45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

סנטף או פוליגל - איזה חומר מומלץ יותר לקירוי הפרגולה שלנו?

במאמר יפורט על 2 החומרים הנפוצים בארץ המשמשים כשכבת הגנה לקירוי הפרגולה: סנטף ופוליגל

סנטף או פוליגל - איזה חומר עדיף להגנה על הפרגולה?

בניית פרגולה היא תהליך המשלב תכנון ועיצוב של התשתית (הקונסטרוקציה, או "הרגליים") והקירוי של הפרגולה, ואחד הנושאים המשמעותיים בתהליך התכנון של הפרגולה היא הבחירה של החומרים ממנה היא תיבנה. בעוד לבניית הקונסטרוקציה נפוצים בישראל פרגולות עץ ופרגולות אלומיניום; יש שפע של אפשרויות קירוי פרגולה המספקות רמות שונות של הגנה הן בפני קרני השמש הקופחת בקיץ הישראלי, והן בפני טפטוף של גשם בימים סגריריים בחורף (פרגולה בדרך כלל לא מספקת מחסה טוב מספיק מפגעי מזג האוויר בימים גשומים במיוחד) - אולם כל המומחים בבניית פרגולות מאלומיניום או מעץ, מציינים כי לא משנה כיצד נבנתה הפרגולה - חשוב שלא לוותר על שכבת הגנה נוספת מעל הקירוי שנבחר, שכבה שתספק הגנה הן לפרגולה עצמה והן למשתמשים בה, בפני קרני UV בעיקר.

שני חומרים נפוצים בארץ לאותה שכבת קירוי שמעל הקירוי שבחרתם (רעפים, במבוק, וכולי). שני החומרים הם שקופים, אטומים בפני קרינת UV , ומשפיעים לטובה באופן משמעותי על אורך חיי הפרגולה ואיכות הקונסטרוקציה והקירוי (אשר נשמרים לאורך זמן רב יותר). בפרגולות מאלומיניום - שכבת ההגנה הנוספת מקנה עמידות מוגברת בפני רטיבות; ואילו בפרגולות מעץ - שכבת ההגנה מקנה עמידות מוגברת בפני נזקי השמש, הן לעץ והן לשכבת הצבע שמעליו. מבין סוגי הלוחות המשמשים לקירוי פרגולות השניים הפופולאריים ביותר הם פוליגל (מתוצרת פלזית) וסנטף (מתוצרת פלרם). שני החומרים הם שקופים, קלי משקל, נוחים לעבודה ועמידים מאוד. אספנו עבורכם מידע אשר יסייע לכם להבין באלו מוצרי קירוי מדובר, מדוע הם בחירתם של רוב בעלי המקצוע בתחום, מה יתרונותיהם וחסרונותיהם היחסיים, ואיזה מהם עשוי להיות המתאים ביותר עבור הפרגולה שלכם.

סנטף מבית פלרם, מוצר וותיק ואיכותי

סנטף הוא שם מסחרי של משפחת לוחות קירוי מתוצרת חברת פלרם, המתמחה בייצור לוחות לקירוי וחיפוי של מבנים שונים - לתעשייה, לחקלאות ולבית. לוחות סנטף עשויים פוליקרבונט (פולימר סינטטי תרמופלסטי), וכך מוענקות להם תכונות רצויות רבות כגון עמידות בפני מהלומות (חומר גמיש שקשה מאוד לשבור), עמידות בפני מזג אוויר (שומר על תכונותיו לאורך עשרות שנים), סינון קרינת שמש UV מזיקה (בזכות שכבת מגן מקרינת UV על צד הלוח שיש להפנות כלפי מעלה), עמידות בפני טווח טמפרטורות רחב, משקל עצמי נמוך, נוח לעבודה (קל לחתוך למידה ולקבע למקום באמצעות ברגים), ועוד.

חשוב לציין שסנטף הוא מוצר הקיים מתחילת שנות התשעים, ועל אף שלאורך השנים הוכנסו בו שיפורים רבים, מצד אחד ברור שמדובר בסוג קירוי שהוכיח את עצמו, אך מנגד יש לשאול אם אין חלופות חדישות העשויות לספק מענה טוב יותר במקרה שלנו.

