35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מזגן מקצר, כיצד נתמודד עם מזגן שמקפיץ את החשמל

במאמר יוצגו הסיבות למזגן מקצר וכיצד נבדוק מדוע החשמל מתנתק

קפץ? תבדקו את ארון החשמל

ופתאום – חושך! אתה נשאר עם השלט ביד, מיובש מחום. האורות כבויים, המקרר שובת, והגרוע מכל – המזגן, אלוקים ישמור! לוהט והביל, האוויר דחוס ואי אפשר לנשום.
למה מזגן מקצר, איך נמלטים מהגיהינום הזה? בתור בירור ראשוני לכו (כן, כן, בחמסין ובחשיכה) אל לוח החשמל, ובדקו מה קפץ: הפקק השייך למזגן בלבד ('פיוז', 'חצי אוטומט' או מאמ"ט בלשון החשמלאים) או ממסר הפחת? ייתכן שתדעו זאת גם לפני העיון בלוח החשמל. הרי אם קפץ הפקק – כבה רק המזגן, ואם הפחת קופץ- נפל החשמל בכל הבית. הצילו!!!

כשקופץ לו הפיוז

נתחיל מהקל אל הכבד: קפיצה של הפיוז (וכיבוי המזגן בלבד), עשויה להיגרם בשל פקק תקול או חלש שלא מצליח לספק את מתח החשמל הדרוש למזגן, וכדאי לכם לקוות שזו הבעיה - החלפת הפקק תפתור אותה בפשטות ובמהירות.
במקרה הגרוע יותר, המזגן צורך זרם גבוה באופן חריג והפיוז קופץ במטרה להגן על עצמו ועל מערכת החשמל מפני שריפת חוטים. עומס יתר ייגרם לרוב בשל רכיב תקול ש'סוחט' את צריכת החשמל, וזו הסיבה למזגן מתעתע: בהתחלה הוא עובד בסדר, ואז, כשמסיבה כלשהי עולה המתח – המזגן מקצר. למחרת הוא שוב עובד טוב, ואתם נותרים מבולבלים...
איך מזהים? יש למדוד את הזרם במזגן בעזרת מכשיר אלקטרוני ('צבת') ולהשוותו לנתוני המנוע. זהירות! מסוכן מאד לטפל בחשמל ללא ידע מתאים, ואם אתם חסרים אותו – אל תתעסקו עם זה לבד! בינתיים תוכלו לבחון גם בעין בלתי מקצועית את המנוע: אם גיליתם לידו/עליו פיח - כמעט 100% שהבעיה במזגן. פיח הוא סימן למאמץ משמעותי.

למה זה קורה? 2 סיבות נפוצות למתח גבוה

 • קבל התנעה עייף: הסיבה הנפוצה ביותר לקצרים. המדחס זקוק ל'מכת' חשמל משמעותית כדי להתניע ממצב כבוי למצב עבודה. כאשר הקבל מתקשה להפיק את המכה הראשונית בעוצמה הנדרשת, מנוע המזגן מתאמץ להניע, זולל חשמל רב ובתגובה הפיוז נופל. יש להחליף את קבל ההתנעה ובמידת הצורך להוסיף קבל SPP המסייע להתנעת המדחס בתנאים קשים.
 • מנוע מאוורר תקול: מעלה את לחץ הפעילות במדחס ומביא להתחממות תרמית בקו החשמל. צאו לבדוק אם הוא מסתובב... אפשרות נוספת היא שכרטיס המזגן פגום והמאוורר אינו מקבל פקודה לפעולה. טכנאי יצירתי עשוי לנתק אותו מהפיקוד המרכזי ולאלתר דרך עוקפת.

