24

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מחיר ריצוף לבית - הכול על העליות והמחירים לריצוף

מחרי ריצוף לבית צריכים תמיד להיות מאוזנים בין שיקולים פרקטיים, כספיים ואסתטיים. זה לא תמיד קל, אבל זו הדרך הנכונה ביותר ליישם את החלק החשוב ביותר בבנייה או בשיפוץ הבית. במאמר שלפניכם ריכזנו את מחיר העבודה ועלויות נלוות נוספות לריצוף הבית.

מחירי ריצוף לבית – ככה עושים את זה נכון

כל מי ששיפץ או בנה בית יודע שמרכיב הריצוף מסך העלויות הכללי יכול להיות משמעותי ביותר, בטח אם מדובר בריצוף כלל שטח הבית. אבל מחירי ריצוף לא כוללים רק את מחיר חומר הגלם, צריך להכניס אליה גם את מחיר העבודה ועלויות נלוות נוספות, למשל שימוש בחומרים אחרים כמו רובה או תשלום לחברת ניקיון על הפוליש שאחרי. כל אלה יחד מרכיבים את המחיר לריצוף הבית.

הכל מתחיל מהתקציב

אחת העצות הכלליות חשובות ביותר שכדאי שתקבלו היא התאמת הריצוף לתקציב שלכם ולא להיפך, אחרת אתם יכולים למצוא את עצמכם בבור ללא תחתית. תמיד אפשר ללכת על הריצוף היקר ביותר או לבחור את חומר הגלם הכי חזק, אבל השאלה היא – האם זה באמת מה שאתם צריכים.
נקודת ההתחלה היא חישוב שטח הרצפה של החלל אותו תרצו לרצף. לשם כך עליכם לחזור לאחור, למתמטיקה שלמדתם בבית הספר. הכפילו את אורך החדר ברוחבו וסכמו את סכומי המכפלות של כל החדרים המיועדים לריצוף. שימו לב שהסכום שהגעתם אליו הוא הערכת יתר של השטח, כי בכל זאת יש קירות שעוברים בין החללים וגורעים קצת ממנו. אבל זה לא משנה, עדיף שיהיה יותר מאשר פחות, ובכל מקרה, תמיד חשבו בסביבות 10% יותר מהשטח שאתם צריכים כדי לשריין לעצמכם חומר גלם בצד למקרה שתהיינה תקלות בזמן העבודה או שתצטרכו להחליף חלק ממנו.
לאחר שחישבתם את שטח הריצוף, הגיע הזמן לבחור את סוג ריצוף הוא המתאים ביותר עבורכם, אבל מתאים לא רק במובן של איזה חומר גלם תיישמו בחלל (עץ או גרניט פורצלן למשל), נסו לדמיין את סגנון הבית ואת אופי המשפחה שלכם – האם יש לכם ילדים קטנים או בעלי חיים שיש לנקות אחריהם? האם יש לבית יציאה לגינה? האם הוא מואר ומלא בחלונות? לשאלות אלה יש משמעות גדולה בבחירת סוג הריצוף. הרי לא תתקינו אריחי שיש מבריקים בבית עם ילדים או חיות, כיוון שאז תהיו משועבדים לניקיון, וגם לא תבחרו ריצוף כהה בבית קטן ללא חלונות שיצמצם עוד יותר את תחושת המרחב.
עכשיו, כשאתם מודעים גם לגודל השטח וגם לסגנון הריצוף התואם ביותר לאופי של הבית והמשפחה, נותר להכיר את מחירי ריצוף לבית, חומרי הגלם ומה מהם עומד בתקציב אותו הקציתם עוד טרם שיצאתם למסע המאתגר של שיפוץ או בניית הבית. נסו לשמור על המסגרת התקציבית שקבעתם וודאו שהריצוף שתבחרו ייכלל בה.

