16

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

העסקת חברות ניהול ואחזקת מבנים - לא לעשירים בלבד

מתי נכון להעסיק חברת ניהול ואחזקת מבנים, כמה זה צפוי לעלות לכם ולמה חשוב שתשמרו על וועד הבית שלכם?

לא לעשירים בלבד - הכל על העסקת חברת ניהול ואחזקה

חברות ניהול ואחזקה מסייעות לטפל באופן קבוע, יעיל ומקצועי בכל הנושאים שפעם היו בתחום האחריות של "וועד הבית". לא עוד גביית תשלומים מתישה ב"טיולים" בין כל קומות הבניין והתדפקות על דלתות השכנים שמסרבים לשלם את הסכום שנקבע לוועד הבית; לא עוד עבודה מול מנקים פרטיים שאיכות העבודה ותדירות ההגעה שלהם הן לא תמיד מה שציפיתם, וגם לא עוד המתנה של ימים ארוכים בחושך, כאשר נשרפת נורה בחדר המדרגות - חברות ניהול ואחזקה, המתמחים במתן שירותים מקיפים למבנים מרובי חללים (כולל בנייני מגורים ובנייני משרדים), מציעים אלטרנטיבה מקצועית - ולא תמיד ביוקר. מתי נכון להעסיק חברת ניהול ואחזקה לבית או למשרד, כמה זה צפוי לעלות לכם ולמה חשוב שתשמרו על וועד הבית שלכם, גם לאחר שחתמתם על ההסכם?

חברת ניהול ואחזקה לבית משותף - תחומי האחריות

מתחם בניין משותף מרובה דיירים, דורש תחזוקה שוטפת בחללים משותפים - והדיירים נדרשים או לחלק ביניהם את האחריות לטיפול בבעיות שעולות - או למנות נציגות (מה שנקרא "וועד בית") שתדאג לטיפול במרחבים המשותפים. לא אחת, אנחנו מגלים כי חלק מהדיירים מסרבים לשתף פעולה, חלק מהפרוייקטים הנדרשים לטיפול הם מחוץ לתחומי היכולת והידיעות של וועד הבית - ואחרי הכל, כל זה נעשה בהתנדבות. הדיירים שאיישו את תפקידי וועד הבית מוצאים את עצמם מותשים ולא מצליחים לקדם פרוייקטים בקצב הרצוי.

הפתרון - חברות אחזקה וניהול, שמחליפות את תפקיד וועד הבית ומטפלות ממש מ-א' ועד ת', בכל הדרוש לתחזוקת הבניין. הנושאים המטופלים באופן שוטף על ידי חברות האחזקה והניהול בבתים משותפים:

  • ניקיון חדרי מדרגות
  • תחזוקת הלובי וניקיונו
  • תחזוקה שוטפת של המעלית
  • תחזוקה שוטפת של החשמל והחלפת נורות כשצריך
  • תחזוקה שוטפת של הגינה המשותפת וטיפול בה
  • ניקוי חלונות במרחבים המשותפים
  • תחזוקה וטיפול במערכות הבניין המשותפות - אינטרקום, מערכת מיזוג משותפת, מערכות חימום, גנראטורים, מערכות סולאריות, אינסטלציה, ועוד
  • בבניינים הנדרשים לכך - תחזוקת קומות משותפות ומתקנים בהם, כמו חדר כושר, בריכה, או מתחם משחקים לילדי הבניין
  • לעיתים גם הפעלת שירותי אבטחה ושמירה בבניין


כמובן, שמול כל בניין נערך הסכם אישי המכיל התייחסות לשירותים הנדרשים והמבוקשים על ידי הדיירים. אגב, על מנת להעסיק חברת ניהול, נדרשת הסכמת שני שלישים מהדיירים לפחות - ועל פי חוק, אין הכרח לקבל את הסכמתם של כלל הדיירים.