סיבות נוספות ושכיחות פחות:

 • מדחס תפוס. סימן מובהק הוא קצר המתרחש דקות בודדות לאחר תחילת פעולת המזגן, בתוספת רעש חזק מהמדחס.
 • חוסר או עודף גז: כמו צרות רבות אחרות, גם כאן דליפה או מילוי מוגזם יכבידו על צריכת החשמל ויביאו לניתוק המזגן.
 • חוסר פאזה במזגן תלת-פאזי: המילים הללו שרובנו מדקלמים בלי להבין... מנוע תלת פאזי מורכב יותר ודורש חיבור תואם. במידה והחיבור אינו כזה – יגרם קצר.
 • סתימה במערכת הגז הפוגמת בזרימה תקינה
 • פילטרים מלוכלכים או סתומים: יקצרו לרוב במצב חימום.
 • חסימה של המעבה בחוץ המחבלת במעבר אוויר חופשי.
 • חוטי חשמל דקים מידי. (בדרך כלל פחות מ-2.5 ממ"ר.)

כשממסר הפחת קופץ

ממסר הפחת (ההארקה) הוא שומר-הסף מפני התחשמלות. הפחת משווה כל העת את מתח החשמל היוצא למתח החוזר. אם חלילה ישנה זליגת חשמל, המתח החוזר יהיה נמוך יותר, הפחת יזהה זאת וישבית מיידית את הזרימה כדי להציל חיי אדם. החשמל זולג מחיווט לקוי, רטיבות במערכת האלקטרוניקה, סליל שרוף או בעל בידוד פגום. ייתכן גם שממסר הפחת מקולקל ומפיל את החשמל לחינם.
מאחר וממסר הפחת שייך למערכת החשמל כולה, עדיין לא בטוח שהזרם זולג דווקא במזגן. הורידו את המפסקים, העלו את הפחת חזרה והתחילו להרים כל פעם חצי אוטומט אחד. חכו לראות מתי החשמל קופץ. העליתם הכל – והכל בסדר? בדקו שהמזגן עובד וחכו עוד חמש דקות. סביר להניח שעכשיו זה הגיע- ובום! יש לכם חושך בעיניים.

עכשיו ננסה לגלות איפה הזליגה

גילינו – המזגן הוא המקצר, אבל איפה בדיוק? החשמל עלול לזלוג במנוע המזגן, בחוטי החשמל או בקו החשמל מהמזגן עד ללוח. טכנאי מזגנים יבדוק את מכלול מרכיבי המזגן במכשיר מקצועי (כמו 'מגר'). אם יש לכם מכשיר כזה בבית תוכלו לבדוק בעצמכם – הבדיקה מתבצעת כאשר החשמל מנותק ואינה מסכנת.
עד שיבוא הטכנאי תוכלו להיעזר בסימנים אחרים על מנת לנסות לגלות מאיפה באה התקלה במזגן:

 • נסו להפעיל מזגן על אוורור בלבד. המזגן עדיין מקצר? אתם ברי-מזל! הזליגה אינה במדחס עצמו (שלא פועל במצב אוורור), אלא באחד החוטים האחרים. החלפת חוט היא לרוב עסק זול ומהיר.
 • אם החשמל קופץ דקות מספר לאחר הדלקתו, בזמן שהמדחס נכנס לפעולה – כנראה שזהו 'קצר גוף'- זליגת חשמל במדחס עצמו. ועדיין אל תיבהלו! ברוב המקרים הקצר נגרם בשל חוט שנמס, הארקה רופפת, התקנה לקויה, חדירה של מים... רק בדיקת טכנאי מקצועית תקבע את הדיאגנוזה הסופית.
 • תקלה בכרטיס סדר פאזה עלולה להקפיץ את החשמל גם כשהמזגן כבוי, ואפילו לשרוף פיוז של חברת החשמל.
 • מזגן מקצר לאחר הגשמים? צאו לבדוק את החיבורים ביחידה החיצונית, ייתכן שחדרו שם מים.

