22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

חיברנו עבורכם מעין מדריך קצר שיסביר לכם קצת יותר על כל סוגי חפויי הבית ויעזור לכם לבחור את האריחים המתאימים לחיפוי קירות פנים בחלל בבית.

חיפוי קירות פנים – אריחים מכל הסוגים וכל המינים

קשה לחשוב היום על שיפוץ או בניית בית ללא שימוש באריחים, החל מהמטבח ועד חדר האמבטיה, מהרצפה ועד הקירות. הם באים במנעד עצום של גדלים, צורות וחומרי גלם, הם נוחים מאוד לתחזוקה ולכן אידיאלים גם לאזורים עמוסי תנועה או כאלה שיש בהם לחות או לכלוך, והם מספקים משטחים עמידים הן עבור חללי הפנים והן עבור חללי החוץ של הבית. אריחים הם אחת מצורות האמנות הקדומות ביותר, והם מגיעים אחורה בזמן עד המצרים שעיטרו את בתיהם בלבנים (בריקים) כחולות והמסופוטמים שהשתמשו בלבנים מבריקות.
אז איזה סוגי אריחים קיימים לחיפוי קירות פנים? קודם כל, חשוב לדעת שניתן לייצר אריחים כמעט מכל חומר גלם, אבל עדיין בתוך כל המגוון הרחב, ישנם כמה סוגים סטנדרטיים ובדיוק לשם כך חיברנו עבורכם מעין מדריך קצר שיסביר לכם קצת יותר על כל סוג ויעזור לכם לבחור את האריחים המתאימים לכל חלל בבית.

חומרי הגלם לאריחי חיפוי קירות פנים

קרמיקה או גרניט פורצלן - אלו הם שני חומרי הגלם הנפוצים ביותר כשמדברים על חיפוי קירות פנים, כשהדבר היחיד שמבדיל ביניהם הוא אחוז ספיגת המים. אריחי הגרניט פורצלן סופגים מים לאט יותר ולכן מתאימים מאוד לחללים לחים כמו חדרי אמבטיה. חיפוי קירות באריחי קרמיקה יכולים להתאים כמעט לכל חלל, אך פחות לחיפוי קירות חוץ.

זכוכית – אריחים שעשויים למעשה מחתיכות זכוכית קטנות בצבעים שונים שגובשו יחד בצורת האריח הנדרשת. ניתן למצוא אותן כחתיכות מוזאיקה קטנות או כאריחים בודדים וניתן ליישם אותם במגוון דוגמאות במטבח, בחדר האמבטיה או באזור שאתם רוצים להבליט בבית, כמו המבואה או חלק מסוים בפינת האוכל או בחדר העבודה. אריחי זכוכית הם חזקים ועמידים מאוד, קלים לתחזוקה ואפשר לשלב אותם עם חומרי גלם אחרים כמו עץ, פלסטיק או שיש.

אריחי אבן טבעית - אבן טבעית היא אחד מחומרי הגלם העתיקים ביותר והיא נותרה פופולרית גם כיום בזכות היכולת לשמור על המראה שלה אל מול הבלאי והזמן שעובר. בדרך כלל אריחי אבן לקירות עשויים גרניט, שיש, צפחה או טרוורטין, כולם ניתנים ליישום גם בחללים לחים. הם יכולים להיות כבדים מאוד והם נקבוביים ברמה כזו או אחרת, כך שיש לזכור ולאטום אותם לפני היישום שלהם. מתאימים לכל חלל, אך במיוחד למטבחים, חדרי אמבטיה ומסדרונות.

בריקים – לבנים עשויות אבן שנאפו בחום גבוה במיוחד בכדי ליצור להם מראה טבעי וחמימות. הבריקים מגיעים במגוון צבעים ומשמשים כיום לחיפוי עמודים, מחיצות, חזיתות וכמובן כקיר קונספט בחלל הסלון בבית.

איזה אריח מתאים לאן?

ישנם כמה חללים עיקריים בבית שאותם אנו נוטים לחפות. מדובר בדרך כלל במטבח, בחדר האמבטיה, בחדרי השירותים ובסלון.
חיפוי קירות פנים של המטבח, חדר האמבטיה וחדרי השירותים צריך להיעשות על ידי אריחים מחומרים העמידים בפני רטיבות, כמו קרמיקה, גרניט פורצלן ושיש. בניגוד לחללים אלו, חיפוי הסלון לא נעשה מצורך בטיחותי או כדי להגן על הקירות מרטיבות ולחות, אלא מטעמי יופי בלבד ולשם הרושם והעיצוב. הטרנד כיום הוא ליצור קיר קונספט שיכול להיות מצופה בבריקים או באריחי קרמיקה בדוגמא מסוימת, אבל באמת שהאפשרויות עבור קיר זה כמעט ואינן מוגבלות.