המלצות האגודה לתרבות הדיור טרם החתימה על הסכם התקשרות עם חברת אחזקה וניהול לבניין משותף

חברת ניהול ואחזקה לבנייני משרדים

עבודתה של חברת ניהול ואחזקה בבנייני משרדים היא בדרך כלל שונה באופן מהותי ביחס לזו שבבתי מגורים - באחזקה של משרדים מדובר בדרך כלל על מספר שעות של ניקיון בכל יום (למשל - ניקיון חדרי שירותים, ניקיון המטבח ושטיפת כלים, ניקיון המשרדים לאחר תום יום העבודה, פינוי פחי האשפה, ועוד). פעילות חברת האחזקה בבנייני משרדים כוללת בדרך כלל רכישה של ציוד על פי הצורך, כמו חומרי ניקוי וסבון כלים, נייר טואלט, סבון לשטיפת הידיים בשירותים, וכן הלאה.
במרבית המקרים בניקוי משרדים, חברת הניהול מקצה מנקים קבועים אשר מגיעים אל הבניין מידי יום ביומו, ומטפלים באחזקה ובניהול של המשרדים באופן שוטף.

בחירת חברת ניהול ואחזקה, תמחור השירותים וההתקשרות מול החברה

גם לאחר שהתקבלה הבחירה לוותר על אחזקה שוטפת של הבניין באופן עצמאי ולהעסיק תחת זאת חברת ניהול ואחזקה - חשוב למנות נציגות מטעם דיירי הבניין, אשר תפקח על פעילות חברת האחזקה ותשמור על קשר מולה. את בחירת חברת הניהול חשוב לבצע תוך סקר שוק נרחב וקריאה מדוקדקת של תנאי ההסכם המוצע לכם. חשוב שההסכם יכלול את כלל השירותים שתומחרו והחברה התחייבה לספק לכם - כולל אלה הקבועים (ותדירות הביצוע שלהם), ואלה שיבוצעו על פי צורך (כמו תחזוקת המערכות והאינסטלציה בבניין). במקרים של אחריות לתחזוקה שאינה שוטפת, חשוב לציין בתוך כמה זמן מתחייבת החברה לספק מענה לפנייתכם ושירות (לפעמים, למשל במקרים של קלקול במעלית או במערכות האוורור - השירות נדרש בדחיפות).

המחירים לשירותי הניהול והאחזקה כמובן משתנים באופן ניכר בין בניין לבניין ובין משרד למשרד, והם מושפעים מכמות ושטח המרחבים המשותפים והשירותים שנבחרו לאספקה על ידי החברה מטעם בעלי הבית (הם הדיירים). ניתן לומר באופן כללי, כי בבניין בן 5-6 קומות תחזוקה שוטפת בסיסית הכוללת ניקיון חדר מדרגות ומרחבים משותפים, ושירותי גינון - העלות החודשית לדירה תהיה סביב ה - 150 עד 200 ש"ח בחודש. ככל שהבניין גבוה יותר ורב דיירים - העלות החודשית לכל דייר תרד (אם כי העלות הכללית לחברת הניהול והאחזקה תעלה). בבנייני בוטיק, שיש להם קומת חדר כושר, מרחבים מטופחים וכדומה - עלות שירות חברת האחזקה היא בדרך כלל גבוהה יותר, ונעה סביב ה - 400 ש"ח בחודש.

16

ספקי שירות בתחום חברות ניקיון

מצא בעל מקצוע

חברות ניקיון מומלצים תל אביב

בועות
בועות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 13

חוות דעת

בשירותים של שבתאי
אני כבר משתמש המון זמן ומרוצה מאוד, בעל מקצוע שמעסיק אנשים רציניים שעובדים מכל הלב. הוא מבצע עבורי ניקיון משרדים 3 פעמים בשבוע, מגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו מראש, הם עובדים בשיתוף פעולה מלא ומנקים ביסודיות את כל המשרדים.

פוליש דור
פוליש דור

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 61

חוות דעת

מאחר והרצפה שלי
זעקה לטיפול מיידי ביררתי אצל מכרים על חברת פוליש וכך שמעתי על פוליש המרכז. יצרתי קשר ומוטי הגיע לראות, אחרי כן נתן הצעת מחיר וקבענו תאריך ושעה.

יהלום שירותי ניקיון ופוליש וצבע
"יהלום" שירותי ניקיון ופוליש וצבע

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 60

חוות דעת

אחרי שיפוץ שעשינו
בבית, חיפשנו חברת ניקיון שתבריק לנו את הבית בצורה יסודית. הרבה בירורים וטלפונים, הובילו אותנו בסופו של דבר לחברת הניקיון "יהלום"-שירותי ניקיון ופוליש.