פוליגל של פלזית, בחזית טכנולוגיית הקירוי

פוליגל הוא שם כולל למגוון מוצרי קירוי מתוצרת חברת "פלזית" המתמחה בייצור לוחות קירוי וחיפוי בטכנולוגיה מתקדמת. לוחות פוליגל משמשים לקירוי מבנים משלל סוגים וגדלים כגון חממות חקלאיות, מוסדות ציבור, מבני תעשיה, בריכות ציבוריות, מתקני ספורט, חניה לרכב, גני שעשועים ועוד.
די במבט חטוף על חתך של לוח פוליגל כדי להבין שמדובר במוצר חכם. לוחות פוליגל עשויים שכבות כשביניהם חוצצים אנכיים וקרומים דקים, כולם עשויים פוליקרבונט. קיים מגוון גדול של לוחות פוליגל בצבעים שונים בדרגות סינון UV והצללה שונות. לוחות פוליגל מספקים גם הם הגנה איכותית בפני קרינת ה - UV של קרני השמש, וגם הם עמידים, נוחים לעבודה, ומספקים הגנה נוספת לתשתית ולקירוי של הפרגולה בפני רטיבות ושמש.

עלות פרגולה - עם הסנטף או עם הפוליגל

מהאמור לעיל, אנחנו מבינים כי סנטף לפרגולה ופוליגל הם משטחים פלסטיים שקופים המספקים לפרגולה עמידות בפני קרינת UV כמו גם לשוהים בפרגולה, ומשפיעים על עמידות פרגולה לאורך שנים. הן הסנטף והן הפוליגל הם מוצרים איכותיים שעמידותם מאפשרת שימוש בהם ללא החלפה או תחזוקה למשך עשרות שנים. בשני המקרים ניתן לבחור גוון התורם לעיצוב הפרגולה (אם כי הצבע המקובל עבור הלוחות הללו מעל הקירוי הנבחר של הפרגולה הוא שקוף). עלות הפוליגל היא בדרך כלל כפולה מעלות הסנטף לאותו השטח, ועל כן, במרבית הפרגולות נעשה שימוש בסנטף, אשר על אף שהוא מיושן יותר - הוא עדיין מספק פתרון איכותי, עמיד, גמיש ולזמן רב.

פוליגל או סנטף לבניית הפרגולה - הטיפים של בעלי המקצוע

שאלנו חמישה בעלי מקצוע בתחום בניית פרגולות והתקנתן, בנוגע לשכבת ההגנה בפני קרני ה UV שמעל לשכבת הקירוי שנבחרה לפרגולה. הנה כמה מהטיפים שלהם, אשר עשויים לסייע לכם לבחור את החומר המתאים לכם ביותר, בבניית הפרגולה שלכם:

  • שלומי אמארה, מ"שילובים בנייה קלה", סיפר כי 99% מהלקוחות עבורם הוא בונה פרגולות, בוחרים להשתמש בסנטף. לטעמו, הסנטף מקנה עמידות דומה לזו של הפוליגל, בעלות מופחתת משמעותית
  • אורי שחם, מ"אומנות בעץ", סיפר שלהערכתו הבלאי לפרגולות עץ באזורם החשופים לשמש הוא מהיר לפחות פי שלושה, ביחס לבלאי של פרגולה מעץ שהיא בעלת שכבת הגנה. שכבה זו מעניקה גם הגנה בפני הגשם, בעיקר בפרגולות שהקירוי שלהן הוא דליל ואינו מספק הגנה בפני גשמים
  • ניר אבן-שהם מ"דקטוב", מציין כי בניגוד לסנטף, הפוליגל מספק הגנה טובה יותר בפני רעשים, דוגמת רעשי הגשם הניתך על קירוי הפרגולה
  • עוז מימראן, מ"גושני עבודה בעץ", מציין כי נהוג לחבר את הפוליגל אל תשתית הפרגולה באמצעות פחות ברגים (בשל כובד המשקל של החומר) ועל כן, הוא בדרך כלל מספק עמידות מופחתת לרוחות.


