40

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

בניית פרגולה - המדריך המלא לעיצוב ותכנון פרגולות בצורה הנכונה

במאמר מרכזי זה נפרט על תכנון, עיצוב, בחירת חומרי הגלם, בנייה, היתרים, ועלויות הפרגולה.

פרגולות - המדריך השלם של טוב תודה

מחפשים פתרון הצללה שיאפשר פינת ישיבה נעימה ומוגנת מפגעי מזג האוויר בגינה, בימי הקיץ בשמש הקופחת - או בימי החורף כשהשמש נעלמת בין העננים וטיפות גשם קלות הופכות את הישיבה בגינה ללא קירוי בלתי אפשרית?
או שאולי אתם מחפשים פתרון שיאפשר הגנה על אזור חניית הרכבים בחצר הפרטית מפני מזג האוויר?

פרגולה, על פי הגדרתה החוקית, היא מבנה שיש לו תקרה אולם אין לו קירות, והוא מכסה לכל היותר 50 מ"ר או 25% מהשטח באזורו - בגינה, במרפסת, או על הגג. בניית פרגולה בגינה אפשרית ללא היתרים או הוספה של שטח בנוי לחישוב המטראז' לתשלום ארנונה. מעבר ליתרונות הפונקציונאליים החשובים של הפרגולה ביצירת אזורים מוצללים ומוגנים (חלקית) מפגעי מזג האוויר, פרגולה היא מבנה מלא קסם, המגיע בעיצובים שונים ומוסיף לעיצוב ולאווירה בחנייה, בגינה, במרפסת או בגג. כל המידע, המחירים, האפשרויות העיצוביות, התקנים והנהלים שחשוב שתכירו על תכנון, עיצוב ובניית פרגולות - במדריך השלם של אתר טוב תודה, על תכנון, עיצוב, בחירת חומרי הגלם, בנייה, היתרים, ועלויות הפרגולה.

מהן פרגולות?
פרגולות, או בעברית "מצללות", הן מבנים מצלים, אשר בנייתם קלה והם אינם מחייבים אתכם בהיטלי בנייה או תוספות לארנונה. זאת, בניגוד למה שמוגדר בחוק כ"סככה", שההבדל בינה לבין פרגולה הוא רק אחוז השטח המקורה מכלל השטח.
פרגולה היא מבנה עמיד בפגעי מזג האוויר, הנדרש לתחזוקה מועטה ומספק אזורים מקורים לצד מראה מעוצב.

סוגים שונים של פרגולות

בפרק זה, אנחנו מחלקים את סוגי הפרגולות על פי חומרי הגלם מהם הן עשויות, ותמצאו מגוון עצום של חומרי גלם לבניית פרגולות, ואין ספור אפשרויות לחומרי גלם עבור קירוי הפרגולה. בחירת סוג הפרגולה וחומרי הגלם מהם תיבנה, תשפיע על מחירה, עמידותה, עיצובה, ועוד.

את בסיס הפרגולה בדרך כלל בונים מעץ או מאלומיניום. במקרים נדירים, ניתן לבנות את תשתית הפרגולה גם ממתכות אחרות ואפילו מחומרים פלסטיים. סוגים שונים של פרגולות עשויים להציע פתרון הצללה מתקפל ו/או חשמלי, ישנן פרגולות על עמודים ופרגולות תלויות.
הנה כמה שאלות שכדאי לתת עליהן את הדעת, לפני שתבחרו את סוג הפרגולה שמתאים בדיוק לצרכים שלכם:

 • מאפייני המקום שיקורה - מה הם מאפייני המקום המיועד להיות מקורה? מהו השטח לקירוי? כמה חשיפה לתנאי מזג אוויר מאתגרים תהיה לפרגולה? עד כמה תהיה הפרגולה חשופה לרוחות, לגשמים או לשמש ישירה? עד כמה הפרגולה משמשת פתרון פונקציונאלי, ועד כמה היא משמעותית בעיצוב המרחב שהיא תהיה חלק ממנו?
 • מאפייני איש המקצוע וההתמחויות שלו - אם בחרתם איש מקצוע, סביר להניח שיש לו העדפות בתחום הסוג והסגנון של הפרגולה שהוא מציע לבנות עבורכם. מוטב לבחור בסגנון בנייה שאיש המקצוע שלכם בקיא בו, על פני לאתגר אותו בסגנונות בנייה בהם אין לו ניסיון רב. אם כן, סוג הפרגולה עשוי להיגזר מן המבחר והיכולות של איש המקצוע או החברה עימה תבחרו לעבוד
 • וההעדפות שלכם, בעלי הפרגולה - כמובן, חשוב שתבחרו את סוג הפרגולה על פי ההעדפות שלכם. אם אתם נוטים להעדיף חומרי גלם טבעיים, כמו עץ, התעלמו ממגוון הפרגולות העשויות מתכת, אלומיניום או ברזל, ובחרו בפרגולה בעלת מראה טבעי, בשימוש באדני רכבת, בעץ גושני או בקורות עץ מעובד בעלות מראה עדין