אזהרה קריטית:

חשמל הוא לא צחוק, ולא משחק ילדים. אל תתעסקו איתו לבד כשאינכם בטוחים במאה אחוז שברשותכם הידע המתאים! אם המזגן מקצר – פשוט הזעיקו טכנאי מוסמך, ועד לבואו אל תנסו להדליק את המיזוג. חם חם, אבל חיי אדם חשובים יותר. וטיפ חשוב נוסף, שנוגע לכל הזמנת טכנאי באשר הוא: סכמו מראש כי במידה ולא תהיו מעוניינים בתיקון, תשלמו רק על איתור התקלה.

35

ספקי שירות בתחום טכנאי מזגנים

מצא בעל מקצוע

טכנאי מזגנים מומלצים תל אביב

מרכז המזגנים שירות תיקונים בלבד
מרכז המזגנים- שירות תיקונים בלבד

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 17

חוות דעת

נתי אחלה בנאדם!
מבצע עבודה חבל על הזמן ואני ממליץ עליו לכולם! פניתי אליו לצורך תיקון מזגן וכבר בשיחה הראשונה התרשמתי שמדובר בבעל מקצוע רציני ומבין עניין, הוא היה זמין להגיע בהקדם וקבענו שעה.

TOP ELECTRIC
TOP ELECTRIC

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 13

חוות דעת

הגעתי לרותם דרך
חיפוש באינטרנט של בעל מקצוע שיוכל לתקן לי את המקרר שהפסיק לקרר. שוחחתי עם רותם והוא היה כל כך סימפטי, סבלני ואמיתי. הרגשתי שאני יכולה לסמוך עליו והחלטתי לקחת אותו מכל בעלי המקצוע ששוחחתי איתם.

בר קירור ומיזוג
בר קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 22

חוות דעת

במקצועי אני קבלן
ולכן אני יודע שבמיוחד בתחום המיזוג חשוב מאוד מקצועיות ואמינות ולכן רק בהמלצת חבר פניתי לטכנאי שלא הכרתי לפני כן. התקשרתי לשגיב מחברת "בר קירור ומיזוג" וכבר באותו יום (יום שישי) הוא הגיע יחד עם בחור נוסף עם כל הציוד והכלים על מנת לבצע את התיקון.

רוניקור
"רוניקור"

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 31

חוות דעת

הזמנתי את שירותי
הטכנאות של רוני שמחי "רוניקור" אין ספור פעמים ומהפעם הראשונה שעבד אצלי, אני פונה רק אליו בכל הקשור לתיקון מזגנים - מדובר בבעל מקצוע בחסד עליון, ישר, אמין, מומחה ואחראי.

שילת מיזוג אוויר
שילת מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 14

חוות דעת

כפיר בעל חברת
"שילת מיזוג אויר" הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה ובין המקצוענים שהכרתי. הוא ביצע עבורי התקנת 2 מזגנים של 2 כ"ס כל אחד ואני מרוצה מאוד.

רפאל מזגנים תיקונים בלבד
רפאל מזגנים ( תיקונים בלבד)

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

רפי חמד של
בחור! בדקתי מחירים לגבי תיקון מזגן שלא עבד והוא נתן לי את ההצעה הכי זולה וגם קיבלתי עליו המלצה חמה מחבר שלי אז הזמנתי אותו. רפי הגיע אלי ומיד ניגש לבדוק את המזגן ואחרי זה החליף את הכרטיס והוא חזר לעבוד תוך זמן קצר!

יקיר אחזקות
יקיר אחזקות

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 20

חוות דעת

יקיר בעל מקצוע
יוצא מן הכלל! נהניתי מהשירות שלו ואני ממליץ עליו בחום!

שמש מערכות חימום וקירור
שמש מערכות חימום וקירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

אחלה שירות! באמת
שאין בעלי מקצוע כמו מיכאל! הוא מקצועי ויודע את העבודה על בוריה!

אא מזגנים
א.א מזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 22

חוות דעת

אורן מ"א.א מזגנים"
פשוט 10! הוא אחלה בחור ומבצע עבודה מצויינת! מומלץ ללא ספק!