בתכנון הפרגולה שלכם, חשוב לבחור נכון בין סנטף לפוליגל. כדי לעשות כן, יש להשוות בין התכונות הרצויות לכם והמענה שתקבלו, כך למשל אם בחרתם בהצללה דלילה חשוב שלוחות הקירוי יספקו הגנה מעולה מקרינה UV , אם מדובר בפרגולה בעיצוב ייחודי יש לתת משקל לאופן בו ישפיע סוג וצבע הקירוי על מראה הפרגולה בתנאי תאורה שונים.

45

ספקי שירות בתחום בניית פרגולות

מצא בעל מקצוע

מתקיני פרגולות מומלצים תל אביב

נסורת עבודת עץ
נסורת עבודת עץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

לשי הגעתי דרך
השכן שלי שהשתמש בשירותיו להתקנת דק ופרגולה לביתו, אחרי שראיתי את התוצאה הסופית המדהימה החלטתי לפנות גם לשירותיו לגבי דק בחצר ביתי.

עץ השדה  אומנות בעץ
"עץ השדה" - אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

ניגשתי לחברה שמוכרת
עץ ורכשתי עץ אורן סיני למטרת בניה של פרגולה. ביקשתי שם המלצה על בעל מקצוע שיוכל לבנות לי פרגולה בסגנון מרוקאי שהגג יוכל להתנתק מהעמודים לטובת סוכה.

פרגולות צבי דדון
פרגולות צבי דדון

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

מכיר את צבי
דדון כבר שנים... מעבר לבעל מקצוע בחסד הוא גם חבר קרוב! מאז שאני מכיר אותו, יצא לי כבר להזמין אותו, שיבנה אצלי פרגולה בחצר כמעט בכל בית ובית שבו התגוררתי (אם אתם מתעקשים - אז מדובר על בערך חמש או שש פרגולות במספר).

שילובים בניה קלה
"שילובים" בניה קלה

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 62

חוות דעת

פשוט מצוין!! גם
אני במקצועי בעל עסק, כך שיוצא לי להיתקל בהמון בעלי מקצוע ונותני שירותים, ואני חיב לציין שהשירות שקיבלתי משלומי מ"שילובים" היה פשוט מעולה מכל הבחינות: גם מקצועי, גם זריז וגם אדיב, ואני ממליץ עליו בחום לכל אחד שמחפש בעל מקצוע איכותי בתחום עבודות העץ!!

אומנות בעץ
אומנות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 52

חוות דעת

האמת שכדי להאמין
כמה אורי הוא איש מקצוע טוב, צריך פשוט לנסות אותו. אני ניסיתי וממש לא הצטערתי :) הגעתי לאורי אחרי שחברים טובים שלנו המליצו לנו עליו מאד.

אשףהעץ והצבע
אשף-העץ והצבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אני ממליץ על
מולי מחברת "אשף-העץ והצבע" בחום!!! עשיתי שיפוץ בדירה והחלטתי לחפש בעל מקצוע שיודע לעשות עבודות דקורטיביות מגבס לשיפוץ מראה הסלון. חיפשנו בעלי-מקצוע שונים באינטרנט ועשינו בעצם סקר שוק קטן לגבי המחירים והעיצובים.

דק השרון
דק השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 5

חוות דעת

הזמנתי את שרון
לבניית דק בגינה בעקבות המלצות רבות בפייסבוק, איך שראיתי אותו הבנתי שעומד מולי בעל מקצוע אמין ומנוסה! בסופו של יום, גם המחיר השתלם. שרון הגיע אלי עם צוות של מקצוענים והם עבדו בשיתוף פעולה יוצא מן הכלל וביצעו עבודה איכותית ביותר!

Yanivc פרגולות
Yaniv.c פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 9

חוות דעת

יניב בעל מקצוע
נהדר! הוא החליף עבורי את הקרמיקה בקירות האמבטיה בדירתי ובחרתי בו כי היה לו דירוג מאוד גבוה באחד מאתרי הפרסום.

חיים אומנות הברזל
חיים אומנות הברזל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

אל חיים הגעתי
דרך המלצות של חברים ואנשים נוספים שהופניתי אליהם - חיים עשה אצלם עבודות בעבר והם היו מאוד מרוצים. התמזל מזלי והופניתי לחיים שהוא בן אדם זהב ואיש מקצוע בחסד. הייתי צריך שני להזמין שתי עבודות.