שני סוגים ייחודיים של פרגולות

בתהליך הבחירה של סוג הפרגולה, אנחנו מתייחסים לפונקציונאליות הנדרשת מהפרגולה, למשמעות העיצובית של מראה הפרגולה, ולדרישות הנגזרות ממאפייני המקום, מההעדפות שלנו ומההתמחויות של מתקין הפרגולות שבחרנו. מעבר להשפעת חומרי הגלם שנבחרו על הפרגולה שתיבנה, ישנם עוד שני מאפיינים משמעותיים גם למראה הפרגולה וגם לפונקציונאליות שלה, ואלו הם:

 • פרגולה תלויה - פרגולה תלויה היא פרגולה ללא בסיס ("רגליים"), אשר נתמכת על כל כובד משקלה בקיר המבנה. הפרגולה התלויה היא בעלת מראה שונה, ואין צורך לקבע תשתית ("רגליים") עבור הפרגולה בתהליך הבניה. גם עיצוב הפרגולה מושפע מן הבחירה. החיבור בין קיר המבנה לפרגולה יכול להיות חיבור עיצובי, למשל באמצעות שלשלאות ברזל במראה וינטג' כבד. ניתן, אגב, לשלב בין בסיס בנוי באמצעות "רגליים" לפרגולה לבין הישענות מבנה הפרגולה על קיר הבית. במקרים אלה, תיתכן יציבות מוגברת והעיצוב יושפע מן הבחירה
 • פרגולות בעלת מנוע חשמלי - מנועים חשמליים משולבים בפרגולה על מנת להשפיע על קירוי הפרגולה. יש פרגולות בעלות מנוע חשמלי אשר משפיע על כמות האור הנכנסת דרך מבנה עץ דמוי תריסים אשר שיפועי סורגיו משתנים חשמלית; ויש פרגולות חשמליות בהן כל הקירוי נחשף או נאסף בלחיצת כפתור - אלה בעיקר פרגולות תלויות, בעלות בסיס אלומיניום וקירוי עשוי בד, אל בד, או חומרים גמישים אחרים.

החומרים מהם פרגולות עשויות

הפרגולה מורכבת מבסיס (ה"רגליים"), קירוי, וניתן להוסיף גם פתרונות ריצוף קלים לאזור המקורה. בבניית הפרגולה ניתן לשלב חומרים רבים, להשגת מראות שונים, שישפיעו גם על הפונקציונאליות של הפרגולה וגם על המראה של הפרגולה. הנה סקירה מקוצרת של החומרים הפופולאריים המשמשים לבניית הפרגולה -

בסיס הפרגולה - ה"רגליים"

בסיס הפרגולה יתמוך בקירוי וחשוב שהוא ייבנה מחומרים איכותיים ועמידים, ובאופן מקצועי, יסודי, וחזק. בסיס הפרגולה ייבנה בדרך כלל מעץ או מאלומיניום, הנה מעט פירוט:

בסיס פרגולה מעץ - העץ הוא חומר עמיד, בעל מראה טבעי, חם, ונוכח עבור בסיס הפרגולה שלכם. בקטגוריית העץ לבסיס הפרגולה, תמצאו מגוון נרחב של סוגי עץ, כמו למשל קורות עץ אורן, אורן פיני, קורות MDF או PVC (שבבי עץ בתערובת עם חומר חיבור חזק ועמיד), ובסיס מעץ גושני או מאדני רכבת. היציבות, תוחלת החיים הצפויה - וגם המחיר, יושפעו מן הבחירה שלכם בסוג העץ. פרגולה מעץ יש לתחזק באופן קבוע.