ומה לגבי גודל האריחים?

לאחר בחירת חומר הגלם, תצטרכו להחליט לגבי גודל האריחים, וגם כאן, כמו בבחירה הקודמת, האפשרויות רבות. זה אמנם נכון שלגודל האריחים שתבחרו תהיה השפעה על מראה הקיר המחופה, ולכן נתמקד בגדלים הנפוצים ביותר.
מרבית האריחים לחיפוי קירות פנים מגיעים בגדלים של 5 X 5 ס"מ ועד 30 X 30 ס"מ. אריחי המוזאיקה אפילו קטנים יותר. אריחים גדולים יותר יצריכו פחות שימוש ברובה ויתנו לחלל מראה אחיד וגדול יותר ואילו אריחים קטנים ייצרו חיפוי ייחודי ומעניין עם יותר פרטים ועניין. הבחירה בגודל האריח תלויה אך ורק בהעדפה שלכם ובהתאמה לסגנון העיצובי של הבית.

עמידות ותחזוקה

אריחים הם מוצר עמיד ובמרבית המקרים ניתן יהיה לנקות אותם בקלות מלכלוך ונוזלים. ככל שהאריח חלק ומבריק יותר, כך הוא קל יותר לניקוי. כמו כן, אריחים מחזיקם מעמד לאורך שנים וצבעם אינו דוהה מקרינת השמש. ובנוסף, תלוי כמובן בסוג האריחים שתבחרו, הם יוכלו גם לספק לכם הגנה, מעין מחסום עמיד למים, באזורים לחים או רטובים.

אריח ריצוף כחיפוי לקירות? כן!

רבים שואלים מה ההבדל בין אריחים לרצפה ואריחים לקירות. לכאורה, ההבדל קל ביותר – אריחים לקירות נועדו לקירות ואריחים לרצפה נועדו לרצפה, נכון? אז זהו, האמת שלא... בעבר, ההבדל ביניהם היה ברור מאוד, ממש כמו ההבדל בין יום ללילה. אבל לנוכח השינויים והשיפורים הטכנולוגיים והמגמות העיצוביות שבאו בעקבותיהם, יש כיום מעין הצלבה בין שני הסוגים, דבר שיכול לעיתים לגרום לבלבול, במיוחד אם אתם טירונים בכל העניין זה של האריחים.
הנה למשל שתי דוגמאות:

"אריחי קרמיקה מתאימים לקירות ואריחי גרניט פורצלן לריצוף"

"אריחים קטנים נועדו לקירות ואריחים גדולים לרצפה"

שתי הדוגמאות כמובן אינן מדויקות. אפשר ליישם אריחי פורצלן גדולים על הקירות ואריחי קרמיקה קטנים כריצוף.
אז מה באמת ההבדל בין אריחי ריצוף ואריחים לקירות?
ובכן, אריחים לרצפה, ולא משנה מאיזה חומר גלם הם עשויים, צריכים להיות חזקים ועמידים כיוון שהשימוש בהם נרחב ביותר. אפשר ליישם אותם הן לריצוף והן לחיפוי הקירות, הם מתאימים לשתי המשימות באותה המידה. לעומתם, אריחים לקירות (אלה שידוע שהם ייעודיים לקירות) הם בדרך כלל דקים וקלים יותר כיוון שאינם נועדו לשאת משקל רב עליהם כמו אריחים לרצפה, ולכן הם אינם יכולים לשמש כאריחי ריצוף. במילים אחרות, כל אריח ריצוף הוא גם אריח חיפוי, אבל לא כל אריח חיפוי הוא גם אריח ריצוף (אם לא מובן, תקראו את זה שוב).
יש כמה סיבות טובות להשתמש באריחים לרצפה כאריחי חיפוי לקירות:

01. אריחים גדולים כמגמה עכשווית - אחד הטרנדים הלוהטים כיום הוא ליישם על הקירות אריחים גדולים (60 X 60 ס"מ ומעלה). זה נראה מעולה, יש פחות רובה ליישם ושתוכל להתלכלך, והם נותנים תחושה של חלל גדול ומרווח יותר.