כפיר שירות תיקונים
כפיר שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 16

חוות דעת

כפיר שירות תיקונים,
היה אצלי היום לתיקון מקרר, התרשמתי שמדובר בטכנאי מקצועי, אמין ובמחיר הוגן - מומלץ! התקשרתי לכפיר שירות תיקונים דרך האתר שלכם, בגלל פעילות מקרר לא תקינה.

טוני סופר קור
טוני סופר קור

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 43

חוות דעת

הגענו לטוני סופר
קור אחרי שהבסיס החיצוני של המזגן אצלנו היה מרעיש בצורה שהלכה ונעשתה מטרידה יותר ויותר, מדובר בבסיס של מזגן התלוי מחוץ לדירה הנמצאת בקומה חמש עשרה והגישה אליו לא קלה וגם מסוכנת.

ברק שירות תיקונים 15 הנחה
ברק שירות תיקונים - 15% הנחה

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 18

חוות דעת

הייתי מאוד מרוצה
מהשירות שלו מכל הבחינות, גם ההסבר של התקלה, ברק היה סבלני, הסביר כל דבר. לא טכנאי רגיל שמתקן והולך.

העמק קירור ומיזוג
העמק קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 44

חוות דעת

אנו בעלי קייטרינג
המשרת את כל הסביבה. מטבע הדברים יש לנו בעסק לא מעט מקררים ומקפיאים ואנו זקוקים לבעל מקצוע שאנו יכולים לעבוד איתו בצורה שוטפת ולסמוך עליו בכל דבר.

מיזוג נטו באר שבע
מיזוג נטו באר שבע

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 42

חוות דעת

בני "מיזוג נטו
באר שבע" איש מקצוע ישר והגון - אין הרבה אנשי מקצוע וטכנאים כאלה אמינים בתחום! אני מכיר את בני כבר המון שנים, ואני יכול להגיד שלא נתקלים בכזה בן אדם ואיש מקצוע כל יום ולכן אני עובד רק מולו בכל מה שקשור לתחום מיזוג האוויר.

אר תיקונים
א.ר תיקונים

לפרטי העסק

9.1

voice-icon 23

חוות דעת

המקרר שלי הפסיק
לעבוד ובחיפוש באינטרנט הגעתי לכמה טכנאים. לאחר השיחה עם מוטי דיברתי עם עוד מס'' טכנאים ולבסוף חזרתי אליו כי הוא נשמע לי הכי אמין ועם המחיר הכי סביר. מוטי דייק בזמן שהגיע.

אלירן מיזוג אוויר
אלירן מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

אלירן קסם של
בחור, מעבר למקצועיות פגשתי אישיות מדהימה ואני שמח להמליץ עליו. הוא ביצע עבורי התקנת מזגן בדירתי, הגיע בשעה שקבענו, התקין את יחידת המזגן וחיבר את כל הצינורות, לאחר מכן התקין את המזגן בדירה, נתן הסבר על תפעולו, פינה אחריו את כל הלכלוך שהצטבר מההתקנה וגבה מחיר הכי הוגן שיש.

זברה שירותי קירור ומיזוג
זברה שירותי קירור ומיזוג

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 48

חוות דעת

רציתי להמליץ לטובה
על עזרא הטכנאי "זברה שירותי קירור ומיזוג". העזרה שעזרא נתן לי, אמנם הסתכמה בסופו של דבר רק בייעוץ טלפוני (ולא בביקור בית) - אבל עזרא היה כזה שירותי, אדיב ונחמד, שאני באמת מרגיש צורך לתת עליו חוות דעת מפרגנת באתר.

ק קרור וחשמל
ק. קרור וחשמל

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 15

חוות דעת

את יוסי הטכנאי
הזמנתי לצורך תיקון מזגן ומכונת-כביסה והשירות שלו היה נהדר! אני מאוד מרוצה ושמחה להמליץ עליו! הוא הגיע בזמן שקבענו, הביא איתו את כל הציוד הנדרש וישר ניגש לעבודה, בלי להתמהמה או למרוח את הזמן.

