כיצד משתלבות עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העיסקית?

תוכן עניינים

עבודות חשמל

מצא בעל מקצוע עכשיו
30

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

30

ספקי שירות בתחום חשמלאים

עבודות חשמל

אי אפשר לתאר את החיים המודרניים ללא חשמל – בבית, בעבודה, ברחוב, בחנויות, במקומות הבילוי, ובעצם בכל מקום. הפסקת חשמל משמעותה הפסקה טוטאלית וכמעט מוחלטת של כל פעילות באשר היא, ואספקת חשמל סדירה ורציפה היא אחד היסודות של כל מערכת התשתיות המודרנית. מערכת החשמל יציבה ואמינה בדרך כלל, ורק במקרה של עבודות חשמל או של תקלות יוצאות דופן אנו נוכחים פתאום בחשיבותו העצומה של החשמל לחיינו.

עבודות חשמלאים ברמה הביתית או העסקית מבוצעות על-ידי חשמלאים ביוזמה ובאחריות של מזמיני העבודות. חשמלאים מעורבים במערכות החשמל של הצרכנים בשלוש רמות:
הרמה הראשונה היא בזמן הבנייה, אז מבוצעות עבודות חשמל כחלק מתהליך הבנייה של הבניין ובאחריותו של בונה הבניין.

הרמה השלישית של עבודות חשמלאים במגזר הביתי והעסקי היא הטיפול בתקלות. תקלות חשמל משפיעות מאוד על חיי הבית או העסק, וקריאות להזמנת חשמלאי הן בדרך כלל קריאות דחופות: נתיך ש"קופץ" בגלל קצר בדוד החימום, מכונת כביסה או מקרר שגורמים לקצר חשמלי, שקע ש"נשרף" בגלל עומס יתר, מזגן ותנור אפייה ש"לא מסכימים" לעבוד ביחד, ועוד תקלות מסוג זה. עבודות חשמל מסוג זה הן
יקרות יחסית, משום שחלק נכבד מהתשלום נובע מעצם הביקור ומהשקעת הזמן של החשמלאי ולא מעלות התיקון עצמו. עבודות חשמלאים בלילה או בסופי השבוע יקרות כמובן אף יותר.

לא כל הצרכנים מודעים לכך, שרק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע עבודות חשמל (ולא משנה היכן). חשמלאי מוסמך מוגדר כמי שברשותו רשיון רשמי של משרד העבודה המסמיך אותו לעסוק בחשמלאות, אך גם להרשאה זו מספר רמות: בעל רשיון מסוג "חשמלאי-עוזר" חייב לעבוד רק תחת פיקוח ישיר של חשמלאי מוסמך שבודק את עבודתו; בעל רשיון "חשמלאי מעשי" מוגבל לביצוע סוגים מסויימים בלבד של עבודות חשמל וחייב גם הוא לעבוד תחת פיקוח של חשמלאי מוסמך הצמוד אליו; ורק מי שמחזיק ברשיון "חשמלאי מוסמך" או "חשמלאי ראשי" רשאי לעבוד לבדו ללא פיקוח נוסף ולבצע כל סוג של עבודות חשמל – בבית, בעסק ובכל מקום.

כיצד מוצאים חשמלאים טובים ואמינים שעליהם ניתן לסמוך? התשובה המודרנית, כמו בתחומים רבים אחרים, היא כמובן: דרך האינטרנט. קיימים אתרי שירות שממליצים על בעלי מקצוע, וזו דרך מצוינת להשיג חשמלאים מומחים ואמינים לפי איזור המגורים. בכל איזור בארץ – מרכז, צפון, דרום, שרון, קריות, מודיעין, ירושלים – ניתן למצוא חשמלאים מעולים וזמינים שעברו "סינון" על-ידי הגולשים וזכו להמלצותיהם. אין חכם כבעל ניסיון, ואם חשמלאים זוכים להמלצות הגולשים, המשמעות ברורה – אלו הם בעלי מקצוע טובים ואמינים שפתרו בעיות חשמל וביצעו עבודות חשמל אצל לקוחות רבים לשביעות רצונם המלאה, במקצועיות ובמחיר הוגן, ולכן זכו להמלצתם. כדאי לנו להסתמך על נסיונם של אחרים!

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מיהו חשמלאי

מיהו חשמלאי

במאמר יוסבר באילו מקרים עלינו לקרוא לשירותיו של חשמלאי מוסמך, ומהם הדרכים לוודא שהחשמלאי שהזמנו הוא אכן מוסמך.

מחירון עבודות חשמל

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום חשמלאים לשירותי עבודות חשמל