02. עיצוב מודרני – אם אתם חובבים של עיצוב מינימליסטי, בוודאי תאהבו שהריצוף שלכם ממשיך ועולה למעלה על הקירות. זוהי דרך מצוינת להחדיר רוגע לחדר ואם מדובר באריחים גדולים, הרווחתם אפקט מקסימלי עבור החלל.

03. אפשרויות עיצוב מרובות – כיום, הודות למכונות ההדפסה הדיגיטלית, יש עיצובים יפיפיים בכל מיני דוגמאות וצורות, כמו למשל אריחי מוזאיקה קטנטנים, אריחים מתומנים, בריקים מודרניים וכאלה קלאסיים, שנראים כמו עץ.

04. אריחים בעלי ברק – אריחים בעלי גימור מבריק, כזה שיש לאריחי ריצוף, מעניקים לחלל מראה יוקרתי ומרשים כשנכנסים אליו. כשמיישמים אריחים אלה על קירות, הם יוצרים אפקט של מראה, בצורה כזו שכל מי שנכנס לחדר יגיב ב"וואוו" אחד גדול.

אם נסכם, נוכל לומר שאריחים לחיפוי קירות פנים מספקים פתרון הן לצרכים עיצוביים והן לצרכים של הגנה ושימור הקירות, בעיקר מפני נזקי רטיבות ולחות. מומלץ כמובן להתאים כל חיפוי לחלל בהתאם לתכונות חומר הגלם, אך חשוב כמובן גם להתחשב בקו העיצובי השולט בבית ולשלב בו את האריחים לחיפוי הקירות. מכיוון שההיצע כל כך גדול, לא נראה שיש בעיה במציאת אריחים שמתאימים לכל עיצוב ולכל תקציב.
וכמובן, לפני שעושים החלטה מומלץ להסתכל על מחירון עבודות חיפוי של בעלי המקצוע המומלצים שלנו לריצוף וחיפוי.

בהצלחה!

22

ספקי שירות בתחום ריצוף וחיפוי

מצא בעל מקצוע

רצפים מומלצים תל אביב

אור תשתית
אור תשתית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 26

חוות דעת

חיפשתי איש שיפוצים
לביצוע עבודות כלליות, קיבלתי המלצה על שגיא "מעיין שיפוצים", רציתי מישהו שיהיה נוח לעבוד איתו, כזה שאפשר לתקשר איתו, וכמובן שיהיה מקצועי ועם מחירים הוגנים.

EI  שיפוצים
E&I שיפוצים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 4

חוות דעת

הגעתי לאבידור דרך
המלצות רבות באינסטגרם והוא ביצע עבורי שיפוץ כללי בדירה ועבור סבתי שיפוץ מטבח, אני לא מתחרטת לרגע! הוא היה זמין ונגיש עבורי בכל עת וגם אדיב ומקצועי. אבידור עמד בכל הדרישות שלי!

כהן פיקס אינסטלציה
כהן פיקס- אינסטלציה

לפרטי העסק

9.6

voice-icon 15

חוות דעת

אל אוריאל מחברת
"כהן פיקס- אינסטלציה" הגעתי דרך אחד האתרים באינטרנט, קראתי עליו חוות-דעת טובות והחלטתי להזמין אותו. יש לנו ג'קוזי בבית, הוא החל לטפטף בעת ההפעלה וביקשנו מאוריאל שיגיע לבצע בדיקה ולתקן את הבעיה.

עמרם שיפוצים
עמרם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 97

חוות דעת

עברתי מספר חוויות
מאוד לא טובות עם שיפוצניקים בעבר. בעלי פנה לעמרם דרך פלייר פרסום שלו, הוא הגיע לראות את הבית (90מ"ר בערך) והוא נשמע מאוד מקצועי, הוא הסביר לנו בפירוט מה הפעולות שהוא מתכוון לבצע ותכננו ביחד מה הדרך היעילה ביותר לעשות את הדברים.

עבודת אינסטלציה ושיפוצים
עבודת אינסטלציה ושיפוצים

לפרטי העסק

9.4

voice-icon 25

חוות דעת

בחור הגון מאוד,
מקצועי ונחמד. הגעתי אליו דרך האתר כאן, עוד באותו יום הגיע אליי לבית וישב איתי על תוכנית עבודה והצעת מחיר. יש לנו באמצע הבית שני עמודים תומכים שרצינו לעשות להם חיפוי קרמיקה.

אדי לשיפוצים
אדי לשיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 52

חוות דעת

את אדי אנחנו
מכירים הרבה מאד שנים. הוא איש שיפוצים קבוע אצלנו בבית, ואנחנו לא מחליפים אותו באף אחד אחר. מעבר לזה שהוא עושה עבודה פשוט מעולה - אצלו האמינות והנאמנות זה דבר ראשון.