ולא לשכוח את עלות העבודה ומשימות אחרות

בתחילת המאמר הזכרנו שיש לקחת בחשבון גם עלויות נלוות. עלויות אלה כוללות את הריצוף עצמו, את הפעולות שמבוצעות לאחר סיום התקנת ריצוף ואת מחירי החומרים שנעשה בהם שימוש תוך כדי התהליך.
כדי להתקין ריצוף תצטרכו לבחור בין שתי אפשרויות - יישום הריצוף על שטח נקי או הדבקת הריצוף על משטח קודם. אם אתם בונים בית חדש, אין לכם התלבטות בכלל, ברור שהריצוף ייושם על שטח נקי וישר, אבל אם מדובר בשיפוץ, יש לבדוק את מצב הבית ואת הרצפה שלו. אם מצבה בכי רע, אולי כדאי פשוט לפרק אותה ולהחליף את החול או החצץ, למרוח שכבת טיט ורק אז להתקין את הריצוף, אך אם היא ישרה ומצבה טוב, תוכלו גם לחסוך עלויות ולהדביק עליה את אריחי הריצוף וגם לקצר את משך העבודה ממספר שבועות לימים בודדים. אבל בכל מקרה, חשוב להבין שהעבודות שמבוצעות לפני התקנת הריצוף הן חיוניות, בטח אם מיישמים ריצוף חדש על ישן, ושיש להן השפעה עצומה על הצורה והמראה העתידיים של הרצפה שלכם.
עלות פירוק רצפות ישנות ופינוי שלהן נעה בין 220-300 ₪ למ"ר, ואילו עלות הדבקת ריצוף לבית עומדת על 140-160 ₪ למ"ר. התקנת הריצוף עצמו תלויה בחומר הגלם אותו תבחרו. עלות ריצוף של גרניט פורצלן למשל עומדת על 90-180 ₪ למ"ר, ואילו של אריחי שיש רק מתחילה מ-190 ₪ למ"ר. מילוי רובה חדשה עולה בין 15-30 ₪ למ"ר ואילו חידוש רובה עולה בין 50-70 ₪ למ"ר.
כמובן שמחירי העבודה יכולים להשתנות בהתאם למורכבות העבודה, למקצועיות ולניסיון של הקבלן ולמצב הבית והתשתיות שלו. לפעמים, ובמיוחד בבתים ישנים, אם מתקינים ריצוף חדש, כדאי גם להחליף את האינסטלציה. התייעצו לגבי זה עם אינסטלטור מומחה.

ועוד כמה עלויות שצריך לקחת בחשבון...

יש פעמים שבהם גורמים נוספים משפיעים על עלויות הריצוף, כאלה שאולי לא ידעתם או התייחסתם אליהם, אבל עם התקדמות תהליך הבניה או השיפוץ הם יתגלו וייחשפו:
גודל הבית – כמו בכל דבר, ככל שהשטח גדול יותר, המחיר הממוצע למ"ר יירד. זה לא שאנחנו מנסים לשכנע אתכם לרצף את כל הבית ולא רק את המטבח או חדר האמבטיה, אבל זה דבר שראוי להתייחס אליו ולעשות את השיקולים שלכם לגביו. כי אם אתם מרצפים את המטבח אולי שווה כבר להמשיך הלאה לחללים המשותפים האחרים?
גודל האריחים – מרבית האריחים נעים כיום בין 40 X 40 ל-80 X 80 ס"מ. אם תרצו ליישם אצלכם בבית אריחים קטנים או גדולים יותר, או כאלה שיש להם צורות מיוחדות (מי אמר אריח משושה?), גם העלות פר אריח תהיה גבוהה יותר וכך גם מחיר העבודה.
מצב הבית – כמו שלכם הרבה יותר נוח לנקות את הבית כשהוא ריק, גם הקבלן שלכם יודה לכם אם לא תשאירו לו רהיטים בחדר שהוא יצטרך להזיז ממקום למקום. אבל אם אין לכם ברירה, קחו בחשבון שזה לפעמים גם יעלה את מחיר העבודה.