דקטוב  פרגולות דקים וגדרות
דקטוב - פרגולות דקים וגדרות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

יש לנו בית
פרטי עם מרפסת גדולה וחשבנו לבנות פרגולה מעץ במרפסת, בגלל שאצלנו מאוד חם בקיץ ורצינו שיהיה אפשר לשבת בחוץ וליהנות מהמרפסת גם בשיא החום.

גינות ירושלים
גינות ירושלים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 28

חוות דעת

אני בהחלט מעוניין
להמליץ על מרדכי, הוא עשה לנו עבודה ממש יפה ומקצועית, היה כיף לעבוד איתו ואני מאוד מרוצה מהתוצאה ומאיך שהדברים התנהלו - ממליץ חום. מרדכי מקצועי, אמין, רציני, חושב על טובת הלקוח ונותן שירות מכל הלב.

9.4

voice-icon 47

חוות דעת

את דניאל מאולדיזיין
מצאתי בחיפוש מקרי כאן באתר, מאחר והוא סיפק מענה רציני ומיידי העניינים התגלגלו כך שהוא ביצע אצלי את העבודה של טיפול בגינה ואחריה כמה עבודות נוספות.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

פרגולייט  פרגולות אלומיניום
פרגולייט - פרגולות אלומיניום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 41

חוות דעת

מוטי עשה עבודה
נהדרת, הוא נתן מעצמו מאה אחוז והתוצאה בהתאם - פרגולה מדהימה! נתחיל מהתחלה: בחרנו לעבוד עם מוטי מכמה סיבות שונות, המחיר שלו היה הגיוני מאוד, לא יקרן מידי שזורק מחיר סתם ככה בלי סיבה, ובהשוואה לבעלי מקצוע אחרים הוא עמד באותו רף מבחינת מחירים.

אמיר פרגולות
אמיר פרגולות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

מעולם לא פגשתי
בעל מקצוע תותח כמו אמיר! הוא בנה עבורי 2 פרגולות מאלומיניום ויצרתי איתו קשר בעקבות שלט שפורסם עם שמו. אמיר בחור רציני, אחראי ומקצועי!

גן העדן הקסום
גן העדן הקסום

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 49

חוות דעת

שרגא מדהים! אין
מילים... מחירים טובים, איש-מקצוע אמין ומקצועי!!!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

אלונים גינון ופיתוח
אלונים גינון ופיתוח

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

דניאל תכנן והקים
עבורי גינה מהממת ועד היום הוא מתחזק אותה! הגעתי אליו בזמנו בהמלצת הקבלן שבנה עבורי את הבית והוא אכן בעל מקצוע נאמן והגון. דניאל מתאמץ ומשקיע בגינה שלי ומבצע את עבודתו בצורה יסודית, מדוייקת ומקצועית!

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

"סנטק" היו מעולים!
קראתי עליהם המלצות טובות באחד מאתרי הפרסום וזה מה שמשך אותי להזמין אותם לבנות בשבילי פרגולת אלומיניום מתקפלת. הגיעו אלי צוות גדול של "סנטק" והם באו בגישה מכילה ונתנו לי תשובות לכל שאלה וגם טיפלו מהר ברצונות שלי ותיקתקו את עבודה!

אלומינה
אלומינה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

עשיתי בדיקה והשוואות
מחירים עם בעלי מקצוע שעוסקים בתחום הפרגולות ובניהם גם עם רן, בעקבות המלצה של חבר טוב. רן שידר אמינות ולאחר ששוחחנו הבנתי שהוא באמת מקצועי, לכן הוא הגיע אלי על מנת לבנות עבורי פרגולה מאלומיניום במרפסת והתוצאה הייתה איכותית ביותר.