בסיס פרגולה מאלומיניום - בעוד בהיבטי העיצוב ניראה כי ישנה העדפה ברורה לפרגולות עשויות עץ בישראל, בהיבטים של הפונקציונאליות, פרגולות על בסיס אלומיניום - הן מנצחות. פרגולות שבסיסן עשוי אלומיניום הן פרגולות עמידות אשר אינן נדרשות לתחזוקה אלא במקרים ייחודיים. האלומיניום הוא חומר נוח לעבודה, הוא קל משקל והוא מאפשר עיצובים עמידים, רבים ושונים, במאפיינים שונים של פרגולות. בניגוד לפרגולות מעץ, אשר דורשות תחזוקה, נגד מזיקים ובפני פגעי מזג האוויר - בסיס פרגולה מאלומיניום אינו דורש תחזוקה, הוא עמיד למשך שנים ואינו רגיש כלל למזיקים.

קירוי הפרגולה - מגוון עצום של חומרי גלם, במראה, מאפיינים, ואיכויות שונים

הקירוי הוא "גג" הפרגולה, והוא לעיתים אטום לחלוטין (למשל לטיפות הגשם) או לעיתים אטום רק באופן חלקי. גם רמת האטימה, וגם רמת החדירה של קרני השמש - תלויים בעיקר בחומר הקירוי שייבחר.
אפשר לקרות את הפרגולה באמצעות חומרים קלים כמו מחצלות במבוק, סרגלי עץ דק, לוחות פלגלאס שקופים, פרספקס או לוחות פוליקרבונט שקופים, או באמצעות חומרים כבדים כמו רעפים על סוגיהם (רעפי חרס, רעפי רב-רעף עשויים מתכת, סנטף שהוא פלסטיק גלי המדמה רעפים והוא שקוף, מאפשר לאור השמש לחדור דרך קירוי הפרגולה אולם חוסם קרינת UV , יריעות "שינגלס" אותן ניתן גם להתקין על גגות של פרגולות שנבנו ללא שיפוע כלל, ועוד).
בבחירת חומרי הגלם לקירוי הפרגולה, חשוב לקחת בחשבון את צרכי הקירוי, עמידות חומרי הגלם שנבחרו לאורך זמן בפגעי מזג אוויר, קלות התחזוקה (אם כזו נדרשת), המראה הסופי. יש המשלבים חומרי גלם לקירוי, כמו למשל לוחות פוליקרבונט שקופים ועצי במבוק או לוחות עץ, על מנת לשלב את היתרונות של שני החומרים, מבחינת עמידות וניראות.

ריצוף הפרגולה - גם זה אפשרי

אם הפרגולה שלכם נדרשת לפתרונות גם מבחינת הריצוף, תוכלו לבחור בפתרונות פשוטים רבים, כמו למשל - דשא סינטטי, חצץ או אדמה, רצפת בטון או ריצוף, דק עץ, ואחרים. חשוב להתייחס להביטי הריצוף, אם אלה נדרשים, כבר בשלבי התכנון והעיצוב של הפרגולה, על מנת לוודא כי התוצאה הסופית תהיה בדיוק זו שתוכננה.

היתרים לבניית פרגולה

תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה, זה שקיבל את שם החיבה "חוק הפרגולות", מסדיר את ההליך החוקי הנדרש לצורך אישור הקמת הפרגולה - ומסביר איזו פרגולה לא נדרשת להיתרים. על פי אותו תיקון לחוק, לא נדרש להיתר עבור הקמת הפרגולה (אם כי נדרשת מסירת הודעה בגין התקנת הפרגולה בתוך עד 45 ימים מיום ההתקנה שלה), אם היא עומדת בתנאים הבאים:

 • שטח הפרגולה אינו עולה על 50 מ"ר או 25% (הגדול מביניהם) מן השטח שעליו היא בנויה - גג, מרפסת, גינה, או אחר
 • על הפרגולה להיות מוקמת רק על הרצפה או תוך חיבור לגג המבנה, אלא אם הותר אחרת בתכנית הבנייה או בתכנית המתאר של המבנה - אם אתם לא בטוחים בנוגע להיתרים בתקנות המקומיות, ניתן להתייעץ עם הוועדה המקומית או האזורית לתכנון ובנייה אליה אתם משוייכים
 • לאחר הקמת הפרגולה, יש להודיע לוועדה המקומית לתכנון ובנייה על הקמתה, בצירוף אישור מהנדס בעניין יציבותה

תכנון הפרגולה

שלב תכנון הפרגולה הוא השלב המקדים לבנייתה. השיקולים המשפיעים על תכנון הפרגולה הם בעיקר אלה:

