42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

שיקום גינה, טיפולי תחזוקה בגינה והכנה לקיץ

מומחי הגינון של טוב תודה ממליצים על טיפולי תחזוקה במסגרת הכנת הגינה לקיץ

הכן את גינתך לקיץ

כשגשמי המלקוש האחרונים כבר עומדים מאחורינו והפרחים שבגינה מלבלבים במלוא הדרם בצבעוניות מהפנטת, זהו בדיוק הטיימינג המושלם להפשלת השרוולים, שיקום גינה מכל נזקי החורף והכנתה לקראת ימי הקיץ הלוהטים, ואם הגעתם להחלטה שהשנה הדשא שלכם יהיה ירוק יותר מהדשא של השכן, בואו לקבל כמה טיפים מהמומחים בתחום:

הבעיות השכיחות בגינות בתקופת הקיץ: חרקים ומזיקים

עם בוא האביב מתעוררים לפעילות גם כל החרקים והמזיקים. אנשי המקצוע של "ברק לגן" לאדריכלות נוף ועיצוב גנים ממליצים לבדוק אם מתחילה בלבלוב הצעיר תופעה של כנימות, תריפסים, או אקריות וכן מחלות כמו פטריות הקימחון. ברק מ"ברק לגן" מציין: "הקימחון והכנימות הן אחת מהמחלות הפשוטות ביותר לזיהוי, היות והתסמינים של הקימחון באים לביטוי בכתמים לבנים אבקתיים הן על העלים והן על הגבעולים, בעוד שתופעת הכנימות מלווה ככתמים שחורים על העלווה. כנגד תופעת המזיקים, כדאי להשתמש בחומרי ריסוס אורגניים ותכשירים ירוקים ידידותיים לסביבה המתאפיינים ברמת רעילות נמוכה."

טיפים למיגור החרקים והמזיקים: כטיפול מונע בגינות אורגניות קטנות, ניתן לשלב צמחים ממשפחת השפתניים כמו לבנדר, נענע או זוטה לבנה, המפרישים אל האוויר שמנים אתריים ומרחיקים את הכנימות. כמו כן, חשוב להחליף מידי פעם את סוג חומרי ההדברה על מנת למנוע מהחרקים והמזיקים השונים להתרגל אל חומר הדברה מסוים ולפתח אליו עמידות.

הכנת הגינה לקיץ: תיקון אבני-מדרך, הוספת אדמה ובדיקת מערכת ההשקיה

בסוף החורף ולקראת האביב מומלץ לסרוק את הגינה, למלא באדמה מקומות שבהם היא נסחפה, לתמוך באבנים מסלעות שהתערערו ולתקן במידת הצורך אבני-מדרך. בשטחים שבהם יש חיפוי אורגני כמו אבני מדרך, חלוקי נחל, טוף או חצץ, יש לפנות את החיפוי, לערבב את פני הקרקע עם קומפוסט באמצעות תיחוח קל, ולהחזיר את החיפוי לאחר מכן, ואם נדרש, ניתן להוסיף חיפוי חדש. בנוסף, יש לבדוק את כל מערכות הטפטוף וההמטרה, לבחון את תקינותם של קוצבי המים, לטפל או להחליף ציוד פגום ולהתאים את פעילות הברזים אל העונה החמה.

טיפ בנוגע למערכת ההשקיה: אופיר שטלצר, בעליה של חברת "אופיר שטלצר - פיתוח נוף" הפועלת בשיטות ביו אורגניות ממליץ: "כדאי להתקין מחשבי השקיה מבוססי אינטרנט לבקרת השקיה אופטימלית, המתריעה על כמויות מים חריגות ומדווחת במקרים של נזילות. מדובר בפתרון אידאלי מתקדם ובעלות זניחה בהשוואה ליעילותו והחיסכון במים."

טיפולי התחזוקה לקראת הקיץ: גיזומים, זיבול ודישון

בתקופה זו חשוב גם לעקור את עשבי החורף ולרסס את שאריות העשביה בחומרים מונעי נביטה או קוטלי עשב לפני שיספיקו לפזר את זרעיהם ולהנביט דור חדש של עשבים בגינה. אופיר שטלצר מוסיף: "החל מסוף אפריל ועד לחודש נובמבר, זוהי התקופה הנכונה לגיזומים, זיבול ודישון. באופן כללי, יש לבצע גיזומים לפני תקופת החורף או אחריו. כמו כן, מומלץ להשתמש בדשן אורגני על בסיס אצות ים, שכן, השימוש בדשן זה אינו גורם להמלחה ומוביל לתוצאות של גינה בריאה יותר ופורחת יותר."