קליראור חברת ניקיון
קליראור חברת ניקיון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 42

חוות דעת

אני רוצה לציין
לטובה את שלומי מפוליש המומחים, אחרי חוויה לא נעימה שעברנו אצל חברת ניקיון אחרת, פוליש המומחים הראו לנו שאפשר גם אחרת! אצל שלומי זמן זה זמן, מילה זה מילה, והכי חשוב, הם עושים את העבודה כמו שצריך.

בשן אביעד פוליש וליטוש
ב.ש.ן אביעד פוליש וליטוש

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 42

חוות דעת

שלום וברכה! שמי
יוכי ואני וועד בית של בניין ברחוב רוטשילד, בת-ים. מדובר בבניין מגורים שנמסר לנו לאחר בנייה ועבר כמה שיפוצים.

המבריק
המבריק

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 17

חוות דעת

השירות של חברת
"המבריק" פשוט מצוין! פניתי לאמנון לצורך ניקיון ביתה של חמותי שנפטרה, מדובר בבית מרוהט ומוזנח מאוד שלא ניקוי אותו כבר שנים והיה צורך בניקיון יסודי.

דיימונד שרותי פוליש ונקיון
דיימונד שרותי פוליש ונקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 23

חוות דעת

גבריאל היה מקצועי
ביותר!! הגיע בזמן לבית, הראה לי בדיוק מה הוא הולך לעשות, בסיום יום הניקיון כשהגעתי לדירה ממש ראיתי הבדלים של לפני ואחרי, הבית היה מבריק!! המחיר הוגן ביותר וגבריאל ממש שירותי, נעים הליכות.

פסגת הפוליש ניקיון הדברה
פסגת הפוליש ניקיון הדברה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 9

חוות דעת

מרוצה מאוד, הם
הגיעו בזמן, הצוות היה מקצועי, שמואל נתן עבודה רצינית מכל הלב, עבר איתי על הכל, מבחינתי היה עשר ואני ממליץ בחום למי שמחפש חברת ניקיון מקצועית ואמינה, שמואל "פסגת הפוליש" הוא הכתובת.

five star אחזקות
five star אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 38

חוות דעת

אני ממליצה בחום
על החברת ניקיון הזו. פניתי לפייב סטאר אחזקות בעקבות המלצה מאוד חמה של חברים טובים שלי. כבר מהשיחה הראשונה הבנתי עם מי יש לי עסק.

אלוף בניקיון
אלוף בניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

במהלך שנות עבודתי
כמסעדן צברתי היכרות עם המון חברות ניקיון שונות כך שמתוך היכרות וניסיון רב אני יכול לומר שכשאני באמת מרוצה מחברת ניקיון יש לזה על מה להתבסס.

קסם הפוליש והצבע
קסם הפוליש והצבע

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 38

חוות דעת

שחר והצוות שלו
היו מקסימים, כמעט ולא היה צורך להגיד מה לעשות, חברת ניקיון מקצועית! לפני כמה שבועות רצינו להיכנס לדירה אחרי שיפוץ ומאחר שמצב הניקיון שלה היה רע, החלטנו לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית.

יונתן פוליש וניקיון
יונתן פוליש וניקיון

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

אלון מחברת "יונתן
פוליש וניקיון" ביצע עבורי ניקיון דירה ריקה לאחר שיפוץ, הייתי מאוד מרוצה מהשירות שלו ואני ממליץ עליו מכל הלב. מדובר בדירה לא קטנה שהיתה מלאה בשאריות צבע ואבק מהשיפוץ, הסברתי לאלון את המצב, הוא הסביר לי בדיוק מה כולל הניקיון ותאמנו מועד להגעתו.

קוויק סילבר
קוויק סילבר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 16

חוות דעת

את שי מחברת
"קוויק סילבר" הזמנתי לצורך ביצוע פוליש ווקס למרצפות ב-2 בתים גדולים, אני מרוצה מהעבודה וממליץ עליו. מדובר בבתים מרוהטים ומאוכלסים וזה דרש משי והפועל הנוסף להזיז את הריהוט ממקום למקום אך הם עשו זאת בסבלנות ובמיומנות רבה.