 • מהי המטרה, לשמה מתוכננת הפרגולה? גם העיצוב וגם חומרי הגלם, ייגזרו מייעודה של הפרגולה
 • מה גודל הפרגולה המבוקש? חשוב לקחת בחשבון, שפרגולה קטנה מדי עשויה לספק שטח מוצל קטן מדי, בעוד פרגולה גדולה מדי עשויה להביא לאזור חשוך מן המתכונן מתחתיה. גם הקונסטרוקציה, התשתית המיועדת עבור הפרגולה, נדרשת ליותר חיזוקים ככל שהפרגולה גדולה או כבדה יותר. משקל הפרגולה מושפע משמעותית מגודלה - ולא פחות מכך, מבחירת חומרי הגלם של הקירוי
 • מה הוא מיקום הפרגולה, האם ישנם אילוצים בהקמת הפרגולה במקום, כמו למשל קושי לנייד את חומרי הגלם של הבנייה אל אזור הבנייה עצמו, שטח מסולע או לא ישר, וכדומה - וכיצד התכנון מתמודד עם מורכבויות אלה?
 • מה הם חומרי הגלם מהם תוקם הפרגולה? במקרים בהם לבעלי הפרגולה העדפה ברורה לחומרים כאלה ואחרים, חלק מההיבטים האחרים של תכנון הפרגולה יושפעו מבחירת החומרים. לדוגמה, בניית פרגולה מעץ יקר במיוחד (כמו למשל עץ גושני, שעלותו כ - 1,000 ש"ח למ"ר פרגולה) עשויה להשפיע על גודל הפרגולה שייבחר
 • האם יש היבטים עיצוביים עבור הפרגולה שיש לקחת בחשבון?
 • האם ישנם אלמנטים נוספים שישולבו בתכנון הפרגולה - כמו למשל גופי תאורה, שילוב חומרי גלם, אלמנטים אסתטיים, ואחרים?
 • ואחרון חביב - מהו התקציב העומד לרשות בעלי הפרגולה, לצורך הקמתה?


מתוך כל אלה, יעלה תכנון הפרגולה, כאשר בתכנון הפרגולה חשוב לתת דגש על יציבות ובטיחות בסיס הפרגולה. יציבות התשתית הנדרשת תושפע ממשקל הפרגולה, החומרים המשמשים לבנייתה, מיקומה והחשיפה שלה לפגעי מזג האוויר, ועוד משתנים. אנחנו מזכירים, שהליך אישור הפרגולה בוועדה לתכנון ובנייה, דורש הצגת אישור של מהנדס קונסטרוקציה על התשתית על פי "חוק הפרגולות". על כן - מומלץ לוודא כי תכנון הפרגולה שלכם מבוצע בידי מהנדס, שיספק את המסמכים הנדרשים לאישור הפרגולה החדשה שלכם וחשוב מכך - יוודא כי הפרגולה מתוכננת כהלכה, תשרת אתכם למשך שנים ארוכות בבטחה ותעמוד על תילה, יציבה ונעימה.

שימושים שונים לפרגולות והשפעת השימוש על תכנון הפרגולה

מיקום הפרגולה והשימוש המתוכנן בה, משפיעים על אופן התכנון שלה, הנה כמה דוגמאות:

 • פרגולה למרפסת או לגג - במרפסת או בגג, אזורים החשופים לשמש בקיץ ולגשמים בחורף, עשויים להפוך לפינות חמד שנפלא לבלות בהם זמן, באמצעות פרגולה המגוננת על מה שמתחתיה מפני פגעי מזג האוויר. פרגולה למרפסת או לגג משלבת מראה ופונקציונאליות, אולם חשוב לדעת, כי ככל שהמרפסת גבוהה יותר, כך נדרשת הפרגולה לעמוד בימי החורף יציבה בפני רוחות ומזג אוויר סוער. על כן, הבסיס של פרגולה למרפסת יחוזק היטב אל המבנה וחשוב שהקמת הפרגולה כולה תתבצע תוך התחשבות בנושא מזג האוויר, ובפרט רוחות החורף. במקרים של התקנה לא מקצועית או לא איכותית דיה של פרגולה במרפסת, כבר קרו מקרים בהם חלקי פרגולה במרפסת התעופפו ממיקומם בזמני סערה, מדובר כמובן במקרים מסוכנים מאוד ויש להימנע מנטילת סיכון כזה, על ידי תכנון ובנייה מקצועיים של הפרגולה
 • פרגולה לרכב או לחניה - פרגולות המשמשות להגנה על הרכבים מפני קרני השמש בקיץ, בעיקר, הן פרגולות ייחודיות אשר על פי רוב דווקא עשויות אלומיניום או מתכת אחרת, והן קלות ופונקציונאליות
 • פרגולה לגינה - כמו הפרגולה למרפסת או לגג, גם הפרגולה לגינה היא פרגולה המשלבת עיצוב שמשפיע על מראה הגינה כולה, לצד פונקציונאליות בהתאם לדרישות בעלי הפרגולה. בהקמה של פרגולות לגינה, העיצוב והאלמנטים המשולבים בפרגולה מקבלים מקום של כבוד - לצד התכנון היציב והמקצועי, אשר מבטיח שימוש בפרגולה לאורך שנים רבות

