניהול ואחזקה בבנייני משרדים היא בדרך כלל שונה באופן מהותי ביחס לזו שבבתי מגורים - באחזקה של משרדים מדובר בדרך כלל על מספר שעות של ניקיון בכל יום (למשל - ניקיון חדרי שירותים, ניקיון המטבח ושטיפת כלים, ניקיון המשרדים לאחר תום יום העבודה, פינוי פחי האשפה, ועוד). פעילות חברת האחזקה בבנייני משרדים כוללת בדרך כלל רכישה של ציוד על פי הצורך, כמו חומרי ניקוי וסבון כלים, נייר טואלט, סבון לשטיפת הידיים בשירותים, וכן הלאה.
במרבית המקרים בניקוי משרדים, חברת הניהול מקצה מנקים קבועים אשר מגיעים אל הבניין מידי יום ביומו, ומטפלים באחזקה ובניהול של המשרדים באופן שוטף.

בחירת חברת ניהול ואחזקה, תמחור השירותים וההתקשרות מול החברה

גם לאחר שהתקבלה הבחירה לוותר על אחזקה שוטפת של הבניין באופן עצמאי ולהעסיק תחת זאת חברת ניהול ואחזקה - חשוב למנות נציגות מטעם דיירי הבניין, אשר תפקח על פעילות חברת האחזקה ותשמור על קשר מולה. את בחירת חברת הניהול חשוב לבצע תוך סקר שוק נרחב וקריאה מדוקדקת של תנאי ההסכם המוצע לכם. חשוב שההסכם יכלול את כלל השירותים שתומחרו והחברה התחייבה לספק לכם - כולל אלה הקבועים (ותדירות הביצוע שלהם), ואלה שיבוצעו על פי צורך (כמו תחזוקת המערכות והאינסטלציה בבניין). במקרים של אחריות לתחזוקה שאינה שוטפת, חשוב לציין בתוך כמה זמן מתחייבת החברה לספק מענה לפנייתכם ושירות (לפעמים, למשל במקרים של קלקול במעלית או במערכות האוורור - השירות נדרש בדחיפות).

המחירים לשירותי הניהול והאחזקה כמובן משתנים באופן ניכר בין בניין לבניין ובין משרד למשרד, והם מושפעים מכמות ושטח המרחבים המשותפים והשירותים שנבחרו לאספקה על ידי החברה מטעם בעלי הבית (הם הדיירים). ניתן לומר באופן כללי, כי בבניין בן 5-6 קומות תחזוקה שוטפת בסיסית הכוללת ניקיון חדר מדרגות ומרחבים משותפים, ושירותי גינון - העלות החודשית לדירה תהיה סביב ה - 150 עד 200 ש"ח בחודש. ככל שהבניין גבוה יותר ורב דיירים - העלות החודשית לכל דייר תרד (אם כי העלות הכללית לחברת הניהול והאחזקה תעלה). בבנייני בוטיק, שיש להם קומת חדר כושר, מרחבים מטופחים וכדומה - עלות שירות חברת האחזקה היא בדרך כלל גבוהה יותר, ונעה סביב ה - 400 ש"ח בחודש.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מחירון חברות ניקיון

בקטגוריית מחירוני חברות ניקיון ניתן לצפות בטבלאות מחירי שירותים כגון: ניקיון דירות, שירותי ניקיון, ניקיון משרדים, שירותי פוליש וליטוש.
המחירונים מתעדכנים באופן שוטף בהתאם להצעות המחיר המוגשות ע"י בעלי המקצוע המנויים בתחום חברות ניקיון