טיפ בנוגע לגיזום: חשוב להימנע מגיזום מסיבי אגרסיבי וכיסוח דשא בצורה קיצונית מדי, על מנת לאפשר לצמחים לבצע באופן האופטימלי את תהליך הפוטוסינתזה הנדרש להם להפקת האנרגיה וייצור התרכובות המרכיבות את תאיהם. כמו כן, כיסוח דשא חריף עלול לגרום לו לקרחות.

תאכלס, כמה זה עולה לנו לתחזק גינה?

משה סער, בעליה של חברת "גן עדן גינון עם נשמה" מסביר ששירותי גינון מורכבים מהוצאות ישירות והוצאות תקורה, שכוללות, בין היתר, הוצאות בעד הדלק, הנסיעות, הציוד, הלבוש וכיוצא בזה, ומוסיף: "באופן כללי, עלות שעת עבודה לגינה קיימת נעה בסביבות ה-200 ₪ כולל מע"מ, כך שהעלות החודשית של טיפול גינה שוטף עשוי להסתכם בטווח שבין 800 ₪ ל-1,000 ₪. מדובר במחירים ראליים, וכל גנן המציע את שירותיו במחירים נמוכים יותר, או שמדובר בחובבן או שהוא עושה זאת במחירי הפסד! במהלך החיפוש אחר שירותי גינון מומלץ לבקש תעודת הסמכה לגננות, לקבל המלצות מלקוחותיו וללכת לבדוק בשטח גינות לדוגמה".

טיפים להוזלת עלויות התחזוקה: הטרנד החדש כיום הוא גינות אורגניות ירוקות, המותאמות אופטימלית לאזור הגאוגרפי, תנאי האור, תנאי האקלים וסוג הקרקע. במידה ומדובר בתכנון ועיצוב גינה חדשה, ממליצים המומחים לבסס את הגינה בעיקר על צמחיה רב שנתית, תוך שהצמחים העונתיים משמשים כתוספת צבע וחיות בלבד. כמו כן, חשוב להימנע מנטיעת צמחיה שאינה מותאמת לאקלים הישראלי, כמו לדוגמה, צמחיה טרופית, ובמידה ונוטעים עצים, אזי כדאי לוודא בטרם הנטיעה את גודלם המרבי של העצים הללו, על מנת למנוע מקרים של חוסר פרופורציונליות כמו עצי ענק בגינות קטנות.

42

ספקי שירות בתחום עבודות גינון

מצא בעל מקצוע

גננים מומלצים תל אביב

גני מיכאל
גני מיכאל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 7

חוות דעת

מיכאל גנן מצוין
בכל קטגוריה שיש, הן מבחינת מקצועיות, אמינות, עמידה בזמנים ועבודה איכותית, היינו מרוצים מאוד ואנחנו בהחלט ממליצים בחום!

גיא ברלב גיזום עצים
גיא ברלב גיזום עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

כבר שנים שאני
מכירה את גיא ומזמינה את שירותיו תמיד, אני מרוצה מכל ההתנהלות המדהימה איתו. הוא מבצע עבורי גיזום של צמחיה בגינה וכריתת עצים, בפעם הראשונה הוא הגיע בשעה שקבענו בכדי לכרות עץ גבוהה מאוד בגינתי, הגיע עם כל הציוד הנדרש ובעזרת מנוף וכלים מיוחדים ביצע כריתה מקצועית.

מצ גינון ואחזקות
מ.צ גינון ואחזקות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

מועאז בעל מקצוע
מהמם! בזמנו פגשתי אותו במשתלה בה הוא עובד והוא הרשים אותי מאוד אז הזמנתי אותו לתכנון והקמת הגינה שלי ועד היום הוא עושה גם תחזוקה פעם בחודש. מועאז תמיד נותן את כל הלב ועובד ממש קשה!

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

גן עדן גינון עם נשמה
גן עדן גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 51

חוות דעת

האמת שאת משה
מ"גינון גן עדן", אני כבר מכירה המון המון שנים. אני לא ממש זוכרת איך יצא לי להגיע אליו (אני חושבת שדרך חברים של בעלי...), אבל מאז שמצאתי אותו, אני מקפידה שרק הוא יטפל ויטפח לי את הגינה.