עיצוב הפרגולה

בעיצוב הפרגולה, השמיים הם הגבול. המשתנים המשפיעים על בחירת העיצוב, בדומה לאלה המשפיעים על תכנון הפרגולה, הם מאפייני המקום, פונקציונאליות הפרגולה והתקציב העומד לרשות המעצב, אבל בנוסף, נרצה לבחור את כמות האור הנכנסת דרך חומרי הפרגולה, לשקול את השילוב הויזואלי של הפרגולה עם סביבתה ואת התאמתה להעדפות המראה של בעליה. כיום, ניתן להשיג עיצובים מרהיבים לפרגולות, כולל פרגולות בעלות תקרות מעוגלות, פרגולות בשילוב גופי תאורה מובנים (שלפעמים אפילו מספקים תאורת לדים מתחלפת, בדומה לזו שאנחנו רואים לעיתים בבריכות), פרגולות בשילוב אלמנטים וחומרי גלם ייחודיים כמו ברזל או זכוכית, פרגולות תלויות הנתמכות ללא תשתית של עמודים בקירות המבנה, באמצעים שונים, ועוד. על עיצוב הפרגולה ישפיעו גם חומרי הבנייה והצבעים שייבחרו עבורם (לדוגמה, במקרה של אלומיניום ניתן לצבוע את הפרגולה לכל צבע, במקרה של פרגולה עשויה עץ, במרבית המקרים אנחנו נוטים להישאר עם גווני העץ ולצבוע את הפרגולה בלכה מגוונת - אותה יש לחדש מידי תקופה, על מנת להבטיח את עמידות העץ גם בפני מזיקים וגם בפני קרני השמש והרטיבות באוויר). הריהוט בפרגולה, גם כזה שהוא לא שגרתי (כמו למשל הוספה של קמין מובנה לפינוק אמיתי בימי החורף), מספק נדבך נוסף לעיצוב הפרגולה עצמה.

בניית הפרגולה

בניית הפרגולה הינה מלאכה הנדרשת לביצוע מקצועי ומדוקדק - הן בהיבטים ההנדסיים הנדרשים בבניית הפרגולה, והן בעיצוב הפרגול והמראה הסופי שלה, שללא ספק, צריך להיות כזה שימצא חן בעיניכם. בניית הפרגולה תתבסס על התכנון והעיצוב של הפרגולה, אשר בוצעו בשיתוף בין איש המקצוע ובעלי הפרגולה, תוך התחשבות במאפיינים השונים שהוזכרו למעלה. הנה שלבי בניית הפרגולה:

 • בשלב הראשון, יש ליצוק את יסודות הפרגולה באדמה. במרבית המקרים, מדובר בבורות בעומק של חצי מטר, אליהם מוכנסים יסודות הפרגולה, המבוטנים אל הבור. כיסוי יסודות הפרגולה בבטון דורש בין יומיים לשלושה של ייבוש (מומלץ להרטיב את הבטון פעמיים עד שלוש ביום, לייבוש איכותי יותר), ועל כן שלב היסודות הוא במרבית המקרים השלב הארוך ביותר בתהליך בניית הפרגולה
 • בשלב השני מוקמים העמודים (ה"רגליים") של הפרגולה, עמודים אלה יתוכננו לנשיאת משקל הפרגולה (שהוא כבר ידוע, על פי תכנון הפרגולה), ועל כן מומלץ בדרך כלל ליצור תשתית מאסיבית שתישא את משקל הפרגולה ביציבות ובבטחה
 • חיבור קורות השלד - קורות השלד הן קורות המונחות לאורך ולרוחב בסיס הפרגולה, ובעצם יוצרות את הצורה הסופית של הפרגולה. ככל שחומרי הגלם לקירוי הפרגולה הם כבדים יותר, יונחו יותר קורות במרווחים קטנים יותר, על מנת לספק תשתית יציבה לקירוי. בקירוי מחומרים קלים, לקורות השלד גם תפקיד עיצובי ואסתטי במראה הסופי של הפרגולה
 • השלב האחרון בבניית הפרגולה הוא הנחת הקירוי מעל גג הפרגולה