שיפוצי השרון
שיפוצי השרון

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 3

חוות דעת

חיפשתי בעל מקצוע
לצורך שיפוץ כללי בדירה שלי ויצרתי קשר עם איגור בעקבות המלצה שקיבלתי, הוא עשה עלי רושם מצוין וקנה אותי עם טוב הלב שלו לכן, סגרתי איתו את העבודה. איגור לא אכזב אותי לשנייה!

נועם שיפוצים
נועם שיפוצים

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 34

חוות דעת

אלי מאוד יסודי,
נוח וגמיש, העבודה שלו ברמת גימור מושלמת! עוד יתרון חשוב - נועם מספק את החומרים ולכן מוזיל בצורה משמעותית את הוצאות השיפוץ. את אלי הכרתי דרך חברים טובים שעשו שיפוץ בדירתם והיו מרוצים מאוד.

יה שיפוצים בעמ
י.ה שיפוצים בע"מ

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 13

חוות דעת

עם יוסי אני
עובד כבר שנים, בעל מקצוע שבנה ומתחזק את כל רשת המינימרקטים שלי ואני מרוצה כל פעם מחדש, בעל מקצוע אמין וישר.

דני תורגמן
דני תורג'מן

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 7

חוות דעת

דני בעל מקצוע
מדהים ואין לי מילה אחת רעה לומר עליו! הגעתי אליו דרך מעצבת הפנים שלי והוא ביצע עבורי שיפוץ בכל הבית כולל עבודות צנרת. אני מאוד מרוצה מהעבודה שדני ביצע עבורי!

אפ השבחת מבנים
א.פ השבחת מבנים

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

יש לי דירה
בבעלותי בחיפה שהייתה מאוד מוזנחת והרוסה ואפרים ביצע בה כמה שינויים הכוללים צבע ושפכטל, סידור רטיבויות, תיקון ריצוף וכו'. אפרים מקצוען בתחומו וביצע עבודה יסודית ומדויקת ביותר!

עץ אבות
עץ אבות

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הזמנתי את אוהד
דרך המלצה של מכר לבניית קירות גבס בדירתי ולעבודות צבע, טיח וריצוף במבנה תעשייה והוא גם נתן לי את הצעת המחיר הכי זולה! הוא בעל מקצוע אמין והגון. אהבתי את ההתנהלות של אוהד לאורך כל הדרך!

פלא דק
פלא דק

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

ברט ביצע עבורי
עבודה מעבר למצופה וקיבלתי ממנו שירות חבל על הזמן! הזמנתי אותו בעקבות המלצה לבניית דק במרפסת ונותרתי עם רושם חיובי עליו. אני מאוד קפדן ופדנט עם בעלי המקצוע שאותם אני בוחר וברט היה אחד מהמוצלחים!

סימון שיפוץ וחידוש הבית
סימון שיפוץ וחידוש הבית

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

את סימון אני
מכיר המון שנים ותמיד הוא מבצע עבורי עבודות שיפוצים שונות בביתי. בפעם הראשונה הוא הגיע וביצע ריצוף לכל הבית וצביעה של הקירות, העבודה שלו מדהימה, החומרים והציוד שלו איכותיים מאוד וזה ניכר בתוצאה הסופית של העבודה.

מלך הגבס
מלך הגבס

לפרטי העסק

9.7

voice-icon 2

חוות דעת

הגעתי לשמעון דרך
המלצה חמה של חבר, הוא בנה עבורי מזנון מגבס בדירה והייתי מאוד מרוצה ממנו! מלבד העובדה שהוא דרש את המחיר הזול ביותר לאחר סקר שוק שעשיתי, הוא גם ביצע את העבודה בזריזות, יעילות ועם המון נחישות.

9.4

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
בכדי להודות ולשבח את מוטי, החזיר לי את האמון שאבד לי שנפגשתי עם בעלי מקצוע שונים בנוגע לצביעת ביתי מבחוץ ולגבי ריצוף החצר.

עדי עבודות גבס
עדי עבודות גבס

לפרטי העסק

9.5

voice-icon 3

חוות דעת

אין לי מילים
לתאר את עדי- פשוט בעל מקצוע בחסד עליון. פניתי אליו לצורך בניית מסגרת לטלוויזיה מגבס בסלון בביתי, הוא הגיע במועד שקבענו, נתן הצעת מחיר מסודרת והוגנת, ענה על כל שאלותיי ולאחר שהתרשמתי מעבודותיו סגרנו תאריך לתחילת העבודה.