גינון עם נשמה
גינון עם נשמה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

עם נדב הגנן
אני עובדת כבר מעל לחצי שנה ואני מאוד מרוצה מהשירות האדיב, המקצועיות והיחס החם - מגיעות לו רק מילים טובות ואני ממליצה עליו מכל הלב!

גרי אחזקות
גרי אחזקות

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

ממליץ על גרי
בשמחה, מאוד מקצועי מאוד אמין, מחירים נוחים, אחראי, יודע בדיוק מה הוא עשה, עבד פה בשמש קופחת והגינה עד היום פורחת, כל הכבוד לו! לפני כשנה וחצי עברנו לבית דופלקס עם מרפסת וחצר קטנה, חשבנו להקים גינת גג וגינה לחצר למטה.

שירותי גינון ופיתוח
שירותי גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 68

חוות דעת

ביצע אצלנו לפני
כשבוע עבודת התקנה של דשא רגיל בחצר הקדמית של הבית (דירת קרקע בבניין משותף בראשל"צ. החצר בגודל 30 מ"ר). עבודה יסודית, ברמה גבוהה.

עמל גינון
עמל גינון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 11

חוות דעת

אני מנהלת משק
בבית אבות ולפני כמה שנים ראיתי עבודה שסאלח ביצע בבית חולים איטלקי והתרשמתי מאוד, לכן ביקשתי את הטלפון שלו ויצרתי אתו קשר! הוא מבצע עד היום תחזוקת גינה בבית אבות פעמיים בשבוע. סאלח בחור נהדר!

עומרי מומחה לגיזום עצים
עומרי מומחה לגיזום עצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

ביצעתי השוואת מחירים
עם בעלי מקצוע לגבי גיזום עץ של 18 מטר בסנפלינג בחצר הבניין ועומרי נתן לי את ההצעה הזולה ביותר אז סגרתי איתו. אין בעלי מקצוע כמו עומרי בארץ!

טופ גארדן
טופ גארדן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הייתה לי גינה
מבולגנת ויניב הגיע אלי עם עובד נוסף והם סידרו אותה בכלום זמן! חיפשתי באינטרנט גננים באזור ולאחר סקר שוק שביצעתי הוא נתן לי את הצעת המחיר הכי משתלמת.

גינות הגולן
גינות הגולן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

פלתיאל מתחזק עבורי
את הגינה מזה שנים רבות, אבא שלו בזמנו היה הגנן שלנו והחלטנו להמשיך את המסורת גם עם בנו. בזכות שמעון הגינה שלי תמיד נראית נקייה ויפה!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

גינון רפי אביב
גינון רפי אביב

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 42

חוות דעת

על רפי שמעתי
מחברים שהוא טיפל בגינתם ונתנו לי תשבוחות על עבודתו. עוד בבית הישן שלנו הוא נתן לנו שירות וכשעברנו לבית חדש שבנינו היה לי ברור שאני ממשיך איתו. רפי הגיע אליי לראות את הגינה ונתן לי הצעת מחיר כתובה.

דניאל גיזום וכריתת עצים
דניאל גיזום וכריתת עצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 30

חוות דעת

בהחלט מרוצה מהכל,
עמידה בזמנים, מחיר סביר, מקצועית ולא פחות חשוב, דניאל מקפיד להשאיר אחריו סביבת עבודה נקייה ומסודרת - מומלץ בחום. דניאל הגיע אלינו לבצע ניקוי דקלים גבוהים, הוא ביצע את העבודה באמצעות ציוד מקצועי, סנפלינג, עשה הכל באופן בטיחותי, רואים שהוא יודע ומכיר את העבודה.

גינוני הצפון
גינוני הצפון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 30

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מסעיד "גינוני הצפון", מומלץ ביותר, מדובר בבעל-מקצוע מקצועי מאוד! סעיד הקים את הגינה שלנו מאלף עד תף וביצע עבודה פשוט נהדרת!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

אמן גן
אמן גן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 24

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהשירות ש פרי, שירות אמין וזמין מחיר נוח, עבודה מקצועית מאוד אין מה להגיד! עמד בלוחות זמנים! איש מקצוע שמאוד נעים לעבוד איתו!

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

אגרומניה גינון
אגרומניה גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 13

חוות דעת

יש לנו גינה
פרטית בשטח דיי גדול, אבל בגלל שלא הקפדנו על תחזוקה קבועה, הגינה נראתה מאוד מוזנחת ולכן החלטנו לחפש גנן מקצועי שיגיע לבצע שיקום מחדש של הגינה ולאחר מכן יהיה אחראי על תחזוקה שוטפת.