תחזוקת הפרגולה

מרבית החומרים המקובלים כיום להקמה של פרגולות, נדרשים לתחזוקה מינימאלית ומספקים חומרי גלם עמידים ואיכותיים לפרגולה שתשרת אתכם למשך שנים רבות. חשוב לומר, כי מתוך שני החומרים הנפוצים ביותר להקמת תשתית הפרגולה (אלומיניום ועץ על סוגיו), האלומיניום מספק פתרון לטווח ארוך אשר בדרך כלל אינו נדרש לשום צורה של תחזוקה - העץ כן נדרש לתחזוקה קבועה, ורק פרגולה מתוחזקת תהיה כזו ממנה תוכלו ליהנות בבטחה לאורך שנים. פרגולה עשויה עץ נדרשת לתחזוקה שנתית או דו שנתית, מומלץ לטפל בה לפני החורף. אז, נבדקים כל החיבורים של הפרגולה להבטחת חוזק התשתית ויציבות הפרגולה, וקורות העץ נמשחות בלכה או בצבע מתאים, על מנת לחדש גם את הגנת העץ מפני נזקי מזג האוויר, וגם את הגנת העץ מפני מזיקים. ישנם עצים אשר מגיעים "מטופלים" מפני מזיקים כבר כחומרי גלם, במקרים כאלה העץ בדרך כלל לא מפתח מזיקים, גם לאחר שנות שימוש רבות. חשוב גם לדעת, כי סוגים שונים של עץ מספקים עמידות שונה לאורך זמן, וכי הסוגים הפשוטים והזולים יותר של עץ (כמו עץ מעובד), יספקו עמידות פחותה לאורך זמן, ביחס למשל לקורות אורן או קורות עצים אחרים שתבחרו.

מחירי פרגולות

כמו בתכנון הפרגולה או בעיצובה, גם בקביעת התמחור של הפרגולה - המגוון הוא נרחב והתמחור נקבע על פי מאפייני הפרגולה, גודלה וחומרי הגלם שישמשו להרכבתה. גם אנשי המקצוע שישתתפו בהרכבת הפרגולה עשויים להציע מגוון שונה של התמחויות, איכויות עבודה ואפשרויות לשירותים נלווים, מה שישפיע על "השורה התחתונה", על עלות הפרגולה.

רק על מנת לסבר את האוזן, נספר כי מחיר מינימאלי למ"ר פרגולה הוא בסביבות ה - 300 ש"ח, ומחיר ממוצע לפרגולה איכותית ומקצועית עשויה עץ וחומרי גלם טובים, בין 450 ל - 700 ש"ח למ"ר. פרגולה יקרה במיוחד, העושה שימוש בסוגי עץ יקרים, תעלה כ - 1,000 ש"ח למ"ר, ואלמנטים נוספים שיוטמעו בעיצוב, כמו גופי תאורה ואחרים, ייקרו את העלות הכוללת של הפרוייקט.

40

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

מתקיני פרגולות מומלצים תל אביב

עץ השדה אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

ערמונים גדרות ושערים
ערמונים גדרות ושערים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 21

חוות דעת

הייתי מרוצה מאוד
מהתפקוד של אופיר, היה בסדר גמור מכל הבחינות, התוצאות נראות טוב ואני בהחלט יכול להמליץ עליו בחום. לאופיר מחברת "ערמונים גדרות ושערים" פניתי בעקבות המלצה מפה לאוזן, בכדי שיתקין לנו שער חשמלי לחניה, בנוסף התקשרתי לחברה נוספת בכדי לקבל הצעת מחיר לצורך השוואה.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 40

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

דקטוב פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 48

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 50

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

תומר פתרונות עץ
תומר פתרונות עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

חיפשתי מישהו שיספק
ויתקין לי דק בגינה, חיפשתי באינטרנט פרסום של בעלי מקצוע בתחום העץ, אספתי כמה הצעות מחיר מבעלי מקצוע שונים וגם מ"תומר פתרונות בעץ". תומר נתן לי הצעת מחיר מעולה ובחרתי לעבוד דווקא אתו, גם בגלל המחיר ומכיוון שהוא הותיר עלי רושם חיובי במיוחד.