לסיכום הנושא, עלות ריצוף צריכה תמיד להיות מאוזנת בין שיקולים פרקטיים, כספיים ואסתטיים. זה לא תמיד קל, אבל זו הדרך הנכונה ביותר ליישם את החלק החשוב ביותר בבנייה או בשיפוץ הבית.
בהצלחה!

24

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מצא בעל מקצוע

רצפים מומלצים תל אביב

9.8

voice-icon 8

חוות דעת

על פולד מחברת
הניקיון "פסגה" יש לי רק מילים חמות להגיד - בעל מקצוע מצויין, פדנטי, רציני ועושה עבודה מכל הלב! הוא ביצע עבורי ניקיון דירה לפני כניסה כבר פעמיים ואני יכול להמליץ עליו בלב שלם!

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

כנאני נדאל
כנאני נדאל

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

נדאל הגיע אלי
עם 2 אנשי צוות נוספים והם היו מקצועיים! הם ביצעו עבורי עבודות גבס קטנות וסידרו את כל המנורות בביתי, הגעתי אליהם דרך המלצה של טכנאי המזגנים שאתו אני עובד.

מפ בנייה ושיפוצים
מ.פ בנייה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 5

חוות דעת

אחרי שנכוויתי מכל
כך הרבה בעלי מקצוע בתחום השיפוצים הגעתי סוף סוף למאמין, בעל מקצוע הכי נהדר וישר שיש. הוא ביצע עבורי שיפוץ כללי לבית, הוא הגיע עם הצוות שלו בשעה שקבענו והחלו בעבודה, יש לציין שכולם עבדו בשיתוף פעולה מלא והעבודה בוצעה ברמה מקצועית והכי טובה שיש.

קל שיפוצים
קל שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

שיפצנו את דירתנו
ומאד חששנו בעיקר בגלל סיפורים ששמענו על קבלנים. בעקבות המלצה של חבר פנינו לוסים ומהרגע הראשון שפגשנו אותו - הרגשנו שהגענו למקום הנכון.

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

עכ עבודות שיפוצים עם טעם
ע.כ עבודות שיפוצים עם טעם

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 25

חוות דעת

חמודי מחברת "ע.כ
עבודות שיפוצים עם טעם" ביצע אצלי בניית מטבח קומפלט! העבודה כללה את בניית המטבח עצמו, ריצוף וחיפוי קירות, אינסטלציה חדשה ועבודות חשמל - הכל בוצע בצורה נהדרת!

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

פרפקטו  ביצוע עבודות בנייה
פרפקטו - ביצוע עבודות בנייה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 11

חוות דעת

על איציק יש
לי רק דברים לומר, בנאדם סימפטי ושירותי שביצע עבודה בול כמו שרציתי ואני ממליצה עליו בחום!!! הוא הרכיב עבורי 3 גגונים מעץ במרפסות שבביתי, הוא הגיע בשעה שקבענו, ביצע מדידות מדויקות של הגגונים במרפסות, הראה מגוון רחב של עבודות שביצע וסגרנו תאריך לביצוע העבודה.

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

אבי שיפוצים וגבס
אבי שיפוצים וגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

אבי הגיע אלי
עם מספר פועלים ויצאתי מאוד מרוצה מהעבודה שלהם! הם שיפצו את כל האמבטיה שלי והגעתי אליהם דרך המלצה של חברה. אבי והצוות שלו עמדו בזמנים שקבענו מראש והיו באמת 10 מכל הבחינות!

אפריים שיפוצים
אפריים שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 6

חוות דעת

הקשר שלנו עם
אפריים והצוות שלו התחיל לפני 4 שנים כאשר הם הגיעו לשפץ עבורנו את האמבטיות ולצבוע את הקירות מבחוץ, לאחרונה הייתה לנו רטיבות בבית ואפריים קילף אותה ויצר רף מים כדי למנוע את חדירתם.