סמארט קלין
סמארט קלין

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

עם גולן מחברת
"סמארט קלין" אני עובד כבר שנים, אני מאוד מרוצה וממליץ עליו בחום! מדובר בניקיון יומיומי של 2 בניינים, גולן שולח לנו בכל יום עובד ניקיון ודואג שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

ברגר ניקיונות
ברגר ניקיונות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

עברתי לדירת 3
חדרים עם מרפסת לאחר שיפוץ שהיה בה צורך לניקיון יסודי. קיבלתי המלצה מחברים על ולאדלן ואני שמח שהקשבתי להם. הוא הגיע בזמן, ביצע ניקיון מתוקתק וגבה מחיר מאוד פייר בהשוואה לעבודה שהוא עשה.

המבריקן
המבריקן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

זו הפעם השנייה
שאני משתמש בשירותיו של אייל ומרוצה מאוד! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה חדשה מקבלן והתוצאה מקצועית, יסודית ואיכותית. אייל תקתק את העבודה ועמד בזמנים בדייקנות ומעבר לכך, דאג לעבור גם על אזורים שהיו פחות נגישים ושהדירה תיראה מבריקה ומצוחצחת!

דוקטור פוליש
דוקטור פוליש

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני עובדת בחברת
בנייה וברק ביצע עבורי בעבר ניקיון בדירה שלי והייתי מאוד מרוצה! בדקתי אותו בכל פרמטר והוא הוכיח שהוא הטוב ביותר! לכן, עד היום אני ממליצה ללקוחות שלנו בחברה להשתמש בשירותיו.

כחלק מתפקידה, חברת ניהול אחזקות אחראית לניקיון השוטף של המעלית בבניין

חברת ניהול אחזקות במשרדים שולחת מדי יום עובד ניקיון שיהיה אחראי על ניקיון המשרדים, שירותים, מטבח ועוד..

חשוב למנות דייר שיהווה נציגות דיירי הבניין מול חברת האחזקה ויהיה עמה בקשר רציף

כתבות ומאמרים

ניקוי חדרי מדרגות

ניקוי חדרי מדרגות

בכניסה לחדר מדרגות לרוב אנחנו רואים מלא אבק, לכלוכים וריחות לא נעימים. להעביר שמרתות לח ומטאטא זה לא תמיד מספיק צריך ניקוי יסודי.

קרא עוד
איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך תבחרו חברת ניקיון מומלצת לשירותי פוליש וליטוש?

איך לבחור את שירותי הפוליש המתאימים לכם, כמה זה צפוי לעלות וממה חשוב להיזהר.

קרא עוד
זה לא קל לעשות את זה לבד - היתרונות של חברת ניקיון לבתים פרטיים וגדולים

זה לא קל לעשות את זה לבד - היתרונות של חברת ניקיון לבתים פרטיים וגדולים

כל היתרונות, החסרונות, המחירים והשירותים הנוספים בהעסקת חברה לניקיון בתים פרטיים

קרא עוד
כיצד חברת ניקיון מקצועית תבטיח שהלקוחות מרוצים מהשירות שלה?

כיצד חברת ניקיון מקצועית תבטיח שהלקוחות מרוצים מהשירות שלה?

מדריך לחברת הניקיון המקצועית, לעבודה עם לקוחות מרוצים בלבד

קרא עוד
איך בוחרים חברת ניקיון ואחזקה לחדרי המדרגות?

איך בוחרים חברת ניקיון ואחזקה לחדרי המדרגות?

מדריך מפורט בנוגע לשירותים שמקבלים בניינים מחברות ניקיון ואיך לבחור את החברה שתתאים לנו

קרא עוד
מנקה לבית או חברת ניקיון מקצועית, ההבדל בין עוזרת בית לחברה

מנקה לבית או חברת ניקיון מקצועית, ההבדל בין עוזרת בית לחברה

כל היתרונות והחסרונות של העסקת עובד משק בית מול חברת ניקיון מקצועית

קרא עוד
מה משפיע על המחירים של חברת ניקיון דירות?

מה משפיע על המחירים של חברת ניקיון דירות?

לפניכם מדריך לעלויות השירותים של חברות ניקיון ומה הגורמים המשפיעים על מחיר ניקיון דירה.

קרא עוד
חברות ניקיון משרדים, תהליך בחירת חברה לניקיון משרד בערב או בבוקר

חברות ניקיון משרדים, תהליך בחירת חברה לניקיון משרד בערב או בבוקר

שירותי ניקיון משרדים בערב או בבוקר, מה תוכלו לקבל, כמה זה צפוי לעלות ואיך לבחור חברה מתאימה לניקוי משרדים?

קרא עוד