פרגולייט פרגולות אלומיניום
פרגולייט - פרגולות אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 39

חוות דעת

מוטי עשה עבודה
נהדרת, הוא נתן מעצמו מאה אחוז והתוצאה בהתאם - פרגולה מדהימה! נתחיל מהתחלה: בחרנו לעבוד עם מוטי מכמה סיבות שונות, המחיר שלו היה הגיוני מאוד, לא יקרן מידי שזורק מחיר סתם ככה בלי סיבה, ובהשוואה לבעלי מקצוע אחרים הוא עמד באותו רף מבחינת מחירים.

עץ חיים
עץ חיים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

על אלירן מחברת
"עץ חיים" יש לי רק דברים טובים להגיד, בעל מקצוע משכמו ומעלה, בחור מקסים, נעים לעבוד איתו והכי חשוב אמין! הוא ביצע עבורנו מעקה מעץ למרפסת בקומה 2, גדר עץ מסביב לחצר גדולה ובניית נדנדה מעץ לחצר - הכל פשוט נראה נהדר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 8

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 45

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

אמיר פרגולות
אמיר פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

מעולם לא פגשתי
בעל מקצוע תותח כמו אמיר! הוא בנה עבורי 2 פרגולות מאלומיניום ויצרתי איתו קשר בעקבות שלט שפורסם עם שמו. אמיר בחור רציני, אחראי ומקצועי!

סככות הדקל
סככות הדקל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

תומר ביצע עבורי
התקנת סוכך ממונע והחלפת בד לסוכך והגעתי אליו דרך המלצה של מכר. תומר היה עשר ואין לי שום טענה כלפיו, הוא הראה נכונות להגיע ועשה בדיוק את מה שביקשתי ממנו.

בראש הגג
בראש הגג

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יצרתי קשר עם
תמיר דרך אתר "מדרג" לצורך עבודת ציפוי ארגז רוח מאלומיניום ובסופו של יום, הזמנתי אותו לבצע את העבודה משום שאין הרבה בעלי מקצוע בתחום וגם רשמו עליו חוות דעת חיוביות. תמיר מקצוען בתחומו!

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"סנטק" היו מעולים!
קראתי עליהם המלצות טובות באחד מאתרי הפרסום וזה מה שמשך אותי להזמין אותם לבנות בשבילי פרגולת אלומיניום מתקפלת. הגיעו אלי צוות גדול של "סנטק" והם באו בגישה מכילה ונתנו לי תשובות לכל שאלה וגם טיפלו מהר ברצונות שלי ותיקתקו את עבודה!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

מס גינון לא מבצע אחזקות
מ.ס. גינון ( לא מבצע אחזקות)

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אני ועד בית
והגעתי למוראד דרך המלצות בפייסבוק ועל הדרך גם ביצעתי השוואת מחירים עם בעלי מקצוע נוספים לגבי תכנון והקמת גינה בבניין והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה לכן, בחרתי בו. אני מוריד את הכובע בפני מוראד!

9.6

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי ל- Unikit
אחרי חיפוש ארוך של חברות לבניית פרגולה גדולה מאלומיניום. אני קצת משוגע בקטעים האלה ודיברתי עם 8 חברות לפני שהגעתי אליהם. המחיר שלהם היה מעולה וגם אהבתי את היחס שהם נתנו והזמנתי אותם לעבודה.

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

הגעתי לחברת SKYROOF
דרך האינטרנט אחרי שבדקתי כל מיני חברות, הם ביצעו עבורי עבודה גדולה שכללה גם פרגולת אלומיניום וגם מסכים ויצאתי מאוד מבסוט. השירות שלהם מצוין, מדובר באנשים מאד מקצועיים שהגיעו בזמן וביצעו הרבה עבודה בזמן קצר ובזריזות.

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

ברנשטיין פרגולות
ברנשטיין פרגולות

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 5

חוות דעת

את אבי מחברת
"ברנשטיין פרגולות" הזמנתי לצורך בניית פרגולה מעץ בחצר הבית, העבודה מקצועית ונהדרת, הפרגולה יפייפיה ואני ממליצה בחום! אבי בעבר היה מתגורר בבניין שלי ושמעתי רבות על עבודתו המקצועית ולכן כשחיפשתי בעל מקצוע לבניית פרגולה ידעתי שאפנה רק אליו!