דויד ישי שיפוצים וצבע
דויד ישי שיפוצים וצבע

לפרטי העסק

9.2

voice-icon 5

חוות דעת

לאחר בירורים ופגישות
ייעוץ עם בעלי מקצוע שחיפשתי בתחום הריצוף, החלטתי לסגור עם דוד מכיוון שהצעתו הייתה הכי הוגנת מבין כולם וזמינותו הייתה מידית.

"חיפוי קירות פנים של המטבח, האמבטיה והשירותים צריכים להיעשות על ידי אריחים מחומרים העמידים בפני רטיבות"

"אריחים לחיפוי קירות פנים מספקים פתרון הן לצרכים עיצוביים והן לצרכים של הגנה ושימור הקירות"

"אריחי אבן טבעית מתאימים לכל חלל,במיוחד למטבחים"

כתבות ומאמרים

חיפוי שיש – כל המידע והטיפים לחיפוי קיר שיש

חיפוי שיש – כל המידע והטיפים לחיפוי קיר שיש

בכל מקום שיש בו חיפוי שיש, הוא תמיד נראה זוהר ואלגנטי. כיצד נוצרים אריחי חיפוי שיש? היכן רצוי ליישם אותם כחיפוי? מה היתרונות שלהם ומה העלות? אנחנו כאן כדי לענות לכם על כל השאלות.

קרא עוד
חיפוי בריקים – כשההיסטוריה וההווה נפגשים

חיפוי בריקים – כשההיסטוריה וההווה נפגשים

בריקים הם אחד מסוגי החיפוי היפים ביותר שמשלבים יחד כמעט את כל התכונות שתבקשו. הם גם חזקים ועמידים מצד אחד, ומאידך יפיפיים וקשה מאוד להתעלם מהנוכחות שלהם.

קרא עוד
חיפוי קירות מטבח – כשיעילות ויופי נפגשים

חיפוי קירות מטבח – כשיעילות ויופי נפגשים

בחירת אריחים למטבח שלכם היא משימה חשובה מאין כמותה, בין אם אתם מתכננים מטבח חדש או משפצים את המטבח הקיים. אז אילו אריחים לבחור כשמדובר על חיפוי קיר מטבח? מה הולך כיום? עלויות? טיפים? על כל אלה ועוד במאמר שלפניכם.

קרא עוד
חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

חיפוי קירות אמבטיה – סוגים, גדלים, צבעים ודוגמאות

היצע האריחים לחיפוי קירות שקיים היום בשוק הוא עצום, ועל מנת שלא תתבלבלו ממנו, ננסה לתת לכם במאמר זה הסברים ומידע שיסייע לכם לבחור את האריחים הנכונים לסביבה הרטובה של חדר האמבטיה.

קרא עוד
חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

חיפוי לקירות הבית מתחיל ב - חיפוי קרמיקה

מטרתו של מאמר זה היא לעזור לכם להכיר קצת יותר את אריחי חיפוי קרמיקה ואת הפוטנציאל הטמון בהם ולסייע לכם לקבל את ההחלטה לבחור בהם, ללא היסוס.

קרא עוד
חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

חיפוי קירות - סטייל, צבעים, דוגמאות ועלויות

הבחירה בסוג חומר הגלם ממנו יותקן החיפוי על קירות הבית משמעותית ביותר ובמאמר זה ננסה לעזור לכם לקבל אותה ולתת קצת טיפים והסברים על סוגי החיפוי הקיימים ביום בשוק.

קרא עוד
חיפוי קירות גרניט פורצלן  – החיפוי המושלם לקירות

חיפוי קירות גרניט פורצלן – החיפוי המושלם לקירות

בתחום אריחי החיפוי, המלך הבלתי מעורער הוא חיפוי קירות גרניט פורצלן. למה דווקא הוא? כיצד הוא מיוצר? לאיזה אזורים בבית הוא מתאים? על שאלות אלה ועל אחרות תוכלו למצוא מענה במאמר זה.

קרא עוד
חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

חיפוי קירות - כל סוגי החומרים ועבודות החיפוי לבית

יש כיום מגוון כמעט אינסופי של אפשרויות לעיצוב קירות ולחיפוי שלהם. המאמר שלפניכם יעשה סדר כדי שתוכלו לדעת - איזה חיפויים קיימים בשוק, מהם הטרנדים הבולטים כיום וכיצד תוכלו ליישם אותם בבית הפרטי שלכם.

קרא עוד