כחול ירוק עיצובים
כחול ירוק עיצובים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

אין דברים כאלה!
"כחול ירוק עיצובים" תכננו והקימו עבורי כבר 3 גינות בשני בתים ויצאתי שבעת רצון לחלוטין מכל הבחינות. "כחול ירוק עיצובים" צוות לעניין!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

טכנו עץ
טכנו עץ

לפרטי העסק

10

voice-icon 3

חוות דעת

אלי מחברת "טכנו
עץ" ביצע עבורי בניית פרגולה תלויה ממתכת בגג באיכות טובה ובמחיר סביר ואני שמח להמליץ עליו. אומנם עבר לא מעט זמן מאז שהיה אצלי אך איכות העבודה עמדה במבחן הזמן ואני מרוצה.

טל פרגולות
טל פרגולות

לפרטי העסק

10

voice-icon 5

חוות דעת

טל מחברת "טל
פרגולות" ביצע אצלי מס' עבודות של בניית פרגולה מעץ והייתי מרוצה בכל פעם מחדש! הגעתי אליו לראשונה דרך המלצה חמה מחבר, הוא סיפר שמדובר בבעל מקצוע איכותי שמכיר את העבודה על בוריה ואני שמח שגיליתי שכל מילה נכונה.

עצטרובל
עצטרובל

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 3

חוות דעת

שחר מחברת "עצטרובל"
בנה עבורי דק גדול בגינה, השירות היה נהדר, העבודה איכותית ואני ממליצה עליו מכל הלב. מדובר בעבודה גדולה ומורכבת שלקח בערך חודש לבצע אותה, אך שחר צלח את המשימה בהצלחה רבה.

ברנשטיין פרגולות
ברנשטיין פרגולות

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 5

חוות דעת

את אבי מחברת
"ברנשטיין פרגולות" הזמנתי לצורך בניית פרגולה מעץ בחצר הבית, העבודה מקצועית ונהדרת, הפרגולה יפייפיה ואני ממליצה בחום! אבי בעבר היה מתגורר בבניין שלי ושמעתי רבות על עבודתו המקצועית ולכן כשחיפשתי בעל מקצוע לבניית פרגולה ידעתי שאפנה רק אליו!

פרגולות ועבודות לבית ולגן
פרגולות ועבודות לבית ולגן

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

אריאל אביקם
אריאל אביקם

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

שלום, שמי טומי,
אני תושב עתלית, ואני רוצה להמליץ בחום על אדם מ"אריאל אביקם עבודות עץ". אל אדם הגעתי, לאחר שראיתי עבודה מאד יפה של דק ופרגולה, שעשה אצל שכנים מאד קרובים שלנו.

רועי אופק עבודות בעץ
רועי אופק עבודות בעץ

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 3

חוות דעת

על רועי אופק
יש לי רק דברים טובים להגיד - בחור מקסים, נעים וישר ואני מאוד מרוצה מהעבודה שביצע אצלי! הזמנתי אותו לצורך בניית פרגולה מעץ בקומת גג בבניין משותף ומהרגע הראשון התרשמתי ממנו לטובה.

דקמן עבודות עץ
דקמן עבודות עץ

לפרטי העסק

9.9

voice-icon 3

חוות דעת

על אורי מחברת
"דקמן עבודות עץ" יש לי רק מילים חמות - אני מרוצה מאוד גם מבחינת איכות העבודה וגם מבחינת היחס והשירות הטוב שקיבלתי. הזמנתי את אורי לצורך בניית דק סינטטי בחצר ומהרגע הראשון ועד סיום העבודה קיבלתי שירות נהדר.

טביעת עץ
טביעת עץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

בית וגן עיצובים בעץ
בית וגן עיצובים בעץ

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינה ועוד
גינה ועוד

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

גינות ויצמן
גינות ויצמן

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

את יוני אני
מכירה כבר כמה שנים בתור דיירת בבניין ובשנה האחרונה הכרתי אותו טוב יותר היות ואני הצטרפתי לוועד הבניין ואני יודעת טוב יותר מה קורה ואיך הדברים מתנהלים.

כתבות ומאמרים

לחובבי ה-DIY, איך בונים פרגולה מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך

לחובבי ה-DIY, איך בונים פרגולה מעץ בשיטת עשה זאת בעצמך

טיפים, דגשים ופירוט תהליך בניית פרגולה לחובבי עבודות בעץ המעוניינים בשיטת עשה זאת בעצמך

קרא עוד