מזגנים אלחנן
מזגנים אלחנן

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 32

חוות דעת

חברת המיזוג של
אלחנן היא חברה מקצועית בחסד עליון! אלחנן התקין לנו את כל המזגנים במוסד, ההתקנות שלו אסתטיות וחכמות - ממליץ בחום! מדובר בהתקנות של 18 מזגנים עיליים ומכיוון שלא היה לי מישהו ספציפי לפנות אליו עשיתי בירורים לגבי מחירים וחברות מיזוג מומלצות.

קירור המאה
קירור המאה

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 50

חוות דעת

ברוך נשמה טובה
ובעל מקצוע ברמה גבוהה! אני קבלן ובמקצוע כבר הרבה שנים, ורציתי להמליץ על הבחור המיוחד הזה. ברוך עובד איתי על פרויקטים עירוניים של מיזוג מוסדות ציבוריים שכוללת התקנה של מערכות מיזוג מרכזיים ומיני מרכזיים כולל תעלות ופתחי אוויר.

אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר
אבי עבודות חשמל ומיזוג אויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 56

חוות דעת

כאשר אני ובעלי
הבחנו שהמאוור שברשותינו מסוג haier, אינו פועל כראוי ידענו למי אנו צריכים לפנות. את עידן אנו מכירים כבר תקופה ארוכה, ובכל פעם בה אנו נתקלים בבעיה זו או אחרת באחד ממכשירי החשמל אני ובעלי יודע כי איש השירות שלנו הוא עידן "מעידן הזהב".

דמרי משה שירותי קירור
דמרי משה שירותי קירור

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 18

חוות דעת

אני לא זוכר
איך הגעתי למשה אבל אני זוכר ששמעתי עליו שהוא אמין, עומד בזמנים ועובד טוב אז החלטתי להשתמש בשירותיו. משה סיפק לי ארבעה מזגנים של טורנדו ושני מזגנים של תדיראן 2בסדרי גודל של מזגן 1 ורבע כ"ס, 3 מזגנים של 1 כ"ס ומזגן אחד גדול של 4 כ"ס.

יהודה מיזוג אוויר
יהודה מיזוג אוויר

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 50

חוות דעת

מומלץ!! אחד מהטכנאי
מזגנים היותר זולים שיצא לי להיתקל בהם... פניתי אליו לצורך מילוי של גז בשני מזגנים מסוג אלקטרה שיש אצלי בדירה.

הראל חשמל ומיזוג
הראל חשמל ומיזוג

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

תומקור שירותי מיזוג
תומקור שירותי מיזוג

לפרטי העסק

8.8

voice-icon 3

חוות דעת

על אריק מחברת
"תומקור שירותי מיזוג" אני ממליץ מכל הלב! לאורך השנים הוא ביצע עבורי גם התקנות וגם תיקונים ובכל פעם ללא יוצא מן-הכלל אני מרוצה! מדובר בבחור חביב ומקסים, מקצועי ויעיל שמבצע עבודה נהדרת.

מיזוג מהיר
מיזוג מהיר

לפרטי העסק

9.8

voice-icon 7

חוות דעת

שירות מקצועי ביותר,
מחיר טוב - ממליצה בחום! הייתה לנו בעיה עם מזגנים שהפסיקו לעבוד. שוחחתי עם אוריאל בטלפון, הוא היה היחיד שהיה נשמע אמין והזמנתי אותו שיגיע לראות במה מדובר.

שירות ולרי
שירות ולרי

לפרטי העסק

0

voice-icon 0

חוות דעת

עמית דור
עמית דור

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

עברתי לבית חדש
ודודו והצוות שלו התקינו עבורי את המזגן והם היו מאוד מקצועיים ומיומנים, את דודו אני מכירה כבר 14 שנים כי הוא אחראי באופן קבוע על תפעול המזגנים במקום העבודה שלי.

