איך תאורה נכונה במטבח יכולה לשדרג אותו?

מצא בעל מקצוע עכשיו
30

ספקי שירות בתחום חשמלאים

מצא בעל מקצוע

30

ספקי שירות בתחום חשמלאים

5 טיפים לבחירת תאורה למטבח

ייתכן שלכל מטבח ישנן דרישות תאורה ייחודיות אבל בראש ובראשונה המטרה היא פונקציונלית מקסימלית. חלוקה נכונה של תאורה במטבח תהווה החלטה חשובה בעיצובו כמו גם גופי התאורה המפוזרים בו והאווירה אותם תייצר.

מיפוי

חלוקת המטבח לאזורים תסייע בבחירת תאורה נכונה, כך למשל האזור בו נעשית רוב עבודת החיתוך וההכנה יהיה מואר בצורה הטובה ביותר, מכיוון שיש לו מטרה ברורה ומעשית לעומת פינת האוכל שם ישנו חופש למשחק עם תאורה ויצירת אווירה.

סוגי תאורה

סוגי התאורה השונים באים למלא צרכים שונים. בחירה בתאורה שאינה ישירה תמלא את החלל באור רך, אבל עלולה להקשות בזמן הכנת האוכל מכיוון שאיננה חזקה מספיק. במקרה כזה תאורה ישירה, למשל בצורת ספוט, תהיה פתרון טוב.

תאורה נסתרת או גלויה

במקרים מסוימים מכשירים חשמליים ישמשו כמקור אור, כך למשל קולט האדים שמעל הכיריים הופך לגוף תאורה פונקציונלי. גופי תאורה תופסים מקום ואת העין, ולא תמיד לטובה, לכן ניתן להסתיר חלק ממקורות האור מעל או מתחת לארונות המטבח, ועדיין לשמור על תאורה נעימה.

אוירה

תאורת המטבח קובעת את האוירה שתהיה בו, לכן יש חשיבות לבחירת הנורות והצבע אותו הן מפיצות. צבעו הקר של הניאון ישרה תחושה לא נעימה, לעומתו נורה המפיצה אור צהוב, הנתפס כחם, משרה אווירה ידידותית. כמו כן חלוקת התאורה משפיעה על תפיסת המרחב כך שגם אם המטבח ופינת האוכל נמצאים באותו החדר, בעזרת חלוקה נכונה של אור ניתן יהיה לחוות שני חללים נפרדים.

אור טבעי

אין לקחת את האור הטבעי כמובן מאליו, חלונות במטבח לא רק יכניסו אור, אלא חיים.
ללא צורך בדימר האור משתנה באופן תמידי, משקף את שעות היום והעונה ולפיהם יעניק תאורה רכה או קשה.

מאמרים ומדריכים

רוצים לדעת למה לצפות מבעל המקצוע? מעוניינים לבצע תיקונים קלים בעצמכם? המומחים שלנו כתבו עבורכם מאמרים ומדריכים מקצועיים שיסיעו לכם לפני, במהלך ואחרי קבלת השירות

מיהו חשמלאי

מיהו חשמלאי

במאמר יוסבר באילו מקרים עלינו לקרוא לשירותיו של חשמלאי מוסמך, ומהם הדרכים לוודא שהחשמלאי שהזמנו הוא אכן מוסמך.

מחירון עבודות חשמל

השוו בין הצעות מחיר שהוגשו ע"י בעלי מקצוע המנויים בתחום חשמלאים לשירותי עבודות חשמל