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

שבע בניה מתקדמת
שבע - בניה מתקדמת

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

ערן מחברת "שבע
- בניה מתקדמת" בחור מקסים! הוא מקצועי וניכר שמכיר את העבודה על בוריה! הזמנתי אותו לצורך סגירת מרפסת לחדר באלומיניום והעבודה נראית פשוט נפלא!

מעל הגג פרגולות
מעל הגג פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

על מיקי יש
לי רק דברים טובים לומר, בעל מקצוע הכי אלוף שיש, שירות ויחס חם ברמה הכי גבוהה שלקוח יכול לקבל ואני ממליץ בחום!

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

גני שלמה המלך
גני שלמה המלך

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 12

חוות דעת

הגעתי אל יניב
מ"גני שלמה המלך" - דרך פרסום שלו בעיתון המקומי שלנו באזור מודיעין. חיפשתי גנן אמין, שיקים לי גינה, בדירה חדשה שרק עברתי להתגורר בה לא מזמן. האמת שלא עשיתי יותר מדי בירורים, ותחקירים על גננים וחברות נוספות שמתעסקות בגינון.

חצר אחורית עם פרגולה תלויה וריצפת אריחים

פרגולה עם אזור פאטיו מעוטרת עם עציצים ורצפת אריחים

פרגולת נוי בפארק עם קירוי רעפים ביום שמש

פרגולה פתוחה עם קירוי של קורות עץ דקות

פרגולה בגינה עם ריהוט גן מוגנת מפני גשם עם כיסוי סנטף

דוגמה לשרטוט של פרגולה בגינה המבוצע בשלב תכנון הפרגולה

שימושי פרגולה - דוגמא לפרגולה בלילה כפינת נוי בגינת הבית

שימושי פרגולה - דוגמא לפרגולה המשמשת לקירוי פינת ג'קוזי בצימר בצפון

כתבות ומאמרים

כל מה שצריך לדעת על פרגולה גושנית

כל מה שצריך לדעת על פרגולה גושנית

אתם מחפשים לבנות פרגולת עץ ולא יודעים מאיזה ? עץ גושן הבחירה הכי טובה שתעשו כנסו למאמר ותקראו מהם היתרונות.

קרא עוד
תנאים סביבתיים שצריך לקחת בחשבון בתכנון בניית פרגולות ותחזוקתן

תנאים סביבתיים שצריך לקחת בחשבון בתכנון בניית פרגולות ותחזוקתן

דגשים חשובים לתכנון בניית פרגולה בתנאים סביבתיים מיוחדים ואופן תחזוקת פרגולות שוטפת

קרא עוד
טיפים להקמת פרגולות מודרניות ורעיונות מקוריים לבניית פרגולות מעוצבות

טיפים להקמת פרגולות מודרניות ורעיונות מקוריים לבניית פרגולות מעוצבות

טיפים ממומחי טוב תודה לשילוב תוספות עיצוב בפרגולה שלכם ליצירת פרגולות מיוחדות ומקוריות.

קרא עוד
כיצד מתכננים פרגולה לגינה מעוצבת או פרגולה לרכב

כיצד מתכננים פרגולה לגינה מעוצבת או פרגולה לרכב

במאמר נדבר על ההבדל בתכנון פרגולה לגינה למול פרגולה לחניה של רכב ומה חשוב לקחת בחשבון

קרא עוד
המדריך המלא לתחזוקת פרגולות אלומיניום או עץ

המדריך המלא לתחזוקת פרגולות אלומיניום או עץ

במאמר הבא טיפים לתחזוקת פרגולות אלומיניום ועץ מהמומחים של טוב תודה

קרא עוד
לחובבי ה-DIY, איך בונים פרגולה מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך

לחובבי ה-DIY, איך בונים פרגולה מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך

טיפים, דגשים ופירוט תהליך בניית פרגולה לחובבי עבודות בעץ המעוניינים בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד
כמה עולה לבנות פרגולה ומה משפיע על מחיר פרגולה למטר?

כמה עולה לבנות פרגולה ומה משפיע על מחיר פרגולה למטר?

במאמר יפרטו העלויות השונות לבניית פרגולה ומה משפיע על עלות מחיר פרגולה למטר.

קרא עוד
סוגי עצים לקונסטרוקציה, כיסוי או קירוי של פרגולות

סוגי עצים לקונסטרוקציה, כיסוי או קירוי של פרגולות

במאמר יפורט על סוגי העצים לבניית שלד הפרגולה והחומרים לכיסוי וקירוי הפרגולה

קרא עוד