רוי קור
רוי קור

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 21

חוות דעת

היה בסדר גמור,
מבחינות זמינות - הגיע בזמן - עם כל זה שהוא היה קצת לחוץ ועמוס בקריאות שירות - מצא זמן להתפנות גם לקריאה שלי, ולהגיע אליי. מבחינת ההתנהלות הכללית - ישר ניגש לעבודה, עלה על הגג, בדק את המנוע, איתר בעיה בקבל והחליף אותו לחדש.

טכנאי שירות יאיר בראון
טכנאי שירות יאיר בראון

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 23

חוות דעת

יאיר בראון טכנאי
מקצועי ואמין! עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר וחשוב מכל - לקח על התיקון מחיר שפוי וסביר. לפני כמה ימים, הייתה לי בעיה במכונת כביסה, היא נתקעה באמצע תוכנית פעולה ולא הצליחה לנקז את מי הכביסה החוצה.

יהודה מערכות VRF
יהודה מערכות VRF

לפרטי העסק

9.3

voice-icon 10

חוות דעת

רכשנו את המזגן
דרך טרקלין חשמל שם המליצו לנו על יהודה מערכות מיזוג להתקנה. לקחנו אותו כי תיארנו לעצמנו שאם הם עובדים איתו וממליצים עליו הוא כנראה באמת טוב בתחומו. יהודה הגיע אלינו הביתה, הסתכל, בדק ונתן לנו הצעת מחיר סבירה למדי.

ראשון המזגנים
ראשון המזגנים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 9

חוות דעת

את רוני מראשון
המזגנים, אני כבר מכיר המון המון שנים. האמת שאני לא ממש זוכר איך הגעתי אליו, ודרך מי, אבל מה שכן אני יכול להגיד עליו זה שהוא אחד מהאנשים המקצועיים בתחום שיצא לי לפגוש (ואני בשקט יכול לאמר, שאני מכיר המוני בעלי מקצוע...

מיטב המיזוג שירות תיקונים
מיטב המיזוג שירות תיקונים

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 10

חוות דעת

מרוצה ממנו מאוד,
משה "מיטב המיזוג" בא בשעות אפילו מאוחרות בלילה, השירות שלו מאוד מקצועי וההתרשמות שלי ממנו חיובית ביותר - ממליץ בחום!

יורי מזגנים ומקררים
יורי מזגנים ומקררים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 2

חוות דעת

יורי ביצע אצלי
התקנת שני מיני מרכזי במחירים טובים והתקנה מקצועית ביותר. מ ו מ ל ץ מ א ד!

כשהמזגן מקצר נבדוק גם את היחידה החיצונית של המזגן

אזהרה! חשמל זה לא משחק ילדים, אם המזגן מקצר פשוט להזמין טכנאי מוסמך ולא לנסות לתקן לבד

כתבות ומאמרים

הכל על שלטים למזגן

הכל על שלטים למזגן

האם נתקלתם בשלט מזגן שלא מגיב? בואו לראות איך אפשר לתפעל אותו ולא רק להחליף בטריות

קרא עוד
מזגן לא נדלק, תיקון שלט למזגן

מזגן לא נדלק, תיקון שלט למזגן

במאמר יפורט כיצד לבדוק את תקינות השלט והמזגן במקרה והמזגן לא נדלק

קרא עוד
קירור ומעבר בין חדרים בקלות - מתי משתלם לקנות מזגן נייד?

קירור ומעבר בין חדרים בקלות - מתי משתלם לקנות מזגן נייד?

במאמר יוסבר מהו מזגן נייד, מהם היתרונות והחסרונות למול מזגן נייח ובאיזה סיטואציות הוא מהווה פתרון אידאלי וחסכוני.

קרא עוד