עדן שיפוצים לבית
עדן שיפוצים לבית

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

עדן והצוות שלו
פשוט מקצוענים! הזמנתי אותם בעקבות המלצות רבות של חברים לביצוע שיפוץ בביתי שכלל עבודות חשמל, אינסטלציה, ריצוף, גבס, צבע וכו' ויצאתי שבע רצון לחלוטין.

טל קבלן שיפוצים
טל קבלן שיפוצים

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 16

חוות דעת

טל הקבלן שיפוצים
אחלה בחור, הוא הגון, נחמד ואדיב והיה תענוג לעבוד איתו! פניתי אליו לצורך הדבקת קרמיקה בקירות הפנימיים של בית-כנסת, מדובר בעבודה עדינה ומורכבת וטל עמד במשימה בהצלחה רבה.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

"איזה חומר גלם תיישמו בחלל עץ או גרניט פורצלן למשל"

"חשבו בסביבות 10% יותר מהשטח שאתם צריכים כדי לשריין לעצמכם חומר גלם בצד למקרה שתהיינה תקלות"

"עלות ריצוף צריכה תמיד להיות מאוזנת בין שיקולים פרקטיים, כספיים ואסתטיים"

כתבות ומאמרים

חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

היצע האריחים לחיפוי קירות שקיים היום בשוק הוא עצום, ועל מנת שלא תתבלבלו ממנו, ננסה לתת לכם במאמר זה הסברים ומידע שיסייע לכם לבחור את האריחים הנכונים לסביבה הרטובה של חדר האמבטיה.

קרא עוד
חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

מטרתו של מאמר זה היא לעזור לכם להכיר קצת יותר את אריחי חיפוי קרמיקה ואת הפוטנציאל הטמון בהם ולסייע לכם לקבל את ההחלטה לבחור בהם, ללא היסוס.

קרא עוד
חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

חיברנו עבורכם מעין מדריך קצר שיסביר לכם קצת יותר על כל סוגי חפויי הבית ויעזור לכם לבחור את האריחים המתאימים לחיפוי קירות פנים בחלל בבית.

קרא עוד
חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

הבחירה בסוג חומר הגלם ממנו יותקן החיפוי על קירות הבית משמעותית ביותר ובמאמר זה ננסה לעזור לכם לקבל אותה ולתת קצת טיפים והסברים על סוגי החיפוי הקיימים ביום בשוק.

קרא עוד
חיפוי קירות גרניט פורצלן  – החיפוי המושלם לקירות

חיפוי קירות גרניט פורצלן – החיפוי המושלם לקירות

בתחום אריחי החיפוי, המלך הבלתי מעורער הוא חיפוי קירות גרניט פורצלן. למה דווקא הוא? כיצד הוא מיוצר? לאיזה אזורים בבית הוא מתאים? על שאלות אלה ועל אחרות תוכלו למצוא מענה במאמר זה.

קרא עוד
איך לבחור חיפוי קירות לבית - המאמר השלם

איך לבחור חיפוי קירות לבית - המאמר השלם

במאמר זה ננסה לעזור לכם ולתת לכם טיפים לבחירת חיפוי מתאים ונכון לבית. בואו נתחיל.

קרא עוד
ריצוף חוץ - מחירים סוגי רצפות טיפים וכל מה שבניהם

ריצוף חוץ - מחירים סוגי רצפות טיפים וכל מה שבניהם

במאמר זה נסקור את חומרי הגלם וסוגי הריצוף שמתאימים לאזורי החוץ ואת החסרונות והיתרונות של כל אחד מהם - על מנת לסייע לכם לבחור את סוג הריצוף המתאים ביותר לחלק הכי יפה של הבית.

קרא עוד
ריצוף אמבטיה ומקלחת המדריך המלא - טיפים לבחירת סוג הריצוף

ריצוף אמבטיה ומקלחת המדריך המלא - טיפים לבחירת סוג הריצוף

במאמר זה נסביר על התכונות החשובות שיש לחדרים "רטובים" וננסה לעזור לכם לבחור את הריצוף המתאים ביותר לחדרים ייחודים אלו כמו המקלחת והאמבטיה.

קרא עוד