גינות עוז
גינות עוז

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 12

חוות דעת

דמיינתי ורציתי גינה
מסוימת, הזמנתי את עוז לבוא לתת חוות דעת והצעת מחיר, עוז הגיע מרחוק ובמיוחד על-מנת לשבת איתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, עבר איתי על הדברים, הציע והסביר בסבלנות מה מתאים לגינה ומה לא ואני רוצה לציין שבסוף לא האמנתי שהגינה תצא ברמה כזאת גבוהה, הרמה המקצועיות והמהירות בה עשה את העבודה פשוט אין מילים!!!

צמרת חברה לגינון ופיתוח
צמרת חברה לגינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 7

חוות דעת

קודם כל חשוב
לציין שמדובר באיש מקסים. יש לו ראש פתוח והוא מבין עניין, אני התרשמתי מאוד מהדרך שבה הוא מטפל בלקוחות. אצלנו הוא עשה עבודה ראשונית של רענון וסידור הגינה ומאז הוא נשאר אתנו בגלל שהיינו כל כך מרוצים והוא מגיע פעם בשבועיים לעשות עבודות תחזוקה אצלנו בגינה.

rose עבודות גינון
rose עבודות גינון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אנחנו עובדים עם
חסן למעלה משנה, הוא מתחזק את גינת בית הספר שלנו אחת לשבוע ועושה עבודה יוצאת מן הכלל!!!

הרמוניה בטבע
הרמוניה בטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מאוד
מרוצה מיניב חברת "הרמוניה בטבע", הוא היה מקצועי והגון ועשה עבודה טובה - מומלץ! הגעתי ליניב בעקבות המלצה של מישהי שעשתה לי תכנון מקצועי לשידרוג ושיפוץ פינה בגינה שנראתה מוזנחת, היא מסרה לי מספר שמות של גננים מומלצים, יניב היה אחד מהגננים.

אאק גינון בעמ
א.א.ק גינון בע"מ

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

אני מאוד מרוצה
מאיימן קרא, מרוצה מהעבודה, מהמקצועיות ומהשירות החם והאדיב - תענוג לעבוד מולו ואני בהחלט ממליצה עליו בחום. הגעתי לאיימן "א.א.ק גינון בעמ" דרך המלצה אישית, חיפשנו גנן שיבצע אצלנו בחצר סידור של שביל אבני מדרך ושתילת מספר עצי פרי.

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

ירוק כהה  תיכנון והקמת גינות
ירוק כהה - תיכנון והקמת גינות

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

הגינה שלנו הייתה
במצב סטטי כבר המון זמן ונדרשה לטיפול של גנן מקצועי, מדובר בבית פרטי עם גינה קטנה ונחמדה. היינו צריכים לטפל בצמחייה מסביב לגינה שהתפתחה לכל עבר ובדשא שצמח פרא.

גינונים וטבע
גינונים וטבע

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 1

חוות דעת

לאחר שעברנו דירה,
חיפשנו בעל מקצוע בתחום הגינון שיעזור לנו לתכנן ולהקים את הגינה מאפס. היות ואיני מכיר בעלי מקצוע בתחום, ואני יחסית חדש בתחום הנ"ל, את החיפוש עשיתי באינטרנט.

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

גינון עדן
גינון עדן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דוגמה לחרקים ומזיקים - כנימות על רקע עלה ירוק

גנן מקצועי מבצע ריסוס בגינה במטרה להגן מפני פטריות ומזיקים

שיקום גינה באמצעות חיתוך עשבים בערוגה המוכנה לשתילה מחדש

כתבות ומאמרים

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

הסתכל בקנקן, לגמרי: כך תדעו איזה ריהוט מתאים לגינה שלכם

איך תדעו איזה ריהוט גן הכי מתאים לחלל החוץ שלכם, פשוט, תעזרו במאמר הבא >>

קרא עוד
צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

צמחים לגינה - תכנון נכון של סוגי פרחים לגינה

במאמר יפורט כיצד לתכנן נכון סוגי צמחים ופרחים לגינה

קרא עוד
כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

כריתת עצים או גיזום עצים, מתי חייבים לבצע כריתה וגיזום כטיפול מונע?

במאמר הבא יפורט על כל מה שרציתם וחשוב לדעת על גיזום וכריתת עצים

קרא עוד